قدم به طبیعتی بکر می گذاریم که سالیان سال دست نخورده باقی مانده است.

این جا پارک ملی دنالی در آلاسکا می باشد و زیبایی در همه جا به چشم می خورد.

همراه با کارناوال باشید.

قرار است به سرزمینی سفر کنیم که بسیار متفاوت می باشد و همیشه به داشتن طبیعتی بکر و زیبا معروف بوده است. کوه های بلند، دشت های وسیع، دره های عمیق و … شهرت دارد. طبیعت در این جا برای ما حرف هایی دارد از زمان جوانی سیاره ی زمین که تازه این منطقه در حال شکل گرفتن بوده است. در آن دوره سیاره ی ما کاملا متفاوت بوده و هیچ شباهتی به امروز نداشته است. بعد از گذشت سال های طولانی طبیعت زیبای دنالی شکل گرفته است.

دنالی در اصل نام یکی از قله های رشته کوه راکی در آمریکای شمالی می باشد و در ایالت آلاسکا قرار گرفته است. جالب است که بدانید قله ی دنالی با داشتن ارتفاع ۶۱۹۰ متری مرتفع ترین قله آمریکای شمالی به حساب می آید و در منطقه ی حفاظت شده و پارک ملی دنالی قرار گرفته است.

این پارک ملی به دلیل پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فردی که دارد مورد توجه همگان قرار گرفته است. در بیشتر فصول سال هوا سرد است و برفی ولی در بهار و تابستان می توان به آن سفر کرد و لذت برد.

حیواناتی مانند خرس ها، گرگ ها و گوزن ها … همگی در این منطقه زیست می کنند. گردشگرانی که به دنالی می آیند به حیات وحش و پوشش گیاهی دنالی بسیار علاقه مند می شوند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

طبیعتی متفاوت و شگفت انگیز را با تمام وجود لمس می کنیم.

قدم به دنیایی دیگر خواهیم گذاشت، این جا ردوود در آمریکا است.

با کارناوال همراه شوید.

برایتان شگفتی پدید آورده ایم تا بار دیگر حیرت زده شوید و با تمام وجودتان از زیبایی ها لذت ببرید. این جا ردوود است، یکی از زیباترین پارک های ملی کشور ایالات متحده ی آمریکا. درختانی قطور و سبز رنگ سالیان سال است که استوار در کنار هم قد عَلم کرده اند تا میزبان حضور تازه ی شما باشند. زمانی که بر روی زمین ردوود قدم می زنیم گویی به سالیان دور سفر کرده ایم و دلیل آن پوشش گیاهی و همینطور نوع زمین شناسی آن می باشد.

به کنار درختی بروید، نفس عمیقی بکشید و خود را از هر تفکری که دارید رها کنیدو فقط به طبیعت و شگفتی هایش فکر کنید.

این جا جایی است که رویا به حقیقت بدل می گردد و قرار است محو تماشای آن شویم. کمی که بیشتر پیش می رویم به به ساحلی زیبا خواهیم رسید که در قسمت های غربی این پارک ملی قرار گرفته. دیگر خبری از درختانی بزرگ و تنومند نیست بلکه شاهد آرامشی از جنس ساحل و دریا هستیم. باد که میوزد حسی عجیب را به شما القا می کند و یاد آور خاطرات خوبی است که روزی از روزها شما آن ها را تجربه کرده اید.

کارناوال به شما مطالعه ی مطلبی درباره ی پارک ملی ردوود را پیشنهاد می کند.

 

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به اطراف که می نگری حیرت زده می شوی و چشمانت جز زیبایی هیچ نمی بیند.

بالای سرت آسمانی به رنگ آبی با ابرهایی سفید قرار گرفته، این جا سرزمین های جنوبی است.

همراه با کارناوال باشید.

سرزمین های جنوبی کشور ایالات متحده ی آمریکا به دلیل نوع شرایط آب و هوایی و جغرافیایی دارای پوشش گیاهی کمتری می باشد و هوایی گرم و خشک دارد. البته این موضوع به هیچ عنوان از زیبایی های این مناطق کم نکرده و هنوز در اوج زیبایی از منظر انسان قرار گرفته است. به عنوان مثال بسیاری از پارک های ملی در همین سرزمین ها واقع شده اند و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کنند.

