برگزاری جشنواره گوجه فرنگی در شهر بونیول اسپانیا

برگزاری جشنواره گوجه فرنگی در شهر بونیول اسپانیا

اخبار گردشگری

به یاد دارید چندی پیش در کارناوال مطلبی منتشر شد از جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا : جشنواره توماتینا | اسپانیا

امسال نیز به لطف برگزاری این جشنواره که شلوغ ترین و بین المللی ترین جشنواره گوجه فرنگی در شهر ‘بونیول’ واقع در والنسیای اسپانیا است ، خیابان های این شهر به رنگ سرخ در آمدند.

در گزارشی که ایرنا در این باره نقل از روزنامه لا وانگواردیا تهیه کرده است،  این جشنواره هفتاد و یکمین دوره خود را از روز چهارشنبه ، ۱۰ شهریور با پرتاب ۱۶۰ هزار کیلوگرم گوجه فرنگی آغاز کرد . جالب است بدانید مقدار گوجه فرنگی امسال ، رکورد سال گذشته را زده ؛ در سال ۲۰۱۵ ، ۱۵۰ هزار کیلوگرم گوجه فرنگی  در این جشنواره هیجانی و شاد استفاده شد.
برای این جشنواره نزدیک به ۲۲ هزار نفر ثبت نام کرده بودند و جالب تر آنکه نزدیک به ۵ برابر جمعت شهر ، یعنی نزدیک به ۵۰ هزار نفر بازدید کننده هم برای لذت از این جشنواره به شهر ‘بونیول’ سفر کردند.

این مراسم از اوایل دهه ۱۹۴۰ میلادی به این شکل در کشور اسپانیا مرسوم و  از سال ۲۰۰۲ میلادی به یک جشنواره گردشگری بین المللی تبدیل شد و به همین دلیل هر ساله افراد زیادی برای دیدن و شرکت در آن روانه اسپانیا می شوند تا بنا بر فلسفه این جشنواره ، به نوعی به افتخار مریم مقدس و لوئیس مقدس به سمت همدیگر گوجه فرنگی پرتاب کنند .

این مراسم که هر سال در آخرین چهارشنبه ماه اوت در شهر بونیول با حضور مردم محل و هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان برگزار می شود ، توسط ۳۵۰ مامور نیروهای امنیتی کنترل و ۹۰ رسانه مختلف از سراسر جهان پوشش دهی می شود.

جشنوراه گوجه فرنگی اسپانیا
جشنوراه گوجه فرنگی اسپانیا

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

برگزاری جشنواره گوجه فرنگی در شهر بونیول اسپانیا
4.68 5

 دیدگاه ها

 • مهسا غلامی

  ۰

  ۰

  سلام و درود
  خوشحالم که با وب سایت بی نظیرتون آشنا شدم و ممنون بابت محتوای خوبتون
  سوالی داشتم
  در جشنواره توماتینا اشاره کردین که علت برگزاری این جشن و فلسفه وجودیش جوانانی بودند که تمایل به خودنمایی در مقابل بزرگان سرزمین را داشته اند اما در مقاله “توماتینا در بونیول”اشاره کردین که بخاطر مریم مقدس و لوییس مقدس برگزار می شود.
  ممنون میشم اگر علت برگزاری و خاستگاه این جشن را برایم روشن نمایید.
  با تشکر

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...