سوار بر کایاک در نزدیکی ساحل قرار گرفته ایم و نگاهمان را به اقیانوس دوخته ایم.

خورشید در آسمان می تابد و ما آماده ی کایاک سواری هستیم.

همراه با کارناوال باشید.

رنگ آبی آب های اقیانوس را می توان دید و تصور کایاک سواری بر روی آن می تواند تجربه ی شگفت انگیزی به حساب بیاید. امواج خود را آهسته به ساحل می رسانند و بر روی شن های گرم آن آرام می گیرند. خبری از هیاهوی شهرها نیست و تنها آرامش را می توان در این ساحل یافت. قایق های کایاک بر پهنه ی ساحل قرار گرفته اند و در انتظار ما نشسته اند تا سوارشان شویم و به دل اقیانوس بزنیم.

زمان در حال گذر است و هر لحظه هیجان بیشتری را می توان لمس کرد.

در پایان به همراه چند تن از همراهان و همسفرانمان سوار کایاک ها می شویم و پارو زنان به سمت اقیانوس و انتهای آن حرکت می کنیم. خورشید می تابد، باد می وزد و ما در حرکت هستیم.

رنگ آرامش بخش آبی دریا را می توان در همه جا دید و گویی ما را در آغوش خود گرفته تا زیبایی را برایمان به ارمغان بیاورد. زمان در حال گذر است ولی حرکت آن را به سبب لذتی که می بریم متوجه نمی شویم. در دنیای امروز متاسفانه و یا شاید خوشبختانه دیگر مکانی بر روی این سیاره ی زمین نمانده که انسان بر روی آن پای نگذاشته باشد.

از جزایر میان اقیانوس ها گرفته تا اعماق جنگل های انبوه قدم های انسان را در آن ها می توان دید.

در این ویدیو شاهد کایاک سواری در کنار ساحلی زیبا و شگفت انگیز خواهیم بود که گردشگرانی برای لذت بردن به این مکان سفر کرده اند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

سفری خواهیم داشت به ایران و آن را در سال ۲۰۱۶ نظاره خواهیم کرد.

به اقصی نقاط کشور زیبایمان به همراه گردشگرانی خارجی سفر می کنیم.

همراه با کارناوال باشید.

در سال های اخیر به لطف بهبود یافتن روابط بین المللی و توجه مسئولین به بخش گردشگری شاهد رشد این صنعت در کشورمان ایران هستیم. از شمال همیشه سبز گرفته تا جنوب همیشه گرم می توانند مقاصد مناسبی برای تمامی گردشگران خارجی باشد. ولی هموطن، وظیفه ی من و شما چیست؟ هریک از ما باید نقش پر رنگ در معرفی زیبایی های ایران و اهمیت آن به دیگر افراد از کشورهای مختلف داشته باشیم.

تاریخی کهن و ارزشمند، طبیعت هایی بکر و شگفت انگیز، فرهنگ غنی و اصیل و … همگی می توانند نشانی از ایران و ایرانی باشند. مطمئنا در سال های آتی به تعداد گردشگران خارجی افزوده خواهد شد و مسئولیت ما نیز سنگین تر.

در حال حاضر می توانیم با مطالعه ی بیشتر درباره ی ایران به دانسته های خود بیافزاییم تا بتوانیم برای خارجی ها از ایران بگوییم و همینطور مسئولین نیز باید بسترهای این صنعت عظیم را بیشتر در کشور بگسترانند. تصور کنید افرادی از آن سر دنیا برای دیدن جاذبه های تاریخی و طبیعی کشورمان به ایران سفر می کنند و این اتفاق تنها یک دلیل دارد و آن است که ایران پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از قطب های صنعت گردشگری در جهان را دارد.

در این ویدیو شاهد سفر دو جهانگرد هستیم که به ایران سفر کرده و دوربین به دست آن را به تصویر کشیده اند. از داخل شهر تهران تا بیابان های مرکزی را در کنار این دو جوان به نظاره خواهیم نشست و از دید دوربین آن ها به شکلی متفاوت شاهد ایران زیبا خواهیم بود.

%db%8c%d8%b2%d8%af

به زیر آب های آبی رنگ اقیانوس رفته ایم و در کنار سفره ماهی بزرگ شنا می کنیم.

حسی سرشار از هیجان و آرامش میزبان ما خواهد بود.

همراه با کارناوال باشید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید سفره ماهی ها هیچ خطری برای انسان ندارند و به راحتی با لوازم مناسب مانند لباس غواصی و … می توان در کنار آن ها شنا کرد و بدون هیچ خطری مدت زمانی را در کنار این موجودات شگفت انگیز و مرموز گذراند. در داستان های قدیمی همیشه ترس از سفره ماهی ها بوده تا جایی که در برخی از منابع از آن ها به عنوان هیولای دریاها یاد شده و شاید دلیل این ترس در شکل ظاهری ان بوده و ممکن است در زمان هایی دور سفره ماهی هایی بزرگ و خطرناک در آب های اقیانوس ها زندگی می کردند و امروزه نمی توان آن ها را یافت.

