رشد صنعت گردشگری کشورها را بر آن داشت تا برای جلوگیری از آسیب هایی که ممکن است به جوامع میزبان و گردشگران وارد آید، اصولی را تعریف کنند و در سطح جهانی مورد توجه قرار دهند. به این منظور کد جهانی اخلاق گردشگری توسط مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید. با کارناوال همراه باشید تا با این کد بیشتر آشنا شوید.

کد جهانی اخلاق گردشگری

در بخش هایی از  صنعت گردشگری با موضوعاتی تخصصی تر مواجه می شویم که توجه مخاطبان خاص را بیشتر به خود جلب می کنند. یکی از این موضوعات ژئوتوریسم است که دیدگاهی زمین شناختی نسبت به گردشگری دارد. با کارناوال در بررسی ژئوتوریسم همراه باشید.

ژئوتوریسم

گردشگری صنعتی است که بسیاری از رشته های مختلف از علوم گوناگون را در بر می گیرد. مطالعه ی هر یک از بخش های این صنعت نیازمند علمی خاص است تا بتواند به خوبی همه ی زوایا را مورد بررسی قرار دهد. جغرافیای گردشگری یکی از علومی است که کمک شایانی به این صنعت می کند و امروز در کارناوال به بررسی آن می پردازیم.

جغرافیای گردشگری

در زمینه مطالعات گردشگری رویکردهای مختلفی در پیش گرفته می شود و توافق چندانی درباره ی این روش ها صورت نگرفته است. اما استفاده از برخی روش ها بسیار متداول تر می باشند. با کارناوال همراه باشید تا با رویکردهای اصلی در مطالعات گردشگری آشنا شوید.

مطالعات گردشگری

از آن جا که بسیاری از فعالیت های گردشگری، اثراتی منفی بر محیط می گذارند، برای کاهش این اثرات و افزایش اثرات مثبت، لازم است استراتژی های خاصی در برنامه ریزی و مدیریت به کار گرفته شود. امروز در کارناوال به بررسی استراتژی های کنترل اثرات منفی گردشگری می پردازیم.

در طول تاریخ، گردشگران برای استراحت و صرف غذا به استراحت گاه ها و هتل های عمومی پناه برده اند. بنابراین صنعت هتل داری یکی از تشکیلاتی است که به عنوان بخش بسیار پویای صنعت گردشگری محسوب می شود. امروز در کارناوال به بررسی تاریخچه صنعت هتل داری می پردازیم.

تبلیغات، همواره به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی در همه ی صنایع مطرح بوده است. بسیاری از صنایع تلاش می کنند تا به وسیله ی تبلیغات جایگاه خود را در بازار حفظ کنند و به حیات خود ادامه دهند. امروز در کارناوال به بررسی استفاده از این شیوه در صنعت گردشگری می پردازیم.

تبلیغات گردشگری

صنعت گردشگری نه تنها با مسائل و مشکلاتی که سازمان های خدماتی دارند رو به رو است بلکه با توجه به ویژگی های خاص محصولات آن، همواره در بخش بازاریابی با چالش هایی دست و پنجه نرم می کند. امروز در کارناوال به بررسی چالش های بازاریابی در صنعت گردشگری می پردازیم.

بازاریابی گردشگری

شیوه ی بازاریابی در ارائه ی یک محصول نقش مهمی را ایفا می کند. این که از چه نوع بازاریابی استفاده می کنیم نشان دهنده ی این است که چگونه از فلسفه های بازاریابی بهره برده ایم. امروز قصد داریم بازایابی در گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم و ویژگی های متمایز آن را بیان کنیم. با کارناوال همراه باشید…

بازاریابی گردشگری

رشد شرکت های حمل و نقل و افزایش تقاضا باعث شده است که سیستم های حمل و نقل، چالش هایی را برای دولت ها، برنامه ریزان و مهندسان به وجود آورند. با هم به بررسی این چالش ها می پردازیم. با کارناوال همراه باشید.

چالش های حمل و نقل

برای درکی عمیق تر از صنعت گردشگری و امکان برنامه ریزی بهتر در این زمینه، باید با تعدادی از عوامل خارجی که می توانند بر رشد این صنعت اثر بگذارند، آشنا شویم. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل می پردازیم. با کارناوال همراه باشید…

عوامل خارجی در گردشگری

حمل و نقل به عنوان عاملی مهم در جابه جایی انسان ها، نقش چشمگیری را در صنعت گردشگری ایفا می کند. اولین گردشگران با پای پیاده و با کمک چارپایان به سفر پرداختند و سپس به کمک قایق، وسایل چرخ دار و در نهایت هواپیما، این روند، آسان و آسان تر شد. امروز در کارناوال به بررسی تاریخچه حمل و نقل در گردشگری می پردازیم.

