گردشگری ، معجزه ای که یونان را نجات می دهد

گردشگری ، معجزه ای که یونان را نجات می دهد

اخبار گردشگری

یونان بعد از 7 سال رکود مداوم با رشد غیر قابل تصوری در ورود گردشگران، خود را با یک معجزه درگردشگری مواجه کرده است و برای خروج از بحران به این صنعت امید دارد .
آتن بعد از ۷ سال رکورد از اواخر سال ۲۰۰۸ که با کشته شدن یک نوجوان به دست پلیس آغاز شد، شاهد رشد بی‌سابقه‌ ای است که مسئولان گردشگری این کشور می گویند که یک معجزه رخ داده است .
به گزارش گاردین، وزیر گردشگری یونان، آندریاس آندریادیس درباره ی این موضوع گفته است : 

صنعت گردشگری یونان سال ۲۰۱۵ با دو و حتی سه برابررشد سریع تر از اسپانیا، پرتقال و حتی ایتالیا و فرانسه رشد کرده و نمی دانیم این چه معجزه ای است که درآتن رخ داده است . یونان برای سال ۲۰۱۶ درانتظار ورود ۴٫۵ میلیون گردشگر تنها برای شهر آتن است. این رونق غیرمنتظره درصنعت گردشگری برای یک اقتصاد گرفتار رکود و وابسته به کمک های اضطراری که به نظر می رسید دریک بن بست مالی دایمی قفل شده، حقیقتا حیاتی است. طبق آمارهای موجود درسال ۲۰۱۵ حدود ۲۳٫۵ میلیون گردشگر از یونان دیدار کردند که به معنی تولید بیش از ۱۴٫۲ میلیارد یورو و همچنین به معنی رشد ۲۴ درصدی تولید ناخالص داخلی دراین کشور است .

درسال ۲۰۱۰ و با آغاز بحران بدهی مالی در کشور یونان درآمدهای گردشگری یونان حدود ۱۰ میلیارد یورو و سهم آن در تولید ناخالص داخلی ۱۵ درصد بوده است.
یونان احتمالا تا پایان سال ۲۰۱۶ می تواند بیش از ۲۵ یا ۲۷٫۵ میلیون گردشگر جذب کند که تقریبا دو برابر جمعیت این کشور می باشد.
کارشناسان دلیل مهم این رشد بی سابقه و غیر منتظره ی گردشگری دریونان را آشوب های داخلی در کشورهای تونس، مصر و ترکیه و بسیاری دیگر از مقاصد مهم گردشگری می دانند.
این اتفاق برای یونان بسیار مهم و حیاتی می باشد و کمک خواهد کرد که از وضعیت کنونی نا مناسبی که دارد رهایی یابد . 
 

یونان
یونان

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

گردشگری ، معجزه ای که یونان را نجات می دهد
4.44 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...