سفری خواهیم داشت به پایتخت کشورمان ایران، تهران و جاذبه های آن را از نزدیک خواهیم دید.

در سطح شهر قدم می زنیم و از زیبایی های آن لذت می بریم.

همراه با کارناوال باشید.

زمانی که سخن از شهر تهران به میان می آید شلوغی، ترافیک و آلودگی هوا در ذهن شما تداعی می شود. شهری را تصور می کنید که پر است از ساختمان های بلند و خیابان هایش مملو از انواع اتومبیل ها. درست است، تهران امروزی به این شکل در آمده و دیگر خبری از خانه های قدیمی و با صفا، کوچه های خلوت و پهن نیست و همه چی به شکل کاملا متفاوتی در آمده است.

به راستی چه بر سر تهران آمد که تبدیل به چنین شهر شلوغ و بزرگی شد؟ کجا هستند مردمانی که در آسایش و آرامش در این شهر زندگی می کردند و روزگار می گذراندند؟ کم کم دیگر صدای گنجشک ها را در کوچه و خیابان نخواهیم شنید، دیگر باران های بهاری تهران را سیراب نخواهند کرد.

یکی از مهم ترین دلایل وضعیت فعلی تهران را می توان جمعیت بالای آن دانست زیرا جمعیت می تواند آلودگی، شلوغی و … را در پی داشت باشد. این کلان شهر زیبا دیگر مانند گذشته خیابان ها و کوچه هایی سبز ندارد و بیشتر درختان به دلیل ساخت و ساز از بین رفته اند و روز به روز شرایط فضای سبز تهران بدتر می شود.

با همه ی این تفاسیر هنوز تهران زیبایی های زیادی دارد که می تواند برای هر گردشگر و بازدید کننده ای جذاب باشد. از موزه ها و مراکز خرید آن گرفته تا پارک ها و خیابان هایی که از زمان های دور وجود داشته اند.

در این ویدیو در کنار تجربه ی سفر در سطح شهر تهران از جاذبه های آن نیز دیدن خواهیم کرد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به سرزمینی قدم می گذاریم که در کنار دریاچه ای جادویی قرار گرفته.

این جا شهر رویایی برگن در کشور نروژ می باشد.

همراه با کارناوال باشید.

برایتان از کوه ها بگویم یا دره هایی عمیق و زیبا؟ از دریاچه ای بگویم که مردمان این سرزمین را سالیان سال است در کنار هم جمع کرده؟ برگن شهری است افسانه ای در کشور نروژ که از حیث زیبایی هیچ کم ندارد. در قسمتی از شهر کوه هایی بزرگ دیده می شود و در بخش دیگری از شهر دریاچه و دشتی مسطح و سرسبز. به دلیل موقعیت جغرافیایی برگن شرایط آب و هوایی در بیشتر فصول سال سرد است و شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

زمانی که وارد برگن می شوید محال است که محو زیبایی های خانه ها و نوع معماری آن ها نشوید؛ خانه هایی را تصور کنید که سقفی شیروانی و قرمز و نارنجی به رنگ برگ های پاییزی دارند و در کنار برف های سفید رنگ می درخشند.

در برگن خبری از غم و اندوه نیست بلکه مردمانی شاد و خوشحال در کنار هم و در طبیعتی بکر و زیبا زندگی می کنند.

در فصول سرد سال گردشگران زیادی برای اسکی کردن به این شهر می آیند و در خانه ها و اقامتگاه هایی زمستانی از سفر خود لذت می برند. کوه ها و دریاچه ی یخ زده هر دو از جاذبه های گردشگری برگن در زمستان به حساب می آیند.

در این ویدیو در کنار لذت بردن از طبیعت سری هم به شهر می زنیم و بعد به هنگام شب از آسمان پر ستاره ی آن در کنار شفق های قطبی لذت خواهیم برد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

سفری شگفت انگیز خواهیم داشت به کشور جمهوری چک.

غرق در زیبایی های طبیعت آن می شویم و سپس به قدم زدن در شهرها خواهیم پرداخت.

همراه با کارناوال باشید.

