دیگر ایران آن مقصد ممنوع و خطرناک و ناخوشایند برای گردشگران خارجی نیست و نشریه ی گاردین در حرکتی جالب از کاربران خود خواسته تا تجارب سفرشان به ایران را در قالب حداکثر ۱۰۰ واژه برای او ارسال کنند تا به بهترین خاطره و تجربه بُن تخفیف ۲۰۰ پوندی اقامت در هتل‌های جهان هدیه دهد.

تبلیغ گاردین برای سفر به ایران

به نقل از ایرنا؛ به تازگی یک گروه تحقیقاتی چینی به تازگی ادعا کردند که زادگاه دین زرتشت در یک منطقه تاجیک نشین در حومه شهر «تاریم» در قله پامیر  مجموعه بوده است.سرپرستی این گروه را «وو شین هوا» مسوول تیم پژوهش «جامع کوه کونلون جاده ابریشم سال ۲۰۱۶» به عهده دارد و می گوید در بررسی ها و کاووش های اخیر این نتایج به دست آمده اند.

ادعای محقق چینی در خصوص زادگاه زرتشت

جایزه‌ی “شایستگی مدیریت” در حوزه ی گردشگری را این بار اتحادیه ی اروپا به یک بانوی ایرانی کارآفرین اعطا می کند. این بانوی ایرانی، خانم سهیلا پیرمرادیان نام دارد که فعالیت خود را در صنعت گردشگری از سال ۱۳۷۸ آغاز کرده و امروز مدیر یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری ایران است.

انتخاب بانوی ایرانی به‌عنوان مدیر شایسته در عرصه گردشگری

مسئول باستان‌شناسی میراث‌ فرهنگی گیلان،«ولی جهانی» خبر کشف یک مخفیگاه زمینی در روستای میکال از توابع بخش دیلمان شهرستان سیاهکل را منتشر کرد و در این باره با خبرگزاری اینسنا مصاحبه داشت. او در این مصاحبه در مورد تمام ابعاد این کشف توضیح داد.

کشف مخفی‌گاه زیرزمینی در دیلمان

به نقل از ایرنا؛ در روز تاسوعای حسینی امسال، تعدادی از گردشگران خارجی در حسینیه مسجد حظیره و حاجی یوسف استان یزد حضور یافتند و از آیین عزاداری این روز در این استان دیدن کردند.تعداد این گردشگران نزدیک به ۸۰ نفر از کشورهای مختلف جهان بود.جالب آن که این گردشگران در روز تاسوعا، طعم نذری های حسینیه های یزد را نیز چشیدند

بازدید گردشگران خارجی از آیین های تاسوعا در یزد

روز ۵ شنبه، ۲۲ مهمر ماه ۱۳۹۵ پادشاه ۸۸ ساله ی، بهومیبول آدولیادی در گذشت. پادشاه تایلند که در سال ۱۹۴۶ به سلطنت رسید در هنگام مرگ، بیشترین طول سلطنت را در میان پادشاهان کنونی جهان داشت. الان به هیچ وجه زمان مناسبی برای سفر به تایلند نیست اما به هر حال گردشگرانی که بعد از این فاجعه به تایلند مسافرت می کنند.

مرگ پادشاه تایلند

از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد سومین شنبه اکتبر هر سال را در دنیا  “روز جهانی باشتان شناسی” نامیده می شود. روزی برای ارج نهادن به کار و تلاش سخت و پر زحمت باستان شناسان. در این روز برنامه هایی چون نمایشگاه باستان شناسی، تور  بازدید از محوطه های باستان شناختی محلی، بازسازی کاوش های باستان شناسی و … انجام می شود

%d8%a8%d8%b5%d8%ab0

در شهر سمنان دو تکیه بزرگ که از دوره قاجار به یادگار مانده اند، بنا بر سنت قدیم، با رسیدن ماه محرم سیاه پوش می شوند.مدیر اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، در مصاحبه ای که با ایسنا در مورد بافت تاریخی این شهر داشت، به تعداد زیاد آثار مربوط به عزاداری های محرم در سمنان اشاره کرد.

تکیه تاریخی پِهنه  سمنان

نامه ای با سربرگ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان طی چند روز گذشته در فضای مجازی منتشر شده که خبر از آن دارد که  برگزاری تورهای گردشگری از اول تا دهم آبان‌ ماه امسال به مقصد پاسارگاد شیراز «فاقد وجاهت قانونی» هستند.

سفر به ایران

دو اثر معروف و بسیار گرانبهای ون گوگ که در حدود ۱۴ سال (ماه دسامبر سال ۲۰۰۲ ) ، از موزه آمستردام به سرقت رفته بود توسط  پلیس مالیاتی شهر ناپل ایتالیا از خانه یک عنصر مافیایی که در ماه ژانویه گذشته دستگیر شده بود، کشف شد.

