موزه ماتر فیلادلفیا، موزه ای پزشکی در این شهر می باشد که مجموعه های جالب و عجیب پزشکی را در خود جای داده است. در این موزه نمونه های تشریحی، آسیب شناسی، مدل های مومی و وسایل تاریخی و عتیقه پزشکی به چشم می خورد. امروز همراه کارناوال باشید تا با یکی از عجیب ترین نمونه های این موزه آشنا شویم.

همواره ارادت قلبی و معنوی پیروان یک دین و آیین مذهبی به قدری است که آن را به اشکال مختلف بروز می دهد. یکی از این راه ها، علاقه نشان دادن به یادگارها و اشیاء باقی مانده از پیامبران، ائمه و افراد خردمند و والا مقام است. قبل تر با یکی از شمشیرهای حضرت محمد (ص) آشنا شدیم و این بار همراه کارناوال باشید تا با موی سعادت آشنا شوید.

شاید بدانید در سال های ابتدایی که کامپیوترها ابداع شدند و مورد استفاده قرار گرفتند، حجم آن ها به قدری بود که یک اتاق را اشغال می کردند. سال ها زمان برد تا دانشمندان و محققین حجم کامپیوترها را کم تر و کم تر کردند و البته به قابلیت های آن افزودند. یکی از پیشگامان این تکنولوژی، شرکت کامپیوتری و معروف اپل بود.

یکی از جذاب ترین موزه های ایران که بازدیدش را به هیچ وجه نباید از دست بدهید، موزه جواهرات ملی است که در بانک مرکزی شهر تهران قرار دارد. در این موزه با طیف بی نظیری از جواهرات و اشیاء فوق العاده ارزشمند رو به رو می شوید. آفتابه و لگن سلطنتی پیش رو نیز یکی از اقلام موجود در موزه جواهرات ملی است که قدمتش به دوره قاجار بر می گردد.

آفتابه و لگن سلطنتی

همگی با گراهام بل و اختراع پرکاربرد و معروفش آشنا هستیم و از کودکی درباره او چیزهایی یاد گرفته ایم. امروز همراه کارناوال باشید تا این بار از نزدیک به سراغ یکی از تلفن های اولیه گراهام بل برویم و ببینیم نخستین تلفن ها چه شکلی بوده اند. این تلفن همان سال اختراع به نمایش عمومی گذاشته شد و امروزه نیز در موزه ملی تاریخ آمریکا نگهداری می شود.

در طول تاریخ بشر، همیشه افراد مقدس، برگزیده و خردمند مورد توجه انسان های پس از خود بوده اند. ارادت قلبی انسان ها به این افراد باعث می شود که یادگارها و بازمانده های آن ها نیز دوست داشتنی و مرکز توجه باشند. امروز همراه کارناوال باشید تا از نزدیک با یکی از شمشیرهای مقدس پیامبر بزرگ اسلام آشنا شوید.

امروز باهم با یکی از زیباترین تابلوهای نقاشی که به راستی گنجینه ای درخشان است آشنا خواهیم شد. نام این تابلوی نفیس بانوی طلائی یا زن طلائی و یا پرتره آدل بلوخ می باشد. این تابلو زنی را به تصویر می کشد که چهره و لباسی سحرآمیز دارد. به راستی می توان چندین ساعت به تابلو خیره شد.

تابلو بانو طلائی

تاریخ جهان در صد شی یکی از معروف ترین برنامه های رادیویی یک شبکه انگلیسی است که توسط موزه بریتانیا لندن تهیه شده است و در این برنامه به معرفی آثار تاریخی باشکوه جهان صحبت می کند. مهر پیش رو، یکی از یادگارهای باشکوه تمدن پیشرفته دره سند است که قدمتی در حدود سه تا دو هزار دارد و برای علامت گذاری بسته های تجاری کاربرد داشته است.

شهر دو هزار ساله پمپئی، شهری کامل با تمام جزئیات و سازه هایش است که هنوز هم تمام ساکنانش را سالم و دست نخورده در خود حفظ کرده است! این اتفاق نتیجه فاجعه ای تاریخی بوده که باعث شد تمام شهر برای ۱۷ قرن تمام زیر چندین متر خاکستر دفن شوند. قرص نان پیش رو که سالم مانده است، یکی از بخش های این شهر جالب است.

همراه کارناوال باشید تا با هم به سراغ گنجینه های سلطنتی کشور اتریش برویم و ببینیم درون مجموعه های ارزشمندش چه جواهراتی به چشم می خورند. این تاج سلطنتی که قدمتی هزار ساله دارد، ظاهری هشت ضلعی داشته و از طلای ۲۲ عیار و ۱۴۴ سنگ قیمتی ساخته شده است. امروزه این تاج در قصر هافبرگ وین نگهداری می شود.