از چند هزار سال پیش سرخپوستان بومی در همین سرزمین های جنوبی زندگی می کردند و با ورود اروپایی ها و یا همان سفید پوستان از زمین های خود رانده شدند و به سمت غربی ترین نقاط رانده شدند. این اتفاق برای مردمی که هزاران سال در یک جا زندگی کرده اند سخت است و دردناک.

مردمان بومی رانده شدند و زمین هایشان را گرفتند ولی امروزه می توان دید که به همین مناطق برگشته اند و به زندگی خود ادامه می دهند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

غرق در طبیعت بکر و زیبایی هستیم که ما را شگفت زده کرده است.

به هر سو که می نگیریم جز شگفتی و آرامش هیچ نمی بینیم.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو از زیبایی های طبیعت متفاوت کشور آمریکا لذت می بریم. خبری از درختان سبز و بلند و یا دشت های وسیع و سرسبز نیست، بلکه همه جا بیابانی است که زیر آسمان پر ستاره قرار گرفته و ما را با خود به سفری آرامش بخش برده است. کارگردان این ویدیو زیبا Colin Rich نام دارد و با مهارتی که در ساخت این نوع از ویدیوها دارد همه را شگفت زده کرده است.

موسیقی که بر روی این ویدیو قرار گرفته کاری است از Moby & Mark Lanegan که The Lonely Night نام دارد.

کشور ایالات متحده ی آمریکا به دلیل وسعتی که دارد از منابع طبیعی زیادی برخوردار می باشد. به عنوان مثال می توان از پارک های ملی آن نام برد که هرکدام به تنهایی می توانند در جذب گردشگر و بازدید کننده بسیار مهم و موثر واقع شوند. بیایان های این کشور نیز با توجه به محل قرارگیری و نوع جغرافیایی می توانند زیبا و حیرت انگیز به حساب بیاییند، مخصوصا به هنگام شب و زمانی که ستاره ها در آسمان می درخشند.

طبیعت آمریکا

لازم نیست حتما به سفر به فضا را تجربه کنید تا با پدیده های فرا زمینی آشنا شوید!

گاهی حتی بر روی زمین هم با مواردی مواجه می شویم؛ که نشان از پدیده های فرازمینی دارد.

شاید با گفتن نام شهاب سنگ، تصوری صحیح در ذهن شما شکل نگیرد؛ اما با دیدن جای برخورد یک شهاب سنگ با زمین قطعا تصورات شما رنگ و بوی واقعیت خواهد گرفت.

کارناول در این مطلب قصد دارد،یکی از شناخته شده ترین گودال های به جا مانده حاصل از برخورد شهاب سنگ ها را به شما معرفی نماید.

گودالی غول پیکر، با دهانه ای مربعی شکل ( برخلاف دیگر گودال ها) توجه تمام خلبانانی را که از فراز آسمان بر بالای آن پرواز می کردند جلب می کرد.

این گودال داستان های دور و درازی را با خود دارد؛ دانشمندان بسیاری برای اثبات برخورد شهاب سنگ با آن، زندگی خود را وقف کردند.

با ما همراه باشید تا پرده از راز این گودال عجیب برداریم.

888زز0

گرند کانیون یکی از جاذبه های گردشگری آمریکا است که در خود شگفتی ها و حذابیت های بسیاری دارد.گرند کانیون، ۱٫۸۰ متر عمق دارد که توسط رودخانه کلرادو در طول ۷۰ میلیون سال حفر شده است.  دیواره ها و صخره های این پارک شگفت انگیز در خود رازهای گذشته زمین را دارد که از سالیان دور به جا مانده است و حالا این پارک تاریخی یکی از مراکز محبوب گردشگری در آمریکاست.

فعالیت های تفریحی بسیاری در این پارک تفریحی در انتظار بازدید کنندگان خواهد بود، کوه نوردی، پیاده روی، رفتینگ و…. می باشد.

در ادامه همراه با کارناوال با زوج جوانی همسفر خواهیم شد که سه روز گرند کانیون را کاوش کردند و لحظه لحظه ی آن را با تصاویری زیبا به ثبت رسانده اند و این مجموعه تصاویر را با دیگران به اشتراک گذاشته اند.

