این بار در مشاهیر گردشگری با ویلیام گیفورد پالگراو، خاورشناس انگلیسی آشنا خواهیم شد. وی به صورت مخفیانه به عنوان یک پزشک سوریه ای به چندین کشور عربی سفر کرده و سفرنامه ای ارزشمند از خود به جای گذاشته است.

mashahir0

این بار در مشاهیر گردشگری با چارلز لیندبرگ، خلبان پرآوازه آمریکایی آشنا خواهیم شد. چالز نخستین فردی است که با یک پرواز انفرادی و با استفاده از یک هواپیمای تک موتوره و بدون توقف از قاره آمریکا به قاره اروپا بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد.این پرواز تاریخی در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه می سال ۱۹۲۷ میلادی انجام شد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5%db%8c0

این بار در مشاهیر گردشگری با پدرو آلوارز کابرال، ملوان و کاشف پرتغالی آشنا خواهیم شد. وی نخستین کاشف اروپایی کشور برزیل بود.بسیاری پدرو آلوارز کابرال را نخستین اروپاییِ کاشف کشور برزیل در آمریکای جنوبی می دانند. به همین دلیل جزو گردشگران تاریخی و مشهور جهان محسوب می گردد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با رابرت کر پورتر، دیپلمات و جهانگرد انگلیسی آشنا خواهیم شد.اصلی ترین دلیل شهرت رابرت علاوه بر سفرهای دیپلملتیک او به نقاط مختلف جهان و نقاشی هایش، سفر به ایران و پاسارگاد می باشد! او نخستین فردی است که متوجه شد آرامگاه موجود در پاسارگاد متعلق به کوروش بزرگ است.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با فاکسیان، سیاح و راهب بودایی اهل چین خواهیم شد.  دلیل شهرت او سفر وی با پای پیاده از چین به کشور هند بود. عمده دلیل شهرت این راهب بودایی سفر او با پای پیاده از کشور چین به هندوستان بود! اگر به دوره تاریخی و زمان سفر فاکسیان نگاهی بیاندازید عجیب بودن این سفر را درک خواهید کرد.

فاکسیان

این بار در مشاهیر گردشگری با ناصرالدین شاه ، یکی از پادشاهان قاجار و سفرهای او به نقاط مختلف اروپا آشنا خواهیم شد.سفرهای او باعث آشنایی این پادشاه با فرهنگ اروپایی و دیدن مکان های جدیدی در این قاره شد که نتیجه آن پیاده کردن برخی از این موارد در تهران بود.

%d9%86%d8%a7%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%84%d8%af%db%8c%d9%86-%d8%b4%d8%a7%d9%87-%d9%82%d8%a7%d8%ac%d8%a7%d8%b10

این بار در مشاهیر گردشگری با توماس هربرت، نجیب زاده و جهانگرد انگلیسی آشنا خواهیم شد. سفرنامه او از گنجینه های ارزشمند قرن ۱۷ می باشد. ایران دوره صفویه نیز بخش مهمی از سفرنامه توماس را تشکیل داده است.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با عظیم قیچی ساز، مشهورترین کوهنورد ایرانی آشنا خواهیم شد. او به کشورهای متعددی همچون قزاقستان، نپال، چین، پاکستان و افغانستان برای کوهنوردی سفر کرده است و توانسته از ۱۴ قله بالای ۸۰۰۰ متری دنیا به ۱۳ قله صعود کند.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با والنتینا ترشکوا، اولین فضانورد زن جهان آشنا خواهیم شد.  شاید بتوان شهرت جهانی و ماندگاری نام والنتینا را همانند یوری گاگارین نخستین فردی که به فضا رفت، دانست؛ زیرا او نخستین زنی می باشد که به فضا سفر کرد.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با متیو فلیندرز، ناوبر و مکتشف انگلیسی آشنا خواهیم شد. اصلی ترین علت شهرت متیو سفرهای دریایی وی بود. او برای نخستین بار با دور زدن دور استرالیا متوجه شد که این منطقه یک قاره می باشد.او در سال ۱۷۹۸ میلادی نیز با کسب درجه ستوانی، فرمانده کشتی ای به نام نورفورلک گردید.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با آبل تاسمان، جهانگرد و کاشف هلندی آشنا خواهیم شد.  او در حین سفرها و دریانوردی اش موفق به کشف جزایر مختلفی شد که مشهورترین آن جزیره تاسمانی می باشد.یک سیارک نیر به افتخار او، تاسمان نام گذاری شده است.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با جرج ونکوور، ناخدا و مکتشف انگلیسی آشنا خواهیم شد. او یک ناخدا بود که مناطق بسیاری را کشف کرد و نقشه های این مناطق را به دقت هرچه تمام تر طراحی کرد. نقشه ای که وی از سواحل شمال غربی آمریکای شمالی اطلاعات زیادی برای ما به جای گذاشته است.

