رستوران کیچن روبات Robot Kitchen ) به معنای آشپزخانه ی روبات ها در شهر هنگ کنگ چین با همه ی رستوران هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد، در این رستوران روبات ها به شما منو می دهند، سفارشاتتان را ثبت کرده و غذایتان را می آورند. این رستوران توانسته  به عنوان اولین رستوران روباتیک نام خود را در فهرست گینس ثبت نماید.

رستوران روبات چین

در سال ۲۰۱۲ میلادی چین ۱۰۲ میلیارد دلار ( ۶۳ میلیارد پوند ) در زمینه ی گردشگری کشورش سرمایه گذاری کرد، رقمی که از تمام دیگر کشور ها بیشتر بود، این مبلغ ۳۷ درصد از سرمایه ی سال ۲۰۱۱ میلادی چین بیشتر بود، به همین دلیل توانست نام خود را در کتاب رکورد های گینس به ثبت برساند.

چین

این کلبه ی اسکیمویی در زرمات ( Zermatt ) سوئیس با ۱۰٫۵ متر ارتفاع و ۱۲٫۹ متر مساحت توانست نام خود را در گینس جاودان کند، سازنده ی این کلبه شرکت ( Iglu Dorf ) که سازنده ی هتل های یخی و برفی در اروپا است می باشد.جالب است بدانید این کلبه ی غول پیکر تنها طی سه هفته ساخته شد.

بزرگ ترین خانه اسکیمویی دنیا

بزرگ ترین رستوران دنیا متعلق به فردی به نام  شاکر آل سامان ( Mr. Shaker Al Samman ) واقع در دمش می باشد، این رستوران با نام های بابت ( Bawabet Dimashq )، بوابه و یا دروازه ی دمشق شناخته می شود.

بزرگترین رستوران جهان

جان دافورن اهل انگلستان کسی است که توانست تنها در طی ۲۴ ساعت، ۳,۷۸۳٫۹۱ کیلومتر را با قطار بپیماید و نام خود را در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.وی سفرش را از ایستگاه گوانگژو واقع در جنوب گوانگژوی کشور چین شروع کرد و در ایستگاه جاده ی ( Longyang ) در شانگهای چین به پایان رساند.

جان دافورن

با افتخار می خواهیم با ایرانی دوچرخه سواری آشنا شوید که این رکورد را به نام خود در فهرست گینس ثبت کرده است، رضا پاکروان طی ۱۳ روز، ۵ ساعت، ۵۰ دقیقه و ۱۴ ثانیه توانست صحرای بزرگ آفریقا را بپیماید.ساهارا یا صحرای بزرگ آفریقا بزرگ ترین صحرای گرم جهان است که در شمال قاره ی آفریقا قرار دارد.

رضا پاکروان

برای ثبت رکورد در گینس هم تا به حال رقابت های زیادی میان خلبانان انجام شده است که پر سرعت ترین پرواز روی اقیانوس ها هم از همین رکورد هاست، شاید سفر از نیویورک به لندن با هواپیما که مسیری ۵ الی ۶ ساعته است در ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه تنها یک رویا باشد اما جالب اینجا است که این رویا به حقیقت پیوسته.

سریع ترین پرواز دنیا

در اینجا شما را با یوری گاگارین که اولین کسی بود که به فضا سفر کرد آشنا خواهیم کرد. در تاریخ دوازدهم آوریل سال ۱۹۶۱ میلادی فضانوردی به نام یوری گاگارین ( Yuri Gagarin ) از اتحاد جماهیر شوروی ( روسیه ی امروزی ) به عنوان اولین انسان از مدار زمین خارج شد و نامش را در رکوردهای گیس به ثبت رساند.

yuri1

می خواهیم شما را با یکی از ترن هوایی های وحشتناک آشنا کنیم که نامش را به عنوان دارا بودن بزرگ ترین حلقه ی عمودی در گینش به ثبت رسانده است، این ترن هوایی در کالیفرنیا ( ایالتی در غرب آمریکا ) ساخته شده است، دقیقا در کوهستان ۶ پرچم ( Six Flags Magic Mountain ).

بزرگ ترین حلقه ترن هوایی

در سراسر جهان افراد زیادی همه روزه با هم به رقابت می پردازند تا رکورد گینس را در سریع ترین کوه نوردی و رسیدن به قله های بلند، اولین کسی که قله را فتح می کند، صعود به خطرناک ترین کوهستان ها و… بشکنند. می خواهیم با جوانی آشنا می شویم که در سن ۱۵ سالگی توانسته قله های ۷ قاره را فتح کند.

