پیشرفت بشر در سال های گذشته آن قدر به سرعت بوده که حتی اگر تاریخ ۲۰ سال گذشته را نیز مرور کنید، متوجه خواهید شد که دنیا در طی این سال ها دنیا تا چه اندازه تغییر کرده است. اغلب این پیشرفت ها را مثبت می انگاریم و راهی برای زندگی آسان تر به حساب می آوریم اما اگر کمی عمیق تر نظر کنیم متوجه خواهیم شد که آن چنان هم ترقی با سرعت زیاد مفید و سود آور نبوده است.

همه روزه می شنویم که حیوانات گوناگونی در حال انقراض هستند و به دلیل ویران شدن محیط زندگیشان بی خانمان گشته اند، متاسفانه گوشمان دیگر به موضوعاتی این چنینی عادت کرده است و به راحتی از کنارشان عبور می کنیم. اما امروز کارناوال می خواهد شما را با یکی از زیباترین پرندگانی که در فهرست جانداران در حال انقراض (IUCN) قرار گرفته آشنا کند تا شاید کمی بیشتر به حال این جانوران زیبا اندیشه کنیم.

پیش تر هم با بعضی از این حیوانات آشنا شدیم که می توانید با کلیک روی لینک های زیر با آن ها آشنا شوید:

لاکپشت پوزه عقابی | از عجایب هفتگانه جزیره قشم

گرگ یالدار | گونه ای در حال انقراض از سگ سانان

حیوانات در حال انقراض | جفای آدمی و حسرت آیندگان (۲)

با کارناوال همراه باشید تا با طوطی گلو آبی، یکی از زیباترین پرندگان در حال انقراض بیشتر آشنا شویم.

کوالالامپور پایتخت وسیع، سرسبز و جذاب کشور مالزی است که به سبب آسمان خراش های بلند و مدرن و البته برج های دوقلو پتروناسش شهرت بسیار دارد. البته که ساختمان ها و معماری منحصر به فردش تنها جاذبه های این شهر بزرگ نیستند و موقعیت جغرافیایی شهر نیز به وجه جالب توجه بودنش افزوده است. شهری که زمستان ندارد و در تمام فصول، دیدن درختان سبز و بلند قامت و فضای سبز شهری استوایی اش شما را سر ذوق می آورد.

در کنار ساختمان های شناخته شده و مراکز خرید معروف این شهر مانند وان اوتاما، جاذبه های طبیعی و هیجانی آن همیشه مورد استقبال گردشگران و مسافران بوده است. از شهر بازی و پارک آبی معروف سان وی لاگون بگیرید تا باغ گیاهشناسی پردانا. همگی از جاذبه هایی است که نباید در سفرتان به مالزی از دست بدهید. اما قطعا دیدنی های کوالالامپور به همین جا ختم نمی شود و باغ پرندگان کوالالامپور یکی از آن مهم هاست.

دستتان را به ما بدهید و پا به پای ما وارد باغ زیبای پرندگان مالزی شوید. قول می دهیم از این انتخاب پشیمان نمی شوید و گردش در این باغ وسیع به همراه پرندگان متنوع و رنگارنگش شما را بسیار سرگرم و ذوق زده خواهد کرد. در جایی از باغ می توانید به تماشای هیاهوی و سر و صدای پرندگانی که آزادانه پرواز می کنند، بنشینید و در جایی دیگر غذا بردارید و برای شان غذا بریزید و در جایی دیگر از باغ مرغ های کوچک و ملوس را ببینید. در انتها همراه ما در کنار ماکائو طلایی بایستید و عکسی به یادگار بگیرید.

اگر به دیدن حیوانات در هر جای کره زمین علاقه مندید، در زیر بخوانید:

سفری به باغ وحش دبی

پارک ملی خجیر تهران | از قدیمی ترین مناطق حفاظت شده جهان

همراه کارناوال به باغ پرندگان کوالالامپور بیایید و مبهوت زیبایی های طبیعت شوید.

