karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

ملکه ویکتوریا، یکی از معروف ترین ملکه های انگلستان است که به مدت 64 سال بر سرزمین انگلستان و ایرلند فرمانروایی می کرد و دومین سلطنت طولانی تاریخ انگلیس را دست دارد. او در سال 1819 به دنیا آمد، در 18 سالگی به سلطنت رسید و در سن 21 سالگی نیز با عموزاده خود، شاهزاده آلبرت ساکس ازدواج کرد. پیش تر به بازدید لباس عروس ملکه ویکتوریا در کاخ کنسیگتون رفتیم و متوجه شدیم نخستین لباس عروس سفید دنیا بوده است. امروز همراه کارناوال باشید تا به سراغ کفش های عروسی این ملکه انگلستان در یکی دیگر از موزه های انگلیس برویم.

در پیش رو یک جفت کفش سفید و ساده می بینید که از جنس اطلس و ساتن است و در نهایت تعجب، کفش های عروسی ملکه ویکتوریا بوده اند. شاید برای شما سوال باشد که چگونه بانویی سلطنتی چنین کفش های ساده ای را برای عروسی استفاده می کرده است. باید بدانید که در واقع انتخابی وجود نداشته است! در زمان ملکه ویکتوریا، پای بانوان قسمت نه چندان جذابی به حساب می آمده و اغلب خانم ها مجبور می شدند تا کوچک ترین کفش را به پا کنند و پاهای خود را در زیر دامن بپوشانند. بنابراین، دلیلی وجود نداشته که کفش های عروسی پر زرق و برق و مجلل باشند. 

امروزه کفش های عروسی ملکه ویکتوریا در موزه نورسامپتون انگلیس نگهداری می شود.

دوره تاریخی: قرن نوزدهم میلادی

سال دوخت: 1840 میلادی

جنس: اطلس

ابعاد: طول: 22 سانتی متر

محل نگهداری: موزه نورسامپتون، انگلیس


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

لباس عروسی ملکه ویکتوریا | اولین لباس عروس سفید دنیا

گوزن های شمالی | شاهکار عصر یخبندان

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

خطرناک ترین اسلحه جهان | تلفن هیتلر

لیوبا | ماموت چهل هزار ساله

چاقو توتنخامون | چاقویی از شهاب سنگ و طلا

یکی از قدیمی ترین عروسک های جهان | اسباب بازی فرعون مصر

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

تاج محبوب فرح پهلوی

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

سنگین ترین تانک جهان | تانک نازی ها در جنگ جهانی دوم

کفش های عروسی ملکه ویکتوریا
کفش های عروسی ملکه ویکتوریا
کفش های عروسی ملکه ویکتوریا

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.