حال زمان آن رسیده تا به همراه هم سفری متفاوت بخ دنیای زیر آب را تجربه کنیم. پس لباس های غواصی خود را بپوشید، دوربین ها را آماده کنید و شیرجه ای آرام به داخل آب های دریا بزنید.

درحال شنا کردن هستیم و ماهی ها در اطراف ما شناکنان پیش می روند و بدون هیچ ترس و واهمه ای به راه خود ادامه می دهند. کمی آن طرف تر می توان دو سفره ماهی بزرگ و بالغ را دید که به سوی ما می آیند، نترسید و نگران نباشید زیرا هیچ خطری شما را تهدید نمی کند ولی سعی هم نکنید که زیاد نزدیکشان شوید و یا لمسشان کنید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

در کنار شیرهای دریایی شنا خواهیم کرد و متوجه جالب بودن زندگی این حیوانات می شویم.

در آب هایی به رنگ سبز و آبی در کنار شیرهای دریایی بودن تجربه ی جالبی خواهد بود.

همراه با کارناوال باشید.

شیرهای دریایی که بیشتر در آب های شمالی سیاره ی زمین زندگی می کنند موجوداتی شگفت انگیز و در حین حال بامزه هستند. با چشمانی بزرگ و گرد گویی مانند کودکی معصوم به شما نگاه می کنند. بدنشان به شکلی تکامل یافته که بتوانند همچون پادشاهان در آب ها شنا کرده و به زندگی خود در کنار دیگر هم نوعانشان ادامه بدهند. حیات وحش همانطور که می دانید به هیچ عنوان رحمی نمی شناسد و به راحتی می تواند در نهایت زیبایی جان حیوانی را برای حیات دیگری بگیرد.

تصور کنید در آب های سرد شمال اروپا و حتی قسمت هایی از کشور آمریکا شیرهای دریایی در حال شنا کردن هستند که ناگهان مورد هجوم دشمن قدیمی خود یعنی کوسه ها قرار می گیرند. در این جا دیگر مهارت در شنا و فرار حرف اول را می زند. به نظر شما شیر دریایی چقدر شانس زنده ماندن دارد؟ از آن جایی که مطمئنا شما نیز در جریان هستید کوسه ها شکارچیانی ماهر و درنده هستند، در نتیجه شانس شیر دریایی برای نجات چندان زیاد نیست.

شیرهای بامزه دریایی با انسان ها رفتار دوستانه ای از خود نشان می دهند تا جایی که اگر به غواصی بروید و این موجودات شما را ببینند فرار نمی کنند بلکه به نزدیک شما می آیند با انجام حرکاتی موزون در کنار شما شنا می کنند.

در این ویدیو شاهد شیرجه و شنا کردن چند غواص هستیم که قصد دارند برای فیلمبرداری از شیرهای دریایی وارد آب ها شوند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

موتور سواری در کنار لذتی که دارد می تواند بسیار دشوار نیز باشد.

افرادی را می بینیم که سوار بر موتورهایی حرفه ای حرکات نمایشی انجام می دهند.

همراه با کارناوال باشید.

در کنار چند موتور سوار حرفه ای در نزدیکی ساحل بر روی تپه هایی شنی ایستاده ایم. خورشید در آسمان می تابد و بادی نسبتا آرام درحال وزیدن می باشد. با گذشت ثانیه ها به هیجان همه افزوده می شود. موتورها روشن می شوند و صدای غرش آن ها به گوش می رسد. می توان لبخندی جالب را بر روی لب های موتور سوار ها دید که انرژی زیاد آن ها را نشان می دهد.

قرار است با تماشای حرکات این موتورسواران حیرت زده شوید.

برای مدت زمانی اندک گویی زمان متوقف شده و دیگر بادی نمی وزد، ناگهان صدایی سهمگین از اگزوز مورتورها خارج می شود و مسابقه آغاز می شود. موتورهای کراس با سرعتی باورنکردنی به سمت جلو حرکت می کنند و در پشت خود طوفانی از شن و ماسه را پدید می آورند. زمانی که به تپه ها می رسند با انجام دادن حرکاتی نمایشی شما و دیگر تماشاگران را حیرت زده می کنند تا جایی که محو تماشای آن ها خواهید شد.

این افراد سالیان سال است که در این زمینه فعالیت های حرفه ای می کنند و از سنین جوانی تمرینات خود را آغاز کرده اند و نکته ی بسیار مهم تر این است که موتورها و لوازم ایمنی مورد استفاده توسط این افراد کاملا امن و با کیفیت بوده و بعد از هر نمایش تعویض می شوند.