زمانی که برای اولین بار چشمانمان به طبیعت کشور جمهوری چک می افتد ان چه که می بینیم را نمی توانیم باور کنیم. دشت و کوهستان هایی سرسبز و خارق العاده ما را محو تماشای خود کرده اند. باد که می وزد ابرها را می توان دید که به حرکت در می آیند و به سوی مقصد خود حرکت می کنند. رودخانه ها و دریاچه ها نیز خودشان را به ما نشان می دهند و یادآوری می کنند که همانند دیگر جاذبه های طبیعی این کشور زیبا و قابل ستایش هستند.

در این کشور چشمانت جز زیبایی هیچ نمی تواند ببیند، پس خوب نگاه کن و به خاطرت بسپار این سفر حیرت انگیز را.

بعد از گذشت مدتی و لذت بردن از طبیعت، حال نوبت به بازدید از شهرهایی می شود که از اعماق تاریخ تا به امروز باقی مانده اند. شاید خانه ها و بناها بسیار ساده و معمولی به نظر برسند ولی خوب این را بدانید که عمری برابر با تاریخ طولانی قاره ی اروپا دارند و خاطرات زیادی برای گفتن دارند.

در میان خیابان ها و کوچه ها قدم می زنیم، مردم را می بینیم که با شور و شوقی خاص در حال پرسه زدن و صحبت و خرید هستند.

این جا کشور زیبای جمهوری چک می باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به قلب پایتخت هنر و معماری ایران سفر خواهیم کرد و زیبایی ها را در آغوش می گیریم.

اصفهان، نصف جهانی است در کشور پهناور ما ایران.

همراه با کارناوال باشید.

در خیابان های شهر که قدم می زنید به راحتی حس می کنید که همه چی زیباتر از آن چیزی هست که تصور می کردید. در هر کوچه و خیابانی ساختمان هایی با معماری حیرت انگیز از عمق تاریخ تا به امروز باقی مانده و هنوز شکوهی بی مانند دارند. این جا اصفهان است، پایتخت هنر و معماری ایران که زمانی یکی از مهمترین مراکز اقتصادی و فرهنگی کشور به حساب می آمد.

در میدان نقش جهان که قدم می گذاری عظمت اصفهان را می یابی و غرق در تفکر می شوی. با خود می گویی این میدان چقدر بزرگ و زیباست، فکر خود را به زیبایی ها معطوف کن، به کاشی کاری هایی نگاه کن که هنر دست مردمان این سرزمین است.

به بازار اصفهان که وارد می شوی جادویی خاص تو را برای خود می کند و محو تماشای معماری آن می شوی. منار جنبان را که می بینی محال است متعجب نشوی، چگونه ساخت چنین بنایی در آن زمان امکان داشته است؟

اصفهان شهری است که در طول تاریخ و حتی زمان حال از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دلیل آن را باید در مردم، فرهنگ، هنر و معماری این شهر جستجو کرد. در این ویدیو شگفت انگیز سفری متفاوت به اصفهان را تجربه خواهیم کرد بطوری که بعد از اتمام ویدیو دلتان به شما می گوید که باید به اصفهان سفر کنید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

وحشت در انتظار ما نشسته و قرار است شاهد یکی از ترسناکترین شکارها باشیم.

شیرها گرسنه هستند و در چشمان آن ها می توان آشوبی عجیب را دید.

همراه با کارناوال باشید.

این جا طبیعت آفریقاست. جایی که پر است از حیواناتی درنده که برای بدست آوردن شکار هر کاری می کنند. همراه هم به دشتی سفر کرده ایم و اگر خوب نگاه کنید گله های گاومیش و گورخر را می بینید که در آرامش خاصی در حال پرسه زدن هستند ولی ترس را می توان در وجودشان حس کرد. این ترس به دلیل از راه رسیدن گله ی شیرهای گرسنه ای هست که کمی دور تر و پشت بیشه ها کمین کرده اند.

بیایید کمی جلوتر برویم و از نزدیک شاهد این اتفاق خونبار باشیم. به هیچ عنوان ناراحت نشوید این جا قانون طبیعت حکمفرمایی می کند.

زمان می گذرد و می توان شیرها را دید که کم کم خود را برای حمله به گله ها آماده می کنند، شیرهای ماده در صف اول و نرها کمی عقب تر ایستاده اند. نفس ها حبس شده و ناگهان یورشی سهمگین به سوی گله ها آغاز می شود. دیگر همه چیز مثل دقایقی پیش نیست، هرج و مرج موج می زند و شیرهای گرسنه برای بدست آوردن طعمه ی خود تبدیل به شکارچیانی بی رحم و قدرتمند شده اند.

