برج دزد دریایی ، نگهبان ساحل

برج دزد دریایی ، نگهبان ساحل

بناها و اماکن تاریخیآمریکای شمالی

تصور کنید به ساحل رفته اید تا از دریا و شن های گرمی که زیر پایتان هستند لذت ببرید که ناگهان با یک برج نسبتا کوچک در کنار صخره ها مواجه می شوید . با خودتان می گویید چرا همچین برجی باید در این مکان ساخته شده باشد ؟ هیجان شما را فرا می گیرد . 

این اتفاق برای کسانی که به ساحل ویکتوریا در کالیفرنیا رفته اند افتاده است . به فکر فرو رفته اند و تلاش کرده اند تا دلیل قرار گرفتن این برج در این ساحل را بفهمند ولی نتوانسته اند . مردم محلی این برج را دوست دارند و نام برج دزد دریایی را به آن داده اند . برخی می گویند این برج یک فانوس بوده و برخی دیگر می گویند توسط دزدان دریایی ساخته شده و گنجی در نزدیکی پنهان شده و شاید هم برای دیدبانی و رصد دزدان دریایی اسپانیایی ساخته شده باشد . ساخت این برج هر دلیلی داشته باشد بسیار مرموز است . 

همراه کارناوال باشید تا سفری به این ساحل داشته باشیم و برج را از نزدیک ببینیم . 

پس پیش به سوی ماجراجویی …

برج دزد دریایی

کمی با برج دزد دریایی آشنا شویم …

این برج در ساحل ویکتوریا ، کالیفرنیا در کنار و پایین صخره های ساحلی واقع شده است . این برج فاصله ی زیادی با آب ندارد و به همین دلیل باعث شده مرموز تر به نظر برسد و به این فکر فرو برویم که چرا همچین برجی در این جا ساخته شده است . بیشتر مردم زمانی که به این ساحل می آیند نمی دانند که همچین سازه ای را خواهند دید ولی مردم محلی به خوبی از وجودش اگاه هستند . 

ارتفاع این برج تنها ۱۸٫۲۸۸ متر می باشد و در بالای آن سقفی مخروطی شکل و فلزی قراردارد . داستان های زیادی در رابطه با این برج در میان مردم محلی از گذشته وجود داشته ولی هنوز کسی دلیل اصلی ساخت این سازه را نمی داند . ساحل ویکتوریا بسیار زیباست و از چندین قسمت تشکیل شده ، صخره ای و شنی . 

به هنگام صبح و غروب این ساحل دیدنی می شود و برج نیز مرموز تر . 

در نزدیکی ساحل صخره ای بطور طبیعی در کنار آب استخر های کوچک و کم عمقی بوجود آمده که از لحاظ زمین شناسی و جغرافیایی بسیار جالب است و کودکان می توانند در امنیت کامل در آن ها بازی کنند . 

بازی و شادی کودکان در زیر سایه ی مرموز برج دزد دریایی …

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی از بالا
برج دزد دریایی

تاریخچه ی این برج …

طبق نوشته ها این ساحل از زمان های دور مسیر رفت و امد مخفیانه ی دزدان دریایی بوده است . در سال ۱۹۴۰ خانواده ی ویلیام ای برون ، سناتور ایالت، خانه ای که در بالا ی صخره های این برج قرار دارد را به کاپیتان بازنشسته ی نیروی دریایی می فروشد . نام این کاپیتان هارولد کندریک بوده است . 

هارولد علاقه ی شدیدی به دزدان دریایی و سبک زندگی آن ها داشته و اغلب اوقات همانند آنان لباش می پوشیده است . او از این که همچین سازه ای در ساحل ساخته شده است بسیار خوشحال بود . این برج طبق گزارشات ایالتی این برج در زمان ساخت خانه در همان سال ۱۹۲۶ ساخته شده است . از آن جایی که هارولد علاقه ی زیادی به دزدان دریایی داشت علاقه ی زیادی به این برج نشان می داد . 

سن او دیگر بالا رفته بود و نیاز به سرگرمی داشت و به همین دلیل برای کودکان داستان تعریف می کرد و سکه هایی را در نزدیکی این برج و ساحل پنهان می کرد تا کودکان ان ها را پیدا کرده و تصور کنند به گنج دست یافته اند . 

تاریخ این برج هنگامی که هارولد صاحب خانه می شود رنگ و بوی جادویی به خود می گیرد و جالب می شود . 

در طول تمام این سال ها خانه و برج مالکان زیادی داشته اند و حتی افراد مشهور سینمای آمریکا مانند بت میدلر صاحب آن بوده است . امروزه این برج به تنهایی در ساحل رها شده و داستان ها و افسانه های زیادی را در خود جای داده . 

 

تاریخچه ی این برج
تاریخچه ی این برج
تاریخچه ی این برج

داستانی از این برج …

مردم محلی از این برج داستان های زیادی می گویند و وقت ان رسیده به یکی از آن ها گوش دهیم . 