در این ویدیو شاهد صحنه هایی نفس گیر و در عین حال شگفت انگیز هستیم که نفس ها را در سینه حبس می کنند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به هاوایی و دنیای شگفت انگیز زیر آب آن خوش آمدید.

لباس غواصی بر تن کنید تا سفرمان آغاز شود و در کنار ماهی ها شنا کنیم.

همراه با کارناوال باشید.

سواحل می توانند به خودی خود پر باشند از شگفتی و زیبایی ولی نظر شما درباره ی دنیای زیر آب چیست؟ بهتر است برایتان زیاد تعریف نکنیم تا خودتان محو تماشای این دنیای شگفت انگیز زیر آب شوید. مدتی بعد خود را در میان ماهیانی رنگارنگ خواهید یافت که اطراف شما در حال شنا کردن هستند و برای این که شما از سفر لذت بیشتری ببرید قرار است تا جایی که امکان دارد به آن ها نزدیک شویم.

دقایق در حال گذر هستند پس بهتر است هر چه سریع تر وارد آب شویم تا شاهد یکی از شگفت انگیز ترین اشکال حیات بر روی این سیاره باشیم. بعد از شیرجه به داخل آب همه چیز ناگهان به رنگ آبی دلنشینی در می آید. ماهی ها را می توان دید که گاهی تنها و دسته جمعی در حال حرکت کردن هستند و حضور شما را حس کرده اند. نمی توان انتهایی را برای دنیای زیر آب متصور شد، چه از نظر زیبایی و چه وسعت.

صخره های مرجانی را می بینید؟ کف دریا را چه؟ بیایید نزدیکشان شویم.

در این ویدیو سفری خواهیم داشت به سواحل زیبای هاوایی و به داخل آب می رویم. دیگر خبری از امواج بزرگ و یا باد نیست بلکه وارد دنیایی کاملا متفاوت خواهیم شد. این سواحل به دلیل داشتن امواج بلند بهشت موج سواران خوانده می شود ولی برای کسانی که به دنبال لذت بردن از تماشای زیبایی های زیر آب هستند هاوایی می تواند بهشت آنان نیز باشد و این چنین هم هست.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

امواج خروشان دریا را می بینی که خود را بر سینه ی ساحل و صخره می کوبند.

این جا سواحل شرقی ایالات متحده ی آمریکا است.

همراه با کارناوال باشید.

زمستان است و همه ی ما تصور روزهایی سرد و برفی را داریم، ولی در سواحل غربی ایالات متحده ی آمریکا هنوز برفی نباریده. به آسمان که نگاه می کنیم ابری و تیره است و این شرایط توام با حسی سرشار از آرامش و سکوت می باشد. غرب آمریکا سواحلی دارد صخره ای که با انسجامی خاص سالیان سال است در حال دفاع از ساحل در مقابل حملات امواج سهمگین هستند.

این جا شاید همه چی پر خروش به نظر برسد ولی همیشه می توان زیبایی را در رقص امواج و آغوش ساحل دید.

در این ویدیو سفری خواهیم داشت به سواحل اورگن در غرب آمریکا. به دلیل موقعیت جغرافیایی و نوع زمین شناسی سواحل این منطقه صخره ای هستند و به ندرت می توان شن و ماسه را در ساحل دید. به لطف این شرایط گردشگران زیادی برای لذت بردن از طبیعت و تماشای امواج و دریا به سواحل اورگن سفر می کنند و غرق در شگفتی ها می شوند. امکانات گردشگری زیادی نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است. از هتل ها گرفته تا قایق سواری و …

حیات وحش نیز در این جا می تواند شما را شگفت زده کند و دلیل آن تنوع جانوری می باشد.

بطور مثال مرغ های دریایی و یا حتی وال ها می توانند نظر شما را به خود جلب کنند. خود را آماده کنید، شاید هوا سرد باشد ولی زیبایی ها وجود شما را گرم خواهند کرد و مطمئن باشید که محو تماشا خواهید شد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

در این جا شاید همه چیز بکر به نظر برسد ولی مطمئنا غرق در زیبایی ها خواهید شد.

ایسلند در شمال اروپا انتظار شما را می کشد.

همراه با کارناوال باشید.

کفش های خود را به پا کنید، کوله پشتی را بردارید و قدم زنان وارد طبیعت بکر و زیبای ایسلند در شمال اروپا شویم. بهار است و تابستان نیز نزدیک. در دشت ها چمن هایی سبز رنگ را می توان دید که در میانشان گل هایی رنگارنگ رو به آسمان کرده اند و از نور و گرمای خورشید سر مست شده اند. کمی آن طرف تر می توان رودخانه ها و دریاچه های فصلی را دید که می توان در کنارشان ساعاتی را گذراند و لذت برد.

