karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

جشنواره بالن فیستا

فستیوال و جشنواره ها از رسوماتی هستند که هنوز هم از جذاب ترین فعالیت ها محسوب می شوند و اغلب ریشه در فرهنگ و رسومات کهنمان دارند. در ورای هر یک از اعمال و رفتارهایی که در جشنواره ها انجام می شود داستان و اعتقادی جالب نهفته است که دانستنشان به بقای فرهنگ و تمدن گذشتگان کمک شایانی می کند.

سالانه مردمان زیادی به قصد شرکت در جشنواره های گوناگون به سفر می پردازند تا چند ساعتی را در کنار دوستان و آشنایان به سبکی خاص سپری کنند. در هر کشوری فستیوال و جشنوراه های خاصی برپا می شود، اما گاهی جشنواره ها مرزهای بین المللی را پشت سر می گذارند و در چندین کشور و به وسیله ی میلیون ها انسان گرامی داشته می شوند.

کارناوال تا به حال فستیوال های زیادی را از نزدیک مشاهده کرده و از آن ها گزارشات کاملی تهیه نموده است، تنها با کلیک روی لینک های زیر می توانید با برخی از جذاب ترین جشنوراه های دنیا آشنا شوید:

جشن سماع | یادواره ای رقصان از مولانا

هالووین | تجربه ای متفاوت از ترس و وحشت

مسابقه خوردن فلفل های آتشین در چین

کارناوال ونیز ؛ جشن ماسک ها | بزرگترین فستیوال دنیا

این بار هم بار سفر بسته ایم و به اسپانیا خواهیم رفت؛ کشوری با مردمانی متمدن که سالانه صدها جشنواره را برپا می کنند. یکی از محبوب ترین جشنواره ها در اسپانیا فیستا یا بالون نام دارد که به راستی از زیباترین و پرهیجان ترین فستیوال های دنیاست. هزاران بالون به هوا و قلب آسمان ها خواهند رفت،  شادی و هیجان در چهره ی همه ی حاضران مشخص خواهد بود و اجباری هم برای سوار شدن بر بالون های وجود ندارد، اگر از بالون سواری یا ارتفاع بیم دارید اصلا نگران نباشید دیدن آسمانی پر از بالون های رنگین هم حس و حال شگفت انگیزی دارد.

امروز از نزدیک با همه ی ابعاد و ماجراهای این فستیوال رنگین و زیبا آشنا خواهیم شد. اصلا چرا همه در یک مکان برای بالون سواری جمع می شودند؟ آیا این کار نشان دهنده ی آداب و رسوم گذشتگان است؟ مگر در زمان های دور هم بالون وجود داشته؟

همراه کارناوال باشید تا با هم در قلب اسپانیا شاد و سرزنده شویم.

جشنواره بالون فیستا

چرا جشنواره بالون فیستا؟


- بزرگترین جشنواره بالون در سراسر اروپاست.

- بیش از هزار بالون در این جشنواره شرکت می کنند.

- از محبوب ترین و جذاب ترین جشنواره های اسپانیا محسوب می شود.

- منحصر به فردترین مکان و زمان ها برای عکاسی است.

بزرگترین جشنواره بالون دنیا
بزرگترین جشنواره بالون دنیا

معرفی جشنواره بالون فیستا | the Albuquerque International Balloon Fiesta

اسپانیا کشوری پر از جاذبه های گردشگری و از محبوب ترین مقاصد سفر در دنیاست. این سرزمین هم از نظر منابع طبیعی و هم دیدنی های تاریخی و مراکز تفریحی غنی می باشد به همین خاطر برای توریست ها در هر سنی جالب و دوست داشتنی است.

علاوه بر دیدنی های این کشور، اسپانیا همه ساله میزبان جشنواره و فستیوال های بسیار زیادی هم هست که یکی از بزرگ ترین و پر طرفدارترین آن ها جشنواره بالون آلبوکرک فیستا یا فیستا (the Albuquerque International Balloon Fiesta) نام دارد. این جشنواره بین المللی است، یعنی در سرزمین  های گوناگونی برپا می شود اما بزرگ ترین و محبوب ترین آن در اسپانیا می باشد، به همین خاطر امروز به اسپانیا آمده ایم تا بیشتر با آداب و پیشینه ی فیستا آشنا شویم.