بعد از تعقیب و گریزی نفس گیر طعمه ها از پا در می آیند و چنگال تیز و برنده ی شیرها بدن هایشان را پاره پاره می کنند و با دندان های خود بدن طعمه را تکه تکه می کنند.

این جا طبیعت آفریقا می باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به طبیعت کشمیر سفر می کنیم و از زیبایی های آن لذت می بریم.

این جا خبری از جنگ و خشونت نیست و صلح همه جا موج می زند.

با کارناوال همراه باشید.

به سرزمینی قدم می گذاریم که طبیعت و کوهستان هایش حسی سرشار از آرامش را برایمان به ارمغان می آورند. در پیچ و خم جاده ها دره ها را می توان دید که عمقی دارند به درازای تاریخ و سالیان سال است که در میان کش و قوس کوهستان آرام مانند مارهایی غول پیکر قرار گرفته اند. آسمان آبی رنگ را می توان دید که خانه ی ابرهای سپید رنگ است و با نگاه کردن به آن می توان دنیایی پاک را متصور شد.

کمی که به ارتفاعات نزدیک تر می شویم با روستاهایی مواجه می شویم که مردمی خونگرم و مهربان ساکن آن ها هستند و با آغوشی باز به ما خوش آمد می گویند. باید در هر یک از این روستاها گشتی زد تا متوجه شد هرکدام می توانند جذابیت های زیادی را در دل خود جای دهند.

بار دیگر که وارد مسیر می شویم و به سمت قله ی کوه حرکت می کنیم در اطراف برف ها را می بینیم.

این جا کشمیر است، سرزمینی که گذشته ی پر فراز و نشیبی داشته ولی امروزه آرام به زندگی خود ادامه می دهد.

در این ویدیو سفری خواهیم داشت به کشمیر و از دره ها و شهر لداخ دیدن خواهیم کرد. در مسیر شاهد مناظر زیبا و شگفت انگیزی خواهیم بود که ما را محو تماشای خود خواهند کرد. کشمیر سرزمینی در شمال غربی هند به حساب می آید که بخش های مختلف آن توسط سه کشور هند، پاکستان و چین اداره می شود. در این سرزمین مردمانی را با ادیان مختلف می توان دید که در کنار هم زندگی می کنند. مانند مسلمانان، هندوها و بودایی ها.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به روستایی تاریخی به نام میمند سفر خواهیم کرد و سرگذشت آن را لمس می کنیم.

مردمانی را می بینیم که بعد از گذشت سال ها هنوز در این روستا زندگی می کنند.

همراه با کارناوال باشید.

به روستایی صخره ای قدم می گذاریم که در دهستان میمند، شهرستان شهر بابک و استان کرمان قرار گرفته است. خانه هایی را می بینیم که در صخره هایی سخت ساخته شده اند و روزگاری خانه ی ساکنان این روستا بوده است. هنوز هم می توان افرادی را یافت که در میمند زندگی می کنند. در میان راهروها ی سنگی که قدم می زنید حسی عجیب به شما القا می شود که ترکیبی است از حیرت و ناراحتی.

هنوز می توان صدای بازی کودکان، صدای صحبت بزرگترها و حتی سوختن آتش را شنید ولی دیگر هیچ یک از این ها وجود خارجی ندارد. این روستا تبدیل به یک مکان تاریخی و مناسب برای گردشگران شده است. شاید بتوان گفت که سرگذشت تمام روستاها این گونه رقم خواهد خورد.

به خانه ها که وارد می شوید هنوز حس آرامش را می توان یافت، این حس را باید مدیون روحیه و سرشت مردمان نیک روستایی دانست.

همه ی ما به خوبی از اهمیت روستاهای کشورمان ایران آگاه هستیم و این را نیز به خوبی می دانیم که اگر وضعیت بدین گونه پیش برود دیگر نمی توان روستایی را در چندین سال آینده یافت. تصور از بین رفتن روستاها به خودی خود دردناک است چه برسد به واقعیت بدل شدن آن.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

سفر به سرزمین های شمالی همیشه شگفت انگیز بوده است.

زمین هایی پوشیده از برف و یخ، آسمانی آبی و پاک شما را وارد دنیایی متفاوت می کند.

همراه با کارناوال باشید.