در این سرزمین خبری از شهرهای بزرگ با خیابان های پر از اتومبیل و اتوبوس نیست بلکه طبیعت است که سخن می گوید و با تن پاک خود بر پهنه ی ایسلند آرام گرفته و میزبان شما و دیگر گردشگران است.

کارناوال شما را با خود به دنیایی رویایی خواهد برد و لحظاتی غرق در حسی خوب خواهید شد.

به هنگام صبح آسمان به رنگ آبی اقیانوس ها در می آید و زمانی که پرندگان را می بینی که پرواز کنان به این سو و آن سو می روند گویی ماهیان آسمان هستند. ظهر که می شود رنگ آسما روشن تر می شود و به هنگام غروب همه چیز صورتی، نارنجی و قرمز به نظر می رسد. بادی خنک می وزد و نشستن بر روی چمن ها می تواند دروازه ای باشد به جهانی پر از آرامش و زیبایی.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به طبیعت بکر کشور ایسلند و به شکلی کاملا متفاوت به تماشای آن خواهیم نشست. چشمان خود را با ما همراه کنید، برایتان شگفتی را به ارمغان آورده ایم.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

اسکی کردن بر روی برف و در شهر چقدر می تواند جالب باشد؟

به تماشای اسکی سواران در شهر خواهیم نشست.

با کارناوال همراه باشید.

اسکی کردن می تواند به نوبه ی خود یکی از شگفت انگیز ترین تفریحاتی باشد که به هنگام بارش برف و در فصل زمستان می توان انجام داد. حال تصور کنید در شهر هستید و بوسیله ی دستگاه هایی مخصوص تپه هایی برفی درست کرده اند، بطوری که می توان بر روی آن ها اسکی کرد. هیجان در این قسمت از شهر به اوج خود رسیده و جوانانی را می توان دید که در کنار هم با شور و شوقی زیاد در حال اسکی کردن هستند.

همه چی به گونه ای متفاوت و با طعم ادرنالین به چشم می آید.

تصور کنید در یک محیط متروکه و خلوت بوسیله ی دستگاه هایی مخصوص تپه ای برفی درست کرده اند و اسکی سوارها می خواهند با پرش بر روی آن ها تجربه ای متفاوت از ورزش اسکی داشته باشند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا چنین کاری را باید انجام دهند؟ در پاسخ می توانیم به شما بگوییم که با تماشای این ویدیو شما نیز هیجان را در کنار این افراد لمس خواهید کرد.

برف باریده و هوا سرد است، ابرها آسمان را پوشانده اند و گویی همه ی دنیا به رنگ سفید و خاکستری در آمده است.

زمان می گذرد و با گذشت هر ثانیه به شور و شوق این اسکی سواران افزوده می شود. آیا ممکن است اتفاقی ناگوار رخ دهد؟ شاید هیچ اتفاقی رخ ندهد و شاهد تجربه ای خاص و متفاوت باشیم.

شما نیز بهتر است چشمانتان را با ما همراه کنید تا محو تماشای این ویدیوی هیجان انگیز شوید. آماده شوید زیرا قرار است شاهد نمایشی شگفت انگیز باشید.

همراه با ما از هیجان لذت ببرید و حیرت زده شوید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به طبیعتی بکر قدم می گذاریم که رودخانه ها و دریاچه هایش به انتظار ما نشسته اند.

به هرسو که نگاه می کنیم جز شگفتی هیچ نمی بینیم.

همراه با کارناوال باشید.

در این سفر رویایی قرار است از نزدیک نگاهی داشته باشیم به زیباترین و حیرت انگیز ترین رودخانه ها و دریاچه ها در جهان و محو تماشای آن ها شویم. در طبیعت یکی از مهمترین و موثر ترین اشکال حیات رودخانه و دریاچه است، بطوری که حیات در نزدیکی آن ها بسیار پویا تر و زنده تر است. به آن ها که نگاه می کنیم نه تنها معنای ژرف حیات را درک می کنیم بلکه غرق در حسی خوب می شویم.

رودخانه ها که همچون رگ های بدن طبیعت در جنگل ها و دشت ها در حرکت هستند میعادگاه حیوانات تشنه و حتی انسان هایی می باشند که برای ماهیگیری یا همان رفع تشنگی به سوی رودخانه و دریاچه کشیده می شوند. در دنیای امروز به دلیل تغییرات آب و هوایی شاهد از بین رفتن این شگفتی های آبی رنگ هستیم و این موضوع می تواند به محیط زیست و زندگی تمام جانداران این سیاره آسیبی جدی وارد کند.