همراه کارناوال  باشید تا با هم با این زوج همراه شویم و به گرندکانیون سفر کنیم.

jdjd110

درحالی که مجهز به عکس های پدربزرگم و ژورنال عکس مادر بزرگم بودم، راهی پارک های ملی شدم که پدر بزرگ و مادر بزرگم به آنجا سفر کرده بودند و سعی کردم دقیقا تصاویری را با زاویه دید آنها، ثبت کنم. این ایده و سفر به پارک های ملی آمریکا، به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس پارک های ملی اجرا شده است و می تواند بهترین راه باشد برای مرور کردن تاریخچه پارک  های ملی که از طریق عکس های پدر بزرگم تداعی خواهد شد.

این ها حرف های کریتستین کرالو ( Christian Carollo) بود، خالق این آلبوم عکس زیبا و جالب.

همراه کارناوال و همسفر به کریستین به آمریکا و از آن جا به پارک های ملی آن بیایید تا به گذشته ی آن ها سری بزنیم و با امروزشان مقایسه کنیم.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا این تصاویر رو با هم ببنیم.

jfjfjf

سفری خواهیم داشت به پارک های ملی آمریکا.

حیات وحش این این پارک ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند.

همراه با کارناوال باشید.

پارک های ملی واقع در کشور آمریکا از نظر وسعت و تنوع گیاهی و جانوری بسیار بزرگ هستند. زمانی که برای بازدید وارد یکی از این پارک ها می شوید ممکن است روزها و یا حتی هفته ها طول بکشد تا از سوی دیگر آن خارج شوید. 

در بیشتر ایالت های کشور آمریکا پارک های ملی از قدیم وجود داشته اند و هرکدام تاریخی برای خود دارند.

در چند صد سال پیش قبل از شکل گیری ایالات متحده ی آمریکا در تمام این مناطق سرخپوست ها زندگی می کردند و کاملا با طبیعت انس گرفته و خود را جزئی از آن می دانستند. بعد از ورود اروپایی ها و آغاز درگیری میان آن ها و سرخپوست ها بعد از گذشت مدتی نقش پارک های ملی پر رنگ تر شد و مرزهای آن ها مشخص شد و دلیل آن این بود تا استراتژی های بهتری به هنگام نبرد به کار گرفته شود.

اگر قصد سفر به آمریکا و بازدید از پارک های ملی آن را دارید بهتر است دباره ی آن ها اطلاعاتی بدست بیاورید تا به هنگام سفر از آن ها بیشتر لذت ببرید و تجربه ای به یادماندنی داشته باشید.

حیات وحش در پارک های ملی آمریکا

یکی از سرمایه های با ارزش هر کشور پارک های ملی هستند که در مناطق مختلف آن قرار گرفته اند. عمر برخی از این پارک های ملی می تواند بسیار قدیمی و حتی هزاران ساله باشند. پوشش گیاهی و جانوری، قسمت های گردشگری، منابع طبیعی و … می توانند جزئی از پارک ملی باشند و این به اهمیت این گنج ها می افزاید و آن ها را تبدیل به یکی از مهمترین دارایی های ملی می کند.

کشور آمریکا با داشتن پارک های ملی زیاد و فوق العاده در دنیا شناخته شده است و سالانه بسیاری برای دیدن طبیعت خاص این پارک ها به آمریکا سفر می کنند.

چندی پیش نقشه هایی از معروف ترین و محبوب ترین پارک های ملی آمریکا منتشر شد و برای اولین بار توانستیم نگاهی داشته باشم به گذشته و تغییرات آن ها، البته با نگاهی متفاوت و دقیق تر.

در این مطلب ۵ پارک ملی آمریکا را بررسی خواهیم کرد و با توجه به نقشه رمز و رازهای تاریخی آن ها را می شناسیم.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval0

در جنگل ردوود میان درختانی عظیم قدم می زنیم و از طبیعت بکر لذت خواهیم برد.

نسیمی خنک می وزد و ما غرق در زیبایی به راه خود ادامه می دهیم.

همراه با کارناوال باشید.

این جنگل زیبا که ردوود نام دارد به دلیل درختان بزرگی که در خود جای داده است مشهور می باشد.

اگر علاقه مند به مطالعه ی بیشتر درباره ی این جنگل و پارک ملی زیبا هستید از شما دعوت می کنیم مطلب جنگل ردوود، زیبایی در کنار عظمت درختان را مطالعه کنید و با ردوود بیشتر آشنا شوید.

جنگل و پارک ملی ردوود

به جنگل های آتش گرفته نزدیک می شویم و گرما صورتمان را نوازش می کند.