لحظه ای مکث کنید و جهان را بدون عشق تصور کنید! چگونه ممکن است محبت های عمیق آدمی را از وجودش حذف کرد. جانی که خدا از روح خود در آن دمیده و تمامش را نور محبت پاشیده است. همواره انسان زندگی را با عشق و علاقه به اطرافیانش سپری کرده و گاهی آنقدر در این عشق بی پایان غرق می شود که از مرحله جسمانی آن گذر می کند و به عشق الهی می رسد. اما اگر بخواهیم کمی از انسان فاصله بگیریم و عاشقانه های زمین را در میان موجودات دیگرش جستجو کنیم با حجم عظیمی از شگفتی ها رو به رو می شویم. این که روح عشق در جان گیاهان و حیوانات هم رسوخ کرده و  راز های عالم را بیشتر از قبل به رخمان می کشد، نکته ای ظریف و قابل تامل است. شاید تصور کنیم علاقه حیوانات به هم و نمایش آن در طبیعت تنها یک سوء تفاهم است و هرگز چیزی بیشتر از غریضه ای که خدا در وجودشان گذاشته تا نسلشان باقی بماند، نیست. اگر نظرتان این است، تماشای تصاویری که در ادامه در اختیارتان قرار می گیرد را از دست ندهید. شاید شما هم نظرتان تغییر کرد و از جنس ناب عاشقانه های حیوانات غرق در لذت شدید.

این موجودات کوچک و بزرگ در دامن طبیعت و قلمروی امن خودشان، خانواده دارند، یکدیگر را در آغوش می گیرند و می بوسند و از حریمشان دفاع می کنند و امنیت را برای زوجشان برقرار می کنند. بارها شنیده اید که مرغ عشقی به دلیل مرگ یارش، مرده است، چشم بستن بر این عشق جاودانه شاید بی انصافیی باشد و البته هزاران باور نکردنی دیگر از حضور موجودات خاکی و آبی زمین که همگی موجب شگفتی و حیرت آدمی می شود.

ما برای اثبات عشق حیوانات این تصاویر را با شما به اشتراک می گذاریم و اگر شما هم مانند ما به راز عشق میان این موجودات دوست داشتنی پی بردید، دیگران را نیز در این تجربه ناب شریک کنید.

کارناوال شما را به جهان پر از عشق و مهر حیوانات دعوت می کند.

تا به حال دنیا را بدون وجود مخلوقاتش تصور کرده اید؟ دنیایی بدون گیاه و هیچ گونه ای از حیوان؟ حتی تصور وحشتناک و غیرقابل تحملی است. این که صبح ها را بدون شنیدن صدای پرندگان آغاز کنیم و اینکه درختان سبز و پرباری نباشند تا تابستان ها در زیر سایه شان بنشینیم و از خوردن میوه هایشان لذت ببریم و در زمستان دیگر خبری از درخت های عریان که با لباسی از برف پوشیده شده اند، نباشد. واقعا دنیای ترسناکی می شود!

شاید این تصورات بسیار تلخ و حتی غیر ممکن باشد اما بعید نیست با جفایی که آدمی به محیط پیرامونش می کند، روزی بیاید که فرزندان ما، در اسارت مطلق ساختمان ها و ماشین ها درآمده باشند و دیگر خبری از همزیستی مسالمت آمیز با آفریدگان دیگر خداوند نیست. اگر به یاد داشته باشید به تازگی مطلبی درباره حیوانات در حال انقراض را با شما به اشتراک گذاشتیم و از روزهایی حرف زدیم که فرزندان ما هرگز نمی توانند شاهد حضور این حیوانات در محیط طبیعی زندگی باشند و فقط باید به تماشای تصاویرشان در کتاب ها و فضاهای مجازی اکتفا کنند. هرچند که هنوز هم راهکارهای بسیاری برای نجات بقای این حیوانات وجود دارد و افراد بسیاری هستند که برای حفظ جان تک تک این موجودات تلاش های فراوان می کنند اما متاسفانه بشر بی توجه به این امر، از هیچ گونه ظلمی نسبت به محیط اطراف دریغ نمی کند و جان و زندگی گونه های بی شماری از حیوانات و گیاهان به دلیل شکار، آلودگی های زیست محیطی، تخریب زیست بوم و ده ها دلیل دیگر در معرض جدی نابودی است.

