امروز همراه کارناوال به سراغ گنجینه ای می رویم که شاید باورش برای شما سخت باشد، مومیایی کوچکی که می تواند عنوان عروسک ۳ هزار ساله را به خود اختصاص دهد و در مقبره فرعون معروف، توتنتخامون کشف شده است. محققان با کشف این عروسک متوجه شدند که مصریان باستان عروسک های خود را مورد پرستش قرار می داده اند.

بیستون کرمانشاه یکی از شناخته شده ترین مناطق باستانی در جهان و ایران است که آثار و یادگارهای ارزشمندی را درون خود جای داده است. در این منطقه می توانید ۲۹ اثر تاریخی با ارزش را که از دوره های مختلف به جای مانده، از نزدیک ببینید. امروز همراه کارناوال به سراغ نقش برجسته داریوش بزرگ در بیستون می رویم.

همراه کارناوال به سراغ یکی دیگر از مهم ترین گنجینه های دنیا می رویم. عتیقه ای که قدمت ۲۴۰۰ ساله دارد و یادگاری جالب توجه از تمدن مصر باستان است. در پیش رو چاقویی منحصر به فرد قرار دارد که شاید باورتان نشود، اما تیغه ی آن از جنس سنگ های آسمانی و شهاب سنگ است و دسته جذابش به طرز ماهرانه ای از طلا پدید آمده است.

شنیدن نوای موسیقی همیشه برای آدمی لذت بخش بوده و هست. تا به حال به پیشینه نخستین سازهای جهان فکر کرده اید؟ امروز همراه کارناوال به سراغ قدیمی ترین ساز موسیقی جهان می رویم که قدمتی ۴۰ هزار ساله دارد. فلوتی بلند که از استخوان کرکس ساخته شده، مورد استفاده انسان های اولیه بوده و در غاری باستانی در آلمان کشف شده است.

امروز همراه کارناوال بیایید و یکی از خطرناک ترین اسلحه های جهان در طول تاریخ معاصر را از نزدیک ببینید، اسلحه ای که گرچه از جنس توپ و تفنگ نیست، اما مرگ ها و فجایع بسیاری را رقم زد: تلفن آدولف هیتلر، رهبر نازی ها. جالب است بدانید که این تلفن تاریخی اخیرا در حراجی بزرگ به قیمت ۲۴۳ هزار دلار معادل ۷۸۷ میلیون تومان به فروش رفت.

تلفن هیتلر

دوربین عکاسی یکی از خلاقانه ترین و هیجان انگیزترین ابداعات بشر است که از قرن نوزدهم تا به حال، نه تنها جذابیت خودش را از دست نداده، بلکه روز به روز با امکانات جدید ترش، طیف بیش تری از مردم را به خودش علاقه مند می کند. امروز همراه کارناوال به سراغ قدیمی ترین دوربین جهان می رویم و می بینیم مردم برای نخستین بار چگونه عکاسی می کردند.

بسیاری از ما تایتانیک را می شناسیم، کشتی مسافربری بزرگی که غرق شدنش منجر به یکی از مرگبارترین فاجعه های آبی در تاریخ معاصر دنیا شد. امروز همراه کارناوال به سراغ این کشتی معروف می رویم تا به اختصار با آن آشنا شویم. جالب است بدانید که این کشتی امروزه جزء میراث فرهنگی زیر آبی جهان قلمداد می شود.

بقایای کشتی تایتانیک

امروز همراه کارناوال به سراغ سنگین ترین تانکی که تا به حال ساخته شده است، می رویم. این تانک که با نام تانک «پانزر هشتم موس» شناخته می شود، در قرن بیستم میلادی و در طی جنگ جهانی دوم توسط ارتش نازی ها ساخته شد. وزن این تانک برابر ۱۸۸ تن می باشد و به سبب وزن بسیارش، سرعت بسیار کندی داشته است.

بسیاری از شما نام گنجنامه را شنیده اید، اما از هویت و قدمت این گنج های باستانی نیز اطلاعی دارید؟ همراه کارناوال به سراغ گنجنامه معروف همدان می رویم که قدمت شان به زمان امپراتوری بزرگ و قدرتمند هخامنشی بر می گردد. گنجنامه متشکل از دو کتیبه باستانی و ۲۵۰۰ ساله است که به فرمان داریوش اول و خشایارشا، در سه زبان حک شده است.

فوزیه فواد، نخستین همسر محمدرضا پهلوی و ملکه ایران بود که اصالتی مصری داشت. او در واقع شاهزاده ای مصری و خواهر پادشاه مصر، ملک فاروق بود که در سال ۱۹۳۹ میلادی و در قاهره به ازدواج محمدرضا درآمد. ملک فاروق، به مناسبت ازدواج آن ها جار کریستالی باشکوهی را به این زوج شاهزاده اهدا کرد که امروزه در کاخ صاحبقرانیه نگهداری می شود.

