این بار در مشاهیر گردشگری با فرانسیس بوفورت، سیاح و فیزیکدان ایرلندی آشنا خواهیم شد. وی علاوه بر سفر به مناطق مختلف دست به ابداعاتی همچون مقیاس بوفورت زد که برای اندازه گیری قدرت باد مورد استفاده قرار می گیرد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با گنسالو خیمنس، جهانگرد و ماجراجوی اسپانیایی آشنا خواهیم شد. وی از اروپاییانی بود که در آمریکای جنوبی دست به ماجراجویی و اکتشاف مناطق جدید زد. او در سال ۱۵۳۶ میلادی به کمک پادشاه وقت برای پیدا کردن سرزمین افسانه ای ال دورادوی به سرزمین های آمریکای جنوبی سفر می کند

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با لئونید روگوزوف، دکتر و قطب نورد روس آشنا خواهیم شد. وی از قطب نوردان شوروی در دوران جنگ سرد بود که در قطب جنوب به دلیل بیماری و نبود دکتر دیگری در گروه، بر روی خود عمل جراحی انجام داد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با فریتیوف نانسن،جهانگرد، دانشمند و سیاستمدار نروژی آشنا خواهیم شد. وی علاوه بر سفرهای اکتشافی مشهور خود به ناحیه

گرینلند در سال ۱۹۲۲ میلادی برنده جایزه صلح نوبل شد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با روی چپمن اندروز،  باستان شناس و جهانگرد آمریکایی آشنا خواهیم شد. وی به عنوان مدیر موزه طبیعی آمریکا مشغول به فعالیت بود و اکتشافات ارزشمندی در مغولستان انجام داد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با رانلف فینس، نویسنده و جهانگرد انگلیسی آشنا خواهیم شد. وی در طول زندگی خود دست به ماجراجویی های بسیار خطرناکی زده و در کتاب گینس به عنوان بزرگترین جهانگرد عصر معاصر شناخته می شود.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با آلبرت فن لوکوک، باستان شناس و جهانگرد آلمانی آشنا خواهیم شد. آلبرت  به دلیل کشف آثار مهم تاریخی در سین کیانگ کشور چین مشهور می باشد. او سفرنامه ای نیز به نام ” گنج‌های خاک‌شده در ترکستان چین ” تالیف کرده است.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با ولادیمیر لوکونین، ایران شناس روس آشنا خواهیم شد. او کتاب های بسیاری درباره تاریخ ایران نوشته است و مدتی نیز مدیریت بخش خاوری موزه بزرگ آرمیتاژ بر عهده وی بود.

ولادیمیر لوکونین

این بار در مشاهیر گردشگری با ژاک کارتیه، دریانورد فرانسوی آشنا خواهیم شد.او در حین دریانوردی های خود بخشی از کانادا که اکنون متعلق به فرانسه می باشد را کشف کرد به همین دلیل بین ساکنین کانادا و فرانسه مشهور می باشد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با آرتور پوپ، ایرانشناس مشهور آمریکایی  آشنا خواهیم شد. آرتور از مورخان مشهور و ایران شناسان بزرگ در زمینه های هنر و معماری می باشد و نقش مهمی در شناخت هنر و معماری ایرانی به جهانیان داشت.همچنین او یکی از بنیانگذارن موسسه آسیایی دانشگاه شیراز کنونی در پیش از انقلاب بود

آرتور پوپ

این بار در مشاهیر گردشگری با عبدالمجید ارفعی، متخصص زبان های باستانی آشنا خواهیم شد. وی نخستین کسی است که منشور کوروش را از زبان بابلی مستقیما به فارسی ترجمه کرد. همچنین او از آخرین مترجمان خط میخی ایلامی در جهان بوده و تعدادی از لوح های گلی کشف شده در تخت جمشید را ترجمه نموده است.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b50

این بار در مشاهیر گردشگری با هرمزد رسام، باستان شناس و کاشف منشور کوروش  آشنا خواهیم شد. او در سال ۱۸۷۹ میلادی طی کاووش های باستانی در بین النهرین منشور کوروش را کشف کرد.او در سال ۱۸۷۹ میلادی در حین کاووش های باستانی در نیایشگاه مردوک در میان رودان استوانه گلی را کشف کرد که مشخص شد متعلق به کوروش کبیر می باشد.

%d8%b3%d8%a7%d9%85-%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%b2%d8%af0

این بار در مشاهیر گردشگری با آرمینیوس وامبری، خاورشناس و جهانگرد مجارستانی آشنا خواهیم شد. وی به بسیاری از کشورهای آسیای میانه سفر کرده است. ایران نیز بخش مهمی از سفر و سفرنامه های او را تشکیل می دهد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با الن مک‌آرتور، جهانگرد و دریانورد انگلیسی آشنا خواهیم شد. او یکی از رکورددارن سفر انفرادی با قایق دور خط استوا می باشد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با جوناس هنوی، جهانگرد انگلیسی که مدتی در ایران مشغول به کار بود، آشنا خواهیم شد. او در تجهیز نیروی دریایی ایران در دوران نادرشاه نیز نقش بسیار مهمی داشت به طوری که با حضورش به کشتیرانی در ایران رونق بخشید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b50

این بار در مشاهیر گردشگری با ویلفرد تزیجر، نویسنده و صحرانورد انگلیسی آشنا خواهیم شد. وی تجربه سفر به کشورهای مختلف دنیا، اللخصوص کشورهای عربی را دارد و حاصل این سفر ها ۲ کتاب بسیار ارزشمند می باشد. او از کشورهای عربی جوایز و القاب مختلفی همچون نشان اتحاد  و لقب ” مبارک بن لندن ” را در امارات دریافت کرده است.

hakhs0

این بار در مشاهیر گردشگری با ویلیام گیفورد پالگراو، خاورشناس انگلیسی آشنا خواهیم شد. وی به صورت مخفیانه به عنوان یک پزشک سوریه ای به چندین کشور عربی سفر کرده و سفرنامه ای ارزشمند از خود به جای گذاشته است.

mashahir0

این بار در مشاهیر گردشگری با چارلز لیندبرگ، خلبان پرآوازه آمریکایی آشنا خواهیم شد. چالز نخستین فردی است که با یک پرواز انفرادی و با استفاده از یک هواپیمای تک موتوره و بدون توقف از قاره آمریکا به قاره اروپا بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد.این پرواز تاریخی در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه می سال ۱۹۲۷ میلادی انجام شد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5%db%8c0

این بار در مشاهیر گردشگری با پدرو آلوارز کابرال، ملوان و کاشف پرتغالی آشنا خواهیم شد. وی نخستین کاشف اروپایی کشور برزیل بود.بسیاری پدرو آلوارز کابرال را نخستین اروپاییِ کاشف کشور برزیل در آمریکای جنوبی می دانند. به همین دلیل جزو گردشگران تاریخی و مشهور جهان محسوب می گردد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با رابرت کر پورتر، دیپلمات و جهانگرد انگلیسی آشنا خواهیم شد.اصلی ترین دلیل شهرت رابرت علاوه بر سفرهای دیپلملتیک او به نقاط مختلف جهان و نقاشی هایش، سفر به ایران و پاسارگاد می باشد! او نخستین فردی است که متوجه شد آرامگاه موجود در پاسارگاد متعلق به کوروش بزرگ است.

shakhes0
صفحه 1 از 41234
This is search results
در حال بارگذاری ...