و در ادامه همراه کارناوال باشید با سری دوم مجموعه تصاویر حیوانات در حال انقراض:

اگر بخواهیم نماد و نشانه ای از شومی را نشان دهیم و یا دنبال بهانه ای باشیم که یک مصیبت پیش آمده را به نحسی پیوند زنیم شاید یکی از این نشانه ها بوف یا جغد باشد. در فرهنگ ما بوف نماد شومی و بداقبالی است و هرجایی که صدایی از آن شنیده شود و یا تصویرش را ببینیم احساسمان یقین پیدا می کند یک شومی در شرف وقوع است. از طرفی دیگر جغد را پرنده ای دانا و آگاه به امور می شناسیم و این به نوعی یک شناخت جهان شمول نسبت به این پرنده سحر آمیز و متفاوت است. جغد پرنده ای شکارچی در شب است و ویژگی منحصر به فردِ چشم هایش نسبت به پرندگان دیگر این امکان را برای او فراهم کرده که شکارچی ماهری باشد. چشم های درشت و بر خلاف گونه های دیگر پرندگان که چشم هایشان در دو طرف صورتشان قرار دارد، چشم های جغد در جلوی صورت پهن و صافش وجود دارد و به همین علت می تواند همه چیز را با دو چشمش ببنید. اما حدقه چشم های این پرنده متفاوت حرکت نمی کند و به همین جهت بوف ها برای تماشای اطراف باید سرشان را بچرخانند. هرچند که تصوری اشتباه درباره چرخیدن ۳۶۰ درجه ای سر جغدها وجود دارد اما نهایتا تا ۱۳۰ درجه این چرخش امکان پذیر است.

آنچه که سبب شده تا امروز سخنی از این پرنده عجیب و غریب اما متفاوت به میان آید تصاویری از چهره های بامزه و شگفت انگیز گونه های مختلف بوف هاست. بوف ها گونه های بسیار متنوعی دارند و هر کدوم از این گونه ها ویژگی های ظاهری و رفتاری متفاوتی را دارا هستند. در این مطلب با تصاویری از چند نمونه بوف ها آشنا می شوید و البته ما در مورد هر کدام به توضیحی مختصر اکتفا خواهیم کرد.

پیش از ورود به دنیای جغدها شما را به تماشای تصاویری کمدی و خنده دار از حیات وحش دعوت می کنیم:

و اکنون با کارناوال همراه شوید تا جغدها را از نمایی نزدیک تماشا کنید.

عالم هستی قلمرو فرمانروایی خداوندی است که صاحب مطلق همه چیز در آن است و کره زمین به این بزرگی تنها یک ذره کوچک از این شکوه بی پایان است. آب، خاک، سنگ، گیاه، حیوان، انسان و هر چیز دیگری در این زمین نشانه ای از وجود برتر الهی است و شاید در راس همه ی این مخلوقات، انسان قرار داشته باشد. اما برتری انسان هرگز به این معنا نبوده است که ما اجازه داریم زندگی سایر موجودات زنده زمین را به خطر بیاندازیم. در این حال چگونه می توانیم پاسخگوی خداوندی باشیم که مخلوقاتش را دوست دارد و ارزش می نهد.

