به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهرداد تاوتلی، مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی درباره ی گرانی سفر در ایران و ترفند تورهای ارزان خارجی تاکید نمود که کسی نمی‌گوید طلای ارزان بخریم چون طلا کالای لوکسی است، گردشگری نیز کالای لوکسی است و نباید به صرف ارزانی از کیفیت آن کاسته شود.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، سی و هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا از ۲۹ دی ماه در شهر مادرید آغاز به کار کرده است و تا سوم بهمن ادامه دارد. نکته ی جالب توجه این نمایشگاه برگزاری مراسم شب ایرانی در جریان برگزاری آن می باشد که به انگیزه معرفی غذاها و هنرهای ایرانی ـ اسلامی صورت می گیرد.

نمایشگاه فیتور

به گزارش ایسنا، باستان شناسان آمریکایی به سرپرستی مایکل دانتی، پروفسور دانشگاه بوستون آمریکا، یک گور باستانی متعلق به دوره هخامنشی را در شمال عراق کشف نمودند که گستره و عظمت امپراطوری هخامنشیان را نشان می دهد.

کشف گور هخامنشی

به نقل از ایسنا، ولی تیموری، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ضمن تاکید بر ممنوعیت اجرای تورهای گردشگری بدون راهنما اعلام نمود که عدم حضور راهنمای دارای کارت از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در تورها با مقررات مغایرت دارد و تخلف به شمار می آید.

 

تورهای گردشگری بدون راهنما

به نقل از ایسنا، رجایی نیا، فرماندار فاروج از ثبت شهر فاروج به عنوان اثر ملی معنوی خبر داد و اعلام کرد که پرونده ها تکمیل شده و در حال ارسال به تهران است. شهر فاروج به سبب توزیع انواع و اقسام آجیل با عنوان شهر آجیلی شناخته می شود و به ثبت رسیدن آن کمک شایانی در معرفی این شهر به گردشگران دارد.

شهر آجیلی

به گزارش ایسنا، یک کشتی باربری موفق شد، گردشگر ژاپنیِ سرگردان در آب‌های اقیانوس را پس از ۱۶ ساعت نجات دهد. سخنان مقامات شهر نیو سالت ویز در استرالیا، حکایت از غرق شدن ۱۸ نفر در این منطقه از ماه دسامبر گذشته تاکنون دارد که ۷ مورد آن مربوط به ایام کریسمس می باشد.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، سرپرست سازمان حج و زیارت، از حضور هیات مذاکره کننده در پنجم اسفندماه در وزارت حج عربستان سخن گفت و آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای سفر حج تمتع طبق روال هر سال را اعلام نمود. وزارت حج عربستان یک هفته پیش برای ۸۰ کشور اسلامی دعوتنامه حج را فرستاد و دعوتنامه ایران را به نماینده کشورمان در آمریکا تقدیم نمود.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، به تازگی در کتاب مرجع غارنوردان اتریشی مطالبی در مورد غار بورنیک،طولانی‌ترین غار نزدیک به پایتخت، منتشر شده است. این کتاب هر سه سال یک بار چاپ و در سطح اروپا توزیع می شود و به انتشار مطالبی درباره ی عملکرد غارنوردان اتریشی می پردازد.

غار بورنیک

به نقل از تسنیم، رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران آمادگی این اتحادیه را برای ارزان‌سازی سفر اعلام نمود و برای اجرایی نمودن آن تشکیل کمیته‌ای متشکل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جامعه تور گردانان و تعزیرات حکومتی را ضروری دانست.

خبر

به نقل از ایسنا، با وجود رسانه ای شدن جریان فعالیت غیرمجاز اقامتگاه‌های اتباع خارجی از جمله چینی‌ها در ایران، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از این ماجرا اظهار بی اطلاعی می کند. این در حالی است که پیش از این، معاون گردشگری استان تهران از برخورد با این اتباع خارجی خبر داده بود.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، پس از جستجوهای فراوان و با وجود گذشت پنج ماه از ناپدید شدن گردشگر فرانسوی در دشت لوت، هنوز هیچ اثری از وی پیدا نشده است. این گردشگر فرانسوی سفرش را با موتورسیکلتی شخصی در ایران آغاز کرد و قصد داشت از کویر مرکزی و لوت بگذرد اما پس از مدتی ناگهان مفقود گردید.

