به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیشنهاد انتخاب ارومیه به عنوان شهر ملی هنرهای چوبی به ستاد انتخاب شهرهای ملی ارائه شده است و امید است که این طرح در سال ۱۳۹۶ به نتیجه برسد.

ارومیه

به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسعود عبداللهی، رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان تور ایرانگردی و جهانگردی به مشکلات سفرهای نوروزی پرداخت و این سفر ها را بی کیفیت خواند. وی همچنین با اشاره به عواقب تعطیلات نوروزی بر فرهنگ گردشگری کشور، بر لزوم تقسیم تعطیلات نوروز در چهار فصل سال تاکید نمود.

سفرهای نوروزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از دیلی میل، بزرگترین هواپیمای جهان به فرودگاه های انگلیس می آید. هواپیمای آنتونوف ۲۲۵ ماریا پروازهای منظم خود را آغاز کرده است و قرار است پروازهای این هواپیما به صورت منظم به فرودگاه‌های مختلف انگلیس انجام شود.

اخبار گردشگری

محسن طلایی، مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان، در گفت و گویی که با خبرگزاری ایسنا داشت از تلاش هایی که در زمینه ی فراهم کردن گردگشری ارزان در حال انجام است، خبر داد. او گفت در حال انجام اقداماتی با مشارکت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی هستند تا زمینه گردشگری ارزان را فراهم کنند.

تلاش برای فراهم کردن گردشگری ارزان‌قیمت

به نقل از خبرگزاری تسنیم، میترا اعتضادی، کارشناس اشیای عتیقه و احجار کریمه و دارای درجه یک هنری، تاج فتحعلی‌شاه و روش درمان تاج بیدزده این شاه قاجار  را مورد بررسی قرار دارد و به جزئیات جنس آن پرداخت.

فتحعلی شاه قاجار

به نقل از ایرنا، خشایار شیبانی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار از  کشف قبرستانی مربوط به قرن هفتم هجری قمری در شهر جویم لارستان فارس در جریان سیل اخیر خبر داد و از آغاز کاوش ها و عملیات باستان شناسی به محض آماده شدن محل و کاهش آب در منطقه، سخن گفت.

قبرستان باستانی در فارس

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا عمیدی، موفق شد به عنوان ۱۰۰ خلبان برتر پاراگلایدر و پاراموتور دنیا شناخته شود و مدال جهانی فرود « دقت روی دریاچه یخ » در دمای کمتر از منفی ۲۲ درجه را کسب کند. وی توانست مقام پنجم را در رده انفرادی و مدال برنز را در رده تیمی به دست آورد.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، ابراهیم پور فرج، رییس جامعه تورگردانان ایران ضمن اشاره به افزایش درخواست آمریکایی‌ها برای سفر به ایران از اظهارات آژانس‌های آمریکایی سخن گفت که بر اساس آنها، بسیاری از شهروندان آن کشور از سر لجبازی با ترامپ می‌خواهند سفر به ایران را تجربه کنند.

اخبار گردشگری

به نقل از خبرگزاری تسنیم، در فصل نخست کاوش دستکندهای زیرزمینی تپه قلعه در روستای رباط آغاج واقع در شهرستان خمین، مشخص شد که این مجموعه مربوط به قرون میانی اسلامی (قرن ۶ و ۷ ه.ق) می باشد و به عنوان پناهگاه و سکونتگاه کاربرد داشته است.

اخبار گردشگری

به نقل از ایسنا، دکتر سیدمحمدحسین میردهقان، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در اولین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت‌ها و جاذبه‌ها در یزد، به رتبه پایین ایران در بحث جذب گردشگری سلامت اشاره نمود و از توانمندی‌های درمانی استان یزد در حوزه‌های ناباروری، پرتو درمانی و دیابت، سخن گفت.

گردشگری سلامت در ایران

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با هشداری از سوی رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری، دیوید اِسکوسیل، به دلیل در پیش گرفتن سیاست های انزواگرایانه در سایه قانون مهاجرتی جدیدش، مواجه شد. اِسکوسیل اثرات این تصمیمات را بر صنعت گردشگری آمریکا، به فاجعه تروریستی ۱۱ سپتامبر تشبیه کرد.

هشدار شورای جهانی سفر و گردشگری به «ترامپ»

به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی رفیعی، معاون گردشگری استان تهران خبر راه اندازی تورهای هاپ آن هاپ آف ( Hop on Hop off ) در مسیرهای نوستالژیک (طهران قدیم) اعلام نمود و از به‌کارگیری اتوبوس های ویژه گردشگری برای این تورها خبر داد.

تهرانگردی

به نقل از ایرنا، رضا بارانی، رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان از جذابیت زندگی عشایری و بوم گردی این شهرستان واقع در منطقه سیستان سخن گفت و خبر از ورود زن و شوهر گردشگر آلمانی به این منطقه داد.

گردشگران آلمانی

به نقل از ایسنا، نخستین استارتاپ ویکند گردشگری اردبیل در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه امسال در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می گردد. پس از طی مراحل مختلف این رویداد در این سه روز، سه تیم برتر با رای نهایی داوران انتخاب می شوند و با اهدای جوایز نفیس از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

اخبار گردشگری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، لیتوانی برای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری خود از تصاویری استفاده کرده است که متعلق به این کشور نمی باشند. این در حالی است که لیتوانی به واسطه ی سواحل دریای بالتیک و جنگل‌هایش که یک سوم این کشور را اشغال کرده اند، با استقبال گردشگران روبه رو است.

لیتوانی

به گزارش ایسنا و به نقل از شبکه خبری الجزیره تهدیدهای زیادی در کمین تخت جمشید، دروازه باستانی و گردشگری ایران قرار دارند و آنها را به مخاطره انداخته اند.نشست زمین، خشکسالی و رشد جلبک‌ها و باکتری‌ها از جمله عواملی هستند که میراث جهانی تخت جمشید را تهدید می‌کنند.

تخت جمشید

به نقل از ایرنا، زهرا احمدی پور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اشاره به اینکه امسال ۶ درصد درآمدهای کشور از محل گردشگری خارجی به دست آمده  است از افزایش این میزان به ۱۰ درصد در سال ۹۶ خبر داد.

صنعت گردشگری ایران

معاون وزیر امورخارجه، حسن قشقاوی در گفت و گویی که با خبرگزاری تسنیم در مراسم رونمایی از «دفترچه راهنمای سفر به ایران» داشت، به قابل استفاده بودن ویزای الکترونیکی برای ۱۸۰ کشور اشاره کرد. او همچنین اعلام کرد که ایران در آستانه ی لغو ویزا با بسیاری از کشورهای دنیاست.

ایران در آستانه لغو ویزا با بسیاری از کشورها

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب نیوز، شهر دبی در امارات متحده عربی به رکورد جدیدی را در جذب سالانه گردشگر به دست آورد و مسئولان گردشگری این شهر، خبر از ورود ۱۴٫۹ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ را دادند که رکوردی بی‌سابقه در صنعت گردشگری این منطقه به شمار می رود.

گردشگری دبی

به نقل از ایسنا، گروه‌های موسیقی و هنری برخی استان های کشور، به تهران آمده اند تا در مدت زمان برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری که از روز دوشنبه در تهران آغاز شده، به اجرای مراسم های آیینی و رقص های محلی بپردازند.

رقص محلی
صفحه 1 از 1812345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...