سرزمین های شمال اروپا به لطف موقعیت جغرافیایی که دارند از طبیعت و پوشش گیاهی خاصی برخوردار می باشند. اگر به دنبال لذت بردن از برف و یخ هستید، اگر می خواهید غرق در سرما و زیبایی شوید با ما همراه شوید. برایتان ویدیویی از شمال اروپا پدید آورده ایم تا ببینید که چقدر شمال اروپا می تواند زیبا باشد. قدم که بر روی این سرزمین می گذارید گویی نیرویی عجیب و ناشناخته تمام وجود شما را در بر می گیرد و در مدت زمان کمی شما نیز جزئی از آن سرزمین شده اید.

هوا سرد است ولی شگفتی ها قلب شما را گرم نگاه می دارند.

بر روی آب ها یخ های شناور را می توان دید که به دنبال سرنوشت خود در حرکت هستند، نابودی سرنوشتشان است. روزی روزگاری برف و یخ از آن چه که می بینید بسیار بشتر بوده ولی به دلیل گرم شدن سیاره ی زمین در حال از بین رفتن هستند. ما و شما تا زمانی که می توانیم این حق را داریم تا از طبیعت بکر و سرد این منطقه لذت ببریم و اگر در توانمان است برای حفظ و بقای آن تلاش کنیم.

شب هنگام آسمان روی دیگر خودش را نشان می دهد، ستاره ها را می بینید که در پشت شفق های قطبی خودنمایی می کنند. دراز بکشید و نگاه خود را به آسمان بالای سرتان بدوزید تا عظمت این جهان را لمس کنید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

قدم به طبیعتی بکر می گذاریم که سالیان سال دست نخورده باقی مانده است.

این جا پارک ملی دنالی در آلاسکا می باشد و زیبایی در همه جا به چشم می خورد.

همراه با کارناوال باشید.

قرار است به سرزمینی سفر کنیم که بسیار متفاوت می باشد و همیشه به داشتن طبیعتی بکر و زیبا معروف بوده است. کوه های بلند، دشت های وسیع، دره های عمیق و … شهرت دارد. طبیعت در این جا برای ما حرف هایی دارد از زمان جوانی سیاره ی زمین که تازه این منطقه در حال شکل گرفتن بوده است. در آن دوره سیاره ی ما کاملا متفاوت بوده و هیچ شباهتی به امروز نداشته است. بعد از گذشت سال های طولانی طبیعت زیبای دنالی شکل گرفته است.

دنالی در اصل نام یکی از قله های رشته کوه راکی در آمریکای شمالی می باشد و در ایالت آلاسکا قرار گرفته است. جالب است که بدانید قله ی دنالی با داشتن ارتفاع ۶۱۹۰ متری مرتفع ترین قله آمریکای شمالی به حساب می آید و در منطقه ی حفاظت شده و پارک ملی دنالی قرار گرفته است.

این پارک ملی به دلیل پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فردی که دارد مورد توجه همگان قرار گرفته است. در بیشتر فصول سال هوا سرد است و برفی ولی در بهار و تابستان می توان به آن سفر کرد و لذت برد.

حیواناتی مانند خرس ها، گرگ ها و گوزن ها … همگی در این منطقه زیست می کنند. گردشگرانی که به دنالی می آیند به حیات وحش و پوشش گیاهی دنالی بسیار علاقه مند می شوند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

در خیابان های شهر قدم می زنیم و به خانه هایی که سال ها استوار مانده اند نگاه می کنیم.

این جا قلب تپنده ی کرواسی است و قرار است جانی تازه به چشمان ما بدهد.

همراه با کارناوال باشید.

بیشتر که در خیابان و کوچه های شهر زاگرب که به عنوان پایتخت کشور کرواسی شناخته می شود قدم می زنیم حقیتی برای ما روشن می شود و آن است که در شهری تاریخی و زیبا در حال حرکت هستیم. خانه ها و ساختمان هایی را می بینیم که از چند صد سال پیش بدون تغییر و فقط با بازسازی جزئی هنوز پایدار مانده اند و با سقف های نارنجی و قرمز رنگشان توجه هر گردشگری را به سوی خود جلب می کنند. ما نیز زمانی که در کنار آن ها قدم می زنیم و عبور می کنیم تصاویری از درختان در فصل پاییز به ذهنمان خطور می کند و این به دلیل رنگ خاص سقف خانه های شهر زاگرب می باشد.