تاریخچه حمل و نقل

از دهه ی ۱۹۹۰ میلادی، فناوری های نوین اطلاعاتی، به ویژه اینترنت، به عنوان بستری برای پردازش، تحلیل، ذخیره سازی،باز گردانی و انتشار اطلاعات، تحولاتی را در گردشگری ایجاد کردند و موجب پیدایش مفهوم گردشگری الکترونیک شدند. امروز در کارناوال به بررسی این مفهوم خواهیم پرداخت.

گردشگری الکترونیک

گاه گردشگری را به عنوان پدیده ای نو در تاریخ بشر در نظر می گیرند حال آنکه تحرک جزء لاینفک زندگی انسان ها بوده است و شاید گردشگری هم پدیده ای برخاسته از همین تحرک همیشگی می باشد. به همین دلیل است که قدمت صنعت گردشگری را به آغازین لحظه های حیات انسان نسبت می دهند که تنها در طول زمان اشکال و اهداف آن دستخوش تغییر شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که این صنعت ریشه در تاریخ زندگی جمعی انسان ها دارد و از دوره های بسیار کهن به صورت های مختلف نوعی از گردشگری و جهانگردی رواج داشته است. مردم در تمدن های ماقبل تاریخ هم مجبور به جابه حایی بودند تا غذا به دست بیاورند، از خطر دوری کنند و یا به مناطق دارای آب و هوای بهتر بروند. با گذر زمان انگیزه هایی همچون تجارت و تبادل کالا آنها را به مسیرهای دورتری کشاند و ابعاد مسافرت را وسعت بخشید.

با گسترش امپراطوری های باستان، مسافرت های رسمی دولتی به منظور اعزام نمایندگان حکام به اماکن دوردست، برای جنگ ها و یا دریافت مالیات و خراج آغاز گردید. در دوره ی حکومت خانواده های سلطنتی در مصر بود که مسافرت با قصد تجارت و تفریح رواج یافت.

این سیر تکامل گردشگری تا به امروز نیز ادامه داشته است و هر روز ابعاد جدیدی در آن ظهور می کنند. قصد داریم قدم به قدم با تاریخ این صنعت همراه شویم و شما را با تاریخچه ی گردشگری آشنا کنیم.

کارناوال شما را به گشتی در تاریخچه صنعت گردشگری دعوت می کند…

تاریخچه گردشگری

گردشگری صنعتی است که برای توسعه ی مناسب، نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد. در غیر این صورت به جای اینکه موجب توسعه ی مقاصد شود، خسارت هایی جبران ناپذیر را از خود به جای می گذارد و حتی ممکن است مقصد را از بین ببرد. امروز قصد داریم مفهوم برنامه ریزی صنعت گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم. با کارناوال همراه باشید…

همانگونه که می دانید گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا مورد توجه بسیاری از دولت ها قرار گرفته است. اما به اشتباه بسیاری از آنها این صنعت را راهی سریع و آسان برای توسعه می دانند و این در حالی است که به تاثیرات مثبت و منفی آن توجهی نمی کنند. با کارناوال در بررسی اثرات مثبت و منفی گردشگری همراه باشید.

دانشنامه گردشگری

جامعه شناسی علم شناخت جامعه، سازمان های اجتماعی و روابط اجتماعی است. جامعه شناسی در گردشگری نیز حائز اهمیت است و به کمک آن به پاسخ بسیاری از سوالات پیش آمده در روابط گردشگر و مقصد سفر، خواهیم  رسید. برای آشنایی بیشتر با جامعه شناسی گردشگری کارناوال را همراهی کنید.

جامعه شناسی گردشگری

امروز قصد داریم با انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان (SATH) که به منزله پیشبرد مسافرت برای معلولان تاسیس شده، آشنا شویم. برای آسایش بیشتر معلولین و سفر کردن آن ها قوانینی نیز در برخی از کشورها وضع شده که مهمترین آن را به شما معرفی خواهیم کرد. با کارناوال همراه شوید.

امروز مفهوم پساگردشگری ( گردشگری پست مدرن ) را بررسی خواهیم کرد. پساگردشگری به نوعی از گردشگران گفته می شود که بدون هیچ مشکلی پذیرای تجارب نااصیل، تجاری و شبیه سازی شده، می باشند. برای آشنایی بیشتر با این مفهوم کارناوال را همراهی کنید.

گاهی اوقات عدم برنامه ریزی درست در گردشگری و عدم توجه به گردشگری پایدار، باعث رنجش و ناراحتی بومیان می گردد و معمولا این گونه رنجش در مکان هایی رایج است که تناقض منافع به علت وجود گردشگران به وجود می آید. برای آشنایی با رنجش در گردشگری، با کارناوال همراه شوید.

رنجش در گردشگری
صفحه 1 از 41234
This is search results
در حال بارگذاری ...