ویتنام

جنگ، واژه ای نفرت انگیز که همیشه لکه ی ننگی بر تاریخ بشریت بوده است و متاسفانه همچنان هم در جای جای دنیا شاهد این پدیده ی وحشتناک هستیم. اغلب از جنگ به عنوان اتفاقی خانمان سوز یاد می شود و به راستی هم این کلمه جان مطلب را ادا می کند؛ جنگ همه چیز را با خود می سوزاند و افراد زیادی را بی خانمان کرده و به قتل می رساند.

جنگ ها آن قدر آثار سوءشان زیاد و غیر قابل توصیف است که حتی سال ها پس از پایان آن هم می توانیم ضربه هایی که به مردمان درگیرش وارد شده را به وضوح مشاهده کنیم.

تا به حال کارناوال به بسیاری از اثرات جنگ ها پرداخته و از نزدیک به دیدارشان رفته است، این بار هم قصد داریم از اثری چشم گیر دیدن کنیم که یادواره ای از جنگ ویتنام است؛ جنگی که از بزرگترین درگیری های دنیا بوده و هنوز هم خانواده های کشته شدگانش با مصیبت های وارد شده به آن ها درگیر هستند.

در واشنگتن دیواری برای زنده نگهداشتن یاد جان باختان و مقفودالاثران ساخته شده است که امروزه به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده و توریست ها برای دیدن این دیوار به این شهر می روند. این دیوار از مهم ترین و مشهرترین دیوارهای ساخته شده در جهان تا به امروز است.

اگر علاقمند هستید از برخی سفرهای ما به مقصد یادواره ها و جاذبه های مربوط به جنگ در جهان دیدن کنید کافی است روی لینک های زیر کلیک نمایید:

زنان قناری | قربانیان جنگ جهانی اول

سنگین ترین تانک جهان | تانک نازی ها در جنگ جهانی دوم

نگاهی به پناهگاه های باقی مانده از جنگ جهانی دوم

رخت جنگ تن پوش مردانی دلیر | فستیوالی از جنس وایکینگ ها

با کارناوال همراه باشید تا به قلب آمریکا و واشنتگتون برویم و از نزدیک بیشتر با یادبود جنگ ویتنام، این سازه ی دلخراش آشنا شویم.

مراسم استقبال از سال نو در هر کجای دنیا با آداب و رسوم مخصوص به خود همراه است و مردمان مختلف بسته به آن که در کجا زندگی می کنند مراسم خاص خود را برای خوش آمد گویی به سال نو اجرا می کنند. در کنار این آداب و رسوم مختلف، زمان برگزاری سال نو نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. یکی از تقویم های متفاوت دنیا، تقویم چینی است که کشورهای زیادی بر اساس آن زندگی می کنند. بر اساس این گاه شمار، هر سال در روز اول دوازدهمین ماه سال، همزمان با حلول ماه، سال نو می شود. این اتفاق در ماه بهمن رخ می دهد اما روز دقیق آن بستگی به شب اول ماه دارد. به همین علت گاه تقویم چینی را تقویم قمری نیز می دانند.

کشور ویتنام هم بر اساس همین تقویم پیش می رود. عید سال نوی ویتنامی ها نام  عید تت (Tet) است. همزمان با آغاز سال نو مردم به مدت دو هفته با پوشیدن لباس های رنگین سنتی به جشن و پایکوبی می پردازند و همه جا پر می شود از شادی مردم و صحبت در مورد آینده.

یکی از دهکده های ویتنام به نام موک چائو ( Moc Chau ) در مرتفع ترین فلات استان سون لا واقع در شمال غرب این کشور به علت وجود علفزارهای زیبا و رنگارنگ و مردمان دوست داشتنی و جالب، محلی مناسب برای جذب گردشگران به ویژه در هنگام سال نو است. امروز این شهر کوچک مقصد ماست. می خواهیمم در مراسم عید سال نو مردمان این دهکده شرکت کنیم و جشن بگیریم.

این بار هم در گشت و گذار تصویری به مراسم سال نو در ویتنام با کارناوال همراه باشید.

دنیای پیرامونمان پر است از طبیعت بکر و دست نخورده، تنها کافی ست که کمی با دقت تر باشیم و زیباتر بنگریم. شاید شما هم عاشق طبیعت و زیبایی های خدا دادی باشید اما اطلاعات کمی در رابطه با اماکن طبیعی فوق العاده ی ایران و جهان داشته باشید. ما می خواهیم در کارناوال قدم به طبیعت شگرف ایران و جهان بگذاریم و به همراه هم بیشتر با مناطق ناب اطرافمان آشنا شویم.