زمین در حال تغییر است و مهم تر از آن شاید تغییرات آدمی باشد و همین ها دلایل تهدید زندگانی سایر موجودات زنده است. امروز سوالی مطرح می کنیم که پاسخ دادن به آن نباید کار دشواری باشد، اما در عین حال عمل کردن به آن مطمئنا بسیار سخت خواهد بود؟ آیا ما حق داریم زندگی گونه ای خاص از طبیعت را به منظور دست یافتن به خواسته ها و تمایلات خود برای همیشه نابود کنیم؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت نیست بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با تعدادی از حیوانات دریایی و خاکی و پرندگانی آشنا شویم که متاسفانه بقایشان در معرض خطر قرار دارد و دلیل اصلی آن زیاده خواهی بشر است، هر چند که دلایل دیگری هم در این مسائل دخیل هستند اما مطمئنا آسیب هیچ کدام به اندازه انسان نخواهد بود. موجوداتی که احتمالا نوه های ما باید آن ها را به وسیله تصاویرشان در کتاب ها و اینترنت بشناسند و هرگز شانس تماشای آن ها در محیط طبیعی زندگی نصیبشان نخواهد شد.

همراه کارناوال باشید.

حیات وحش اطراف ما و حیوانات گوناگونی که در پیرامونمان زندگی می کنند نقش بسزایی در حیات و چرخه ی طبیعت بازی می کنند، همیشه وقتی برای طبیعت گردی به دامان دشت ها، جنگل ها، دریاها و حتی پارک ها می رویم و اتفاقی جانوری از کنارمان رد می شود آن قدر ذوق می کنیم که گویا ما آن را کشف کرده ایم و برای اولین بار است که در این کره ی خاکی همچین چیزی می بینیم، شاید چند دقیقه ای شاد باشیم و دوباره آن ها را فراموش کنیم یا به دیدنشان در مستند های تلویزیونی قانع شویم.

کشور ایران عزیز ما خوشبختانه پوشش گیاهی و جانوری غنی و خاصی دارد حتی جاندارانی در سرزمینمان زندگی می کنند که در دنیا بی همتا هستند، نمی دانیم چقدر با این جانداران منحصر به فرد آشنایی دارید و حیوانات بومی ایران را می شناسید شاید فقط نام یوزپلنگ ایرانی که معروف و پر آوازه است به گوشتان رسیده باشد و شاید هم بتوانید همه ی جانوران میهنمان را نام ببرید، اما خوب است که با دیدی وسیع تر با این نعمات الهی آشنا شویم، حیواناتی که هم وطن ما هستند و متاسفانه بسیاری از آن ها در معرض انقراض قرار گرفته اند و اگر نجاتشان ندهیم دیگر هیچ گاه نسل های پس از ما آن ها را نخواهند دید.

این بار قصد داریم با یکی از خاص ترین جانداران ایرانی آشنا شویم که نامش لاک پشت پوزه عقابی است، لاکپشتی که به دلیل گوشت لذیذش آن قدر شکارش کرده ایم که نسلشان در حال محو شدن از روی زمین است…

با کارناوال همراه شوید تا به کنار لاکپشت های پوزه عقابی برویم.

گسترش شهرسازی در سراسر این کره ی خاکی تبعات مثبت و منفی زیادی داشته است. یکی از منفی ترین عواقب این گسترش قلمرو انسان ها، از بین رفتن طبیعت بکر و به خطر افتادن حیات وحش است که متاسفانه در اکثر مواقع بی توجه از کنار این موضوع مهم عبور می کنیم.

منابع طبیعی و حیات وحش برخی مناطق دنیا آن قدر شاخص و خاص هستند که به راستی در جهان کم نظیرند. حیوانات و جانورانی وجود دارند که حتی شاید نامشان را هم تا به حال نشنیده باشید، مانند گورکن صورتی، گرگ یالدار، هشت پای دامبو، خرگوش پاتاگونی، موش برهنه، دلفین ایراوادی و…

تعداد زیادی از افرادی که این حیوانات را برای اولین بار می بینند آن قدر تعجب می کنند که باورشان نمی شود چنین حیواناتی وجود داشتند و از آن ها بی خبر بوده اند. اخبار زیادی به گوشمان می رسد که حاکی از انقراض گونه های مختلف حیوانی است؛ خبرهایی تلخ و تاسف بار… اما این بار می خواهیم کمی آینده نگری کرده و شما را با حیوانی آشنا کنیم که به احتمال زیاد تا به امروز از وجودش بی خبر بوده اید. حتی اماکنی را که می توانید این موجود خاص و جالب را ببینید به شما معرفی کنیم تا گامی بلند در کسب اطلاعات درباره ی حیوانات و جانوران پیرامون برداریم.

