karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در عکس ها و فیلم هایی که از یونان باستان به خاطر می آوریم، همیشه پادشاهان این دوره را در ردایی سفید و پانچو مانند دیده ایم که تاجی طلایی از برگ های زیتون به سر گذاشته اند. این بار با کارناوال باشید تا در دنیای حقیقی به میان مجموعه های باستانی موزه ها برویم و از نزدیک ببینیم واقعا تاج پادشاهان یونانی چه شکلی بوده است.

خوب است بدانید که استفاده از حلقه های گل به عنوان تاج سلطنتی قدمتی دیرینه دارد و به نزدیک 3 هزار سال پیش بر می گردد. با کمی جست و جو در تاریخ می بینیم که حلقه های طلایی و مزین به سنگ های قیمتی در سرزمین های روم و یونان باستان رایج بوده اند.

در پیش رو، یکی از این تاج های سلطنتی و یونانی را می بینید که از طلا خلق شده و به شکل حلقه ای از شاخ و برگ بلوط ساخته شده است. اگر خوب دقت کنید، میوه های کوچک بلوط را خواهید دید که در لا به لای برگ ها پنهان شده اند. قدمت این حلقه زرین به قرن چهارم پیش از میلاد، یعنی حدود 2400 سال پیش بر می گردد و از دو نیم دایره لوله ای شکل ساخته شده که در انتها با سیمی به یک دیگر متصل می شوند. 

امروزه حلقه طلایی پادشاه روم در گالری 210A موزه هنرهای زیبای بوستون نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار دارد. 

دوره تاریخی: یونان باستان

قدمت: قرن چهارم پیش از میلاد

محل ساخت: یونان

جنس: طلا

مشخصات: قطر: 3.5 سانتی متر

محل نگهداری: موزه هنرهای زیبای بوستون، آمریکا


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

شمشیر حضرت محمد(ص) | یادگاری از جنگ بدر و احد

قدیمی ترین شطرنج ایران

نیمتاج نورالعین | الماس دریای نور روی تاج ملکه ایران

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

تاج محبوب فرح پهلوی

کفن حضرت مسیح | گنجینه جنجالی شهر تورین

نقاب های بالماسکه ایرانی

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

گردنبند تاجگذاری فرح پهلوی

قرآن تاریخی | با دستخطی منسوب به امام حسین (ع)

مغز انیشتین | یادگاری از نابغه فیزیک!

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

حلقه گل تاج پادشاهان روم

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

شیرین

منم از اینا میخام

انتشار:17 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.