این فستیوال در شهر ایگوالادا (Igualada) در ۶۰ کیلومتری بارسلون و آلبوکرک در نیومکزیکو برپا می شود اما در دیگر نقاط اروپا هم دیده شده که جشنواره بالون برگزار شود. پایه و اساس آن چهار روزه است اما در سال جاری (۲۰۱۷ میلادی) ۹ روز طول خواهد کشید یعنی از ۷ تا ۱۵ اکتبر مصادف با ۱۵ تا ۲۳۳ مهر ماه.

در این جشن صدها و یا گاهی هزاران بالون که با هوای گرم کار می کنند به هوا فرستاده می شوند و اگر آب و هوا خوب و مناسب باشد از صبح تا بعد از ظهر بالون ها به هوا می روند و هنگام غروب آفتاب و آمدن شب هم حضار و بالون سواران به رقص، پایکوبی و آتش بازی می پردازند. از جالب ترین نکات در رابطه با این جشنواره همکاری بازدیدکنندگان فستیوال با خلبانان و کمک خلبانان می باشد و افرادی که علاقمند هستند اما در حرفه ی بالون سواری هیچ تجربه ای ندارند مجازند با خلبان ها دیدار کرده و سوالاتشان در رابطه با بالون و بالون سواری را از آن ها بپرسند.

اینجا انگار ورزش و هنر بالون سواری به نوعی نمایشگاه فوق العاده از بالون ها تبدیل شده است و همه گرد هم می آیند تا بالون های گوناگون و رنگارنگ را تماشا کنند، بالون هایی که با ماه ها تلاش و آزمایش آماده ی پرواز در این فستیوال شده اند.

این جشنواره توسط شورای شهر ایگوالادا سازماندهی می گردد و شرکت کنندگان باید از ماه ها قبل برای حضور در آن ثبت نام نمایند. جالب است بدانید که شهر ایگوالادا بزرگترین تولید کننده ی بالون های هوای گرم در اروپا و دومین تولید کننده ی بزرگ بالون در جهان می باشد. در آمریکا هم از این فستیوال الگوبرداری شده و جشنواره ی فیستا در آمریکا و نیومکزیکو با حدود ۵۰۰ بالون به صورت سالانه برپا می شود و از فستیوال در شهر ایگوالادا کوچکتر بوده اما هم اکنون سالانه در حال پیشرفت چشم گیری است.

بزرگترین جشنواره بالون دنیا
بزرگترین جشنواره بالون دنیا

نگاهی به روش کار بالون ها

در ابتدا پیش از شروع و پرداختن به جشنواره بالون اسپانیا، خوب است کمی درباره ی بالون و چگونگی حرکت بالون ها اطلاعات به دست آوریم. در اینجا خلاصه ای از چگونگی کار بالون ها را با هم مرور می کنیم.

بالون ها را جزء وسایل هواگرد دسته بندی می کنند یعنی ابزاری که توانایی حرکت در جو را دارد مانند بالگرد، فضاپیما و... . بالون ها می توانند با کمک باد، هوا و گازها در جو شناور شوند. همه ی وسایل هواگرد حرکتشان در هوا کنترل شده می باشد. در بالون ها از سوخت های سبک تر از هوا استفاده می شود و با کنترل میزان خروج آن ها حرکت بالون هم کنترل می گردد که این کار کمی با کنترل دیگر وسایل هواگرد متفاوت است.

بالون برای اولین بار حدود ۲۵۰ سال پیش توسط برادران مون‌گلفیه (Joseph-Michel Montgolfier) در فرانسه ساخته شد و اولین کسی هم که در دنیا بالون سواری کرد ژان فرانسوا پیلاتر د روزیر (Jean-François Pilâtre de Rozier) یک معلم فیزیک و شیمی بود.

بالون ها ظرفیت های متفاوتی برای حمل مسافران دارند اما به صورت متوسط یک بالون با عرض ۱۶ متر می تواند ۳ نفر را با خود حمل کند. در اینجا نگاهی کوتاه به شکل ظاهری بالون ها و قسمت های مختلف تشکیل دهنده ی آن می کنیم.