این بار می خواهیم با گرگ یالدار آشنا شویم. حیوانی که هم زمان شبیه به گرگ، روباه، آهو و شیر است؛ جانوری شگفت انگیز و دیدنی. برای دیدار گرگ یالدار باید به آمریکای جنوبی، زادگاه او برویم.

با کارناوال همراه شوید.

گرگ یالدار

به نظر شما در طبیعت می توان چه تفریحاتی انجام داد؟ والیبال، پیک نیک، عکاسی ؟

تا نام طبیعت و طبیعت گردی به میان می آید ما را یاد هوای پاک، تفریح و سرگرمی در کنار خانواده می اندازد، اما فعالیتی دیگر هم در راستای لذت بردن از پیرامون اطرافمان وجود دارد که کمتر به آن توجه شده است و آن چیزی نیست جز پرنده نگری.

پرنده نگری که بخشی از بوم گردی و لذت بردن از مناطق بکر و دست نخورده است در ایران طرفداران زیادی دارد به همین دلیل روز ۵ آذر با نام  روز ملی پرنده نگری مزین شده است، در فصل پاییز و بهار به دلیل کوچ پرندگان افراد بیشتری در سراسر دنیا به پرنده نگری می پردازند، گفته می شود در کشورهای اروپایی بخصوص آلمان و انگلستان همان مقداری که ورزش فوتبال محبوب است پرنده نگری هم علاقمند دارد.

شاید تا چند سال گذشته تنها پرنده شناسان به این گونه های جانوری توجه داشتند و روی آن ها مطالعه و تحقیقات انجام می دادند، اما امروزه می بینیم که از اقشار مختلف جامعه به قصد لذت و تفریح به پرنده ها می اندیشند و می نگرند.

شما با پرندگان تا چه اندازه ای آشنا هستید؟ اصلا پرنده های منحصر به فرد دنیا را می شناسید؟

کارناوال می خواهد چند پرنده ای که در سراسر جهان پر آوازه و مشهور بوده یا هستند را معرفی کند، پرندگانی که آن قدر خاص هستند که نامشان در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

با کارناوال همراه شوید تا با پرندگانی که گینسی شدند بیشتر آشنا شویم.

 

پرنده نگری

امروز به سراغ یکی دیگر از مسابقات عکاسی سال ۲۰۱۶ آمده ایم.

” مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا سال ۲۰۱۶ “

هدف این مسابقه عکاسی جذاب و جالب نشان دادن زیبایی و تنوع حیات و حش بریتانیا می باشد و عکاسان حرفه ای و آماتور در ۱۵ دسته جداگانه باهم به رقابت می پردازند.

این ۱۵ دسته از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و حتی مسابقه ویدیو Hd از حیات وحش نیز بخشی از مسابقه می باشد. بخش جوانان نیز برای تشویق این گروه سنی برای ارتباط صحیح با طبیعت و هنر عکاسی می باشد.

عکس های برندگان هر بخش در کتابی به چاپ می رسد و عکس برنده جایزه ارزشمند ۵۰۰۰ پوندی را می برد. علاوه بر این برنده هر بخش یک دوربین کنن g5 x دریافت می کند.

همچنین در بخش جوانان به برنده رده سنی زیر ۱۱ سال ۳۰۰ پوند و به برنده ۱۲ الی ۱۸ سال ۵۰۰ پونده جایزه داده می شود.

برای دیدن این تصاویر زیبا و جذاب کارناوال را همراهی کنید.

