karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همگی به خوبی با گراهام بل و اختراع پر کاربرد و معروفش آشنا هستیم و از کودکی درباره او چیزهایی یاد گرفته ایم. امروز همراه کارناوال باشید تا این بار از نزدیک به سراغ یکی از تلفن های اولیه گراهام بل برویم و ببینیم نخستین تلفن ها چه شکلی بوده اند؟

الکساندر گراهام بل، برای ساخت تلفن سال ها وقت گذاشت و در هنگامی که در مدرسه ناشنوایان کار می کرد و سعی داشت تا بتواند به کمک الکتریسیته، صوت را منتقل کند، موفق به ساخت تلفن شد. او در نهایت در مارس سال 1876 توانست اختراع ارزشمند خود را به ثبت برساند. البته کار گراهام بل در همین جا تمام نشد و این تازه آغاز همه چیز بود. 

الکساندر تعدادی از تلفن های آزمایشی خود را در همان سال در نمایشگاه صدساله فیلادلفیا به نمایش گذاشت. در پیش رو یکی از آن تلفن های آزمایشی را می بینید که از یک واحد الکترومغناطیس تشکیل شده و می تواند به عنوان گیرنده و فرستنده مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که قبل از گراهام بل نیز دیگر دانشمندان برای ارسال صوت تلاش کرده بودند اما همگی با مشکلی واحد برخورد می کردند. چیزی که کار گراهام بل را از توماس ادیسون و الیشا گری و دیگران متفاوت می سازد، نحوه مواجه شدن بل با مشکل پیش رو بود. دیگر دانشمندان سعی داشتند که دستگاه تلگراف را پیشرفته تر و به روز کنند، اما بل با مطالعه و بررسی پدیده های شنیدار و گفتار، توانست تلفن را اختراع کند. 

این تلفن آزمایشی گراهام بل که ابعادی در حدود 15 در 30 سانتی متر دارد، از بخش های مختلفی تشکیل شده است. بخش زیرین تلفن جنسی چوبی دارد و دیگر قسمت ها از برنج و قلع ساخته شده اند.

امروزه تلفن گراهام بل در موزه ملی تاریخ آمریکا در شهر واشنگتن نگهداری می شود. 

قدمت: سال 1876 میلادی

مخترع: الکساندر گراهام بل

ابعاد تلفن: 16.51 × 12.7 × 27.94 سانتی متر

جنس: چوب، برنج و قلع

محل نگهداری: موزه ملی تاریخ آمریکا، واشنگتن


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

باتری اشکانی | قدیمی ترین باتری جهان

نیمتاج نورالعین | الماس دریای نور روی تاج ملکه ایران

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

تاج محبوب فرح پهلوی

کفن حضرت مسیح | گنجینه جنجالی شهر تورین

نقاب های غار کلماکره | نماد بالماسکه ایران

قدیمی ترین شطرنج ایران

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

کمربند زمردنشان ناصرالدین شاه

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

تلفن الکساندر گراهام بل
تلفن الکساندر گراهام بل
تلفن الکساندر گراهام بل

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.