ویژگی های ظاهری بالون:

- پارچه ی ضد حریق: قسمت بالایی و چتر مانند بالون را تشکیل می دهد، در زمان باد شدن شاید به اندازه ی یک خانه ی بزرگ شود اما وقتی جمع می گردد کاملا تا شده و اندازه ی یک چمدان می شود. پس از فرود بالون این چتر باید به سرعت از گاز و هوای داغ تخلیه شود.

- سبد: سبدی نسبتا بزرگ با سیم و یا طناب محکم به چتر بالون متصل می شود که مکان قرار گیری مسافران، کپسول های گاز و وسایل پرواز است.

- مشعل: مشعلی بزرگ برای کنترل بالون هم وجود دارد که شبیه به گازهای پیکنیکی است و با کم و زیاد شدن شعله ی آن ارتفاع بالون تغییر می کند.

بزرگترین جشنواره بالون دنیا
بزرگترین جشنواره بالون دنیا
 

 

مراحل جشنواره بالون فیستا

حالا می خواهیم به میان شرکت کننده ها برویم و از نزدیک با فعالیت ها و اموری که باید به آن ها رسیدگی کنند آشنا شویم. برای پرداختن به همه ی مراحل فعالیت هایی که در جشنواره جریان دارند در چند مورد گوناگون به بررسی جشنواره بالون فیستا می پردازیم. پیش از شروع فعالیت خوب است بدانید که برای برقراری نظم بیشتر در این جشنواره ی فوق العاده زیبا گروه های بالون سواری را به ۱۴ دسته بزرگ تقسیم می کنند که ۹ گروه آن ها از ۴:۳۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر اجازه ی فعالیت دارند و ۵ گروه دیگرشان از ساعت ۳:۳۰ تا ۲۱ شب. همراهمان باشید تا قدم به قدم با این جشنواره بیشتر آشنا شویم.

۱- آماده سازی و ثبت نام

اولین مرحله برای شرکت در جشنواره ی فیستا یا بزرگ ترین جشنواره بالون اروپا ثبت نام در وبسایت این مجموعه است، در این مرحله دو انتخاب برای شما ایجاد می شود و می توانید به عنوان تماشاگر و یا شرکت کننده ثبت نام نمایید.

پس از ثبت نام اگر به عنوان شرکت کننده قصد حضور دارید به سرعت باید در تدارک آماده سازی بالون و انتخاب همسفران و همکارانتان باشید. اگر هم تنها می خواهید از زیبایی این جشنواره لذت ببرید باید بدانید که در سال های اخیر حدود ۳۰ هزار نفر از همه ی سنین برای دیدن این جشنواره ثبت نام می کنند و فقط به قصد دیدن هزاران بالون در آسمان به اسپانیا می روند.

همه ی بالون های شرکت کننده در این جشنواره باید گازی یا هوایی باشند و بالون هایی که از تکنولوژی های خاصی در آن ها استفاده شده باشد حق شرکت ندارند، به همین خاطر بالون های گازی با بهترین کیفیت و فناوری برای شرکت در این جشنواره تولید می شود و این گونه بالون ها و روش کارشان به عموم شناسانده می شود. بالون ها با گاز هلیوم یا هیدروژن کار می کنند، این گازها از هوا سبک تر اند به به سرعت بالون را به سوی بالا هدایت می نمایند و سپس مشعل و باد کار هدایت را به دست می گیرند.

برخی از بالون ها و تیم های خلبانی همه ساله در این جشنواره شرکت می کنند و دیگر جنبه ی تبلیغاتی برای شرکت سازنده ی بالون و اسپانسرها را پیدا کرده اند؛ این شرکت کننده های ثابت اغلب محلیان منطقه هستند.

برای آشنایی با تولیدکنندگان بالون های این فستیوال لینک زیر را مشاهده نمایید:

لینک

جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا

۲- پرواز بالن ها در آسمان

فستیوال بالون فیستا در اسپانیا در زمینی به مساحت ۵۴ زمین فوتبال یعنی چیزی در حدود ۷۸ هکتار برپا می گردد. بنابراین با منطقه ای بسیار وسیع و تعداد زیادی بالون رو به رو هستیم. آماده سازی و به پرواز در آمدن بالون ها کار بسیار دشواری است زیرا ازدحام جمعیت در این فستیوال بی داد می کند اما خوشبختانه با مدیریت صحیح همه ی خلبانان می توانند در زمان مناسب بالون هایشان را به پرواز در بیاورند.