خبر

به نقل از ایرنا، معاون حفظ و احیای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از گستردگی فراتر از تصور شبکه راهروی تاریخی کشف شده در زیر مسجد امام خبر داد و از احتمال گسترش آن به بیزون از میدان نقش جهان سخن گفت. این راهروی تاریخی در جریان مرمت مسجد تاریخی امام، کشف شده بود.

تونل میدان امام

به نقل از ایسنا، در مدت کمتر از یک هفته، دو بار فرونشستن زمین در بخش های متفاوت بازار تهران، گزارش شده است. براساس ضوابط مصوب، تغییر کاربری بناها، ساخت پاساژ و ایجاد زیرزمین در اکثر نقاط تهران، به ویژه در کنار گذرها در بازار تهران ممنوع می باشد اما در حال حاضر کمتر کسی به این ضوابط توجه می کند.

خبر

به گزارش ایسنا، صنعت گردشگری ایران نیز همچون سایر بازار های تجاری گوناگون از سیطره چینی‌ها در امان نمانده و حضور راهنمایان، اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها و حتی تورگردانان چینی، امنیت شغلی فعالان گردشگری ایران را در معرض خطر قرار داده است. دستمزد کمتر راهنمایان چینی، باعث شده تا آژنس های مسافرتی، آنها را به کار گیرند.

خبر

به گزارش ایرنا، جدیدترین گزارش های آماری صنعت گردشگری چین نشان می دهد که این کشور فقط در طی سه روز اول سال ۲۰۱۷ میلادی با سفر میلیون ها نفر در داخل و خارج از مرزهای خود، موفق به کسب درآمد ۱۰ میلیارد دلاری شده است که بسیار قابل توجه بوده و رکورد جدیدی در صنعت گردشگری به شمار می رود.

چین

به نقل از ایسنا، تورهای خارجی برای مقاصد وسوسه‌کننده در تعطیلات نوروز در حالی به فروش می رسند که وضعیت پرواز و هتل‌های برخی از آنها هنوز نامشخص است. این درحالی است که طی تعطیلات نوروز سال گذشته، لغو بسیاری از تورها و متواری شدن برخی مجریان تور، مشکلات و دردسرهای زیادی را برای مسافران به وجود آورد.

خبر

به نقل از ایسنا، معاون گردشگری استان تهران، خبر ارجاع پرونده خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها به کمیسیون ارتقاء گردشگران خارجی برای تصمیم‌گیری نهایی و فوری را اعلام نمود. درحال حاضر گردشگران و تاجران چینی طی سفر به ایران، در خانه‌هایی که از هیچ مرکزی مجوز رسمی ندارند، اقامت می‌کنند.

خانه غیر مجاز چینی ها

به نقل از ایرنا، بر اساس گفته های مدیرکل امور موزه‌های کشور، فرآیند بازگرداندن باقیمانده الواح هخامنشی فرستاده شده به شیکاگو، به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و تنها یک رای دیگر تا ورود این اشیای تاریخی به کشور باقی مانده است. این الواح در سال ۱۳۱۴ از ایران خارج شدند و قرار بود پس از سه سال به ایران بازگردانده شوند.

لوح هخامنشی

به نقل از ایرنا، قطار مسافربری نخجوان – مشهد روز پنجشنبه گذشته طی مراسمی با حضور نمایندگان دو کشور ایران و آذربایجان راه اندازی گردید و مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از مهیا شدن امکان هزینه کمتر از ۸۰۰ هزار ریال برای سفر ایرانیان از تهران به نخجوان خبر داد.

قطار مشهد نخجوان

به نقل از ایسنا، گردشگری در منطقه آبشار راین به طور غیر عمد موجب مرگ یکی از همراهانش گردید و با وجود غیر عمدی بودن حادثه، فرد خاطی، به علت شکایت همسر متوفی، در بازداشت به سر می‌برد. این حادثه برای مسافران توری رخ داد که توسط یکی از آژانس‌های شهرستان نجف‌آباد اصفهان برنامه ریزی و اجرا شده بود.

خبر
صفحه 1 از 1612345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...