سلام به همه کارناوال دوستان عزیز! بعد از گذشت یک سال از انتشار مطلب مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۱۵ ، باری دیگر با کمدی حیات وحش در خدمت شما هستیم!

تصاویر بی نظیری از حیات وحش که از دیدن آن ها تعجب خواهید کرد.

مسابقه کمدی حیات وحش برای اولین بار در سال ۲۰۱۵، با ایده اولیه پاول جوینسون هیکز Paul Joynson Hicks )، عکاس زبده ی حیات وحش با دو هدف اصلی برگزار شد؛ هدف اول نمایش بُعد جدیدی از حیات وحش که به شکل طنز و کمدی بود و هدف دوم به منظور حفظ و حفاظت از حیات وحش در معرض خطر جهان است.

این مسابقه عکاسی توسط ۸ داور که از عکاسان برجسته حیات وحش هستند، داوری می شود و دارای جوایز متعدد و ارزنده ای می باشد. یک دوربین فول فریم  D810 نیکون، یک هفته سفر هیجان انگیز در کنیا و . .. بخشی از این جوایز است.

راستی ذکر این نکته جالب است که بدانید طبق قانون مسابقه عکس ها فقط باید در حیات وحش گرفته شوند و عکس های حیوانات در اسارت مانند باغ  وحش مورد قبول نیست.

عکس هایی که در ادامه خواهید دید در بسیاری از مجلات مشهور و معتبر دنیا به چاپ رسیده است و کارناوال این تصاویر بی نهایت زیبا را در دو بخش به شما ارائه می دهد.

برای دیدن بخش اول این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

shakhes0
در این پست قصد داریم تا نگاهی به برندگان مسابقه ی دنیای حیوانات سال ۲۰۱۶ بیاندازیم؛ تصاویری بی نظیر که در یک رقابت نفس گیر توانستند در میان تصاویری دیگر، به عنوان عکس برگزیده انتخاب شوند.

موضوع از این قرار است که موزه تاریخ طبیعی بریتانیا با نزدیک ۵۰ سال قدمت هر سال مسابقه ای را برگزار  و طی آن در ۱۸ بخش مختلف، اقدام به معرفی تصاویر برگزیده سال می کند. امسال نیز این رقابت برگزار شد و عکسهایی به عنوان تصاویر برگزیده سال ۲۰۱۶ در بخش حیات وحش معرفی شدند.

تیم لامان با چندین عکس در این مسابقه شرکت کرد؛ عکس های او محوریتی پیرامون انقراض اورانگوتان “بورنئویی” که در جنگل های بورنئوی اندونزی زندگی می کند، داشت. جنگل های بورنئوی اندونزی در سال ۲۰۱۵ بر اثر خشکسالی، آتش سوزی وحشتناکی را تجربه کردند و همین موضوع سبب شد تا زیستگاه این اورانگوتان ها دچار آسیب شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تصاویر تیم لامان که برنده ی بهترین عکس حیات وحش ۲۰۱۶ شد. همچنین دیگر تصاویر منتخب این دوره در بخش های مختلف دیگر را را به تماشا خواهیم نشست.

همراه کارناوال باشید.

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%ad%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa0

در طول تاریخ حیوانات زیادی به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند و منقرض شده اند. در دنیای امروز نیر این اتفاق ممکن است رخ دهد و ما انسان ها متاسفانه مقصر هستیم. بطور مثال ما زیستگاه های بسیاری از جانوران را برای منافع شخصی خود از بین می بریم و برای تفریح و لذت آن ها را شکار می کنیم. سیاره ی زمین تنها برای ما نیست و همه ی موجودات زنده حق زندگی کردن را بر روی زمین دارند.

در این مطلب نگاهی داریم به وضعیت فعلی کرگدن ها که در قاره ی آفریقا زندگی می کنند. این حیوانات کهن به دلیل دارا بودن شاخی گرانقیمت طعمه ی شکارچیان و سودجویان می شوند و از بین می برند. این افراد تنها برای بدست آوردن شاخ کرگدن ها دست به هرکاری می زنند.

با Bryan Christy به آفریقا سفر خواهیم کرد و داستان زندگی کرگدن ها را می خوانیم و لمس می کنیم. وی یکی از فعالان محیط زیست و از حمایت کنندگان کرگدن ها به حساب می آید.

