ویتوس برینگ | اکتشاف و دریانوردی با طعم مرگ

ویتوس برینگ | اکتشاف و دریانوردی با طعم مرگ

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با ویتوس برینگ  آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

 ویتوس برینگ به خاطر کشف مناطق جدید و سفر به این مکان ها که عمدتا در آمریکای شمالی قرار داشتند ، مشهور است. مناطق جدید کشف شده به افتخار وی به نام او نامگذاری شد از جمله تنگه برینگ، جزیره برینگ، پل برینگ و دریای برینگ . نقشه ها و اطلاعات بسیار مفید و جدیدی از این مناطق جدید توسط برینگ و گروهش تهیه شد.

تولد

ویتوس ۵ آگوست ۱۶۸۱ در شهر کوچک هورزنس دانمارک چشم به جهان گشود.

زندگی 

 وی در خانواده ای مذهبی بزرگ شد زیرا پدرش از سرپرستان کلیسا بود. ویتوس از کودکی علاقه زیادی به دریا داشت، به همین دلیل به قایق رانی مشغول شد و آموختن ناوبری را در کشتی های هلندی و دانمارکی فراگرفت. پس از آن سفری به هند داشت و  در ادامه ماجراجویی هایش خود را در آمستردام یافت . در آن جا با یکی از معاونین ارتش دریایی روسیه آشنا شده و به ارتش دریای روسیه ملحق می شود.  ویتوس در جنگ شمالی اروپا در سال های ۱۷۰۰ الی ۱۷۲۱ شرکت کرد، این جنگ ها ادامه داشت و پس از نبرد روسیه و ترکیه به مقام فرماندهی رسید.

بعد ها وی با بزرگترین و کامل ترین هیت علمی تشکیل شده در تاریخ روسیه تا آن زمان، در سال ۱۷۳۳ سنت پترزبورگ را ترک کرد تا جواب این سوال را بیابد:

” آیا آمریکای شمالی و آسیا به یکدیگر متصل اند؟ “

سفر و ماجراجویی خطرناک و سخت او در آن تاریخ آغاز شد.

مرگ

در ادامه مشکلات سفر آخر وی، آن ها هنگامی که به سمت جنوب حرکت می کردند گرفتار طوفان شده و این طوفان شدید آن ها را به سمت یک جزیره کوچک هدایت کرد. آن ها سعی داشتند که مجدد کشتی را به حرکت درآورند که تلاش هایشان بی نتیجه ماند. در جزیره حیوانات و پرندگانی برای شکار و تغذیه وجود داشت اما بسیاری از افراد کشتی دچار بیماری اسکوربوت شده و یکی پس از دیگری جان می باختند. ۸ دسامبر ۱۷۴۱ نوبت این سیاح و مکتشف پر ماجرا بود، پس از فوت وی او را در همان جزیره دفن کردند و اکنون این جزیره به نام وی ثبت شده است. دیگر افراد باقی مانده توانستند با استفاده از چوب های کشتی قدیمی خود، کشتی کوچکی ساخته و این جزیره را ترک کنند.

ویتوس برینگ

مسیرهای سفر ویتوس برینگ به تفکیک سال

ویتوس برینگ

تمبر روسی به یاد ویتوس برینگ

ویتوس برینگ

محل دفن ویتوس در جزیره برینگ

ویتوس برینگ

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

ویتوس برینگ | اکتشاف و دریانوردی با طعم مرگ
4.32 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...