 

shakhes0

فرانسیس یک نابغه و دانشمند انگلیسی بود که او را از پیشگامان علم ژنتیک می دانند. علاه بر این فعالیت های مردم شناسانه، اختراعاتش را نیز به افتخاراتش اضافه کنید. او برای کاوش های خود سفرهای زیادی را به خصوص در قاره آفریقا انجام داده است. وی در کتابی گزارش های سفر خود در کل قاره آفریقا را منتشر کرد.

karnaval-ir-shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با روئال آمونسن، قطب نورد نروژی  آشنا می شویم. او نخستین فردی می باشد که به هر دو قطب شمال و جنوب سفر کرده است.

shakhes0

این بار در مشاهیر گردشگری با ارنست هولستر، عکاس و جهانگرد آلمانی آشنا می شویم. او در زمان پادشاهی ناصرالدین شاه به ایران سفر کرد و از وی عکس های بی نظیری از دوره قاجاریه باقی مانده است که بسیار با ارش می باشند.

ارنست هولتسر

این بار در مشاهیر گردشگری با ژان باتیست تاورنیه، جهانگرد و بازرگان فرانسوی آشنا می شویم. او به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کرده و بارها از ایران در دوره صوفیه بازدید کرده است.اگر سفر و جهانگردی او را کنار بگذاریم، اصلی ترین علت شهرت تاورنیه سفرنامه های بی نظیر او می باشد.

shakhes-karnaval-ir0

این بار در مشاهیر گردشگری با یوری گاگارین روس، نخستین مسافر فضا آشنا می شویم. او در سال ۱۹۶۱ میلادی برای اولین بار به وسیله فضاپیمای روسی به فضا فرستاده شد.

یوری گاگارین

این بار در مشاهیر گردشگری با فردیناند ماژلان، دریانورد و جهانگرد پرتغالی آشنا می شویم. هنگامی که در ارتش اسپانیا مشغول به فعالیت بود ماموریت دور زدن دور کره زمین به وی داده شد و سفر او و همراهانش با کشتی آغاز گشت.

shakhes-karnaval-ir0

این بار در مشاهیر گردشگری با آنتونی اسمیت، جهانگرد و جانورشناس انگلیسی آشنا می شویم. او چندین بار به کرمان در ایران سفر کرد و سفرنامه ای نیز به نام  ماهی سفید کور درباره سفرش به ایران نوشته است.عجیب ترین اقدام او سفر در اقیانوس اطلس با یک قایق بادی در سن ۸۲ سالگی بود.

karnaval-ir0

این بار در مشاهیر گردشگری با چنگ هه، دریاسالار و جهانگرد چینی آشنا می شویم. او پس از عضویت در ارتش به مقام دریاسالاری می رسد و ماموریت های اکتشافی وی در جای جای جهان آغاز می گردد.

چنگ هه
صفحه 1 از 3123
This is search results
در حال بارگذاری ...