سالانه در ایام کریسمس میلیون ها درخت تزئین می گردند، برخی از آن ها بسیار شاخص اند، برای مثال بلندترین درخت کریسمس دنیا که درخت صنوبری به ارتفاع ۶۷٫۳۶ متر بود و در واشنگتن تزئین شد، این درخت در محوطه ی مرکز خرید ( Northgate Shopping Center ) در سیاتل ایالت واشنگتن آمریکا قرار داشت.

بلندترین درخت کریسمس دنیا

طولانی ترین دیوار در اطراف قلعه یا قلعه دیوار متعلق به بنای کومبالگر ( Kumbhalgarh ) در راجستان هند می باشد، قلعه ی کومبالگر توسط اقوام ( Mewar ) هند استفاده می شد، آنان این قلعه را ساختند تا به عنوان پناهگاهی دفاعی در هنگام جنگ ها از آن استفاده نمایند، دیوار این مکان با نام دیوار هند شناخته می شود.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b50

دیوار چین متشکل از چندین دیوار کوچکتر و پیوندشان به یکدیگر در طول قرون متمادی است و یکی از وسیع ترین ساختارهایی می باشد که تا به حال به دست بشر ساخته و تکمیل شده است. دیوار چین به عنوان طولانی ترین دیوار دنیا در فهرست گینس به ثبت رسیده و یکی از عجایب هفتگانه ی جدید دنیا می باشد.

دیوار چین

ترن هوایی برج های آلتون انگلستان ( Alton Towers ) در طول حرکتش ۱۴ بار کاملا وارونه می گردد، مسیر های این ترن کاملا غیر قابل پیشبینی هستند و در ارتفاعات مختلفی واگن ترن کاملا بر عکس می شود که ترسناک ترین آن در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین مسافران را وارونه می کند، این ترن از محبوب ترین ترن ها است.

ترن هوایی با بیشترین مسیر وارونه

باریک ترین خیابان دنیا اشپرویرهوف اشتراسه ( Spreuerhofstraße ) نام دارد که در شهرستان روتلینگن کشور آلمان قرار گرفته است. عرض باریک ترین خیابان دنیا از ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر متغییر می باشد و طول زیادی هم ندارد و کل طولش تنها ۳٫۸ سانتی متر است و از اماکن محبوب گردشگری در آلمان می باشد.

باریک ترین خیابان دنیا

بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده ی جهان شهربازی دنیای فراری ( Ferrari World ) نام دارد که در جزیره یاس ابوظبی در کشور امارات متحده ی عربی واقع شده است، مساحت کلی این شهربازی ۷۰۰,۰۰۰ متر مربع می باشد و سریع ترین و یکی از خطرناک ترین ترن های هوایی ساخته شده در جهان نیز در همین مکان است.

بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده دنیا

عمیق ترین استخر دنیا که با نام استخر Y-40 شناخته می شود، شامل دو حوضچه و سه چاله است و دمای آب استخر همیشه ۳۳ درجه ی سانتیگراد می باشد، در این استخر که ۴۰ متر عمق دارد تنها غواصان حرفه ای اجازه ی شنا و غواصی دارند، Y-40 در ایتالیا و در هتلی به نام مونتگروتو ترمه قرار دارد.

%d8%b9%d9%85%db%8c%d9%82-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%860

مور کیت ( MOHR KEET ) کسی است که نامش در گینس به عنوان پیرترین فردی که بانجی جامپینگ کرده ثبت گردیده است وی در سال ۲۰۱۰ میلادی در حالی که ۹۶ سال داشت پرش بانجی را انجام داد، نکته ی جالب این است که او تا پایان ثبت رکوردش از این که در حال شکستن رکوردی جهانی ایست بی خبر بود.

پیرترین بانجی جامپر دنیا

می خواهیم با کورتیس ریورز ( Curtis Rivers ) آشنا شویم که توانست از ارتفاع ۴۶۳۲ متری سطح زمین به پایین بپرد و نامش را به عنوان کسی که بلندترین پرش جامپینگ را در دنیا انجام داده در فهرست گینس به ثبت برساند. وی برای ثبت این رکورد از بالن هوای گرم، تجهیزات کامل تنفسی و چتر نجات استفاده نمود.

مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا

بزرگ ترین تمساح دنیا که کاسیوس ( Cassius ) نام دارد در استرالیاست، او که در آب های شور استرالیا زندگی می کرد در حال حاضر تحت مراقبت می باشد و به عنوان یکی از ترسناک و وحشت آورترین موجودات زنده ی دنیا شناخته می شود. طول این کروکودیل غول آسا ۵٫۴۸ متر است و ۸۶۰ کیلوگرم وزن دارد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d8%aa%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%ad0

پر بازدیدترین معبد هندو در جهان تیروپاتی ( TIRUPATI TEMPLE ) نام دارد که در ایالت آندِرا پرادِش ( Andhra Pradesh ) و شهر تیروپاتی هند قرار گرفته است. معبد تیروپاتی ثروتمندترین معبد هندو در جهان هم است و روزانه ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ نفر و در روز اول آغاز سال نو ۷۵,۰۰۰ نفر از این معبد دیدن می کنند.