درختان در آتش می سوزند و به خاکستر تبدیل می شوند.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به آتش سوزی هایی که در سال ۲۰۱۵ در کالیفرنیا رخ داده است.

عکاس، Jeff Frost در حال ساخت مستندی درباره ی این آتش سوزی ها بود و این ویدیو را نیز تهیه کرد.

قسمت های مختلفی از کالیفرنیا در سال ۲۰۱۵ دچار آتش سوزی هایی گسترده شد و جنگل های زیادی از بین رفت.

شاخص-ویدیو-پست

آرام بخوان،با دقت ببین
از آنجا که خاص است،
هم خودمان و هم دیدگاهمان..
چنین خواندیمش : شراب چرده
قول می دهیم،
وجودت با محتوایش اجین گشته و
گَردی سرخ بر تنت نشیند
و حیرتی سبز،
سراپایت را فرا گیرد
ما، کارناوال هستیم.

تلاش بی وقفه مان سبب گشت تا برایتان انفجاری سرخ را کنار دیوانی سبز پدید آوریم. قلمِ بلیغ خود را دل انگیز مالیدیم بر صفحه نمایشگرتان؛ چون ایمان داریم، لایقش هستید.

شراب چرده karnaval.ir1

ملل مختلف عادات غذائی متفاوتی دارند و شاید دوست داشته باشیم بدانیم در نقاط مختلف جهان چه غذاهایی سرو می شوند و چه غذاهای شاخصی دارند، در همین راستا چندی پیش به آمریکا سفر کردیم و به معرفی برخی از فستیوال های برتر آمریکا پرداختیم ، فستیوال ها و جشنواره هایی که در هر کدامشان غذاها و خوراکی های مخصوصی به نمایش گذاشته می شوند ، غذاهایی که پشت هر یک داستانی نهفته است.

امروز هم می خواهیم به سفرمان ادامه دهیم و به معرفی تعدادی دیگر از این فستیوال ها بپردازیم تا تمامی فستیوال های غذائی آمریکا را به شما معرفی کرده باشیم و تا حدودی با آن ها آشنا شوید، اما قبل از هر چیز قسمت اول بهترین فستیوال های غذا در آمریکا را از دست ندهید.

با کارناوال همراه باشید تا با فستیوال های غذائی آمریکا بیشتر آشنا شویم.

food festival

در طبیعت زیبای پارک ملی یلو استون قدم می زنیم.

هوا مطبوع و دلچسب است.

چشمه های آب گرم، دشت های وسیع و کوهستان زیبا ما را مسخ خود می کنند.

همراه با کارناوال باشید و زیبایی ها را لمس کنید.

این پارک ملی در ایالات متحده ی آمریکا و در بخش هایی از ایالت های وایومینگ، مونتانا و آیداهو قرار گرفته است. از ویژگی های این پارک می توان به گونه های مختلف جانوری و طبیعت متنوع آن اشاره کرد.

به شما پیشنهاد می کنیم که اگر مایل به آشنا شدن بیشتر با این پارک ملی هستید مطلب یلو استون قدیمی ترین پارک ملی دنیا را بخوانید.

شاخص-ویدیو-پست

قرار است در آمریکا سفر کنیم و ایالت به ایالت سری به بهترین فستیوال های غذا بزنیم. زمانی که سخن از فستیوال های غذایی می شود کشور آمریکا در این میان می درخشد و یاد آوری می کند که می توان بهترین فستیوال ها از این نوع را در آن یافت.

هر شهری با توجه به فرهنگ و نوع مردمی که در آن زندگی می کنند غذاهای منحصر به فردی دارد.

ممکن است شهری جمعیت زیادی از سرخپوستان و یا نژاد دیگری را در خود جای داده باشد و این یعنی غذاهایی به سبک همان مردم در شهر رواج دارد. هر غذایی باب میل همه نیست ولی نمی توان گفت که خوشمزه و یا مقوی نمی باشد.

در این مطلب به ۲۳ ایالت سر می زنیم و با بهترین فستیوال ها آشنا خواهیم شد و در آینده ای نه چندان دور به قسمت دوم و ۲۸ ایالت دیگر خواهیم پرداخت.

همراه با کارناوال باشید تا سری به دنیای خوشمزه ی فستیوال های غذایی بزنیم.

