karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همه ساله در فصل بهار زمین لباس جدید و پر گلش را به تن می کند؛ درختان شکوفه دار و زمین ها سبز می شوند. همه در جستجو و تب و تاب پیدا کردن لحظاتی هستند تا کمی با طبیعت خلوت کرده و از زیبایی هایش لذت ببرند.

تمام نیم کره ی شمالی کره ی زمین در این ایام پوشیده از شکوفه و عطر بهاری می شوند. نوع گل ها و شکوفه ها مهم نیست فقط بهار باشد و بهار... این فصل بهترین زمان برای عکاسی و سفر است. طبیعت رنگارنگ تر از همیشه است و روزهایش را در انتظار مسافران پشت سر می گذارد و اگر دیر بجنبیم رخت تابستانی به تن می کند.

همیشه نام کشور هلند با گل و بهار در هم آمیخته و شاید همه آن را بهترین سرزمین برای لمس حقیقی این فصل بدانند. زمین های وسیع گل، خیابان ها و فروشگاه های مملو از عطر بهار و مردمانی شاد باعث شده تا بهار را با هلند بشناسیم. اما در سراسر جهان مکان های دیگری هم به زیبایی و طراوت زمین های پر از لاله ی هلند وجود دارند که بینندگانشان را در چند لحظه مست می کنند.

امروز باز هم سفری به دور دنیا داریم و سعی می کنیم تا زمین های رنگین و پر گل جهان را پیدا کنیم، مکان هایی که شبیه به رنگین کمان هایی فوق العاده و غیرقابل تصور هستند. فراموش نکنید که در بهار حتما باید به دیدار زمین و باغ های گل بروید تا شما هم کمی در شگفتی های زیبای جهان در این فصل فوق العاده شریک باشید.

با کارناوال همراه شوید تا با بهترین، زیباترین و مشهورترین زمین های گل در دنیا آشنا شویم.

مزرعه کانولا

1- پارک ساحلی هیتاچی | ژاپن

در کشور ژاپن پارکی به نام هیتاچی به مساحت 190 هکتار وجود دارد که در تمام طول سال با گل های مختلف و چشم نواز پر می شود. در فصل بهار این پارک پر است از گل های آبی رنگ که حدودا 4.5 میلیون شاخه می شوند و همین موضوع باعث جذب توریست ها به این پارک بخصوص در فصل بهار می شود. در این پارک گل لاله هم می کارند که تعدادشان مشخص نیست اما از حدود 170 گونه ی مختلف هستند. در این پارک مسیرهایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری وجود دارد که زیبایی های آن را دو چندان می کند.

آدرس: ژاپن، استان ایباراکی، پارک ساحلی هیتاچی.

.Address: Japan, 〒312-0012 Ibaraki Prefecture, Hitachinaka, Mawatari, 字大沼605−4

پارک هیتاچی ژاپن
photo by Hans Guichardo
پارک هیتاچی ژاپن
photo by ariworldjapan
پارک هیتاچی ژاپن

2- زمین گل آفتابگردان | ایتالیا

یکی از برترین و رمانتیک ترین مکان ها در توسکانی زمین گل های آفتابگردان آن است که در فصل تابستان پر از گل های آفتابگران فوق العاده زیبا می شود. اگر شما هم عاشق گل های آفتابگردان هستید در دلتان اصلا شک نکنید اینجا بهشتی برای شما خواهد بود. اما اگر قصد دیدن از این مکان را دارید خوب حواستان به فصل و زمان روئیدن این نوع گل ها باشد زیرا اگر کمی زود و یا دیر بروید هیچ گلی در اینجا وجود ندارد.

آدرس: ایتالیا، توسکانی، بغ گل آفتابگردان.

.Address: Podere Casalone, 53022 Località Bibbiano, Buonconvento SI, Italy

مزرعه آفتابگردان
مزرعه آفتابگردان
photo by Michael Schmid
مزرعه آفتابگردان
photo by Gherardo Simone

3- باغ گل کوکنهوف | هلند

کوکنهوف (Keukenhof) که با نام باغ اروپا هم شناخته می شود یکی از محبوب ترین باغ های گل کشور هلند می باشد. این باغ اغلب در بهار و به مدت دو ماه (اواسط فروردین تا اواسط خرداد ماه) بازگشایی می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند از زیبایی هایش استفاده کنند، این دو ماه که با نام جشنواره ی لاله هم شناخته می شود بزرگ ترین جشنواره ی گل لاله در جهان است.