آن ها از ماه ها قبل همه چیز را بررسی کرده و برای زمان پرواز لحظه شماری می کنند؛ خلبانان اجازه دارند از طلوع خورشید تا زمانی که نور در آسمان دیده می شود بالون هایشان را به پرواز در بیاورند، تیم های پرواز بالون از ساعت ها پیش از طلوع خورشید در منطقه آماده می شوند تا بهترین زمان را برای پروازشان برگذینند.

گفتنی است که در هنگام برپایی فستیوال نیروی پلیس و راهنمایان محلی در همه جا خضور دارند و در تلاش اند تا اازدحام اختلالی در پرواز بالون ها به وجود نیاورد و خلبانان در بهترین زمان پرواز کنند.

جشنواره بالون فیستا

۳- اختتامیه مراسم

پس از لذت بردن از تماشای بالون ها و بالون سواری تماشاگران و حضار به صرف غذا و نوشیدنی می پردازند و نهایت روز و هنگام غروب خورشید هم به تماشای آتشبازی و نورپردازی با لیزر می پردازند. این فستیوال پایانی به یادمماندنی و فوق العاده زیبا دارد و پیشنهاد می کنیم اگر بعد از ظهر به این فستویال می روید حتما تا پایان شب بمانید و از نورپردازی لذت ببرید.

جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا

تماشاگران فستیوال فیستا

پاییز هم در نیومکزیکوی امریکا و هم در اسپانیا فصلی دل انگیز است، تماشاگران با هر سنی به این فستیوال می روند تا از تماشای بالون های فوق العاده زیبا لذت ببرند، بیشترین تعداد تماشاگری که تا به امروز از این فستیوال دیدن کرده اند ۱۰۰۰۰۰ نفر بودند که سالانه بر شمارشان افزوده هم می شود.

آلبوکرک با ارتفاعات و دشت های وسیعش موقعیت مناسبی را برای بالون سواری فراهم کرده و آن قدر زیباست که هر بیننده ای ساعت ها محو تماشای مناظر می شود و از همه مهم تر این که این منطقه باد مناسبی هم می وزد و برای بالون سواری از بهترین مکان های دنیاست.

آسمان آبی، نور ملایم صبحگاهی، باد ملایم و وجود هزاران بالون در آسمان از مهم ترین دلایلی است که تماشاگران علاقه دارند به فستیوال بالون بروند. البته فعالیت های دیگری هم در این فستیوال وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

- نقاشی: فستیوال فیستا مکانی مناسب برای خلق تابلوهای نقاشی توسط نقاشان زبردست است و گاها آن هارا می بینید که غرق در آرامش در گوشه ای نشسته و نقاشی می کشند.

- عکاسی: همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم فستیوال بالون فیستا از محبوب ترین مراکز برای عکاسی است و عکاسان حرفه ای زیادی به این فستیوار می روند تا زیبایی این جشن را همیشگی کنند.

جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا

اوج فستیوال، رقص نور و بالن ها در آسمان

در فستیوال بالون فیستا فعالیت های گوناگونی انجام می شود که قطعا مهم و محبوب ترین آن پرواز بالون ها و به تماشا نشستن این پدیده ی خارق العاده است اما باید بدانید که در این جشنواره آتش بازی و رقص با لیزر هم انجام می شود که برای تماشاگران از بهترین لحظات فستیوال است.

در هنگام آتشبازی همه جا پر از نوز و موزیک می شود و تماشا گران می توانند به رقص و آواز بپردازند و از آتش بازی لذت ببرند.