از میان زیبایی های جهان این بار می خواهیم از بهشتی دیدنی و حیرت انگیز روی زمین برایتان بگوییم. امروز به جایی میرویم که دارای طبیعتی بکر، فوق العاده زیبا و رویایی است، جایی که با دیدنش غرق در تفکر خواهید شد. مقصدمان آبشاری میان مرز ویتنام و چین است، اینجا تلاقی دو فرهنگ نه چندان مشابه، مکانی را پدید آورده که نظر تمام توریست های جهان را به خود جلب کرده است.

آری این بار کارناوال می خواهد به سوی آبشاری رود که با نام دیتین و بن گیوک شناخته می شوند. می توان به این دو آبشار لقب خواهران دو رگه ای را بدهیم که مرزهای انسانی آن ها را از هم جدا اندخته. ما می خواهیم اسرار گیسوان خواهران دورگه را برایتان آشکار کنیم.

با دیگر آبشارهای ایران و جهان در کارناوال آشنا شوید: آبشارها و دریاچه های ایران و جهان

آبشار ویتنام

خلیج هالونگ ویتنام | این قسمت تفریحات

طبق لیست تازه منتشر شده ورد ترول اواردز ( World Travel Awards ) خلیج هالونگ یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آسیا است، به همین دلیل دست می گذاریم روی بخش شرقی آسیا و می رویم سراغ خلیج هالونگ ویتنام.

با پا گذاشتن به خلیج هالونگ منظره ای از ستون های سر به آسمان ساییده و جنگلی از درختان سرسبز بر فرازشان، جزایر کوچک و آب زمردین نفس ها را در سینه حبس می کند! زیبایی هالونگ، چون اژدهایی با ابهت، لحظه ای به شما امان نمی دهد و بر تمام روح شما چیره می‌شود. وقتی که نگاهی به نام «هالونگ» می اندازی دلیل این ابهت و حیرت را بی علت نمی یابی چرا که هالونگ در لغت به معنای اژدهایی فرود آمده در میان دریاست.

به سبب شکوه طبیعی و منظره های خارق العاده، نام خلیج هالونگ را علاوه بر پربازدید ترین مقاصد گردشگری آسیا، در لیست عجایب هفتگانه طبیعی دنیا نیز می‌بینید.

همان طور که گفته شد خلیج هالونگ یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در بخش شرقی آسیا محسوب می‌شود و سالانه میلیون ها نفر راهی این طبیعت چشمنواز می شوند. درست است که این منطقه طبیعت دلپذیری دارد، اما تفریحات خلیج هالونگ به طبیعت گردی و عکاسی محدود نمی شود و امکانات مناسب و هیجان انگیزی برای گذران چند روز پیش روی شماست. به همین سبب کارناوال بر آن شده تا تفریحات این خلیج را به شما معرفی کند.

همراه کارناوال اوقات منحصربفردی را در خلیج هالونگ بگذرانید.

خلیج هالونگ ویتنام

سلام من  نگوین ویو فوک nguyen vu phuoc ) هستم. تورلیدر ویژه عکاسانی که می خواهند ویتنام را به تصاویری زیبا تبدیل کنند.

در ماه جولای راهنمای عکاسانی حرفه ای از ترکیه بودم که همراهی با آن ها دیدگاه و ذهنیت خاص و جدیدی از عکاسی به من داد.

۱۹ عکاس اهل ترکیه که افرادی از سنین مختلف در بین آن ها حضور داشت ، در این سفر همراهم بودند.

در ابتدا امیدوار بودم کشورم ویتنام برای عکس های آن ها الهام بخش باشد برای همین از شهر باستانی Hanoi با معابد زیادش آغاز کردیم. از صبح زود کار را آغاز کردیم و همه چیز را به تصویر کشیدیم دختری با لباس محلی، بازار، معابد و . . . عکاسان ترک بدون وقفه از تمامی سوژه ها عکاسی می کردند.

هر روز ساعت ۴:۰۰ صبح از خواب بیدار می شدیم تا مناظر بی نظیری که با طلوع خورشید درآمیخته شدن را شکار کنیم. گاهی به رودخانه برای طلوع رفته و یک روز هم به زمین های کشت برنج رفتیم.

رنگ ها در مناظر آنچنان بی نظیر بود که عکاسان ترک محو این نمایش های خدادادی می شدند و حافظه دوربین هایشان به سرعت پر می شد.

۱۶ روز فوق العاده را با عکاسان ترک گذراندم، آن ها نیز در انتها از اتمام سفر بسیار ناراحت بودند. اگر یک بار به ویتنام سفر کنید علت ناراحتی آن ها را بهتر درک خواهید کرد راستی می توانید بخشی از عکس های من و عکاسان را در ۱۶ روز که توسط کارناوال تهیه شده را در ادامه ببینید! عکس هایی که بخشی از فرهنگ غنی و طبیعت کشورم را به شما نشان می دهد.

