سفر به مریخ ، سیاره ی سرخ | از خیال تا واقعیت

سفر به مریخ ، سیاره ی سرخ | از خیال تا واقعیت

سفرهای فضاییفضا

سفر به فضا و دیگر سیارات همیشه آرزوی بشر بوده است . امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه های مختلف بستر سفر به #فضا مهیا شده است و ما به زودی شاهد #گردشگران در فضا خواهیم بود . چندی پیش درباره ی گردشگری فضایی مطلبی را خواندید . امروز با کارناوال همراه باشید تا درباره ی سفر به سیاره ی سرخ ، #مریخ برای شما بگوییم . در میان شرکت های بزرگ مانند اسپیس ایکس ، ویرجین و … رقابتی سخت و دشوار شکل گرفته است . در این میان ناسا نیز هر از گاهی خودی نشان می دهد . البته این را باید بگوییم که ناسا از تمامی این شرکت ها قدرتمند تر و پیشرفته تر است . 

تصور کنید برای تعطیلات آخر هفته به مریخ سفر کنید . جالب است ؟ 

همراه کارناوال باشید تا درباره ی سفر به مریخ و پروژه ی #اسپیس ایکس بیشتر بدانیم . 

فضانوردی در مریخ

اسپیس ایکس و سفر به مریخ

کمپانی اسپیس ایکس که در زمینه ی #فضا و تکنولوژی فعالیت های گسترده ای را انجام می دهد گفته که در سال ۲۰۱۸ فضاپیمایی بدون سرنشین را به سیاره ی مریخ خواهد فرستاد تا راهی باشد برای سفر انسان به این سیاره در آینده ای نه چندان دور . قرار است کپسول های مدل دراگون ( که اصلاح شده هستند ) این ماموریت را بر عهده بگیرند .

ایلان ماسک ، رئیس شرکت اسپیس ایکس در سخنان خود گفته بود که می خواهد در سیاره ی مریخ بمیرد و این نشان دهنده ی علاقه ی او نسبت به این پروژه است . این فضاپیما قرار است بر سطح مریخ فرود بیاید و شروع به جمع آوری اطلاعات کند . یکی از مهم ترین اهداف این ماموریت این است که دانشمندان راه های تازه تر و بهتر را برای فرستادن انسان به مریخ پیدا کنند . در این راه #ناسا و دیگر کمپانی ها با اسپیس ایکس همکاری خواهند کرد . 

اگر این پروژه با موفقیت انجام شود شاهد پیشرفت های چشمگیری در #سفر های فضایی خواهیم بود . 

سیاره ی مریخ
فضاپیمای اسپیس ایکس
سطح مریخ

چگونگی انجام این پروژه

طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است کاوشگر یا فضاپیما وارد مدار مریخ شود و پس از فرود آمدن مریخ نورد از فضاپیما خارج شود و تحقیقات خود را آغاز کند . همانطور که می دانید این ماموریت به هیچ عنوان ساده نخواهد بود و سختی های زیادی را در پی خواهد داشت . 

در سال ۲۰۱۳ چین موفق شد تا فضاپیمایی را در ماه فرود بیاورد و جستجوگری را بر روی سطح ماه به راه بیندازد . نام این جستجوگر خرگوش جید ماهنورد بود . کشور چین در چند سال اخیر در زمینه های فضایی پیشرفت های زیادی کرده است . 

بسیاری از کمپانی ها و کشور های پیشرو در این زمینه سعی دارند تا انسان ها را به دیگر سیارات بفرستند و حتی در آن جا بتوانند ساکن شوند . 

اگر این اتفاق رخ بدهد گردشگری فضایی وارد بعد تازه ای خواهد شد . 

کشور ما نیز در زمینه ی فرستادن ماهواره پیشرفت های چشمگیری کرده است ولی در دنیای امروز فرستادن ماهواره ها به امری ساده تر نسبت به دیگر فعالیت ها بدل گشته است . 