برای این که به صورت جزئی تر با فعالیت های تماشاگران در این فستیوال آشنا شوید فایل پی دی اف زیر را دانلود نمایید:

فایل PDF

جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا

امکانات فستیوال فیستا

فستیوال فیستا بزرگترین جشن بالون های هوای گرم در دنیاست پس حتما امکانات خوبی هم در اختیار تماشاگران و حضار این فستیوال قرار می گیرد در این قسمت به صورت مختصر امکانات موجود برای حضار را بررسی می کنیم:

- پارکینگ

- صندلی برای نشستن

- سرویس بهداشتی

- دو کلوب به نام های گوندلا Gondola و چیسز Chasers برای سرگرمی:

الف) کلوب چیسرز: امکان صرف غذا و نوشیدنی در محیط باز و در مناظر زیبا. ساعت کار این کلوب از ۵:۳۰ تا ۱۰ صبح  و ۱۷ عصر تا ۲۱ شب می باشد و هر نفر برای استفاده از این کلوب باید ۴۵ دلار معادل (۱۸۰ هزار تومان) بپردازد. البته برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

ب) کلوب گوندلا: امکان صرف غذا و نوشیدنی و تماشای آتشبازی در صندلی های خصوصی و ویژه را برای علاقمندان فراهم می کند. ساعت کار این مجموعه نیز همانند کلوب چیسرز است. امکاناتی مانند پارکینگ، غذا، سرویس بهداشتی مجزا، بالون و... در این کلوب ارائه می شود.

هزینه ی این کلوب:

زیر ۳ سال: رایگان

 

بزرگسال: ۱۰۰ دلار

 

۴ تا ۱۲ سال:۵۰ دلار

 

بالای ۱۴ سال به جز روزهای  دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و یا صبح: ۸۰ دلار

 

بالای ۱۴ سال در دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه صبح: ۵۰ دلار

* با ثبت نام در این کلوب ها می توانید بالون های مخصوص به خودتان را تهیه نمایید.

- کنسرت موسیقی

- نمایشگاه صنایع دستی

- مسابقات

- تبلیغات: اگر کارفرما و صاحب حرفه ای هستید که نیاز به تبلیغات دارد با تماس با شماره تلفن مندرج می توانید بالون هایی را سفارش دهید که گویای تبلیغات شما باشند:

۸۲۱-۱۰۰۰ (۵۰۵)

*توجه داشته باشید که تبلیغات شما نباید به طور مستقیم مخالف یکی از موسسات 

- کمک مالی: فستیوال بالون برای ارتقا سطح کیفی بالون ها و امکانات خود پذیرای کمک های مالی علاقمندان نیز هست.

- بازار محلی: در این فستیوال نمایشگاه و بازارهای محلی و نمایشگاه هم برپا می شود که میتوانید از آن ها صنایع دستی و لوازم جانبی بالون را تهیه نمایید.

جشنواره بالون فیستا

فستیوال فیستا در سال ۲۰۱۶

در سال ۲۰۱۶ نیز جشنواره بالون در اسپانیا برپا شد و در آن حدود ۱۰۰۰ بالون نقش آفرینی کردند. طرح های بالون های این فستویال در سال گذشته جالب و دوست داشتنی بودند، که از زیباترین های آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

- بالون کره ی زمین

- بالون توپ فوتبال

- بالون کفش

- خوک عنکبوتی (اسپایدرپیگ)

- انگری برد

- آقای زمستان

- قلب

و...

جشنواره بالون فیستا

جشنواره بالون فیستا چگونه به وجود آمد؟

برای اولین بار جشنواره بالون فیستا در سال ۱۹۷۲ میلادی با ۱۳ بالون آغاز به کار کرد این تاریخ هم زمان با سالگرد پنجاهمین سال تاسیس شبکه رادیویی ۷۷۰ KOB بود و دیک مک کی (Dick McKee asked) مدیر این شبکه میزبانی جشنواره را بر عهده داشت، او اولین کسی بود که در مکزیک مالک بالون هوای گرم شد؛ مکان اولین جشنواره فیستا پارکینگ مرکز خرید اصلی آلبوکرک بود اما در آلبوکرک تلاش شد تا این فستیوال آرام آرام رشد کند و به بزرگترین جشن بالون در دنیا تبدیل شود، این موضوع از ابتدا هدف بنیان گذاران این فستیوال بود که خوشبختانه به بهترین شکل ممکن به آن دست یافته اند. 

در سال های گذشته ۱۰۰۰ بالون به همراه خلبانانشان در فیستا شرکت کردند و حدودا هم اکنون ۱۳ کشور هستند که در آن ها فستیوال بالون برپا می شود. البته همه ساله شمار بالون های شرکت کننده در این جشنواره متفاوت است و در اینجا به روند افزایشی تعداد بالون های جشنواره در سال های مختلف می پردازیم:

- ۱۳ بالون در سال ۱۹۷۲ میلادی.