با کارناوال همراه شوید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

انقراض همیشه در کمین ساکنان سیاره ی زمین بوده و هست. در طول تاریخ از میلیون ها سال گرفته تا به امروز جانوران زیادی از بین رفته اند و بطور کامل منقرض شده اند. دلایل زیادی می تواند در از بین رفتن یک گونه نقش داشته باشد. از این دلایل می توان به تغییرات آب و هوایی، از بین رفتن منبع غذایی، شکار بی رویه و … اشاره کرد. در دنیای امروز نیز بسیاری از جانداران در خطر انقراض هستند.

همه ی ما مستندهایی را دیده ایم که چند دانشمند و محقق با ملاحظه ی زیادی در حال کشف و جست و جو در خاک خم شده اند و با ظرافت به دنبال بقایایی از یک جاندار منقرض شده می گردند.

پیدا کردن فسیل و یا تکه ای از جانداری منقرض شده کاری سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

ولی در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بقایای جاندارانی که منقرض شده اند و باقی مانده های آن ها تقریبا سالم مانده اند.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval0

دریا و اقیانوس ها تنها برای انسان ها نیستند. موجودات دریایی زیادی در آن ها زندگی می کنند و برخورد انسان با آن ها می تواند خطرناک باشد. سواحل یکی از مکان هایی هستند که افراد زیادی برای شنا کردن و یا آفتاب گرفتن جذب خود می کنند. برای مثال سواحل استرالیا و آمریکا سالانه افراد زیادی را به خود می بینند. جالب است که بدانید کوسه ها در آب های اطراف ساحل زندگی می کنند و گاهی برای شکار به نزدیکی خشکی می آیند.

ترسناک است؟ ولی مردم دست از ترس می کشند و باز به این سواحل می روند.

تمهیداتی برای مقابله با حملات کوسه ها به مردم صورت گرفته است ولی باز هم افراد زیادی کشته می شوند.

کسانی که رفتار کوسه ها را مطالعه می کنند راه کارهایی را برای برخورد نکردن و مقابله با حمله ی کوسه ها ارائه کرده اند.

همراه با کارناوال باشید تا به همراه هم ۱۰ راه کار را مطالعه کنیم.

کوسه0

امروز فقط باید از دیدن این تصاویر لذت ببرید تصاویری که مطمعنا آن ها را ذخیره می کنید و به عنوان تصویر پس زمینه از آن ها استفاده خواهید کرد.

به دنیای کوچک گربه ها می رویم و کمی با آن ها شوخی  می کنیم ، چیزی که به آن خیلی هم علاقه دارند.

تصاویری که در ادامه می بینید را عکاس و طراحی با نام جلال الدین ( Jalaluddin ) به ثبت رسانده و حالا آن ها را با ما به اشتراک گذاشته.

دقایقی همه چیز را کنار بگذارید و با کارناوال به دنیای گربه ها بیایید و کمی با آن ها وقت بگذرانید.

گربه ها110

صنعت گردشگری مزایای زیادی از جمله افزایش ذخیره ی مالی ملی، آشنایی فرهنگ ها، به وجود آمدن شغل های بیشتر، پرورش حس غرور مردم به آداب و رسومشان و حمایت و رسیدگی مالی به منابع طبیعی و اکوسیستم دارد، اما سوال اینجاست که آیا همه ی بحث گردشگری خوبی و سود است یا بدی هایی هم دارد؟

در این مطلب می خواهیم با یکی از ضررهای این صنعت پر سود که حیوان آزاری توسط توریستان است بیشتر آشنا شویم ، در همین راستا سرنوشت ۱۰ حیوان که مورد آزار و شکنجه ی توریستان قرار گرفته اند را بازگو خواهیم کرد تا شاید عبرتی باشد و بیشتر مراقب رفتارمان با حیوانات باشیم ؛ با کارناوال همراه باشید.

شاخص0

طبیعت در عین بخشنده بودن و زیبایی ها و جذابیت هایش دارای خطراتی است که چشم پوشی و آگاهی نداشتن از آن ها بدون شک برایمان دردسر ساز خواهد شد.

مار ها یکی از ساکنین قدیمی طبیعت هستند. جاندارانی که شنیدن اسم شان و حتی دیدن عکس شان برای بیشتر افراد ترسناک باشد ، اما به ناچار برای گذراندن اوغات فراغت خود در طبیعت آشنایی نسبی از این جاندار ترسناک و خطرات احتمالی حمله آن و حتی درمان مارگزیدکی، بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

ترس را کنار بگذارید و با کارناوال قدم زدن در کنار مار ها را تجربه کنید.