بهترین فستیوال های غذا در کشور آمریکا

اسلک لاین ورزشی نو ظهوریست که ساده ترین تعریف برای آن، راه رفتن بر روی یک تسمه یا نواری ست که بین دو نقطه بسته شده باشد.

به عنوان ورزشی حرفه ای شناخته شده و فعالیتی تعادلی و هیجانی است، که انجام دادن آن نیاز به صبر و تمرین های منظم دارد.

همان‌طور که پیش تر توضیح دادیم، اسلک لاین شاخه‌های متنوعی دارد

که در این میان هایلاین گزینه‌ی طلایی دوست داران آدرنالین است!

برای فهم هایلاین، باید بروی روی صخره‌ای در نقطه‌ای مرتفع بایستی، به طناب پیش رویت خیره شوی و نیمنگاهی به پرتگاه پایین پایت داشته باشی و نفست را حبس کنی و با خودت تکرار کنی: این کاریست که ورزشکاران هایلاین انجام می‌دهند …

انجام هایلاین نیاز به مهارت و تمرکزی دو چندان دارد و البته تحمل هیجانی مضاعف.

همراه با کارناوال به بالای قله‌ای در یوسمیت بیایید و جرأت تان را محک بزنید !

هایلاین ش0

کشتی نوح را همگی به خوبی میشناسیم و همینطور سرگذشت آن را. این که در پایان طوفان بار دیگر حیات به زمین بازگشت و موجودات در آن پراکنده شدند. در کتاب های آسمانی این واقعه نوشته شده ولی بسیاری بر این عقیده هستند که داستانی بیش نیست. هرچه باشد امروزه با توجه به اطلاعاتی که در کتاب های مقدس مانند انجیل آمده کشتی نوح را ساخته اند ، در ابعادی واقعی.

این اتفاق در کشور آمریکا و شهر کنتاکی رخ داده و بسیاری را مجذوب خود کرده است .

تصور کنید در کنار یک کشتی بسیار بزرگ ایستاده اید ، کشتی که ممکن است در روزگار قدیم از طوفانی بزرگ به همراه حیواناتی که در خود جای داده بود نجات پیدا کرده است و حیات این گونه بر روی زمین ادامه پیدا کرده است.

همراه با کارناوال باشید تا با این کشتی بیشتر آشنا شویم.

کشتی نوح0

آسمان شب را خواهیم دید و کهکشان راه شیری خودنمایی می کند.

در میان دشت های پهناور سفر می کنیم و از زیبایی ها لذت می بریم.

همراه با کارناوال باشید تا از زیبایی های کشور آمریکا لذت ببریم.

Shane Black که یک عکاس است ۲ ماه در جاده ها سفر کرد تا توانست این ویدیو تایم لپس زیبا را تهیه کند.

او سعی کرد تا زیبایی های طبیعت آمریکا را به تصویر بکشد. 

شاخص-ویدیو-پست

در سفر و طبیعت گردی همیشه خطراتی در کمین است که گاهی همین خطرات باعث هیجان و لذت بیشتر سفر شود اما این خطرها تا زمانی لذت بخش هستند که به حادثه تبدیل نشوند.

جنگل و کوه نوردی همیشه طرفداران خاصشان را داشته اند و زمانی که به دنبال آرامش و سکوت هستیم به آغوش جنگل ها پناه می بریم اما شاید ندانیم جنگل ها از پر خطر ترین مناطق طبیعت هستند و شاید حوادثی که در کوه و جنگل اتفاق می افتند برایمان افسانه ای و دور از واقعیت باشند و مثلا هیچ گاه فکرش را هم نکنیم که در کوه یا جنگل نوردی طعمه ی حیوانات وحشی شویم.

اما گویا این اتفاق در واقعیت رخ داده است و دوچرخه سواری که در کوهستان های جنگلی برای تفریح دوچرخه سواری می کرده طعمه ی خرسی وحشی شده است!

با کارناوال همراه شوید تا بیشتر با این حادثه ی نادر و سرنوشت دوچرخه سوار آمریکائی آشنا شویم.

shakhes0

خوب نگاه کن و زیبایی ها را ببین . عظمت صخره ها تو را در بر می گیرند .

با تمام وجود خود آن ها را حس کن و در میان این صخره ها قدم بزن .

همراه با کارناوال باشید تا سفری داشته باشیم به پارک ملی دره ی برایس در یوتا .

شاخص-ویدیو-پست
صفحه 1 از 512345
This is search results
در حال بارگذاری ...