- ۲۷۳ بالون در سال ۱۹۷۸ میلادی.

- ۹۰۳ بالون در سال ۱۹۸۸ میلادی.

- ۶۰۰ بالون در سال ۱۹۹۹ میلادی.

- ۱۰۰۰ بالون در سال ۲۰۰۰ میلادی.

و هنوز هم هر سال بر شمار خلبانان و تماشا گران این فستیوال افزوده می شود و باید منتظر باشیم تا شمار آن ها را در سال ۲۰۱۷ مشاهده کنیم. اگر علاقمند هستید با اسپانسرهای این فستیوال در طی سال های مختلف آشنا شوید روی لینک مقابل کلیک نمایید: لینک
امروزه این جشنواره آن قدر مشهور شده که به آلیوکرک پایتخت بالون جهان می گویند. برای رزرو شرکت کردن در این فستیوال می توانید از طریق لینک زیر فستیوال را رزرو کنید، می توانید تورهای نوشیدن آبمیوه، پرواز با بالون در مدت زمان های گوناگون و... را رزرو نمایید: لینک

جشنواره بالون فیستا

نکات جالب جشنواره فیستا

- در انگلستان هم جشنواره فیستا در نسخه ای بسیار کوچکتر از اسپانیا برگزار می شود.

- در آمریکا و نیومکزیکو اولین بار جشنواره بالون با حمایت مالی دیک مکی (Dick McKee) مدیر یک شبکه ی رادیویی آغاز به کار کرد و حمایت او تا چند  سال هم ادامه داشت.

- در تگزاس هم این جشنواره بر پا می شود و در آن بالون ها را به شکل حیوانات و بخصوص مرغ و خروس در طراحی می کنند.

- از سال ۱۹۷۵ میلادی این فستیوال کم کم به نوعی تفریح رقابتی تبدیل شد و خلبانان در شکل و نحوه ی کار بالون ها، میزان تسلطشان بر مدیریت و... به رقابت می پردازند و این کار اختیاری است.

- در ابتدا این جشنواره در ماه فوریه (معادل بهمن ماه) برگزار می شد، این تغییر به خاطر آب و هوا بود و تشخیص دادند که پاییز برای پرواز بالون ها زمان مناسب تری است.

- در سال ۲۰۰۰ میلادی آن قدر میزان شرکت کننده ها در این فستیوال زیاد بود که از سال های بعد نظارت بیشتری روی  تعداد بالون ها صورت گرفت و امروزه هم تاکید فستیوال روی کیفیت و کمیت بالون ها است.

- برای آشنایی با مسئولین و دست اندرکاران فستیوال بالون فیستا به لینک رو به رو مراجعه کنید: لینک

جشنواره بالون فیستا
جشنواره بالون فیستا

کجا بمونیم؟

در شهر آلبوکرک نیومکزیکو اقامتگاه های زیادی وجود دارد و به دلیل وجود  دیدنی ها و طبیعت فوق العاده ی این ناحیه سالانه گردشگران زیادی به سوی این شهر می روند. هتل و اقامتگاه های موجود در این شهر بسیار متنوع هستند و هزینه های مختلفی هم دارند.

از طریق لینک مقابل می توانید با توجه به زمان سفر خود از هزینه ی اقامتدر هتل های شهر آلبوکرک مطلع شوید: لینک

باهم با جند مورد از هتل های آلبوکرک آشنا می شویم:

- هالی دی اکسپرس هتل | Holiday Inn Express Hotel: هزینه اقمات حدود ۳۵۰ هزار تومان (۳ ستاره)

- هتل آلبوکرک ایرپورت |  Albuquerque Airport: هزینه اقامت حدود ۲۶۵ هزار تومان(۳ ستاره)

- مسافرخانه سوئیت شمالی | Comfort Inn & Suites North: هزینه اقامت حدود ۲۱۲ هزار تومان (۲ ستاره)

هتل های خوب برای اقامت در شهر ایگوالادا اسپانیا:

-هتل آمریکا | Hotel America: حدودا ۲۲۲ هزار تومان هزینه اقامت دارد و ۳ ستاره است.

- هتل رابزت | Hotel Robert: حدودا ۳۳۴ هزار تومان هزینه اقامت دارد و ۲ ستاره است.