%da%a9%d9%88%d9%87%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%af%db%8c0

آدام لیتون ۳۹ ساله توانست بیشترین مسافرت را طی یک شبانه روز به ۱۳ کشور گوناگون اروپا داشته باشد و نام خود را در رکورد گینس به ثبت برساند، جالب این است که او تنها از وسایل نقله ی عمومی استفاده کرد.

giness2

یلی لیون Yili Liu اهل آمریکا ( متولد شده در چین ) که به عنوان استاد در دانشگاه میشیگان مشغول به کار است برای ثبت رکورد در گینس از همه ی کشورهای عضو سازمان ملل متحد و قطب جنوب بازدید کرد. ۱۹۴ کشور عضو این سازمان هستند. لیون برای منحصر به فرد کردن رکوردش به قطب جنوب سفر کرد.

اولین فاتح کشورهای عضو سازمان ملل

صعود به بلندترین قله های جهان از چالش برانگیزترین تلاش ها برای کسب برترین رکورد در گینس می باشد، بلندترین قله ی قاره ی آفریقا کلیمانجارو نام دارد که ارتفاعش ۵۸۹۵ متر است. او موفق شد رقیب ۸۲ ساله اش جورج سالت ( George Solt ) را شکست دهد و نام خود را به عنوان پیرترین کوه نورد کلیمانجارو در گینس جاودان کند.

%d9%86%d9%85%d9%87%d8%a9%d8%b4%d9%89%d8%aa%d8%b4%d9%82%d8%ae1

ماجرا از جایی شروع شد که سه ماجراجوی انگلیسی به نام های پائول آرچر Paul Archer ( که ۲۴ ساله بود ) ، جانو الیسون Johno Ellison (که ۲۸ سال سن دارد)، لی پرنل Leigh Purnell ( که ۲۴ سال سن دارد) تصمیم گرفتند دور دنیا را با یک تاکسی قدیمی طی کنند.

طولانی ترین سفر با تاکسی

سفر به دور دنیا از محبوب ترین موضوعات در ثبت رکود گینس است، افراد زیادی تا به امروز دور کره ی زمین را با وسایل نقلیه متعدد پیموده اند تا نامشان را در فهرست برترین های جهانی ثبت کنند و همه روزه هم در رکورد زنی با یکدیگر در این زمینه رقابت می کنند.

سریع ترین سفر دور دنیا با دوچرخه

قدیمی ترین اتومبیل در جهان که La Marquise نام دارد دارای ویژگی های جالبی می باشد که در نظر ما بسیار ابتدایی هستند.مانند موتور آن که با بخار کار می کند و همچنین طراحی آن. این اتومبیل چهار چرخ دارد و گنجایش چهار مسافر را نیز دارد.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

در این مطلب نگاهی داریم به سفری عجیب و غیر عادی، مسافرت با ماشین آتش نشانی، در میان دنیای گوناگون اتومبیل های رنگارنگ عده ای برای جاودانه کردن نام خود در فهرست رکورد های گینس تصمیم به سفر با ماشین آتش فشانی را گرفتند.

سفر با ماشین آتش نشانی

اگر بخواهیم بلندترین آبشار در جهان را به شما معرفی کنیم باید نامی از آبشار آنجل که در ونزوئلا قرار دارد به میان بیاوریم. این آبشار با ارتفاعی برابر با ۹۷۹ متر توانسته تبدیل به ستاره ی دنیای آبشار ها شود. نام این آبشار از Jimmie Angel بر گرفته شده که یک خلبان آمریکایی بوده است.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

اقیانوس آرام تنها اقیانوسی می باشد که با عمری برابر با ۲۰۰ میلیون سال دچار تغییرات بسیار اندک و ناچیزی شده است.این اقیانوس را نیز می توان به عنوان بزرگترین سطح آبی جهان با وسعتی برابر با ۱۶۵٬۷۲۱٬۰۰۰ کیلومتر مربع دانست.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

واتیکان را می توان یک کشور و یا دولت شهر دانست که درون شهر رم،ایتالیا قرار گرفته است.واتیکان مساحتی برابر با ۰٫۴۴ کیلومتر مربع و با داشتن ۸۰۰ نفر سکنه لقب کوچکترین کشور جهان را به خود اختصاص داده و یکی از دلایل شهرتش در جهان نیز همین موضوع می باشد.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840
صفحه 1 از 3123
This is search results
در حال بارگذاری ...