با ما همراه باشید.

مار0

بوستان‌های پروانه بهشتی‌ست برای شما، که با خیال راحت به پروانه‌ها نزدیک شوید

و در کمال تعجب خواهید دید که پروانه‌ها به آرامی بر روی دست و صورتتان می‌نشینند و شما را غرق در این زیبایی مینیاتوری می‌کنند.

و البته بوستان‌های پروانه مکان ایده‌آلیست برای علاقمندان به عکاسی از پروانه‌ها، بدون دردسر داشتن امکانات گران قیمت.

باغات یا بوستان‌های پروانه‌ در اواخر دهه ۱۹۷۰ ظهور یافتند و در همین زمان بود که کشف شد با ایجاد فضایی گرم سیری در درون گلخانه‌ها میتوان گونه‌های بسیاری از پروانه‌های منحصر به فرد و متفاوت را در هر مکانی از دنیا نگه‌داری کرد.

شما در پیش رو، مجموعه‌‌ی فوق العاده‌ای از پروانه‌ها را در سرتاسر دنیا و در این بوستان‌ها خواهید دید.

اگر دوستدار این موجودات ظریف و زیبا هستید و از دیدن‌شان ذوق زده می‌شوید،

همراه با کارناوال به بوستان‌های برتر پروانه دنیا بیایید.

پارک پروانه

با تمام پیشرفت های تکنولوژی، انسان هنوز بخش های ناشناخته ی زیادی را در کره زمین روبروی خود می بیند. یکی از جذاب ترین و ناشناخته ترین مناطق کره زمین، در دل دریا ها و اقیانوس ها قرار دارد.

جایی که دنیای دیگری با جانداران متفات و عجیب تری در جریان است. در گذشته شاید برای دیدن این جانداران نیازمند سفر به عمق دریا ها و مشاهده آن ها در زیستگاه اصلی خود، بودیم! سفری ناممکن برای همه.

اما اکنون انسان توانسته با ساخت آکواریوم های بزرگ بخشی از جانداران شناخته شده در دل دریا ها را در محیطی شبیه سازی شده به محیط زندگی اصلی خود، به نمایش عموم بگذازد! راهی راحت تر به جای سفر به تک تک دریا ها و اقیانوس های موجود!

امروز به آکوارویم بزرگ فلوریا در استانبول آمده ایم تا جاندران دریایی زیادی از مناطق مختلف کره زمین را از نزدیک مشاهده کنیم.

با کارناوال همراه شوید.

آکواریوم0

پیشرفت بشر ، صنعتی شدن و مشکلات متعدد شهرهای بزرگ مثل آلودگی هوا ، ترافیک ، سر و صدای های مزاحم و آزار دهنده، باعث شده انسان ها به دنبال گذران تعطیلات و زمان های استراحت خود در طبیعتی بکر و دور از زندگی ماشینی باشند.

امروز قصد داریم سفری ویژه به یکی از مناطق بکر و بسیار زیبای استان آذربایجان شرقی داشته باشیم.

کمپ آینالو در فاصله  ۲۲۵ شهر تبریز و ۵۵ کیلومتری کلیبر با طبیعتی جادویی بخش بسیار کوچکی از منطقه حفاظت شده ارسباران با مساحت ۸۰۶۵۴ هکتاری را تشکیل می دهد.

مهمترین بخش این کمپ ، فضای نگهداری از مارال ایرانی یکی از نقاشی های زیبای خداوند در طبیعت می باشد. مارال هایی که با دیدنتان از پشت تور های محافظ به آرامی به سمت شما گام بر می دارند و تجربه ای فوق العاده و فراموش نشدنی را برای شما می آفرینند.

با کارناوال همراه شوید تا دقایقی پر از آرامش را در قلب جنگل های ارسباران بگذرانیم.

شاخص-1

یک لحظه دست نگهدارید! نفس نکشید!

ممکن است نفس بعدی که می‌کشید، بازدم یک دایناسور از میلیون‌ها سال قبل باشد.

حالا می توانید هوا را آرام به داخل شش هایتان فرو ببرید… . حس دایناسور بودن ندارید!؟

شاید باور کردنش عجیب وسخت باشد اما حقیقت دارد ، چون هوا در حقیقت مخلوطی از چند گاز است .

همراه کارناوال باشید.