در طول تاریخ بزرگترین و قدرتمند ترین تمدن ها در کنار دریاچه و یا یک رود شکل گرفته اند و این نشان دهنده ی اهمین بالای آن ها می باشد. رودخانه ها، این شاه راه های آبی در طول تاریخ بشریت به قدری پر رنگ بوده اند که تمدن مصر باستان را می توان در کنار رود نیل و تمدن هایی کهن و بزرگ را در منطقه ی بین النهرین یافت.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به امپراطوری آکسوم در اتیوپی سفر خواهیم کرد و تاریخ این سرزمین را لمس می کنیم.

همه چیز جادویی به نظر می رسد و شاید دلیلش اسرار آمیز بودن آکسوم باشد.

همراه با کارناوال باشید.

این جا منطقه ای در اتیوپی به نام امپراطوری آکسوم است که امروزه جز بناهای تاریخی و قلعه ها هیچ از آن شکوه قدیمی به جا نمانده است. در زمان های دور آکسوم یکی از بزرگترین امپراطوری های این منطقه به حساب می آمد ولی با گذشت زمان اتفاقی که برای بسیاری از امپراطوری ها رخ می دهد به وقوع پیوست و تا جایی که امروزه فقط نامی از آکسوم و بناهای تاریخی به یادگار مانده است.

هنگامی که در منطقه قدم می زنید جادویی از عمق تاریخ وارد وجود شما می شود و می توانید تمامی اتفاقات خوب و بد را ببینید و لمس کنید.

این امپراطوری با گذشت زمان به دین مسیحیت گروید و به همین دلیل کلیساهای زیبایی توسط این امپراطوری ساخته شد. این کلیسا ها شاید از بیرون شگفت انگیز به نظر نرسند ولی زمانی که داخل آن ها می شوید مطمئن باشید که محو تماشای نقاشی ها و کاشی کاری های رنگی بر روی دیوار و ستون ها می شوید.

امروزه گردشگران زیادی که علاقه مند به جاذبه های تاریخی هستند از کلیساها و دیگر بناهای تاریخی به جا مانده از دوران شکوه این امپراطوری دیدن می کنند. به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در بیشتر فصول سال هوا گرم است و وارد شدن به این بناها و حس کردن هوای خنک به نوبه ی خود می تواند تجربه ی لذت بخشی باشد. مردمان محلی نیز از گردشگران استقبال می کنند و سعی در نشان دادن زیبایی های منطقه دارند.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به کلیساهای زیبایی که با گذشت سالیان سال هنوز پا برجا مانده اند و با ابهتی خاص میزبان شما خواهند بود.

با ما همراه باشید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به کرمان، شهری که پر است از زیبایی های تاریخی و طبیعی سفر می کنیم.

از نزدیک شگفتی هایش را لمس کرده و عهدی با این شهر می بندیم.

همراه با کارناوال باشید.

ابتدای سفر همه چیز شگفت انگیز آغاز شده و شاید هوا گرم باشد ولی این گرما باعث نمی شود تا به ما خوش نگذرد. کرمان شهری است که از هر طرف توسط بیابان هایی گرم و سوزان احاطه شده تا جایی که کلوت شهداد، گرم ترین نتقطه بر روی سیاره ی زمین در این منطقه قرار گرفته است. ولی طبیعت کرمان به بیابان ها منتهی نمی شود بلکه می توان جنگل های کوچک و حتی رودخانه هایی را نیز در این استان و اطراف شهر کرمان یافت.

مساجد و بناهای تاریخی این شهر ما را با خود به عمق دورانی می برند که مردمان با شور و شوقی خاص در این سرزمین زندگی می کردند و با محیط اطراف خود خو گرفته بودند. از ویژگی های این استان می توان به روستاهای آن اشاره کرد که بین هر شهر قرار گرفته اند. مانند سفته که بین دو شهر رفسنجان و بردسیر قرار گرفته و از دورانی کهن تا به امروز شکوه و عظمت خود را حفظ کرده. در نزدیکی این روستای زیبا چشمه ای قرار دارد که به شگفتی های سفته افزوده است.

امروز در کرمان، شهر و مردمان خونگرم آن گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به اماکن تاریخی و تفریحی کرمان و با گردشگران و مردمان همراه می شویم. در خیابان ها که قدم می زنید مغازه ها شما را به سوی خود می کشند و شما می توانید از سوغاتی های خوشمزه و خاص کرمان بهره مند شوید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

سخن از غار و رودخانه به میان آمده و کشور نیوزلند قرار است شما را شگفت زده کند.

بر روی رودخانه ها حرکت می کنیم و وارد غارهایی تاریک و مرموز می شویم.

همراه با کارناوال باشید.