همیشه تصور ما از شهرها شلوغی و آلودگی بوده و هست ولی در این جا به دلیل تردد کم اتومبیل و وجود حمل و نقل عمومی و مهمتر از همه جمعیت کم دیگر خبری از آلودگی هوا و ترافیک و شلوغی نیست و همه در کنار هم از زندگی آرام لذت می برند.

در این ویدیو سفری دلنشین و متفاوت به شهر زاگرب در کشور کرواسی خواهیم داشت و با شهر، مردم، سبک زندگی و فرهنگ آن ها آشنا خواهیم شد. در نگاه اول شاید با خود بگویید که زاگرب هیچ جذابیتی نخواهد داشت ولی زمانی که وارد شهر می شویم مطمئن باشید به قدری زیبایی وجود دارد که محو تماشا خواهید شد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

طبیعتی متفاوت و شگفت انگیز را با تمام وجود لمس می کنیم.

قدم به دنیایی دیگر خواهیم گذاشت، این جا ردوود در آمریکا است.

با کارناوال همراه شوید.

برایتان شگفتی پدید آورده ایم تا بار دیگر حیرت زده شوید و با تمام وجودتان از زیبایی ها لذت ببرید. این جا ردوود است، یکی از زیباترین پارک های ملی کشور ایالات متحده ی آمریکا. درختانی قطور و سبز رنگ سالیان سال است که استوار در کنار هم قد عَلم کرده اند تا میزبان حضور تازه ی شما باشند. زمانی که بر روی زمین ردوود قدم می زنیم گویی به سالیان دور سفر کرده ایم و دلیل آن پوشش گیاهی و همینطور نوع زمین شناسی آن می باشد.

به کنار درختی بروید، نفس عمیقی بکشید و خود را از هر تفکری که دارید رها کنیدو فقط به طبیعت و شگفتی هایش فکر کنید.

این جا جایی است که رویا به حقیقت بدل می گردد و قرار است محو تماشای آن شویم. کمی که بیشتر پیش می رویم به به ساحلی زیبا خواهیم رسید که در قسمت های غربی این پارک ملی قرار گرفته. دیگر خبری از درختانی بزرگ و تنومند نیست بلکه شاهد آرامشی از جنس ساحل و دریا هستیم. باد که میوزد حسی عجیب را به شما القا می کند و یاد آور خاطرات خوبی است که روزی از روزها شما آن ها را تجربه کرده اید.

کارناوال به شما مطالعه ی مطلبی درباره ی پارک ملی ردوود را پیشنهاد می کند.

 

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

هرجایی را که نگاه می کنی تپه هایی سبز رنگ و زیبا به چشم می خورند.

خورشید در آسمان می تابد و زمین سبز زیر پای ما را گرم می کند.

همراه با کارناوال باشید.

وارد توسکانی، بهشتی در کشور ایتالیا می شویم و از همان ابتدا غرق در زیبایی به مسیر خود ادامه می دهیم. تپه هایی را می بینیم که مانند موج های اقیانوس ولی با آرامشی خاص بر روی این سرزمین آرام گرفته اند و همگان را حیرت زده می کنند. در برخی از قسمت ها درختانی را می بینید که در نهایت ابهت روبروی زیبایی های این سرزمین سر خم کرده اند و جزئی از آن شده اند. کمی بیشتر که پیش می رویم دشت باز تر می شود و این جا همه چی نمایان می شود.

گویی واقعا وارد سرزمینی بهشتی شده ایم.

توسکانی در کشور ایتالیا و در نزدیکی فلورانس قرار گرفته و در کنار داشتن ۶ اثر که در یونسکو به ثبت رسیده است دارای جاذبه های طبیعی مشهوری نیز می باشد که می توان  گفت دلیل شهرتش هم همین است.

کارناوال به شما پینهاد می دهد تا مطلب تصاویری زیبا از توسکانی ، بهشت ایتالیا را نیز مطالعه کنید و از عکس ها لذت ببرید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

برایت جهانی متفاوت را پدید آورده ایم که با تماشای آن حسی عجیب وجودت را فرا می گیرد.

طبیعت را سفر می کنیم و از زیبایی ها لذت می بریم.

همراه با کارناوال باشید.