دایناسور KARNAVAL.IR0

در روز گذشته یک کودک ۴ ساله وارد محوطه ی نگهداری گوریلی به نام هارامب می شود . این گوریل ۱۷ ساله سال های زیادی را در این باغ وحش گذرانده بود و در میان مردم از محبوبیت زیادی برخوردار بود . شاید در نگاه والدین کودک و دیگر مردمان حاضر در باغ وحش این طور به نظر می رسید که هر لحظه ممکن است هارامب به کودک آسیبی وارد کند ولی سوال این جاست که احتمال وقوع یک حادثه که جان کودک را به خطر بیاندازد چقدر بوده ؟

ولی دیگر زمان فکر کردن به احتمالات نیست . زیرا ماموران باغ وحش برای نجات کودک به گوریل شلیک کردند و او را از پای درآوردند .

کودک نجات پیدا کرد ولی دیگر نمی توان هارامب را در باغ وحش شهر سین سیناتی آمریکا دید .

طبق گفته ی ماموران باغ وحش کار درست را انجام داده اند ولی محققان ، گوریل شناسان و مردم نظر دیگری دارند و دست به اعتراض زده اند .

همراه کارناوال باشید تا نگاهی به این اتفاق ناراحت کننده داشته باشیم .

گوریل0

بوفالوها برای سالیان سال در دشت های پهناور آمریکا زندگی می کردند و از سویی به سویی دیگر در گله های بزرگ در حرکت بوده اند . این موجودات با سرخپوستان و ساکنان بومی آمریکای شمالی به هم زیستی رسیده و در کنار هم زندگی می کردند . پیوند میان بومیان و این موجودات به قدری محکم بود که زندگی این بومیان به بوفالوها بستگی داشت و با شکار کردن آن ها به زندگی خود ادامه می دادند .

سرخپوستان از تمامی اعضای بدن بوفالوها استفاده می کردند ، حتی از استخوان ها . زمان گذشت و اروپایی ها وارد آمریکا شدند . تا مدتی همه چیز خوب بود . بعد از گذشت سال ها ساکنان جدید شروع به شکار کردن بوفالوها کردند . شکارچی ها به دشت ها می آمدند و هزاران بوفالو را از بین می بردند .

این اتفاق باعث شد که تعداد این موجودات عظیم الجثه بسیار کاهش پیدا کند و حتی تا نزدیکی های منقرض شدن هم پیش رفتند .

دیگر در دشت ها هزاران بوفالو را نمی توانست دید که در گله های خود خوش و خرم به این سو و آن سو می دویدند . سرخپوستان نیز از این واقعه آسیب های زیادی دیدند ، ولی چه می شد کرد ؟

امروزه وضعیت کمی متفاوت تر شده است . با این که دیگر در معرض انقراض نیستند ولی مشکلات تازه ی برای این بوفالوها بوجود آمده است .

همراه با کارناوال باشید تا درباره ی این موجودات و مشکلات آن ها صحبت کنیم .

بوفالوها0

لذت تماشای شکوه یک طاووس رویایی و یا چشم در چشم شدن با یک گربه وحشی که جزء گونه های کم یاب گربه سانان است، حتما برای شما تجربه ای منحصر به فرد خواهد شد.

اگر به حیوانات علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما از باغ وحش دبی دیدن نمایید. در این باغ وحش می توانید زیبایی های حیوانات را از نزدیک حس کنید.

علاوه بر زیبایی های آن، اتفاقات هیجان انگیز دیگری هم در انتظارتان خواهد بود؛ تصور کنید صدای غرش شیری را که از فاصله چند متری می شنوید و لرزه بر تن شما می اندازد و یا بازیگوشی های شامپانزه های این باغ وحش شما را به وجد می آورد.

بازدید از باغ وحش دبی می تواند تفریحی لذت بخش برای همه سنین باشد و فرقی هم ندارد که شما چند سال دارید؛ در هرسنی که هستید می توانید از آن دیدن نمایید و از دیدن زیبایی های آن لذت ببرید.

همراه با کارناوال سری به این باغ وحش می زنیم .

باغ وحش0

در این مطلب قصد داریم، ده گونه از زیباترین گونه های پرندگان را به شما معرفی کنیم؛ البته انتخاب تنها ۱۰ گونه از بین تمام گونه های پرندگان که هر کدام هم زیبایی خاص خودشان را دارند، کار آسانی نیست.

اگرچه این لیست شامل تمام گونه های زیبای پرندگان نمی شود؛ اما در آن نمونه های خاص و منحصر به فرد آورده شده اند.