پربازدیدترین معبد هندو دنیا

قدیمی ترین پل دنیا در شهر ازمیر در کشور ترکیه است، این پل بر روی رودخانه ای به نام ملس ( the river Meles ) ساخته شده که در قدیم به این رود سمیرنا ( Smyrna ) هم می گفتند. قدمت این پل را ۸۵۰ سال پیش از میلاد مسیح تخمین زده اند و همین سبب شده تا ملقب به قدیمی ترین پل دنیا شود.

قدیمی ترین پل دنیا

آتشفشان ماونا لوا ( Mauna Loa ) که با عنوان بزرگترین آتشفشان جهان هم شناخته می شود عنوان فعال ترین آتشفشان جهان را از آن خود کرده است، محیط قاعده ی مخروط این آتشفشان ۶۰۰ کیلومتر و ارتفاعش از کف اقیانوس ۱۰ کیلومتر می باشد، بر طبق مطالعات زمین شناسی، از یک میلیون سال پیش تا کنون فعالیت های آتشفشانی در این منطقه وجود داشته است.

فعالترین آتشفشان دنیا

میو ویدکت بلندترین پل جهان و هفدهمین پل مرتع دنیا محسوب می شود. این پل ارتفاعی بالغ بر ۲,۴۶۰ متر دارد و ارتفاع آن به حدی است که اغلب در میانه ابرها قرار دارد. پل میو ویدکت از میان دره و رودخانه تران Tarn ) عبور می کند و با ۷ پایه قطور بتنی حمایت می شود. این هفت پایه بتنی تکیه گاه هفت تیرک به ارتفاع ۸۷ متر نیز می باشند.

millau-viaduct20

غار کروبرا ( KRUBERA ) که با نام ورونیا ( Voronja ) هم شناخته می شود در سال ۲۰۱۳ میلادی با عنوان عمیق ترین غار دنیا نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است، محل دقیق این غار توده‌ کوه آرابیکا در کوهستان گاگرا در جمهوری آبخاز یا آبخازستان گرجستان می باشد.

عمیق ترین غار دنیا

قدیمی ترین شهربازی دنیا که باکن ( Dyrehavsbakken ) نام دارد در شهر کپنهاگ ( Copenhagen ) پایتخت کشور دانمارک و در اروپای شمالی است، این پارک در سال ۱۵۸۳ میلادی ساخته شد و در آن بیش از ۱۵۰ وسیله ی بازی وجود دارد و یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر کپنهاگ به حساب می آید.

قدیمی ترین شهربازی دنیا

ماداگاسکار کشوری در جنوب شرقی آفریقا است، جزیره ای که در اقیانوس هند و شرق کشور موزامبیک قرار دارد و پایتختش شهر آنتاناناریو می باشد. قدمت این جزیره را ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون سال پیش تخمین زده اند، به همین علت ماداگاسکار موفق شد لقب قدیمی ترین جزیره ی جهان را از آن خود کند و نامش را در فهرست گینس به ثبت برساند.

ماداگاسکار

طولانی ترین قطار مسافربری دنیا توسط شرکت راه آهن ملی بلژیک با نام اختصاری ( NMBS ) ساخته شده است، طول این قطار را ۱۷۳۲٫۹ متر اندازه گیری کرده اند، قطار الکتریکی می باشد و در اولین سفرش ۶۲٫۵ کیلومتر را طی کرد که مابین شهر گنت ( Ghent ) تا شهر اوستند Ostend ) بلژیک بود.

طولانی ترین قطار مسافربری دنیا

بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا ( Deildartunguhver ) نام دارد و در شمال جمهوری ایسلند و شهر ریکیاویک قرار گرفته است و به عنوان چشمه ی آب گرمی که در بالاترین نقطه ی اروپا پدید آمده هم شناخته می شود، از این چشمه ی عظیم در یک ثانیه ۲۴۵ لیتر آب معادل ۶۵ گالن خارج می شود به همین دلیل نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

بزرگترین چشمه آب گرم دنیا

دو ماجراجو و ورزشگار اهل انگلستان به نام های جیمز وندر هورن ( James van der Hoorn ) و توماس رینولدز ( Thomas Reynolds ) تصمیم گرفتند در ۲۴ ساعت به چند کشور با دوچرخه سفر کنند. این دو جوان ۲۸ ساله سفر خود را از کرواسی در ساعت ۱۲ و ۱۸ دقیقه به وقت محلی در تاریخ اول اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز کردند.

روچرخه سواری
صفحه 1 از 512345
This is search results
در حال بارگذاری ...