بررسی انواع هتل | بر اساس امکانات

بررسی انواع هتل | بر اساس امکانات

دانشنامه گردشگری

در ادامه ی بررسی تاسیسات اقامتی به عنوان ارکان صنعت گردشگری ، انواع هتل ها را مورد بررسی قرار دادیم و تقسیم بندی آنها را بر اساس مکان آنها بیان کردیم . همه ی هتل ها امکانات یکسانی به مشتریان خود ارائه نمی دهند و همین تمایز باعث شده است تا تقسیم بندی جدیدی از انواع هتل ارائه شود و آنها بر اساس امکانات خود در دسته های مختلفی قرار گیرند.

امروز در کارناوال به بررسی انواع هتل براساس امکانات آنها می پردازیم.

انواع هتل

انواع هتل ها بر اساس امکانات

امکانات موجود در هتل ها ملاک تمایز آنها از یکدیگر هستند . این امکانات می تواند شامل حمام، دستشوئی، آب گرم و سرد، تهویه مرکزی، کانال موسیقی ، کلوپ ورزشی، استخر شنا، امکانات و وسائل ورزشی، مراکز تجاری، رستورانهای مختلف همراه با سالن پذیرایی و نوشیدنی ها و آبمیوه ها و کافی شاپ ، رستوران مخصوص و غیره باشد .

کاملا منطقی است که امکانات بهتر و بیشتر در یک هتل ، هزینه ی بیشتری را نیز به دنبال داشته باشد. هتل ها بر اساس امکانات در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

۱) هتل های اقتصادی یا با سرویس محدود(Economy / limiled service hotels)

کمترین امکانات مورد نیاز مسافران شامل امکانات اقامتی و بهداشتی در این هتل ها ارائه می شود . هزینه ی اقامت در این هتل ها حدود ۴۵% کمتر از یک هتل درجه یک است. هزینه های اعلام شده در این هتل ها تنها امکانات اتاق را پوشش می دهند و شامل وعده های غذایی نمی باشند . امکاناتی چون دربان و چمدان بر هم در این هتل ها وجود ندارد.

انواع هتل

 2) هتل های نیمه اقتصادی(Semi Economy Hotel)

این نوع هتل ها امکانات خوب و کاملی را ارائه می دهند . خدمات این هتل ها کامل است اما به پای هتل های درجه یک نمی رسد . صرفه جویی در هزینه ها باعث می شود که این هتل ها قیمت پایین تری نسبت به هتل های درجه یک داشته باشند .

داشتن سالن های غذا خوری ، ظاهری زیبا و سرویس و امکانات خوب و مناسب از ویژگی این هتل ها است. اتاق های گران این نوع هتل ها دارای چشم اندازی زیبا هستند و آرامش را برای مسافران به همراه می آورند.

انواع هتل

 3) تمام سوییت(All suite)

در این نوع هتل ها ، تمام اتاق ها از نوع سوییت و دارای امکانات کامل است . در مطالب بعدی به طور مفصل در باره ی انواع اتاق ها در هتل توضیح خواهیم داد.

۴) هتل های درجه یک(First Class Hotel)

پرسنل آموزش دیده وکار آزموده ، امکانات کامل و خوب ، داشتن سوییت های لوکس ، وجود دو یا سه رستوران و یک سالن پذیرایی از ویژگی های این هتل ها می باشند. هزینه ی اقامت در هتل های درجه یک بالا است اما خدمات درجه ی یک را به مسافران ارائه می دهند .

۵) هتل های مجلل(Luxary  Hotel)

بهترین استاندارد در خدمات ، امکانات و کارآیی به هتل های لوکس تعلق می گیرد . در این هتل ها امکانات با بالاترین درجه ی ممکن ارائه می شوند و هزینه ی اقامت در آنها بالاترین میزان را در میان تمامی هتل ها دارد .

انواع هتل
دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

بررسی انواع هتل | بر اساس امکانات
4.51 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...