مسجد، میعادگاه عاشقان است که اوقات خود را با یار همیشگی خود سپری کنند.

خدا در خانه اش به استقبالت می آید تا بنشیند پای درد و دل و صحبت های عاشقانه ات.

برای این میعادگاه آرام بخش، در شهرها و روستاهای مختلف ایران، هنرمندان و معماران برجسته گرد هم می آیند تا مکانی پر از عشق و زیبایی را خلق کنند.

یزد، از شهرهای مذهبی  ایران است که در جای جای آن شکوه معماری ایرانی قابل مشاهده است. آوازه ی مسجد جامع یا کبیر شهر را هر گردشگر داخلی و خارجی شنیده و برای دیدنش کوله بار سفر برمی چیند و راهی این دیار می شود.

کارناوال هم سفری به یزد خواهد داشت و از این مسجد باشکوه بازدید خواهد کرد.

شما هم اگر شیفته هنر و معماری ایرانی _ اسلامی هستید، همراه کارناوال شوید، تا سفری مجازی به مسجد جامع یزد داشته باشیم.

%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b90

عاشورا، حماسه ای بس گرانقدر و تکرارنشدنی است که هر سال مسلمانان در سراسر جهان برای زنده نگاه داشتن این حماسه عظیم و سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، مراسم باشکوهی را در کوچه و خیابان شهر یا روستای خود برگزار می کنند.

برای درک این روز، بهتر است به یکی از شهرهای سنتی ایران سفر کنیم تا از نزدیک  شور و عزای حسینی مردان و زنان مسلمانان را ببینیم.

یزد از شهرهای اصیل و با مردمانی مذهبی و پایبندِ سنت، بهترین انتخاب در روز عاشوراست.

می دانیم که بعد از تشکیل دولت صفویه، برای رسمی کردن دین تشیع، مراسم ها و آداب و رسوم مختلفی در سایر نقاط کشور برای تحکیم مذهب تشیع در ایران رواج پیدا کرد. مراسم هایی مثل تعزیه خوانی، مدیحه سرایی، هیئت ها و دسته جات عزاداری وارد فرهنگ ایرانیان شد ومردم هنرپرور ایران با سلیقه و هنر خود رنگ و بوی ایرانی به این مراسم بخشیدند.
نخل برداری یا نخل گردانی از جمله آداب مرسوم  محرم در شهرهای کویری از جمله یزد است که به معناى تشییع پیکر پاک سرور شهیدان در روز عاشورا هر سال برگزار می ‏گردد.

کارناوال تاسوعای حسینی را در ابیانه و عاشورا را در یزد سپری می کند. پس امروز نیز با کارناوال به میدان امیرچخماق یزد برویم و از نزدیک با مراسم باشکوه نخل گردانی آشنا شوید…

%d9%86%d8%ae%d9%84karnaval-ir11

گشت و گذار در تاریخ یکی از تجربیاتی است که آموزه های ارزشمندی را برای هر آدمی به ارمغان می آورد. بناهای تاریخی یکی از بهترین جلوه گاه های تاریخ ایران هستند که چهار سوی ایران را مزین کرده اند.

می خواهیم شما را به سفری در قلب یک شهر کویری دعوت کنیم. شهری که عنوان اولین شهر خشتی جهان و دومین شهر تاریخی دنیا را به یدک می کشد. به هر جای شهر که بنگریم سند افتخاری از تاریخ، خودش را به ما می نمایاند. ذره ذره ی بناهایش تاریخ کم نظیرش را به نمایش می گذارند و در قدم به قدم کوچه هایش می توان تصویری از تاریخ شهر را دید.

امروز قدم به کوچه های شهر یزد می گذاریم تا یکی از بناهای تاریخی این شهر را با هم ببینیم خانه ای که در گذر سال ها هنوز هم زیبایی های خود را حفظ کرده است و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

خانه لاری ها در یزد یکی از خانه هایی است که شکوه معماری ایران را به تصویر می کشد ….