خودت را رها کن، فکرت را باز کن و خوب نگاه کن. برای تو طبیعتی را به تصویر کشیده ایم که تا به حال آن را ندیده ای. برای این سفر خودت را آماده کن، فقط کافی است با قدم هایی آرام حرکت کنی و خوب به اطراف بنگری. زیبایی ها خود به سوی تو می آیند. سیاره ی ما از آن چه که تصور می شود شگفت انگیز تر است. شب که می شود به آسمان پر ستاره ی بالای سرت نگاه کن، به صدای آرامش بخش شب گوش بده و چشمانت را ببند.

صبح که می شود خورشید را ببین که چگونه از پشت کوه ها دشت ها خودش را بالا می کشد تا با دستانی گرم بر پهنه ی سرزمین ما بتابد.

زمانی که همه جا روشن شد گویی زمین نیز این موضوع را متوجه شده و این جاست که برای اولین بار حس می کنی که طبیعت به حرکت در آمده است. باد می وزد و درختان تکانی خورند، حیواناتی را می بینی که روز خود را آغاز کرده اند.

در این ویدیو شاهد بهترین و زیباترین مناظر طبیعی از سرتاسر جهان هستیم که به روشی حرفه ای به تصویر کشیده شده اند. شاید در اولین نگاه تصور شود که این منظره ها در این سیاره جایی ندارند ولی این زمین است که با شگفتی های بسیار همه ی ما را در زیبایی هایش غرق می کند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به سرزمینی قدم گذاشته ایم که به سفیدی ابرهای آسمان است.

این جا قطب شمال است، سرزمینی یخی که قرار است در زیبایی هایش غرق شویم.

همراه با کارناوال باشید.

به هر سو که می نگری زیبایی را می یابی که انتظار تو را می کشد. شاید هوا سرد باشد ولی می توان حیواناتی را دید که این سرزمین را خانه ی خود می دانند و سالیان درازی است که در آن زندگی می کنند. می توان گفت که قطب شمال، جایی که امروز با کارناوال به آن سفر کرده اید مکانی خاص و بکر است که هر انسانی را می تواند مجذوب عظمت و ویژگی های خود کند.

بیایید باهم بر روی یرف ها و یخ های قطب شمال قدم بزنیم، خوب نگاه کنید. در دوردست یک خرس قطبی را می بینید که به دنبال شکاری مناسب می گردد و بهتر است از این بیشتر به آن نزدیک نشویم.

به نزدیکی آب می رسیم و سوار بر قایق می شویم، اندکی بعد در حال عبور از کنار کوه های یخی شناور هستیم.

این ها تنها گوشه ای از زیبایی های این سفر است.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

همدان را از نزدیک دیده ای؟ شهری که عمری دارد به درازای تاریخ ایران.

در این شهر قدم می زنیم و در تاریخ آن غرق می شویم و لذت می بریم.

همراه با کارناوال باشید.

به شهری سفر می کنیم که از دیرباز مورد توجه حکومت های زیادی قرار گرفته و بارها به عنوان پایتخت انتخاب شده است. نام هگمتانه ی تاریخی را شنیده اید؟ هگمتانه همین همدان امروزی بوده که مادها آن را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند. هنوز که در خیابان های این شهر قدم میزنی گویی برگی از تاریخ را ورق می زنی و برایت از سرگذشتش می گوید، جنگ هایی که برای فتح، شادی هایی که برای پیروزی صورت گرفته است.

مدان به دلیل این که مهد تمدن ها و همینطور پایتخت بسیاری از حکومت های ایرانی بوده است دارای جاذبه های تاریخی زیادی می باشد. مردمان این دیار به خوبی می دانند که شهرشان به چه اندازه مهم است و همیشه سعی کرده اند تا جزئی از آن باقی بمانند.

از اماکن تاریخی و فوق العاده ی همدان می توان به آرامگاه بابا طاهر، شیر سنگی، آرامگاه بوعلی سینا، برج قربان، گنج نامه و … اشاره کرد. جای دارد کمی درباره ی نام همدان نیز سخن بگوییم. در طول تاریخ نام های زیادی را به این شهر نسبت داده اند مانند هگمتانه، اکباتان، امدانه، آمادای و آنادا.

کارناوال به شما مطالعه ی مطلب غار علیصدر همدان را نیز پیشنهاد می کند تا با یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های طبیعی شهر همدان نیز آشنا شوید.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

زمان آن رسیده به همراه هم قدم به دنیایی متفاوت و رویایی بگذاریم.