هزاران هزار گل های لاله ی رنگی که مختص فصل بهار اند در کوکنهوف کاشته می شوند و مناظری فوق العاده را به وجود می آورند، بازی با رنگ ها اینجا بیداد می کند… لاله که سمبل کشور هلند است به وفور در این باغ وسیع یافت می شود. 

کارناوال قبلا به این باغ زیبا سفر کرده که با کلیک روی لینک زیر می توانید با همه ی ابعاد این باغ آشنا شوید:

باغ گل کوکنهوف هلند | بهشتی در بهار

آدرس: هلند، لیسه، استشوگ، باغ کوکنهوف.

.Address: Stationsweg 166A, 2161 AM Lisse, Netherlands

باغ گل کوکنهوف
باغ گل کوکنهوف
باغ گل کوکنهوف

4- مزرعه اسطوخودوس | فرانسه

اسطوخودوس گیاهی است از خانواده ی نعنائیان که گل های ریز و زیبایی به رنگ بنفش و آبی دارد. قد این گل ها در حدود 30 الی 60 سانتی متر است و به صورت بوته ای می رویند به صورتی که به راحتی یک مزرعه را پر از گل می کنند. در فصل بهار مزرعه های اسطوخودوس تنها برگ هایی سبز رنگ دارند و به مرور و گرم تر شدن هوا گل دار می شوند. در فرانسه مزرعه ی وسیعی از این گل ها وجود دارد که گردشگران را بخصوص در فصل تابستان به سوی خود می کشاند.

آدرس: فرانسه، پروانس، مزرعه اسطوخودوس.

.Address: Lavender Fields, Provence – France

مزرعه اسطوخودوس فرانسه
مزرعه اسطوخودوس فرانسه
مزرعه اسطوخودوس فرانسه

5- مزرعه کارلس بد | لس آنجلس، آمریکا

لس آنجلس هم از بهترین مکان ها برای لمس بهار است. در این شهر مزرعه ای از گل لاله، شقایق و ... وجود دارد که چشم هایتان را غرق در رنگ و جذابیت طبیعت می کند. گل لاله و شقایق بیشتر در آسیای مرکزی می روید و طرفدار دارد اما این بار شاهدیم که آمریکا و هلند گوی سبقت را از آسیایی ها ربوده اند و مزارعی همچون مزرعه کارلس بد به وجود آورده اند که راستی بی نظری هستند. اگر در بهار به لس آنجلس می روید دیدن این مزرعه ی زیبا را از دست ندهید.

آدرس: آمریکا، کارلس بد، دل نورت.

.Address: 5704 Paseo Del Norte, Carlsbad, CA 92008, USA

مزرعه کارلس بد
باغ شقایق
مزرعه شقایق

6- مزرعه کانولا | چین

نام کانولا شاید شما را به یاد روغن کانولا بیندازد اما خوب است بدانید که این روغن ها را از گلی زرد رنگ به همین اسم می گیرند. کانولا گل های ریزی هستند که تقریبا در همه ی طول سال می توانید آن ها را در چین پیدا کنید.

مزارع کانولا در چین بسیار زیاد هستند و علاوه بر جذب توریست برای تغذیه ی زنبورهای عسل و تهیه ی روغن آشپزی هم کاربرد زیادی دارند. اگر دلتان لک زده برای گلزاری پر از گل های زرد رنگ و درخشان، چین مقصد محبوب شما خواهد بود.

بهترین مزرعه کانولا در چین زمین وسیعی در منطقه یوننان می باشد که تا چشم کار می کند پر از گل های زرد کانولا است.

آدرس: چین، یوننان، مزرعه کانولا.