وارد جنگلی سرسبز ولی عجیب می شویم و به سوی عمق آن حرکت می کنیم. صدای انواع اقسام پرندگان و حیوانات را می شنویم و ممکن است هر لحظه مورد حمله قرار بگیریم زیرا محلی ها همیشه گفته اند که گربه سانانی بزرگ در این جنگل زندگی می کنند. به راهمان که ادامه می دهیم به رودخانه ای می رسیم که قایق کوچکی در کناره ی آن قرار گرفته است. سوار قایق شده و به دل رودخانه می زنیم و در همین موقع به یاد تابلویی در ابتدای مسیر می افتیم که گفته بود در رودخانه ها کروکودیل ها زندگی می کنند، پس باید مراقب بود.

هوا کمی ابری می شود و بارانی آرام شروع به باریدن می کند.

کم کم به انتهای رودخانه نزدیک می شویم و اگر به کناره ی آن نرویم ممکن است از آبشار به پایین سقوط کنیم. بار دیگر پا بر روی زمین خشک و خاکی گذاشته ایم و جنگل را روبرویمان می بینیم. صداهایی شنیده می شود، گویی کسانی در داخل جنگل پیاده روی می کنند و شاید نیز این صداها ساخته ی ذهن باشد و دلیلش هیجان و ترسی هست که در وجودمان حس می کنیم.

وارد جنگل می شویم و با گذشتن از چند درخت غار بزرگ و عجیبی را می بینیم که داخل رفتن به داخل آن می تواند تجربه ای شگفت انگیز و در عین حال خطرناک باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به مرکز ایران و یزد سفر می کنیم و جزئی از کویر آن می شویم.

در سطح شهر میان خانه های قدیمی قدم می زنیم و لذت می بریم.

همراه با کارناوال باشید.

به شهر بادگیرها خوش آمده اید، شاید هوا به هنگام صبح گرم باشد ولی در شب، زیر آسمان پر ستاره ی آن خنکای هوا نیز اضافه می شود. این شهر گویی در سکوت آرامش بخشی غرق شده و مردمان آن نیز به خوبی این موضوع را می دانند و هیچگاه این آرامش را بهم نمی زنند. همانطور که می دانید یزد در قسمت های مرکزی ایران قرار گرفته و اطراف آن را کویر احاطه کرده است.

به یزد شهر بادگیرها می گویند دلیل آن نحوه ی ساخت خانه ها است که بادگیرهایی زیبا و جالب در بالای آن ها قرار گرفته تا به هنگام گرمای هوا نسیمی خنک را وارد خانه کند تا ساکنان روحشان طراوت گیرد.

از خوراکی های این شهر که برایتان بگوییم مطمئنا دلتان می خواهد که سفری به یزد داشته باشید و اگر علاقه مند به سبک سنتی و قدیمی خانه سازی در ایران هستید حتما سری به یزد بزنید.

حال زمان آن رسیده تا کمی در سطح شهر قدم بزنیم. نزدیک غروب است و کم کم شهر شلوغ می شود، مغازه ها چراغ های خود را روشن کرده اند و رستوران ها در حال پر شدن هستند. هنوز آن آرامش را می توان یافت، شاید شهر از آن همین حس خوب است.

کارناوال به شما مطالعه ی مطالبی در مورد یزد را در این لینک پیشنهاد می کند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

اروپا، قاره ی سبز شگفت انگیزی که می تواند شما را مجذوب خود کند.

وارد طبیعت کشور دانمارک می شویم و غرق در شگفتی ها.

همراه با کارناوال باشید.

خود را آماده کنید و لباس های گرم بردارید قرار است به کشور دانمارک سفر کنیم و این را بدانید که هوا سرد است. با پای پیاده بر روی دشت های سرسبز این سرزمین قدم خواهیم زد و با تمام وجود همراه با بادی خنک می شویم که در حال وزیدن است. آسمان بالای سرمان شاید کمی ابری باشد و دلش بخواهد ببارد ولی مطمئن باشید که باعث می شود سفر ما لذت بخش تر شود.

در طول مسیر از کنار دریاچه ای عبور می کنیم که در بیشتر فصول سال لایه ی یخ روی آن را پوشانده و می توان بر روی آن قدم زد. کمی آن طرف تر از دریاچه تپه ای به چشم می خورد که درختی کهن و پر ابهت بر بالای آن سالیان سال است که آرامیده و در سکوت این سرزمین غرق شده. با نگاه به آن حسی مملو از شادی و غم و غصه وجود شما را فرا می گیرد و گویی شما نیز تکه ای از درخت شده اید.

این درخت چه زمستان های سردی را تنها پشت سر گذاشته و هنوز پا برجا ریشه در این زمین فرو کرده و به زندگی خود ادامه می دهد.

کم کم شب در راه است و ستاره ها خود را نشان می دهند. بیایید به آسمان خیره شویم و محو تماشای زیبایی اش شویم.