چند صد سال پیش ساحل در آرامشی عمیق فرو رفته بود و هیچ انسانی از وجود این منطقه ی زیبا خبر نداشت . روز ها می گذشت و ساحل ویکتوریا در تنهایی و آرامش به سر می برد . در یکی از همین روز ها از دور چشمان ساحل به کشتی ای افتاد که با سرعت به آن نزدیک می شد . بعد از گذشت مدتی در نزدیکی ساحل لنگر انداخت و افرادی متشکل از مردانی با لباس های عجیب و غریب به ساحل رسیدند . 

با خود حرف می زدند و می خندیدند . جعبه ی چوبی بزرگ و سنگینی را با خود حمل می کردند و پس از صحبت های فراوان تصمیم گرفتند آن را در نزدیکی ساحل و در مکان کنونی برج دفن کنند . 

این مردان دزدان دریایی بودند که می خواستند گنج هایشان را پنهان کنند . 

این مردان رفتند و هیچ گاه بازنگشتند . شاید کشته شدند و شاید می خواستند برای همیشه این گنج مدفون بماند . بعد از گذشت سال ها ساحل این راز را نگه داشت و آن را فاش نکرد . تا زمانی که این برج ساخته شد . شاید کسانی گنج را یافتند و با ساخت این برج سعی کردند تا آن را پنهان کنند . 

دلیلش هرچه باشد هنوز به جواب قطعی نرسیده ایم . 

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی
برج دزد دریایی

معماری و ساخت برج …

ارتفاع برج ۱۸٫۲۸۸ متر می باشد و قطر آن ۲ تا ۳ متر است . جنس بدنه ی برج از سنگ و در قسمت پایینی آن از به هم چسبیدن قلوه سنگ ها و آجر ها تشکیل شده است . پنجره های کوچکی در بدنه ی این برج بوجود امده و دلیلش می تواند این باشد که بتوان از داخل این برج، بیرون را دید . 

سقف مخروطی شکل این برج بسیار جالب بوده و به سبک فرانسوی ساخته شده و فلزی می باشد . 

داخل این برج از چوب ساخته شده است حتی پله های آن که بصورت دایره وار بالا رفته است . 

همانطور که در عکس می بینید این برج در کنار صخره ها ساخته شده و به آن تکیه داده است . دلیلش می تواند این باشد که به هنگام طوفان و یا باد های شدید آسیب کمتری متوجه برج شود . 

از خانه ی اصلی که در بالای برج و بر روی صخره ها ساخته شده می توان به این سازه دسترسی داشت ولی این راه دسترسی کاملا شخصی می باشد . 

معماری و ساخت برج
معماری و ساخت برج
معماری و ساخت برج
برج دزد دریایی ، نمای داخل
برج دزد دریایی ، نمای داخل

به دیدن این برج برویم …

برای رسیدن به این ساحل زیبا و دیدن کردن از برج ابتدا باید به شهر کالیفرنیا سفر کرده و سپس از طریق اتوبان کنار اقیانوس به سمت ساحل ویکتوریا حرکت کنید . زمانی که به ساحل رسیدید می توانید در امتداد آن به سمت بالا حرکت کنید تا به برج برسید و یا می توانید از راه ورودی شخصی و کوچکی که در کنار خانه و بالا ی صخره وجود دارد به برج دسترسی پیدا کنید . 

برای ورود به برج از شما مبلغی دریافت نمی شود و کاملا رایگان است .

ادرس : ساحل ویکتوریا ۲۷۱۳ ، کالیفرنیا ۹۲۶۵۱

 Address: 2713 Victoria Dr, Laguna Beach, CA 92651

برج دزد دریایی
برج دزد دریایی

چگونه بیشترین لذت را از سفرمان ببریم …

 در ادامه به شما راه کار هایی را برای بیشتر لذت بردن از سفرتان به شما خواهیم گفت .

۱) برای این که بتوانید از اطراف و همین طور خود برج لذت ببرید بهتر است تا در زمانی که اب بالا نیامده به ساحل بیایید . از ساعت ۵ بعد از ظهر آب بالا می آید . 

۲) اگر به هنگام صبح و یا زود تر به برج بیایید بهتر است چون هرچه از روز می گذرد جمعیت بیشتری برای دیدن ساحل و برج به این منطقه می ایند . 

۳) خودروی خود را در جلوی خانه ها پارک نکنید . 

۴) اگر کودکان همراه شما هستند مراقب آن ها باشید چون این ساحل هیچ غریق نجاتی ندارد . 

تابلوی ورودی به ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل
کودکان در ساحل

پیشنهاد کارناوالی …

همیشه برای کشف ناشناخته ها قدم بردارید و سفر کنید . همه ی ماجراجویی ها با یک قدم آغاز می شود .

برج دزد دریایی

ویدئویی جالب از این برج …

در حال بارگذاری ویدئو ...

سخن اخر …

سفر کنید و از زیبایی ها لذت ببرید .

برج دزد دریایی ، نگهبان ساحل
4.71 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...