مسافرخانه سوئیت شمالی آلبوکرک

مسافرخانه سوئیت شمالی

هتل آمریکا  ایگوالادا

هتل اسپانیا

اطلاعات بازدید و بلیت

اگر بعد از آشنایی با این فستیوال که بزرگترین جشن بالونی در دنیاست شما هم راغب شدید که امسال در آن حضور داشته باشید پس باید اطلاعاتی درباره ی چگونگی شرکت در آن داشته باشید که در این بخش شما را در جریان این اطلاعات قرار می دهیم:

شماره تلفن ضروری:

۸۰۰.۲۸۴.۲۲۸۲

 

در هر مرحله از شرکت شما در فستیوال بالون اگر با مشکلی برخورد کردید یا سوالی ذهنتان را مشغول کرد با شماره تلفن ارائه شده تماس بگیرید.

وبسایت طرح سوال:

وبسایت

 

با مراجعه به این آدرس می توانید سوالات خود را در رابطه با فستیوال به صورت مستقیم از مسئولین و دست اندرکاران این جشن بپرسید.

پارکینگ:

این مجموعه پارکینگ دارد و اغلب با ماشین های اجاره ای به فستیوال می روند.

هزینه پارکینگ:

هر خودرو سواری و موتور سیکلت: ۱۵ دلار (حدود ۶۰ هزار تومان)

 

پارکینگ معلولین: ۱۵ دلار (معادل ۶۰ هزار تومان)

 

دوچرخه: رایگان

بلیت:

شما در دو سانس صبح و بعداز ظهر می توانید بلیت تهیه کنید. صبح از ساعت ۴ و نیم بامداد و بعد از ظهر از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر. بالون ها اغلب تا ساعت ۵ به پرواز در می آیند اما این مجموعه و فستیوال تا ساعت ۲۱ باز است و به بازدیدکنندگان خدمات خوراکی و نوشیدنی ارائه می دهند.

از ۱ سپتامبر فروش بلیت فستیوال بالون فیستا آغاز می شود و هنوز بلیت سال ۲۰۱۷ میلادی ارائه نشده اما اگر طبق سال های گذشته باشد هزینه اش به شرح زیر است:

برای هر نفر بازدید کننده: ۱۰۰۰ دلار (معادل حدود ۴۰۰ هزار تومان)

 

بلیت کنسرت و برنامه های موسیقی: هنوز نا مشخص است.

 

بلیت برای افراد زیر ۱۲ سال: رایگان

 

بلیت باشگاه تفریحی برای زیر ۳ سال: رایگان

 

بلیت باشگاه کودکان برای زیر ۶ سال: ۴.۵۰۰ دلار برای هر نفر (معادل حدود ۱۸ هزار تومان).

*پیش از مراجعه به فستیوال بلیت خود را چک کنید و در زمان مناسب مراجعه نمایید و پرینت بلیتتان را فراموش نکنید.

تورهای گردشگری فستیوال فیستا:

اگر می خواهیم به صورت یکجا همه ی بلیت های ضروری این فستویال را تهیه نمایید می توانند تور گردشگری تهیه کنید این تورها شامل هزینه های ورودی، ترانفسر یا پارکینگ، بالون سواری، وعده ی غذایی و تنقلات می باشد و به صورت بسته . پکیج در هنگام فروش بلیت ها ارائه می شود. با تهیه ی این تورها دیگر نگرانی برای ورود و فعالیت هایتان در این فستیوال نخواهید داشت.

مجوز پرواز:

خلبانان بالون باید موجوز (SFA) داشته باشند تا به آن ها اجازه ی پرواز داده شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کسب موجوز فایل های زیر را مطالعه نمایید:

 دریافت مجوز پرواز

دریافت مجوز

بررسی آب و هوا:

از طریق این لینک می توانید پیش از رزرو بلیت خود از آب و هوای محل برپایی فستیوال اطلاع کسب نمایید: لینک

جشنواره بالون فیستا

دسترسی

برای رفتن به فستیوال آلبوکرک باید به آدرس های زیر مراجعه نمایید:

آدرس: آمریکا، نیومکزیکو، آلبوکرک.