این قرآن دارای ۴۰۸ صفحه است و در گذر زمان تنها دو برگ آن گم شده و بقیه کاملا سالم و خوانا باقی مانده اند. می توان گفت این کتاب حاوی ۹۹ درصد از قرآن است. گفته می شود محمد علی پاشا فرماندار مصر این قرآن را در سال ۱۲۲۶ هجری قمری به سلطان محمود دوم عثمانی هدیه داد، این کار در زمان عثمانی ها امری متداول بوده است.

قررآن عثمانی

موزه جواهرات ملی یکی از آن موزه هاست که دیدنش را نباید به هیچ وجه از دست دهید. الماس دریای نور، زیورآلات سلطنتی، جواهرات گران قیمت فرح و … از جمله موارد جذابی است که در این موزه پیش روی شما قرار دارد. یکی دیگر از گنجینه های تاریخی و جالب توجه این موزه، شمشیر مورد علاقه و زمردنشان فتحعلی شاه قاجار می باشد.

قطعا یکی از جذاب ترین موزه های ایران، موزه جواهرات ملی است که در شهر تهران و خزانه بانک ملی قرار دارد. با بازدید از این موزه، الماس مشهور دریای نور، کره جواهرنشان، مجموعه جواهرات باشکوه فرح و گوهرهای کمیابی را می بینید که در دنیا نظیر ندارند. کمربند زرین نیز یکی از این جواهرات است که در وسط خود به زمردی بی همتا مزین است.

میکل آنژ بوناروتی، پیکرتراش، نقاش، معمار و شاعر مشهور ایتالیایی است که از او کارهای خارق العاده ای در رشته های مختلف بر جای مانده و آثار هنری او، تأثیر بسیاری بر هنر غربی گذاشته است. پیش تر به بررسی یکی از آثار مشهور این هنرمند ایتالیایی به نام تندیس پیتا پرداختیم و حال با یکی دیگر از تندیس های مشهور وی آشنا می شویم.

شاید جالب باشد بدانید که تاریخ سکه های ایرانی به سال ها پیش، چیزی در حدود ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد. زمانی که کوروش بزرگ، ضرب سکه را باب کرد و در ادامه داریوش اول، سکه های قطور طلایی به نام «دَریک» را به وجود آورد. دریک ها وزنی استاندارد برابر با ۸٫۴ گرم داشتند و برای ساخت آن ها از طلایی با خلوص ۹۵٫۸۳% استفاده می کردند.

همیشه یکی از مهم ترین اشیاء و آثار تاریخی به جا مانده از سال های دور، نسخ مختلف کتاب های آسمانی هستند. خواندن و دیدن این نمونه های قدیمی، به درک بهتر و شناخت بی واسطه ما از گذشته کمک بسیاری می کند. امروز همراه کارناوال باشید تا با یکی از نفیس ترین نمونه های به جا مانده از قرآن کریم آشنا شویم.

نزدیک یک دهه پیش، محققان و باستان شناسان در غاری آهکی در جزیره فلورس اندونزی با کشفی جدید و بسیار جالب توجه رو به رو شدند. اسکلت کوچکی که مربوط به انسانی بالغ می شد، ارتفاعی ۱٫۱ متری داشت و به سرعت عنوان هابیت را از آن خود کرد. به زودی بررسی های اولیه محققان شروع شد: آیا گونه جدیدی از انسان های امروزی کشف شده؟

همراه کارناوال باشید تا با هم یکی از ارزشمندترین کتاب های فارسی زبان در جهان و دنیای غرب را بیش تر بشناسیم. این شاهنامه نمونه ای نفیس، بی نظیر و مصور است که به سفارش شاهزاده باسنقر میرزا تهیه شد و بدین ترتیب به شاهنامه بایسنقری معروف شد. جالب است بدانید این کتاب از سوی سازمان یونسکو با عنوان میراث فرهنگی جهان شناخته می شود.

امروز همراه کارناوال باشید تا با هم به سراغ نقشه گنجی باستانی برویم و ببینیم گذشتگان برای ما چه به یادگار گذاشته اند. طومار مسی که قدمتش به حدود ۲ هزار سال پیش بر می گردد، در محدوده فلسطین اشغالی یافت شده و پس از بررسی متخصصان، معلوم شد که در خود آدرس های متفاوتی را حمل می کند که خبر از گنج های ارزشمندی می دهند.

همراه کارناوال باشید تا بار دیگر به سراغ دستاوردهای گذشتگان برویم و غرق در حیرت و تعجب شویم. پیش تر با عجایبی چون قدیمی ترین باتری دنیا که عمری ۲۲۰۰ ساله داشت، آشنا شدیم و این بار می خوهیم در کمال تعجب با قدیمی ترین کاپیوتر آنالوگ جهان آشنا شویم. ساز و کاری یونانی که که قدمتش به دو هزار سال پیش بر می گردد!

صفحه 1 از 1412345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...