با کارناوال همراه شوید.

در سال ۲۰۱۳ یک عکاس فرانسوی با نام Réhahn سفری اکتشافی را آغاز می کند تا پرده از زیبایی های ویتنام بردارد.

انگیزه و هدف او از این سفر و البته عکاسی هایی که در طی آن داشته این بوده که ویتنام را این بار جور دیگری به دنیا نشان دهد ؛ چهره ی آرام ، زیبایی ها و طبیعت آن را جایگزین تصویری کند که جهان از ویتنام دارد و آن را کشوری جنگ زده می داند.

او در همین راستا و سفری که به این کشور آسیایی داشته ، مجموعه ای از بهترین تصاویر این سفر را در کتابی با عنوان ویتنام، آمیزه ای از تضاد ( Vietnam, Mosaic of Contrasts ) منتشر کرده است.

بعد از این اتفاق او باز هم به مدت دو سال کاووش اش را در ویتنام ادامه داد تا هر چه بیشتر زیبایی های آن را کشف کند.

در ادامه با این عکاس فرانسوی همراه می شویم و ویتنام را از  لنز دوربین او به نظاره می نشینیم. تصاویری که در ادامه خواهید دید ، بهترین تصاویری هستند که جلد دوم کتاب او منتشر شده اند

همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی به این دیار زیبا و سرسبز بیندازیم و زیبایی هایش را در قاب تصویر ببینیم.

ویتنام

زمانی ، پادشاه بزرگ چامپا جزیی از فرهنگ هندو به حساب می آمد و در مرکز ویتنام و اطراف آن حکم فرمایی می کرد.

دریای جنوب چین مکانی بوده که هزاران سال پیش مورد استفاده بازرگانان قرار می گرفته است.

در یک زمانی از تاریخ جمعیت ۱۶۰ هزار نفری این منطقه به اندازه ای می رسد که همه ی آن ها را می توانست در ۲ روستای کوچک جای داد .

بیشتر هندو ها و تعدادی از مسلمانان ، به صورت مسالمت آمیز در این منطقه با یکدیگر زندگی می کرده اند.

جنوب نهاترانگ ، دارای آب و هوایی گرم و خشک بوده است و همین موضوع بر روی نحوه ی زندگی مردمانش تاثیر زیادی داشته است.

با همه ی این اوصاف زندگی در این قسمت از کره ی زمین جریان داشت و فرهنگ ، سنت ها از بزرگان به نسل هایشان انتقال پیدا کرد و این فرهنگ را می توان در تک تک اعضای این جامعه یافت .

عکاس ” نیوانگی فَک ” در سفری که به این منطقه داشت و در نتیجه جست و جو هایش با این مردم از نزدیک آشنا شد و از فرهنگشان دیدن کرد .

او توانست عکس های فوق العاده ای به ثبت برساند .

همراه کارناوال باشید .

غارها یکی از اسرار آمیزترین نقاط طبیعت روی زمین هستند . مکان هایی نهفته در دل کوه ها ، که هزاران حرف نگفته دارند .

مکان هایی زیبا ، جذاب و در عین حال ترسناک و پر رمز و راز که نشان دهنده گوشه ایی از عظمت خداوند بزرگ هستند.

تعداد این غارها در دنیا کم نیست ، هر کدام از آن ها برای خود رمز و رازهایی دارند .

همراه کارناوال امروز به بزرگترین غار دنیا سفر خواهیم کرد .

روستای هوین مکانی قدیمی و باستانی در ساحل مرکزی ویتنام است. این شهر باستانی به خاطر زیبایی مناظر و آرامشی که دارد شناخته می شود.

علاوه بر این ، سواحل بزرگ ، مزارع برنج ، محله سنتی با دیوار های زرد و همچنین جاده های باریکی که دور مزارع برنج برای دوچرخه سواری بسیار مناسب هستند هم جزیی دیگر از زیبایی های این شهر است.

این مطلب قصد دارد به عکاسی های رِحان   ” Réhahn Croquevielle ” از این روستا بپردازد.

همراه کارناوال باشید تا با هم به دیدن تصاویر زیبای این روستا برویم.

تا حالا دوست داشتین تو خونه های عجیب غریب قصه ها وکارتن های بچگی قدم بزنین؟ از پنجره های طلسم شده بیرون رو تماشا کنین؟ یا یه خونه جادویی شما رو قورت بده؟ خب دیگه سوال کافیه ! اگه حتی برای یه بار هم که شده خودتونو تو دنیای جن و پری تصور کردید، وقتشه بدونید رویاتون چندان هم دور از دسرس نیست. سفر مجازی ما به دنیای خونه های جن وپری داره شروع میشه ! باید چشماتون به گرد شدن عادت کنه!!

This is search results
در حال بارگذاری ...