karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

درباره تاریخچه کامپیوترهای شخصی چه می دانید؟ شاید بدانید در سال های ابتدایی که کامپیوترها ابداع شدند و مورد استفاده قرار گرفتند، حجم آن ها به قدری بود که یک اتاق را اشغال می کردند. سال ها زمان برد تا دانشمندان و محققین حجم کامپیوترها را کم تر و کم تر کردند و البته به قابلیت های آن افزودند. یکی از پیشگامان این تکنولوژی، شرکت کامپیوتری و معروف اپل بود. گرچه سالی که این شرکت نخستین کامپیوتر شخصی خود را روانه بازار کرد، سال ها از ساخت اولین رایانه های شخصی می گذشت، اما رایانه اپل به سرعت مورد توجه قرار گرفت. 

استیو وازونیک و استیو جابز، این دو نخبه شرکت اپل در سال 1977 و کمی پس از معرفی و فروش اپل وان ( اولین نمونه رایانه های شخصی)، اپل 2 را به همگان معرفی کردند. اپل 2 در واقع نمونه پیشرفته تر و کاربردی تر اپل وان بود که با راهیابی اش به بازار، موجی از رضایت را برانگیخت و باعث شد تا شرکت اپل به عنوان پیشگام در میان سازنده های رایانه های شخصی تلقی شود. 

اپل 2 تفاوت های عمده ای با نمونه اولین خود داشت. به طور مثال رم یا حافظه رایانه از 4 کیلوبایت به 48 کیلوبایت ارتقا پیدا کرد و از لحاظ گرافیکی به طرز قابل توجهی بهبود یافت. همچنین اپل 2 برخلاف ورژن قبلی خود از صفحه نمایش رنگی برخوردار بود. ابعاد این رایانه در حدود 45 در 10 سانتی متر بود و از پلاستیک و فلز ساخته شده بود.

البته این ها از ویژگی های ابتدایی اپل 2 بودند و این کامپیوتر شخصی در طی 7 سال به قابلیت ها و امکانات جدید مجهز شد. جالب است بدانید که شرکت اپل تا سال 1984 توانست بیش از دو میلیون اپل 2 را فروخته و به سودی بی نظیر دست یابد.

امروزه کامپیوتر اپل 2 در موزه ملی تاریخ آمریکا در شهر واشنگتن نگهداری می شود. 

دوره تاریخی: قرن بیستم

قدمت: سال 1980 میلادی

سازنده: شرکت اپل

ابعاد کامپیوتر: 10.2 × 38.1 × 43.2 سانتی متر

محل ساخت: شهر کوپرتینو، کالیفرنیا، آمریکا

محل نگهداری: موزه ملی تاریخ آمریکا، واشنگتن


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

باتری اشکانی | قدیمی ترین باتری جهان

نیمتاج نورالعین | الماس دریای نور روی تاج ملکه ایران

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

تاج محبوب فرح پهلوی

کفن حضرت مسیح | گنجینه جنجالی شهر تورین

نقاب های غار کلماکره | نماد بالماسکه ایران

قدیمی ترین شطرنج ایران

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

کمربند زمردنشان ناصرالدین شاه

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

اولین کامپیوتر شخصی اپل

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.