.Address: Canola Flower Fields, Luoping – China

مزرعه کانولا
مزرعه کانولا

7- جشنواره لاله ساکورا | ژاپن

جشنواره ساکورا همه ساله در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) در ژاپن برپا می گردد و در آن حدود 530،000 شاخه گل لاله از 108 گونه مختلف به نمایش در می آید. در این جشنواره سعی می شود سبک و سیاق هلندی حفظ شود و به همین دلیل است که آسیاب های بادی را برای تزئین و زیباسازی جشنواره به کار می برند. اغلب گردشگرانی که از این جشنواره دیدن می کنند حس مرازع هلندی را دارند و این هدف مسئولین جشنواره لاله ساکورا است.

آدرس: استان چیبیا، ساکورا، میدان فوروساتو ساکورا.

.Address: Sakura Furusato Square, Sakura, Chiba Prefecture

جشنواره لاله ساکورا
جشنواره لاله ساکورا

8- مزارع گل هلند

همه ساله در زمین های گل لاله ی هلند حدود سه میلیارد لاله کاشته می شود و همین موضوع سبب شده تا هلند با نام سرزمین لاله در دنیا مشهور شود. کشاورزان هلندی بسیار با سلیقه هستند، باغ های گل لاله ی این سرزمین مانند رنگین کمانی فوق العاده از فرسخ ها دورتر دیده می شوند، قرمز، زرد، سفید، بفش و... هر رنگ گل لاله ای که فکرش را کنید در هلند پرورش داده می شود.

در هلند لاله از ماه مارس تا اوت (فروردین تا پایان خرداد) به دست می آید و در واقع به دریایی از گل تبدیل می شود. پس اگر علاقمند هستید این گل ها را از نزدیک در هلند تماشا کنید خوب به تاریخ توجه داشته باشید.

آدرس: هلند، مزرعه گل لاله.

.Address: Flower Fields – Netherlands

مزارع گل هلند
مزارع گل هلند
مزارع گل هلند

9- فستیوال گل لاله وودن شو | آمریکا

در ایالت اورگان آمریکا همه ساله در اواخر اسفند ماه تا اواخر آوریل (اواسط اردیبهشت) فستیوال یا جشنواره ای از گل های لاله تشکیل می شود که تا چشم کار می کند در آن لاله است و لاله.

نکته ی جالب درباره ی این فستیوال محیط زیبای آن است. شما می توانید در حین تماشای گل ها از دیدن باغ های پر از درخت انگور و کوه های زیبا هم دیدن کنید. تفریحی شاد و سرزنده که می تواند برای همه ی اعضای خانواده خوب و جذاب باشد.

آدرس: آمریکا، وودبرن، جاده مریدیان.

.Address: 33814 S Meridian Rd, Woodburn, OR 97071, USA

زیباترین مزارع گل در دنیا
زیباترین مزارع گل در دنیا
زیباترین مزارع گل در دنیا

10- جشنواره فوجی | ژاپن

رنگ صورتی از محبوب ترین رنگ ها میان بانوان است. اگر دوست دارید همسر خود را به بهترین شکل ممکن هیجان زده کنید سفر به ژاپن و دیدن جشنواره فوجی می تواند بهترین کار باشد. همه چیز در اینجا به رنگ صورتی است. هر سو را که بنگرید گل های زیبا را خواهید دید. اما از یاد نبرید که این جشنواره ی گل بین ماه های ژوئن و می (اردیبهشت و خرداد) برپاست. این جشنواره یکی از بهترین مکان ها برای لمس بهار است.

پیشنهاد می کنیم که اگر عاشق فصل خوش آب و رنگ بهار هستید سفر به ژاپن را از یاد نبرید زیرا این سرزمین مملو از گل های رنگارنگ بهاری می شود.

آدرس: ژاپن، استان یاماناشی، فوجیکوگوچیکو، مزرعه گل فوجی.

.Address: Japan, 〒401-0337 Yamanashi Prefecture, Minamitsuru District, Fujikawaguchiko, Motosu, 212

جشنواره گل
جشنواره گل

سخن آخر

خوشبختانه در کشور عزیزمان ایران هم پر از مناطق سرسبزی است که در بهار بسیار دیدنی و ناب هستند. از نظر شما چه مناطقی در ایران بهار را به بهترین صورت نمایش می دهند؟

در مناطق زندگی شما فصل بهار چگونه است؟

بهترین مناطقی که بهار را در آن لمس کرده اید چه جاهایی بوده اند؟

نظرات و تجربیات خود را با ما در میان گذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.