با قسمت دوم مسابقه کمدی حیات وحش سال ۲۰۱۶ در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

امیداوریم از دیدن تصاویر بسیار جالب و خنده دار این مسابقه در قسمت یک لذت برده باشید. اگر هم جز آن دسته از کارناوال دوستان عزیز هستید که برای اولین بار با کمدی حیات وحش آشنا می شوید توصیه می کنیم تصاویر دو مسابقه قبلی را نیز مشاهده کنید و از این نگاه متفاوت از طبیعت و حیات وحش لذت ببرید.

مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۱۵ 

مسابقه کمدی حیات وحش سال ۲۰۱۶ | بخش اول

این مسابقه بسیار جذاب توسط  پاول جوینسون هیکز Paul Joynson Hicks که یک عکاس حیات وحش می باشد، پایه ریزی شده است. مسابقه ای که علاوه بر جذابیتش جوایز بسیار ارزنده ای نیز همچون سفر به کشور کنیا، یک دوربین فول فریم نیکون و . . . دارا می باشد. عکس های پرتعدادی که برای این مسابقه فرستاده می شوند توسط تیم داوری ۸ نفره که پاول جوینسون هیکز یکی از آن هاست داوری می شوند.

مهمترین قانون مسابقه نیز این می باشد که عکس ها باید در حیات وحش گرفته شده باشد و عکس های باغ وحش یا حیوانات خانگی مورد قبول نمی باشد.

امیدواریم این تصاویر زیبا مورد توجه تان قرار گیرد.

برای دیدن بخش دوم این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

سلام به همه کارناوال دوستان عزیز! بعد از گذشت یک سال از انتشار مطلب مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۱۵ ، باری دیگر با کمدی حیات وحش در خدمت شما هستیم!

تصاویر بی نظیری از حیات وحش که از دیدن آن ها تعجب خواهید کرد.

مسابقه کمدی حیات وحش برای اولین بار در سال ۲۰۱۵، با ایده اولیه پاول جوینسون هیکز Paul Joynson Hicks )، عکاس زبده ی حیات وحش با دو هدف اصلی برگزار شد؛ هدف اول نمایش بُعد جدیدی از حیات وحش که به شکل طنز و کمدی بود و هدف دوم به منظور حفظ و حفاظت از حیات وحش در معرض خطر جهان است.

این مسابقه عکاسی توسط ۸ داور که از عکاسان برجسته حیات وحش هستند، داوری می شود و دارای جوایز متعدد و ارزنده ای می باشد. یک دوربین فول فریم  D810 نیکون، یک هفته سفر هیجان انگیز در کنیا و . .. بخشی از این جوایز است.

راستی ذکر این نکته جالب است که بدانید طبق قانون مسابقه عکس ها فقط باید در حیات وحش گرفته شوند و عکس های حیوانات در اسارت مانند باغ  وحش مورد قبول نیست.

عکس هایی که در ادامه خواهید دید در بسیاری از مجلات مشهور و معتبر دنیا به چاپ رسیده است و کارناوال این تصاویر بی نهایت زیبا را در دو بخش به شما ارائه می دهد.

برای دیدن بخش اول این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

در این پست قصد داریم تا نگاهی به برندگان مسابقه ی دنیای حیوانات سال ۲۰۱۶ بیاندازیم؛ تصاویری بی نظیر که در یک رقابت نفس گیر توانستند در میان تصاویری دیگر، به عنوان عکس برگزیده انتخاب شوند.

موضوع از این قرار است که موزه تاریخ طبیعی بریتانیا با نزدیک ۵۰ سال قدمت هر سال مسابقه ای را برگزار  و طی آن در ۱۸ بخش مختلف، اقدام به معرفی تصاویر برگزیده سال می کند. امسال نیز این رقابت برگزار شد و عکسهایی به عنوان تصاویر برگزیده سال ۲۰۱۶ در بخش حیات وحش معرفی شدند.