جار کریستال موزه نیاوران

امپراتوری هخامنشیان یکی از قدرتمندترین و باشکوه ترین دوره های فرهنگی و هنری ایران باستان محسوب می شوند که از آن دوره طلایی، اشیاء و آثار بسیاری بر جای مانده است. پلاک لاجوردی و زیبای پیش رو یکی از آن جمله موارد است که بر خلاف بسیاری از اثار ایران باستان، امروزه در ایران و موزه رضا عباسی نگهداری می شود.

فرح پهلوی جواهرات و زیورآلات مختلف و منحصر به فردی داشت که برخی از آن ها هم اکنون در ایران و برخی دیگر با خود او به هنگام خروج از کشور برده شدند. تاج پیش رو، یکی از محبوب ترین تاج های فرح است که از آن در بسیاری از مراسمات رسمی و موقعیت های مختلف استفاده می کرد. به طور مثال این تاج را در سفرش به ایالات متحده و کانادا همراه داشت.

تاج عروسی فرح پهلوی

بسیاری از منابع و مورخان مسیحی و غیر مسیحی معتقدند که حضرت عیسی در سن ۳۰ تا ۳۵ سالگی بود که توسط رومیان دستگیر و به صلابه کشیده شد. صلیب واقعی، نام بقایایی از یک صلیب بوده که به اعتقاد باورهای کلیسا کاتولیک، حضرت عیسی بر روی آن اعدام شده و به سوی حضرت حق عروج کرده است. امروزه قطعات آن در مکان های مختلفی نگهداری می شود.

تاریخ جهان در صد شی یکی از معروف ترین برنامه های رادیویی یک شبکه معروف انگلیسی است که توسط موزه بریتانیا لندن تهیه شده است. یکی دیگر از اشیاء باستانی و با ارزش این مجموعه، نوعی تبر دستی و سبز رنگ به قدمت ۱٫۶ میلیون سال است که مورد استفاده انسان های اولیه قرار می گرفت و از سنگ های آتشفشانی ساخته شده بود.

تیشه مشتی الدوای

آتوسا یکی از بانوان بانفوذ و شناخته شده امپراتوری هخامنشی است که دختر کوروش بزرگ، همسر داریوش اول و مادر خشایارشا بوده است و از ویژگی های بارزی که همگان برای آتوسا بر می شمرند، اقتدار، درایت، قدرت طلبی و نفوذی اوست. مجسمه پیش رو، سردیسی فیروزه ای است که از صورت این بانو ساخته شده و امروزه در موزه ایران باستان قرار دارد.

حتشپسوت نخستین و قدرتمند ترین فرعون زن در تاریخ مصر باستان بوده است که توانست قانون مذکر بودن فراعنه مصر را در هم بشکند و با حکومت طولانی و ۲۱ ساله خود، سرزمین پهناور را مصر را شکوفا کند، بناهای بسیاری بسازد و به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم رسیدگی کند. مومیایی نخستین فرعون زن مصر را در سال ۱۹۲۲ میلادی کشف کردند.

خشایارشا، یکی از قدرتمند ترین پادشاهان هخامنشی و پسر داریوش بزرگ بود که در همان ابتدای سلطنت خود شورش های بسیاری را فرونشاند و خدمات و دستاوردهای زیادی را برای سرزمین خود فراهم آورد. کتیبه خشایارشا، کتیبه ای سه زبانه است که خشایارشا در آن به مدح و ستایش اهورامزدا می پردازد و در ادامه بابت شادی مردم شکرگزاری می کند.

امروز همراه کارناوال باشید تا یکی از لباس های نابغه فیزیک جهان و صاحب نظریه نسبیت، کت چرمی آلبرت انیشیتین را از نزدیک ببینید. اگر نگاهی به عکس های قدیمی آلبرت انیشین در دهه ۱۹۳۰ میلادی بیندازید، اغلب او را با کتی چرمی و قهوه ای رنگ خواهید دید که از آن جمله، عکس مشهورش روی جلد مجله تایم در سال ۱۹۳۸ است.

نقش رجب یکی از آثار باستانی و برجا مانده از امپراتوری باشکوه ساسانی است که قدمتش به ۱۸۰۰ سال پیش بر می گردد و کم تر کسی نامش را شنیده است. این نقوش در واقع تصاویری وسیع و جالب توجه از صحنه های تاج گذاری پادشاهان ساسانی است که به جهت به نمایش گذاشتن قدرت و عظمت پادشاهان ساسانی بر روی کوه کنده کاری شده اند.

امروز با کارناوال همراه شوید و اسکلت بزرگ ترین دایناسور کشف شده در دنیا را از نزدیک ببنید. این دایناسور که از گونه تیتاناسور می باشد، نوعی دایناسور گیاهخوار بوده و در منطقه پاتاگونیا در آرژانتین کشف شده است. طول این اسکلت اعجاب آور به ۳۷ متر (۱۲۲ فوت) می رسد و امروزه در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در معرض دید عموم قرار دارد.

صفحه 1 از 1112345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...