در این ویدیو سری خواهیم زد به کشور دانمارک و طبیعت بکر و زیبایش را از نزدیک لمس خواهیم کرد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

سفری خواهیم داشت به شهری که گویی بر روی آب ساخته شده.

شب همه جا را مه می گیرد همه چیز رنگارنگ به نظر می رسد و دلیل آن آسمان شب و نور خانه هاست.

همراه با کارناوال باشید.

شهری را تصور کنید که بر پهنه ی آرام دریایی در شمال اروپا قرار گرفته و در شب و روز بسیار متفاوت تر از آن چیزی هست که به نظر می رسد. به هنگام صبح زمانی که خورشید کمی گرما به این سرزمین یخ زده هدیه می دهد همه جا سفید و روشن است ولی زمانی که شب فرا می رسد آسمان پر می شود از ستاره هایی که در زمینه ای سبز و آبی رنگ صف کشیده اند.

زمان در حال گذر است ولی زیبایی های السوند هیچگاه تمام نمی شوند.

فصل تابستان است برف ها آب شده اند ولی در کوهستان های اطراف هنوز می توان برف هایی را دید که گویی نمی خواهند السوند را ترک گویند. در شهر که حرکت می کنیم آبراه هایی را میان خیابان و خانه ها می توان دید که در آرامشی خاص همانند مارهایی بزرگ بر روی تن شهر خوابیده اند.

مردمان شهر سالیان سال است که با این شهر هماره بوده اند و همراه خواهند بود.

در این ویدیو شاهد زیبایی ها و شگفتی های شهری هستیم به نام السوند که در کشور نروژ قرار گرفته و به دلیل نوع ساخت و همینطور طبیعتش مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. با تماشای این ویدیو متوجه خواهید شد که این شهر به چه اندازه شگفت انگیز خواهد بود.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

ای وطنم به من بنگر، به فرزندت نگاهی انداز، من برای تو هستم و تو برای من.

ایران، سرزمین من، همیشه زیبا بمان و پر قدرت.

همراه با کارناوال باشید.

امروز به مناسبت  روز جهانی کوروش گذشته های دور سفر خواهیم کرد زمانی که هخامنشیان بر پهنه ای گسترده از سیاره ی  زمین حکومت می کردند و عظمت ایران را به رخ جهانیان می کشیدند. پادشاهانی مانند کوروش و نوادگانش را بطوری ارج می نهیدند که گویی خورشید به زمین آمده و در کنار انسان ها زندگی می کند. هر ایرانی سبزه ای از خاک وطن خود را به سان جنگلی می دید و هر قطره ی آب این سرزمینی را اقیانوسی بی انتها.

زمان گذشت، همه چی تغییر کرد و دلیل آن را هیچکس نمی داند تا جایی که اسکندر سرزمینمان را از ما گرفت و شکوه هخامنشی از میان رفت. تمام کشور گشایی ها، تمام جنگ ها و پیروزی ها در نگاه ایرانیان رنگ باخت. پرسپولیس در آتش سوخت و تمام آن شکوه دود شد و به آسمان همیشه تاریک آن زمان ایران رفت. سال ها گذشت و وطنمان چند تکه شد ولی هیچگاه ایران و ایرانی از هم جدا نیفتاد.

مردانی به پا خواستند و سرزمینمان را بار دیگر پس گرفتند. شاید شکوه هخامنشیان دیگر باز نگشت ولی در خاطرات تک تک ایرانی ها می توان آن را یافت.

کودکان بار دیگر با خیال راحت سر بر روی دامان مادران خود می گذاشتند و به دور از هر غمی شب را صبح می کردند. ولی این آرامش برای ایرانیان همیشگی نبوده و در طول تاریخ ایران پستی و بلندی های زیادی را پشت سر گذاشته.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به پرسپولیس یا همان تخت جمشید و از نزدیک زیبایی ها و شگفتی های آن را لمس خواهیم کرد و محو تماشا می شویم.

کارناوال مطالعه ی پاسارگاد | یادگاری به جامانده از شکوه و قدرت ایران باستان را به شما دوستان کارناوالی پیشنهاد می کند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

این جا پارک ملی زیبایی یلواستون است، سرزمینی که جز شگفتی هیچ ندارد.

حیوانات زیادی در این منطقه زندگی می کنند هرکدام داستان های برای خود دارند.

همراه با کارناوال باشید.

به همراه هم قدم به سرزمینی می گذاریم که قدمتش به دورانی باز می گردد که بومیان آمریکا، سرخپوستان در این سرزمین زندگی می کردند و جز طبیعت و حیات وحش کسی در زندگی آن ها نبود. با تمام وجود و نشاط به حیات خود ادامه می دادند و لذت می بردند. زمان گذشت و سفید پوستان وارد زمین های سرخپوستان شدند و همه چیز ناگهان عوض شد.