فضاپیمای اسپیس ایکس
فضاپیمای اسپیس ایکس

رقابت برای سفر به مریخ

به نظر می آید اسپیس ایکس در این راه تنها نیست و رقبای دیگری دارد . هفته ی پیش چین اعلام کرد که قصد دارد در سال ۲۰۲۰ فضاپیمایی را به مریخ بفرستد . در سال ۲۰۲۰ مانند سال ۲۰۱۸ موقعیت مناسبی برای فرستادن فضاپیما از زمین به مریخ بوجود خواهد آمد . 

در این میان اگر هریک از کشور ها و یا شرکت ها زود تر این سفر را با موفقیت انجام دهند برد زیادی خواهند کرد . 

این فضاپیماها بر روی سطح مریخ فرود می آیند و تحقیقات خود را اغاز می کنند . 

مریخ
در ورودی به فضای ساخت فضاپیما

پروژه ی سفر به مریخ از زبان ایلان ماسک

ماسک در کنگره ی فضایی که در ماه سپتامبر در #مکزیک برگزار شد در این باره توضیحات بیشتری را ارائه کرد . او اظهار کرد که در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۳۰ ممکن است حتی انسان نیز به فضا بفرستند و در این راه حتما از ناسا کمک خواهند گرفت . 

او در ادامه گفت :

در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه های زیادی هستیم و شرکت های زیادی در این راه کنارمان هستند . پروژه ی اسپیس ایکس و سفر به مریخ راهی تازه را برای انجام فعالیت های بیشتر با ناسا را فراهم می کند . 

زمانی که فضاپیما بر روی مریخ فرود می آید ناسا کمک های فنی زیادی به ما خواهد کرد . 

ایلان ماسک آینده ای نو و تازه را در این زمینه می بیند . 

ایلان ماسک

اهداف این پروژه

به گفته ی اسپیس ایکس قبل از فرستادن انسان ها به سطح مریخ باید فضاپیماهای بدون سرنشین فرستاده شوند و هدف کلی این پروژه نیز همین است ، فرستادن فضاپیما و کاوشگر برای تحقیق شرایط و سپس فرستادن انسان ها . 

فرود آوردن یک فضاپیما بر روی سطح مریخ به هیچ عنوان آسان نمی باشد و دلیل آن اتمسفر سیاره ی مریخ است . قبل از انجام این ماموریت اسپیس ایکس به همراه ناسا در حال انجام تست و آزمایش های لازم هستند تا درصد خطا را به صفر نزدیکتر کنند . اسپیس ایکس از جدیدترین تکنولوژی های موجود برای فرستادن فضاپیمای خود استفاده می کند . 

مریخ
سطح مریخ
سطح مریخ
تصویری از مریخ

درباره ی Dragon 2 ، فضاپیمایی که به دیدار مریخ می رود

این فضاپیما بصورتی طراحی شده است تا بتوانند بر روی هر نوع سطحی فرود بیاید . در اولین آزمایش ها بر روی این فضاپیما ماسک گفت که دراگون گزینه ی مناسبی برای حمل فضانوردان به مریخ نیست . 

اسپیس ایکس برای فرستادن دراگون از راکت های سنگین فالکون استفاده می کند . راکت های قدرتمندی که این شرکت امید زیادی به آن دارد . 

در این پروژه ناسا فعالیت زیادی دارد و برنامه ریزی هایی را هم انجام داده است . 

شاید در آینده و با انجام دادن تغییراتی بر روی این فضاپیما بتواند انسان ها را با خود حمل کند . 

فضاپیمای دراگون و راکت فالکون
جستجوگر
سطح مریخ

سخن کارناوال

روزی می رسد که انسان بر روی #سیاره ی مریخ پا می گذارد و گردشگرانی برای قدم گذاشتن بر روی سیاره ی سرخ به فضا می روند . ولی سوال اصلی این است ، چگونه باید بازگردند ؟ نظر شما چیست ؟ دیدگاه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید . 

سفر به مریخ ، سیاره ی سرخ | از خیال تا واقعیت
4.29 15

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...