کشف 2 اثر سرقتی ون گوگ پس از 14 سال

در سال ۱۳۹۱ بود که دوربین های پناهگاه حیات‌ وحش میاندشت، تصویری از یوزپلنگ مادر با ۳ توله‌اش را ثبت کردند. اما در شهریور ۹۴ یوز ماده دچار تصادف شد و بعد از آن احتمال می رفت توله ی نر اوهم زنده نماند اما دوربین های منطقه میاندشت تصاویری از این توله ثبت کردند و خبر از زنده بودن آن دادند.

%d8%b2%d8%b2%d8%b20

سارا برقعی، مدیر موسسه خانه دوستان آشنا در گفتگویی که روز ۴ شنبه، ۱۴ مهر ماه با خبرنگار ایرنا داشت، خبر از بازگشایی موزه عروسک های ملل در این موسسه داد.در این روز علاقه مندان می توانند به صورت رایگان از این موزه دیدن کنند.

موزه عروسک های ملل

به نقل از ایرنا؛ به دنبال برگزاری هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان و با حضور  روسای شورای صنایع دستی چهار قاره جهان، مجله اینترنتی استرالیایی ‘گارلند’ ویژه نامه ای برای گرامیداشت صنایع دستی سنتی ایران منتشر و تاکید کرد تمایل بسیار زیادی برای حضور در ایران دارد.

%d8%ae%d8%a8%d8%b10

از دالان های بازار بزرگ تهران که گذر کنی، کنار مسجد حاج عبدالله، کوچکترین قهوه‌خانه یا به قول امروزی ها کافه دنیا انتظارت را می کشد؛ «قهوه‌خانه حاج علی درویش» مغازه ای کوچک با متراژ کمتر از دو متر مربع  که  قدمتی بیشتر از ۹۰ و صفایی وصف نشدنی سال دارد و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

1110

با انتشار خبری مبنی بر انتقال بخشی از آثار موزه هنرهای معصر تهران به اروپا، نگرانی هایی مبنی بر عدم بازگشت این آثار به ایران وجود دارد که مسوولان با بیان اینکه، این آثار بدون مشکل به به کشور بازمی گردند، این نگرانی های را بی اساس دانستند و این اقدام را از تعاملات بین‌المللی موزه دانستند.

%d8%b1%d8%b1%d8%b10

در چهارمین فصل از کاوش های باستان شناسان در تپه «طالب خان ۲» (یلدا) ، یک پیکرک انسان «شنل پوش» کشف شد. تپه یلدا محوطه ای است با وسعت کم در  ۶۷ کیلومتری زابل و در حدود ۱۱ کیلومتری شهر سوخته که علی کاوش در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار آن را کشف کرد.

کشف پیکرک شنل‌ پوش در تپه یلدا

روزنامه ی بریتانیایی گاردین، با اشاره به موزه جدید موسیقی اصفهان، از این موزه با عنوان محلی برای نمایش ادوات موسیقی ایرانی نام برد.موزه موسیقی اصفهان اولین موزه خصوصی موسیقی در ایران است که از دو تالار با نام های تالار سازهای ملی و تالار سازهای محلی تشکیل شده است.

%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%860

به نقل از ایرنا؛ آن طور که رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش، سعید دیناروند می گوید: در ۶ ماه نخست سال ۹۵ چیزی نزدیک به هفت هزار گردشگر از ۴۲ کشور در سفر به شوش از آثار باستانی ، مذهبی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند.

%d8%b3%d8%b3%d8%b3%d8%b30

روزنامه ال موندو ( دومین روزنامه بزرگ کشور اسپانیا )، در ویژه نامه سیر و سیاحت خود جاذبه های گردشگری ایران را به قلم «زاهیدا ممبرادو»، خبرنگار این روزنامه در تهران، تشریح کرده است.زاهیدا ممبرادو در ادامه ی توصیفاتش از ایران به توصیف تبلیغی جذابیت های گردشگری ایران پرداخته است.

تخت جمشید

به مناسبت هفته گردشگری و در سومین روز از آن، از اسکلت ۷۵۰۰ ساله ی کشف شده‌ی شازند ( یکی از شهرستانهای استان مرکزی )، در موزه چهار فصل اراک رونمایی شد.نتایج مطالعات صورت گرفته روی اسکلت نشان از این دارد که این اسکلت متعلق به یک مرد ۴۰ ساله دوران نوسنگی است؛

%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%84%d8%aa-%d8%b4%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%afqq0
صفحه 1 از 1212345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...