زنجان

معماری هنری است که از دیرباز هوش و خلاقیت بشر را به بازی گرفته تا سازه هایی متفاوت را در زمین خلق کند. این هنر به هر سرزمینی که رسیده به گونه ای خاص جلوه گر شده و در قالب ساختمان های متنوع و گوناگون به نمایش گذاشته شده است.

ایران نیز از این هنر بی نصیب نمانده و در هر گوشه و کنارش اثری خارق العاده و شگفت انگیز خودنمایی می کند. برخی از این آثار به حدی متفاوت و منحصر به فردند که توجه مردم سراسر جهان را به خود جلب می نمایند و به عنوان یک اثر جهانی در مجامع بین المللی مطرح می گردند. شنیدن نام این آثار وجودمان را سرشار از غرور می کند و حسی لذت بخش به سراغمان می آید.

می خواهیم به سراغ یکی از شهرهای ایران عزیزمان برویم که یکی از همین آثار جهانی را در خود جای داده و بخش مهمی از فرهنگ و تاریخ ایران را در آغوش کشیده است. راهی استان زنجان می شویم و سراغ شهر تاریخی سلطانیه را می گیریم که قدمتش به سالهای دور باز می گردد.

در گوشه ای از این شهر گنبدی فیروزی ای همچون نگینی درخشان توجه همه ی رهگذران را به خود جلب می کند. با هم چشم به این گنبد می دوزیم و به سوی آن می رویم تا به بنای جهانی گنبد سلطانیه برسیم …

کارناوال را در این سفر همراهی کنید…

گنبد سلطانیه

خریدن سوغات یکی از قسمت های سفر است که امکان به اشتراک گذاشتن لذت سفر را با عزیزانتان به شما می دهد. با خرید سوغات به دیگران نشان می دهید که هر چقدر هم از آنها دور باشید باز هم به یادشان هستید و سعی در نشاندن لبخند بر روی صورتشان را دارید.

هر خطه و سرزمینی بر اساس آداب و فرهنگ مردمانش سوغاتی های متفاوتی دارد. این سوغاتی ها ممکن است خوراکی های خوشمزه ای را شامل شوند یا دنیایی از طرح ها و نقش ها را در صنایع دستی منحصر به فرد خود به تصویر بکشند.

در شهرها و استان های مختلف ایران نیز سوغاتی های مختلفی وجود دارند که طعم تازه ای به سفر شما می دهند. کافیست راهی بازار ها شوید و دنیایی از سوغات و صنایع دستی را ببینید که شما را به سوی خود می کشاند.

قصد داریم راهی استان زنجان شویم و سوغات و صنایع دستی آن را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این استان از هیچ تجربه ای جا نمانید.

با کارناوال همراه باشید.

سوغات زنجان

تابش خورشید ، خنکای نسیم ، کوه های ستبر ، درختان کهن و همه زیبایی های خلقت ما را به سوی خود فرا می خواند . این فراخوان وسوسه انگیز ما را به سوی جاده می کشاند . دل از شهر و شلوغی هایش کنده و دل به جاده ای پر پیچ و خم میسپاریم . آنچه در انتظارمان است سفری لذت بخش به غرب کشور  است . به دنبال مقصدی تازه و به دور از هیاهو هستیم . مقصدی که راه رسیدن به آن ، آن قدر جذاب است که لذت سفرمان چندین برابر می کند  . زیبایی های جاده ما را غرق در خود می کند و آرامش روح نواز آن ، تجربه ای جدید را برایمان به ارمغان می آورد . هرچه نزدیک تر می شویم به این نتیجه می رسیم که در انتخاب مقصدمان اشتباه نکرده ایم . روستای شیلاندر با آن معماری منحصر به فرد در انتهای مسیر انتظار ما را می کشد .

با کارناوال در این مسیر رویایی همراه باشید.

عشق به سفر و طبیعت مارا به سوی مقاصدی راهی می کند که زیبایی های خلقت  را به رخمان می کشند . یکی از جلوه گاه های این زیبایی های دوست داشتنی روستاهایی هستند که شاید کمتر اسم آنها به گوشمان خورده باشد  .

امروز می خواهیم به روستای شیلاندر برویم. روستایی که در گوشه ای از کشورمان فراموش شده و ما را به سوی خود می کشاند . مقصدی بکر برای آن هایی که در جستجوی تجربه سفر به قلب سکوت و زیبایی هستند .

کارناوال شما را به سفری متفاوت دعوت می کند .

شیلاندر ؛ ماسوله گمشده

لک لک ها پرندگانی قد بلند و سفید و اغلب بسیار اجتماعی هستند که باهم روی یک درخت آشیانه می سازند و گروهی با هم غذا می خورند.

دیدن زندگی لک لک ها از نزدیک بسیار جالب و مفید است اما با اینکه آنها در جاهای شلوغ آَشیانه می سازند ، معمولا در شهر و نزدیکی شهر دیده نمی شوند.

کارناوال یک پیشنهاد ویژه برای تماشای لک لک ها دارد ، جایی که نه خیلی دوراست و نه غیرقابل دسترس.

قلعه لک لک ها در زنجان ، محل زندگی آنها در همین نزدیکیست.

همراه کارناوال شویم…

This is search results
در حال بارگذاری ...