کارناوال شما را به تماشای جلوه های خانه لاری ها دعوت می کند …

خانه لاری ها یزد

دل از محل زندگیمان می کنیم و به سفر می رویم . بعد از گذر از جاد ها و گاه گذراندن ساعت های طولانی به مقصدی می رسیم و کوله بارمان را بر زمین می گذاریم . حالا نوبت گشت و گذار است . جاذبه هایی که ساعت ها وقت گذاشته و آنها را جستجو کرده ایم تا مبادا چیزی از قلم بیفتد . یکی یکی برایشان برنامه ریزی می کنیم و سعی می کنیم ثانیه ای را هم تلف نکنیم . فکر می کنیم همه چیز کامل و مهیا و آماده است برای ساختن یک سفر خوب و خاطره های به یادماندنی …

چشیدن غذاهای محلی تجربه ی هیجان انگیزی است که شما را در فرهنگ مقصد شریک و سهیم می کند . شک نکنید که یکی از تجربه های شیرینتان خوردن غذاهای سنتی هر شهری و روستا در همان فضای سنتی است . امروز می خواهیم شما را به سفر در میان غذاهای خوشمزه ی استانی دعوت کنیم که در میان کویر زیبایی های کم نظیری را به نمایش گذاشته است .

کارناوال شما را  به گشت و گذاری خوشمزه در خیابان های استان یزد دعوت می کند …

ashyazdii11

گاهی رفتن به دل کویر و اقامت چند روزه در مکانی سنتی با غذاهای سنتی و امکانات رفاهی مناسب می تواند بسیار دلچسب و خاطره انگیز باشد.
کاروانسرای زین الدین مهریز که از طرف یونسکو جایزه یکی از برترین هتل ها و برترین مرمت ها را به خود اختصاص داد؛ کاروانسرای دایره ای است شکلی که در دل کویر زیبای ایران، برسر راه یزد به کرمان واقع شده و امروز یکی از برترین مکان های توریستی ایران است. تمام نیازهای انسان مدرن را در قالب زندگی گذشته در اختیار میهمانش می گذارد.

کارناوال این بار مقصد سفر خود را مهریز در استان یزد قرار می دهد و کاروانسرای دایره ای مهریز را برای اقامت برمی گزیند.

همراه با کارناوال ازین هتل منحصربه فرد دیدن کنیم

مهریز0

یکی از جذابترین قسمتهای سفر ، خرید سوغاتی و بازدید از بازار هر شهر و دیاری است. هر شهری بستگی به اقلیم و شرایط زندگی مردم آن صنایع دستی متفاوت و عادات غذایی ویژه خود را دارند. یکی از راه ها برای اینکه سفری مفید و لذت بخش داشته باشیم ، شناخت سوغات و صنایع دستی آنهاست.

کارناوال امروز  به شهر یزد میرود و از سوغات و صنایع دستی مردم خونگرم این استان خواهد نوشت.
استان یزد یکی از مهم ترین استان های کویری ایران است که با پیشینه دیرین فرهنگی، دارای هنرهای دستی اصیل چندین هزار ساله است. عمده ترین صنعت دستى این استان، فرش بافى و ترمه بافی و بافته های دیگر است.

با کارناوال به شهر یزد برویم…

سوهان یزد0

در مرکز ایران سروی بلند بالا، با قامتی استوار از دل این آب و خاک قد برافراشته و سالیان سال چون همراهی وفادار پا به پای تاریخ این سرزمین نفس می کشد و از قدمت و شکوه آن می گوید.

سرو ابرکوه یکی از کهنسال ترین موجودات زنده دنیا با قدمتی بیش از ۴۵۰۰ سال می باشد که شهرتی جهانی دارد و در میان هم سن و سالان خود رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

درختی باشکوهی که بشر را شگفت زده می کند و نه تنها گردشگران بلکه دانشمندان و گیاه شناسان بسیاری از سراسر دنیا را برای دیدن و تحقیق و بررسی به دیدن این درخت می آیند .

این بار میهمان سرو بلند قامت ابرکوه ، کارناوال است که برای همراهان خود از روزگار این درخت وفادار سخن می گوید .

سرو0

نام یزد را که می شنوی، مجموعه ای از هنر و تاریخ و … ایرانی  برایت مجسم می شود. حتما اولین مکانی تاریخی که با شنیدن نام یزد در ذهن تداعی می شود، مجموعه تاریخی امیرچخماق است که در مرکز این شهر قرار دارد.

امروز همراه با کارناوال به میدان امیرچخماق برویم و با پیشینه و ابنیه میرچخماق آشنا شویم.

با ما همراه شوید …

چخماق0
This is search results
در حال بارگذاری ...