.Address: ۵۰۰۰ Balloon Fiesta Pkwy NE, Albuquerque, NM ۸۷۱۱۳

آدرس: اسپانیا، ایگوالادا، فستیوال بالون.

 .Address: Spain, Aygvalada, Balloon Festival

آلبوکرک

 

تفاوت و شباهت بالون های گازی و هوایی

بالون های هوای گرم یا داغ با بالون های گازی شباهت و تفاوت هایی دارند که در ادامه به مهم ترین این موارد خواهیم پرداخت
 
تفاوت ها: 
- در بالون های هوای گرم به عبارتی ساده هوای داغ در پاکت و محفظه ای خاص ذخیره شده و آرام آرام آزاد می شود اما در بالون های گازی این روند و سرعت بالون کاملا تحت نظر خلبان است و کنترل بیشتری روی بالون وجود دارد. 
- از نظر ظاهری تفاوت چندانی باهم ندارند تنها مدت زمان پرواز و هزینه ی سفر با آن ها فرق دارد. 
- ساخت بالون های هوای گرم جدید حدودا 20،000 تا 30،000 دلار هزینه خواهد داشت. 
- ساخت بالون های هوای گرم که به صورت هوای فشرده با پاکت کار می کنند  40 الی 30 دلار هزینه خواهد داشت که این نوع تنها 2 ساعت می توانند پرواز کنند. 
- هربار شارژ بالون با هلیوم  5،000 دلار هزینه دارد و پر کردن با هیدروژن نیز 1،000 دلار و با سرعت بالایی می توانند حرکت کنند اما بالون های هوای گرم ارزان تر هستند و سرعت پائین تری دارند. 
شباهت ها: 
- خلبانان هر دو نوع بالون ها با کم و زیاد کردن میزان گاز و هوا می تواند بالون را کنترل نمایند اما سرعت بالون های گازی بیشتر است. 
- بهترین زمان برای پرواز با هر دو نوع بالون هنگام صبح و زمان خنک بودن هواست. 
- از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارند. 
- برای آماده کردن هر دو نوع بالون حداقل به دو نیروی ماهر نیاز است.
 

جشنواره بالن فیستا

توصیه کارناوال

پیشنهاد می کنیم با خود و مسئولین فستیوال صادق باشید و اگر بیماری خاص مانند بیماریهای قلبی و یا سابقه ی بستری شدن در بیمارستان را دارید این مسائل را بیان کنید تا اتفاق ناگواری برای شما رخ ندهد. در صورت رزرو اینترنتی بلیت این فستیوال هم از شما سوالاتی درباره ی سن، رنگ پوست، محل اقامت و.. می شود که لطفا آن ها را نیز با صداقت تمام پاسخ دهید تا مشکلی برای شما اتفاق نیوفتند.

در نظر داشته باشید که برای شرکت در این فستیوال حدود نیم روز زمان نیاز دارید پس خوب وسایل و مواد مورد نیاز خود را جمع آوری کنید و اگر به سرما حساس هستید لباسی کمی گرم نیز همراه داشته باشید تا در هنگام بالون سواری سرما آزارتان ندهد.

همچنین بدانید که آلبوکرک شهری مرتفع است و اگر در ارتفاعات احساس بدی دارید یا بدنتان به اماکن بلند واکنش نشان می دهد با پزشک خود مشروت نمایید. همچنین اگر از ارتفاع می ترسید و هراس دارید که بر فراز آسمان دچار ارتفاع زدگی شوید آب زیادی بنوشید این کار شما را یاری می کند.

گرم ضد آفتاب هم برای بالون سواری ضروری است و اگر کرم نداشته باشید به احتمال زیاد پوشت شما آسیب می بیند، جتی اگر هوا ابری بود نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم با این فستیوال ها نیز آشنا شوید:

ماردی گراس | فستیوالی به رنگ شادی

جشنواره هولی در هند ; جشن و پایکوبی با رنگ ها

جشنواره پاراچیکو به سبک مکزیکی ها

جشنواره بالن فیستا

در پایان ویدیویی دیدنی از جشنواره بالن فیستا را تماشا کنید


سخن آخر

آیا تا به حال در فستیوال های بزرگ جهانی شرکت کرده اید؟

چقد با فستویال های بزرگ دنیا آشنایی دارید؟

نظرات و پیشنهاداتتان را با ما در میان گذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.