karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

29 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همه روزه هنرمندان در زمینه های گوناگون در حال فعالیت هستند و آثار نوین و شاخصی را خلق می نمایند. از جمله محبوب ترین آثار هنری تابلوهای نقاشی هستند که از دیرباز طرفداران زیادی داشته اند و همین موضوع باعث خلق تابلوهایی شده که در طول تاریخ نامشان جاودان باقی مانده است.

امروز با هم با یکی از زیباترین تابلوهای نقاشی که به راستی گنجینه ای درخشان است آشنا خواهیم شد. نام این تابلوی نفیس بانوی طلائی یا زن طلائی و یا پرتره آدل بلوخ می باشد. این تابلو زنی را به تصویر می کشد که چهره و لباسی سحرآمیز دارد. به راستی می توان چندین ساعت به تابلو خیره شد. این اثر زیبا در سال ۱۹۰۷ میلادی خلق شده و از همان سال هم جزو معروف ترین تابلوهای نقاشی دنیا محسوب شد.

این تابلو ارتباط بسیار مستقیم و محکمی با نقاشش دارد. خالق این اثر گوستاو کلیمت نام دارد. او یکی از فعالان و حامی های فرهنگی در شهر وین و بنیانگذار و اولین کانون انجمن جدایی وین بود که متاسفانه در سال ۱۹۱۸ میلادی دار فانی را وداع گفت. نام بانویی که در تابلو مشاهده می کنید آدل بلوخ باوئر می باشد که به دلیل آشنایی با نقاش موضوع بسیاری از تابلوهای وی شده بود، او زنی قدتمند و دارای ثروت بود.

از هنرمند ماهر این تابلو هم اکنون بیش از سه هزار طراحی به صورت نقاشی، دیوار نما، انگاره و هنرهای دیگر باقی مانده که هر یک بسیار زیبا و دیدنی می باشند.

حتی افرادی هم که هیچ دستی در زمینه ی هنر و نقاشی ندارند، متوجه خواهند شد که تابلو بانوی طلائی اثری متفاوت و دارای رازهای نهان است. تصور بر این است که زن به تصویر کشیده شده در تابلو، نشان دهنده ی دوران طلائی فعالیت های نقاش می باشد. چشمان آرام و پیراهن باشکوه و فاخر بانوی طلائی که با نمادهایی از چشم انسان تزئین شده اند همه بیان گر همین موضوع هستند.

این تابلو بر روی کرباس کشیده شده و در آن از رنگ روغن، طلا و نقره استفاده گشته تا چنین اثر چشم نوازی به وجود آید.

دوره تاریخی:  ۱۹۰۷

جنس: کرباس 

محل نگهداری: گالری نئو نیویورک در نیویورک


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

می توانید درباره برخی از آثار تاریخی جالب ایران و جهان در زیر بخوانید:

تابلو پسر انسان | حرفی از نادیدنی ها

تابلو شب پر ستاره | شاهکار ونگوگ

تابلو مونالیزا لئوناردو داوینچی | مشهورترین نقاشی جهان

تابلو نقاشی جیغ

تکوک طلایی قوچ | اثر باشکوهی از دوره هخامنشی

یادگار تمدن رود سند | مهر سه هزار ساله

کمربند زرین | جواهر ۲۰۰ ساله خزانه ملی جواهرات

شمشیر گران قیمت فتحعلی شاه قاجار که همیشه همراهش بود

تابلو زن طلائی
تابلو بانو طلائی

#گنجینه های تاریخی ایران و جهان را در کارناوال بخوایند.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.