در این جا دیگر خبری از روزمرگی های زندگی نیست.

پس با کارناوال همراه شو.

آرام آرام با من قدم بزن، بگذار روح و جسمت فارغ از هر حسی به پرواز در بیاید، نفس بکش و بگذار تمام وجودت لبریز شود از هوای تازه و پاک طبیعت. آسمان آبی بالای سرت است و دشتی سبز رنگ به رنگ آن چه که فقط در رویا دیده می شود در زیر پاهایت. کمی که بیشتر قدم می زنیم شگفتی ها چند برابر می شود. اگر کمی با دقت گوش دهی موسیقی برایت نواخته می شود و در طول مسیر همراهیت می کند.

سرت را بالا بگیر و به آسمان بنگر، چه می بینی؟ ابرهایی سفید رنگ که هر از گاهی خورشید سعی می کند خودش را از میان آن ها نشان دهد و بر این سیاره ی خاکی بتابد.

به روبرو که نگاه کنی تا ساحل و اقیانوس راهی نیست. قرار است بر روی شن های گرم و نرم نیز قدم بزنیم و از زیبایی ها لذت ببریم.

شب نزدیک است، این جا در شب نیز مانند صبح شگفت انگیز و زیبا است. شاید خورشید نباشد ولی ماه همه جا را روشن می کند. در این ویدیو سعی شده تا تمامی جنبه های زیبایی این طبیعت بکر به ما نشان داده شود تا کاملا حس کنیم که جزئی از آن شده ایم. در ابتدا صبح است و همه جا روشن و در نهایت که به ساحل می رسیم شب شده ولی شب در این سرزمین رویایی نیز شما را غرق در شکوه خود خواهد کرد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به ایران سفر نکنید و بهترین سفر زندگی خود را از دست بدهید.

سرزمین ایران، وطن من و شما را بیایید از دیدگان یک گردشگر خارجی ببینیم.

همراه با کارناوال باشید.

کشور من، سرزمین زیبای همیشه آباد، برایم از زیبایی هایت بگو، از داستان هایی که تا به امروز برای کودکان سرزمینت تعریف کرده ای. از سختی ها، از جنگ ها از ظلم ها و ستم هایی که مردمانت را در طول تاریخ درگیر خود کرده است. ولی این را بدان که همیشه برای ایرانیان وطن بوده ای و هستی، دشت های سرسبزت منزلگاه عشایر، سواحل آرامش بخشت خانه ی مردمان خونگرم جنوب و …

برایم بگو، به من نشان بده، بگذار چشمان و گوش هایم به عمق وجود تو، به عمق خاکت نفوذ کنند و با تمام وجود درکت کنم. به خوبی آینده ای را می بینم که در کنار مردمان ایران زمین درخشان تر از هر زمانی به سوی جلو حرکت می کنیم.

دراین ویدیو قرار است ایران را از نظر یک گردشگر فرانسوی ببینیم، او شیفته ی تاریخ، فرهنگ و مردم ایران شده و می توان ذوق و علاقه ی او را در این ویدیو شگفت انگیز دید و حس کرد.

این گردشگر فرانسوی سعی کرده تا با مهارت بالایی که در فیلمبرداری داشته ایران را در این ویدیو، نه بطور کامل ولی کافی نشان دهد. همانطور که می دانید ایران عمری دارد به درازای تاریخ بشریت، پس گنجاندن این قدمت در یک ویدیو امری سخت و غیر قابل انجام می باشد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

شهر آماده شده تا شاهد هنرنمایی باشد که قرار است دوچرخه سواری جوان انجام دهد.

هیجان را میتوان حس کرد و با تمام وجود آن را لمس کرد.

همراه با کارناوال باشید.

در سطح شهر دیگر خبری از ازدحام مردم و شلوغی و ترافیک نیست، همه آماده شده اند تا شاهد رویدادی هیجان انگیز باشند. دوچرخه سواری جوان قرار است در سطح شهر و خیابان ها حرکات نمایشی انجام دهد. شاید در نظر من و شما خطرناک باشد ولی او از کاری که انجام می دهد لذت می برد. هیجان در کنار این حرکات زیبا باعث می شود تا ما نیز با این دوچرخه سوار همراه شویم و همسو.