تیم لامان با چندین عکس در این مسابقه شرکت کرد؛ عکس های او محوریتی پیرامون انقراض اورانگوتان “بورنئویی” که در جنگل های بورنئوی اندونزی زندگی می کند، داشت. جنگل های بورنئوی اندونزی در سال ۲۰۱۵ بر اثر خشکسالی، آتش سوزی وحشتناکی را تجربه کردند و همین موضوع سبب شد تا زیستگاه این اورانگوتان ها دچار آسیب شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تصاویر تیم لامان که برنده ی بهترین عکس حیات وحش ۲۰۱۶ شد. همچنین دیگر تصاویر منتخب این دوره در بخش های مختلف دیگر را را به تماشا خواهیم نشست.

همراه کارناوال باشید.

در طول تاریخ حیوانات زیادی به دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند و منقرض شده اند. در دنیای امروز نیر این اتفاق ممکن است رخ دهد و ما انسان ها متاسفانه مقصر هستیم. بطور مثال ما زیستگاه های بسیاری از جانوران را برای منافع شخصی خود از بین می بریم و برای تفریح و لذت آن ها را شکار می کنیم. سیاره ی زمین تنها برای ما نیست و همه ی موجودات زنده حق زندگی کردن را بر روی زمین دارند.

در این مطلب نگاهی داریم به وضعیت فعلی کرگدن ها که در قاره ی آفریقا زندگی می کنند. این حیوانات کهن به دلیل دارا بودن شاخی گرانقیمت طعمه ی شکارچیان و سودجویان می شوند و از بین می برند. این افراد تنها برای بدست آوردن شاخ کرگدن ها دست به هرکاری می زنند.

با Bryan Christy به آفریقا سفر خواهیم کرد و داستان زندگی کرگدن ها را می خوانیم و لمس می کنیم. وی یکی از فعالان محیط زیست و از حمایت کنندگان کرگدن ها به حساب می آید.

با کارناوال همراه شوید.

انقراض همیشه در کمین ساکنان سیاره ی زمین بوده و هست. در طول تاریخ از میلیون ها سال گرفته تا به امروز جانوران زیادی از بین رفته اند و بطور کامل منقرض شده اند. دلایل زیادی می تواند در از بین رفتن یک گونه نقش داشته باشد. از این دلایل می توان به تغییرات آب و هوایی، از بین رفتن منبع غذایی، شکار بی رویه و … اشاره کرد. در دنیای امروز نیز بسیاری از جانداران در خطر انقراض هستند.

همه ی ما مستندهایی را دیده ایم که چند دانشمند و محقق با ملاحظه ی زیادی در حال کشف و جست و جو در خاک خم شده اند و با ظرافت به دنبال بقایایی از یک جاندار منقرض شده می گردند.

پیدا کردن فسیل و یا تکه ای از جانداری منقرض شده کاری سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

ولی در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بقایای جاندارانی که منقرض شده اند و باقی مانده های آن ها تقریبا سالم مانده اند.

همراه با کارناوال باشید.

دریا و اقیانوس ها تنها برای انسان ها نیستند. موجودات دریایی زیادی در آن ها زندگی می کنند و برخورد انسان با آن ها می تواند خطرناک باشد. سواحل یکی از مکان هایی هستند که افراد زیادی برای شنا کردن و یا آفتاب گرفتن جذب خود می کنند. برای مثال سواحل استرالیا و آمریکا سالانه افراد زیادی را به خود می بینند. جالب است که بدانید کوسه ها در آب های اطراف ساحل زندگی می کنند و گاهی برای شکار به نزدیکی خشکی می آیند.

ترسناک است؟ ولی مردم دست از ترس می کشند و باز به این سواحل می روند.

تمهیداتی برای مقابله با حملات کوسه ها به مردم صورت گرفته است ولی باز هم افراد زیادی کشته می شوند.

کسانی که رفتار کوسه ها را مطالعه می کنند راه کارهایی را برای برخورد نکردن و مقابله با حمله ی کوسه ها ارائه کرده اند.

