karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همگی ما با دستاوردهای لویی پاستور و اکتشافات مهم تاریخی و زیستی اش آشنایی داریم. دانشمند و زیست شناسی فرانسوی که در طی قرن نوزدهم می زیست و با کشف نقش باکتری ها، واکسیناسیون و ابداع عمل پاستوریزه شهرتی جهانی کسب کرد. خدمات لویی پاستور در بخش پزشکی به قدری بود که جان بسیاری از انسان ها را نجات داد. امروز همراه کارناوال باشید تا به سراغ وسایل آزمایشگاه لویی پاستور بزرگ برویم.

یکی از پروژه هایی و تئوری هایی که لویی پاستور بر روی آن کار می کرد و توانست آن را با دلایل و نشانه های کافی رد کند، نظریه خلق الساعه یا ایجاد خود به خودی بود. در سال 1864 بود که پاستور با آزمایش تخمیر توانست این نظریه را رد کند.

جالب است بدانید که میکروسکوپ پیش رو نیز یکی از لوازم و وسایلی است که این دانشمند بزرگ در آزمایشات و کارهایش بر روی تخمیر از آن استفاده می کرد. این میکروسکوپ که نوعی میکروسکوپ مرکب است، ساخته شرکتی معروف و فرانسوی به نام نِشِت بوده و قدمتی در حدود 160 سال دارد.

امروزه میکروسکوپ تاریخی لویی پاستور در موزه علوم لندن نگهداری می شود و همه روزه در ساعات 10 تا 18 می توانید به بازدید آن بروید.

دوره تاریخی: قرن نوزدهم میلادی

سال های مورد استفاده: سال 1857-1865 میلادی

سازنده: شرکت نشت فرانسه

محل نگهداری: موزه علوم، لندن


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

شمشیر حضرت محمد(ص) | یادگاری از جنگ بدر و احد

قدیمی ترین شطرنج ایران

باتری اشکانی | قدیمی ترین باتری جهان

نیمتاج نورالعین | الماس دریای نور روی تاج ملکه ایران

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

تاج محبوب فرح پهلوی

کفن حضرت مسیح | گنجینه جنجالی شهر تورین

نقاب های بالماسکه ایرانی

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

کمربند زمردنشان ناصرالدین شاه

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

میکروسکوپ پاستور

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.