اگر کسی از شما بپرسد، چند نمونه از زیباترین پرنده های جهان را نام ببر چه پاسخی دارید؟

قطعا با کمی مکث متوجه خواهید شد که سوال سختی از شما پرسیده اند؛ زیرا انتخاب زیباترین پرنده از میان چندین نوع پرنده زیبا در جهان کار آسانی نیست.

با کارناول همراه باشید تا از این گونه های زیبای پرندگان اطلاعاتی بیشتر به دست آوریم و با آن ها آشنا شویم .

پرنده0

حتما تا به حال عکس قورباغه‌ای سبز رنگ و معمولی را دیده‌ و یا هنگامی که در طبیعت و در کنار برکه ای نشسته بودید ، بدن سبز تیره شان را دیده باشید .

اما آیا تا به حال از قورباغه های متفاوت و رنگین آمازون چیزی شنیده اید ؟

امروز ، با هم به تماشا و معرفی قورباغه‌هایی خارق العاده با رنگ‌ها و طرح‌هایی متمایز و چشم‌گیر می‌نشینیم .

کارناوال برای شما به معرفی ۱۰ گونه شگفت انگیز از قورباغه های بومی جنگل‌های بارانی آمازون می‌پردازد .

شاخص2

در طبیعت و حیات وحش گاهی اتفاقات جالب و عجیبی رخ می دهد . این بار هنگامی که دو شیر به یک گاومیش حمله می کنند یک گاومیش جوان برای نجات مادرش با شیر ها درگیر می شود و در نهایت نیز موفق می شود و یکی از آن ها را از پای در می آورد و دیگری پا به فرار می گذارد .

این اتفاق در بوتسووانا به وقوع پیوست و عکاس ها توانستند از این لحظات عکاسی کنند .

شاید باورش برایتان سخت باشد ولی همیشه شکارچی ها موفق نمی شوند و گاهی نیز طعمه جان شکارچی را می گیرد .

در بسیاری از فصل ها زمانی که غذا برای شکار در آفریقا کم است حیوانات گوشتخوار برای سیر کردن شکم خود ریسک می کنند و به سمت طعمه های دشوار نیز می روند . ممکن است موفق شوند و یا نشوند .

همراه کارناوال باشید تا عکس هایی از این واقعه را به اتفاق ببینیم .

شکار0

در یک بعد از ظهر آبان ماهی و آرام ، با ما پا به میان دشت‌های بوسکه دل آپاچی بگذارید .

از میان بوته‌های و صخره‌ها عبور کنید .

حال در نزدیکی تالاب بنشینید و دوربین خود را به دست بگیرید .

دقایقی دیگر …

شما خواهید توانست فریادهای فراموش نشدنی درنای شنزار را که از میان تالاب‌ها و چمن‌زارها عبور می‌کند ، به خاطر بسپارید .

و شکوه سپیدگون بازگشت گروه درناها را در پرتوان نارنجی رنگ غروب به تماشا بنشینید …

کارناوال شما را به گزارش تصویری این مهاجرت باشکوه دعوت می‌کند و سفری به دشت های بوسکه دل آپاچی خواهیم داشت و محو تصاویری زیبا از طبیعت در کنار این پرندگان می شویم .

درناها0

امروزه گوریل ها تحت حفاظت به زندگی خود ادامه می دهند و انسان هایی از این موجودان در مقابل شکارچیان محافظت می کنند . در پارک ملی ویرونگا واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو ، که به آن جواهر تاج آفریقا گفته می شود در کوه های جنگلی این سرزمین آخرین گوریل های سیاره ی زمین زندگی می کنند که خطرات زیادی جان این موجودات را تهدید می کند و شکارچیان بزرگترین تهدید به حساب می آیند .

کسانی که از این حیوانات حفاظت می کنند جانشان نیز در خطر است . تا به حال ۱۴۰ تن از این محافظان کشته شده اند . برخی از مناطقی که از این حیوانات محافظت می شود بسیار خطرناک می باشد . مانند قسمت های جنوبی .

در ادامه با یکی از محافظان به نام اِنِسنت اِمبروونه پای صحبت خواهیم نشست به حرف هایش گوش خواهیم داد . از خودش و از زبان بقیه محافظ های گوریل ها به سوال هایمان پاسخ خواهد داد .

همراه کارناوال باشید .

لیت0
صفحه 1 از 41234
This is search results
در حال بارگذاری ...