دیگر زمان آن رسیده تا کمی درباره ی دوچرخه سواری در شهر که سبکی آزاد دارد صحبت کنیم. چند سالی می شود که بسیاری از دوچرخه سواران وارد این سبک شده اند و حرکات نمایشی زیادی را ابداع کرده اند. از ویژگی های این نوع دوچرخه سواری می توان به خطر و هیجان بالای آن اشاره کرد.

جالب است که بدانید اگر محیطی که این دوچرخه سواران در آن فعالیت می کنند خلوت تر باشد و دارای سازه های سنگی و فلزی بیشتری باشد حرکات بهتر و بیشتری را می توانند انجام دهند. منظور از سازه ها پله ها، سکو ها، میله های از پیش ساخته شده و … می باشد.

در این ویدیو خبری از حس آرامش نیست بلکه شما با تماشای آن حیرت زده خواهید شد و لذتی سرشار از هیجان در بند بند وجود شما رخنه خواهد کرد.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

شیراز، سرزمین حافظ و سعدی، دیار بهار نارنج و آرامش است.

تخت جمشید و تاریخی کهن در آن موج می زند و هر گردشگری را شگفت زده می کند.

همراه با کارناوال باشید.

شیراز که یکی از شهرهای بزرگ کشورمان ایران محسوب می شود مرکز استان فارس است. در کتب تاریخی نام این شهر متفاوت به چشم می خورد مانند تیرازیس، شیرازیس و خود شیراز. در طول تاریخ به دلیل موقعیت جغرافیایی و اجتماعی مورد توجه بسیاری از حکومت ها قرار گرفته تا جایی که هخامنشیان استان فارس امروزی را پایتخت خود و شهر شیراز را مرکز آن نامیدند و به همین دلیل امروزه می توان تخت جمشید و پاسارگاد را در آن یافت.

حکومت هایی مانند بوییان، صفاریان و زندیان نیز شیراز را مرکز حکومت خود اعلام کرده بودند.

شیراز دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و تفریحی زیادی می باشد و به همین دلیل گردشگران داخلی و خارجی زیادی را در طول سال به خود جذب می کند. تا جایی که می توان این شهر زیبا و تاریخی را یکی از قطب های صنعت گردشگری ایران دانست. آب و هوای معتدل و کوهستانی شیراز مثال زدنی است و می توان هر چهار فصل را دید و لمس کرد.

هنر نیز جایگاه ویژه ای در شیراز داشته و دارد. هنر معماری، شاعری و … همگی جزئی از وجود شهر شده اند و به راحتی می توان آن ها را در اقصی نقاط شیراز دید.

اگر در فصل بهار به شیراز سفر کنید بوی بهار نارنج وجود شما را غرق در خود می کند، لذتی متفاوت از جنس طبیعت.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

قدم بر روی سرزمینی می گذاریم همیشه شگفت انگیز بوده و هست.

در طبیعت آن وجودمان را سرشار از آرامش و پاکی خواهیم کرد.

همراه با کارناوال باشید.

در بیشتر مواقع زمانی که سخن از کشوری زیبا و حیرت انگیز به میان می آید به احتمال زیاد درباره ی نیوزلند صحبت خواهد شد. این سرزمین که در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته و از دو جزیره ی بزرگ در کنار جزایری کوچکتر تشکیل شده است. طبیعت بکر و حیرت انگیز نیوزلند همیشه مقصد بسیاری از گردشگران بوده است. دشت های پهناور، کوهستان های بلند، رودخانه ی پر جنب و جوش و جنگل های انبوه و سرسبز را می توان در سرتاسر نیوزلند یافت.

شاید دلیل داشتن چنین طبیعت خاص و زیبایی دور بودن آن از دیگر خشکی ها باشد، بطوری که استرالیا نزدیکترین خشکی به آن می شود و در ۲ هزار کیلومتری نیوزلند قرار گرفته است. گفته می شود حدود ۸۰ میلیون سال است که نیوزلند از دیگر سرزمین ها و خشکی ها جدا بوده و به همین دلیل دارای گونه های جانوری و گیاهی مختص به خودش می باشد و در هیچ جای دیگر این کره ی خاکی یافت نمی شوند.

جالب است که بدانید این کشور از آخرین سرزمین هایی بوده که انسان بر روی آن پا گذاشته و وارد آن شده است.

نیوزلند
صفحه 1 از 712345...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...