همراه با کارناوال باشید تا به همراه هم ۱۰ راه کار را مطالعه کنیم.

امروز فقط باید از دیدن این تصاویر لذت ببرید تصاویری که مطمعنا آن ها را ذخیره می کنید و به عنوان تصویر پس زمینه از آن ها استفاده خواهید کرد.

به دنیای کوچک گربه ها می رویم و کمی با آن ها شوخی  می کنیم ، چیزی که به آن خیلی هم علاقه دارند.

تصاویری که در ادامه می بینید را عکاس و طراحی با نام جلال الدین ( Jalaluddin ) به ثبت رسانده و حالا آن ها را با ما به اشتراک گذاشته.

دقایقی همه چیز را کنار بگذارید و با کارناوال به دنیای گربه ها بیایید و کمی با آن ها وقت بگذرانید.

صنعت گردشگری مزایای زیادی از جمله افزایش ذخیره ی مالی ملی، آشنایی فرهنگ ها، به وجود آمدن شغل های بیشتر، پرورش حس غرور مردم به آداب و رسومشان و حمایت و رسیدگی مالی به منابع طبیعی و اکوسیستم دارد، اما سوال اینجاست که آیا همه ی بحث گردشگری خوبی و سود است یا بدی هایی هم دارد؟

در این مطلب می خواهیم با یکی از ضررهای این صنعت پر سود که حیوان آزاری توسط توریستان است بیشتر آشنا شویم ، در همین راستا سرنوشت ۱۰ حیوان که مورد آزار و شکنجه ی توریستان قرار گرفته اند را بازگو خواهیم کرد تا شاید عبرتی باشد و بیشتر مراقب رفتارمان با حیوانات باشیم ؛ با کارناوال همراه باشید.

طبیعت در عین بخشنده بودن و زیبایی ها و جذابیت هایش دارای خطراتی است که چشم پوشی و آگاهی نداشتن از آن ها بدون شک برایمان دردسر ساز خواهد شد.

مار ها یکی از ساکنین قدیمی طبیعت هستند. جاندارانی که شنیدن اسم شان و حتی دیدن عکس شان برای بیشتر افراد ترسناک باشد ، اما به ناچار برای گذراندن اوغات فراغت خود در طبیعت آشنایی نسبی از این جاندار ترسناک و خطرات احتمالی حمله آن و حتی درمان مارگزیدکی، بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

ترس را کنار بگذارید و با کارناوال قدم زدن در کنار مار ها را تجربه کنید.

با ما همراه باشید.

بوستان‌های پروانه بهشتی‌ست برای شما، که با خیال راحت به پروانه‌ها نزدیک شوید

و در کمال تعجب خواهید دید که پروانه‌ها به آرامی بر روی دست و صورتتان می‌نشینند و شما را غرق در این زیبایی مینیاتوری می‌کنند.

و البته بوستان‌های پروانه مکان ایده‌آلیست برای علاقمندان به عکاسی از پروانه‌ها، بدون دردسر داشتن امکانات گران قیمت.

باغات یا بوستان‌های پروانه‌ در اواخر دهه ۱۹۷۰ ظهور یافتند و در همین زمان بود که کشف شد با ایجاد فضایی گرم سیری در درون گلخانه‌ها میتوان گونه‌های بسیاری از پروانه‌های منحصر به فرد و متفاوت را در هر مکانی از دنیا نگه‌داری کرد.

شما در پیش رو، مجموعه‌‌ی فوق العاده‌ای از پروانه‌ها را در سرتاسر دنیا و در این بوستان‌ها خواهید دید.

اگر دوستدار این موجودات ظریف و زیبا هستید و از دیدن‌شان ذوق زده می‌شوید،

همراه با کارناوال به بوستان‌های برتر پروانه دنیا بیایید.

پارک پروانه
صفحه 1 از 41234
This is search results
در حال بارگذاری ...