پارک ملی یلو استون که به عنوان قدیمی ترین و اولین پارک ملی جهان شناخته می شود یادگاری است از همان دوران، یعنی زمانی که بومیان آمریکا در کنار هم و در یلو استون زندگی می کردند. طبیعتی را متصور شوید که از هر حیث حیرت انگیز است. زمانی که در دشت های پهناور آن قدم می زنیم نمی توان جز شگفتی های اطراف به چیز دیگری بنگریم. در این سرزمین آسمان و خورشید در کنار زمین مناظر فوق العاده ای را پدید می آورند.

کمی که بیشتر وارد پارک ملی می شویم گله های بوفالو را می توان دید که در حال حرکت هستند و با وقاری خاص سُم های خود را بر زمین می کوبند.

در فاصله ای نسبتا دور گرگ هایی را می توان دید که در کنار آبراهی کوچک در حال استراحت هستند و خود را برای شکار آماده می کنند. ممکن است تصمیم بگیرند که به همین گله ی بوفالوها حمله کنند.

همه ی ما به خوبی می دانیم که نسبت به طبیعت و دیگر موجودات این سیاره مسئول هستیم و پارک های ملی باید به شکوه همیشگی خود برسند نه این که نابود شوند و تبدیل به شهر و ساختمان.

طبیعت نیوزلند قرار است برای ما داستان سرگذشت خود را تعریف کند.

برایمان از دشت ها و کوهستان هایش سخن می گوید تا مجذوب زیبایی هایش شویم.

همراه با کارناوال باشید.

سالیان سال است که طبیعت در این سرزمین در آرامشی خاموش فرو رفته و در دل خود رازهای زیادی را پنهان کرده است. با سفر به این سرزمین یعنی نیوزلند زیبا متحیر خواهید شد و با خود می اندیشید که چگونه می توان چنین رویایی را در واقعیت دید. کوه ها در نهایت شکوه و عظمت ولی با چهره ای مهربان و پر مهر میزبان کوهنوردان خواهند بود.

دریاچه ها که خانه ی ماهیانی رنگارنگ هستند برای من و شما تداعی دنیایی آبی رنگ خواهد بود و لمس آن روح و جان را تازه می کند.

زمانی که در دشت ها قدم می زنید محال است سبز بودن آن ها شما را دقایقی ایستاده در جای خود نگاه ندارد. کمی که جلوتر می روید جنگل هایی سبز و انبوه را می بینید که ورود به آن ها می تواند مصداق وارد شدن به دنیایی کاملا متفاوت باشد.

بعد از جنگل خود را در نزدیکی رودخانه ای عریض و طویل می یابید که برای انتهایش پایانی نمی توان متصور شد.

کارناوال به شما مطالعه ی ساحل موراکی ، صخره هایی به شکل تخم مرغ | نیوزلند و سرزمین ارباب حلقه ها | نیوزلند را پیشنهاد می کند. نیوزلند پر است از جاذبه های طبیعی خاص و منحصر به فردی که فقط می توان در همین سرزمین شاهد آن ها بود.

نیوزلند

در این جا همه چی به رنگ آبی است و اطرافمان را ماهی هایی رنگارنگ احاطه کرده اند.

سفری خواهیم داشت به دنیای زیر آب منطقه ی القصیر در کشور مصر.

همراه با کارناوال باشید.

آماده شوید، لباس های غواصی را به تن کنید و وارد آب شوید. دنیای زیر آب میزبان شما خواهد بود و به شما قول می دهیم سفری کاملا شگفت انگیز در انتظار شما می باشد. تصور کنید در حال غواصی هستید و ماهیانی رنگارنگ، عروس های دریایی، لاک پشت ها و … همگی در اطراف شما شنا کنان به راه خود ادامه می دهند. چه آرامشی بیشتر از غواصی در دنیای زیبا و ساکت زیر آب وجود دارد؟

در این جا همه چیز کاملا متفاوت به چشم می آید از کوچکترین ماهی گرفته تا صخره های مرجانی که مانند رنگین کمان بر پهنه و تن این آب ها آرامیده و خانه ی هزاران ماهی کوچک و بزرگ به محسوب می شود.

کمی که جلوتر می رویم به عمق افزوده شده و کمی ترس را تجربه می کنیم. به دور دست که می نگرید رنگ آبی تبدیل به سیاه شده و همین موضوع دلهره را برایتان به ارمغان می آورد ولی نگران نباشید زیرا قرار نیست در آن جا غواصی کنیم.

در این ویدیو نگاهی داریم به دنیای زیر آب دریای اطراف منطقه ی القیصر در کشور مصر که از حیث تنوع جانوری و طبیعی بسیار ارزشمند به حساب می آید و با گذشت زمان متاسفانه به دلیل مشکلات زیست محیطی در حال تخزیب شدن می باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa
صفحه 1 از 812345...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...