نکاتی برای سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

نکاتی برای سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

ایران از نگاه گردشگران خارجیایرانگردی

یک گردشگر زن آمریکایی به نام سیلویا لارنس ( Silvia Lawrence ) چندی پیش سفری به ایران داشت؛ بعد از بازگشت از سفر ایمیل های زیادی از سوی طرفداران خود مبنی بر به اشتراک گذاری خاطرات سفرش دریافت کرد. همین بهانه ای شد تا او بر آن شود تا نکاتی را درباره ی سفر به ایران بنویسد. وی مهم ترین و کار آمدترین نکاتی را که هر گردشگر باید در سفرش به ایران رعایت کند را از دیدگاه خود بیان می کند. او که ۲ هفته در ایران بود مطمئنا تجربه ی کافی از سفر به ایران را دارد و به همین دلیل می تواند نکات زیادی را با دیگر گردشگران به اشتراک بگذارد.

در این مطلب با این گردشگر زن آمریکایی که به دلیل علاقه ای که به نروژ و زیبایی هایش دارد، علاقه دارد تا خود را یک نروژی معرفی کند، همراه می شویم و نکاتی را از دیدگاه او از سفر به ایران مطالعه می کنیم و نظراتش را درباره ی مردم و فرهنگ کشورمان می شنویم و شگفت زده خواهیم شد.

همراه با کارناوال باشید.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

آشنایی با سیلویا لارنس آمریکایی

این گردشگر بعد از اتمام دانشگاه ۲ سال را در کشور ژاپن گذراند و در این مدت کار می کرد و پول زیادی هم پس انداز کرد ولی همیشه از زندگی خود ناراضی بود و دلش می خواست کاری که همیشه دوست داشت را انجام دهد. نه فقط سفر بلکه نوعی از سفر که تنها بوسیله ی یک کوله پشتی انجام می شود؛ نوعی از سفر که در اصطلاح به آن کوله گردی ( backpacking ) می گویند. تصمیم خود را گرفت، یک کوله پشتی بزرگ خرید و سفر را آغاز کرد.

او به بیش از ۷۰ کشور سفر کرده و در حال حاضر خانه ای در کوهستان های نروژ دارد و از زندگی خود راضی است.

سیلویا در اصل یک آمریکایی می باشد ولی به دلیل علاقه ی زیادی که به کشور نروژ دارد خود را نروژی می داند و حتی پاسپورت این کشور را نیز دارد. او دوست دارد تنهایی به کشورهای دیگر سفر کند و در سال ۲۰۱۴ به ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه سفر کرده است. 

در ادامه نکاتی را از زبان سیلویا درباره ی سفر به ایران خواهیم خواند.

سیلویا در کودکی

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۱) برای شب اول خود در ایران یک میزبان پیدا کنید و بعد دست از برنامه ریزی برای سفر در ایران بردارید.

با ویزای ۲ هفته ای که این گردشگر داشت بازدید از تمام جاذبه های گردشگری ایران کاری محال به نظر می رسید و به همین دلیل او بعد از اقامت در شب اول تصمیم گرفت تا بیشتر در میان مردم ایران باشد تا جاذبه های گردشگری. از این طریق او می توانست با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی ها آشنا شود و تجربه های شگفت انیگیزی را نیز بدست بیاورد.

همیشه باید میزبانی خوب پیدا کنید تا اطلاعات زیادی را در اختیار شما بگذارند.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۲) ۵$ در روز هزینه کردن کافی می باشد.

شاید بسیاری از گردشگران بخواهند در سفر به ایران بیشتر از سیلویا هزینه کنند ولی او برای ۲ هفته تنها ۴۰۰$ با خود آورده بود و در آخر مقداری از پولش هم باقی ماند. ایرانی ها بسیار تعارف می کنند ولی در طول سفر این گردشگر نتوانست همراهان خود را وادار کند که او را مهمان خود نکنند. ( هنگام خرید و یا صرف غذا )

البته نکته ای مهم وجود دارد که هر گردشگر خارجی باید به آن توجه کند و این است که نمی توان از عابر بانک ها استفاده کرد زیرا کارت های اعتباری خارجی در ایران فاقد اعتبار هستند. در نتیجه همیشه پول نقد همراه خود داشته باشید.

در کل سفر به ایران بسیار کم هزینه تر از آن است که تصور می شود.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۳) یاد بگیرید که از ۱ تا ۱۰ را به فارسی بشمارید و بنویسید.

این که وارد مغازه ای می شوید و می توانید فارسی بخوانید و بشمارید به شما کمک زیادی خواهد کرد. دلیلش هم این است که قیمت ها را متوجه می شوید و مغازه دار از این که یک خارجی می تواند به زبان آن ها صحبت کند بسیار خوشحال می شود.

پس به یاد داشته باشید که قبل از سفر حتما از ۱ تا ۱۰ شمردن را به زبان فارسی بیاموزید.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۴) اگر زن گردشگر هستید حتما دو نوع لباس همراه خود داشته باشید، یکی لباس اصلی و دیگر مانتو.

خارجی ها با مانتو زیاد آشنا نیستند و به همین دلیل به آن لباسی می گویند که دست ها را می پوشاند و تا زانو امتداد دارد. در اماکن عمومی حتما باید از این نوع پوشش استفاده کنید تا به مشکلی بر نخورید.

بسیاری از گردگشران زن از این موضوع ناراضی هستند و این را می توان در نوشته های بعد از سفر آن ها خواند. درست با غلط بودنش مهم نیست، بلکه مهم این است که باید به اعتقادات یک ملت احترام گذاشت.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۵) حتما دوغ بنوشید.

بیشتر گردگشران خارجی مجذوب دوغ و طعم آن می شوند تا جایی که به آن اکسیر جادویی می گویند. تصور صرف غذاهای سنتی ایرانی در کنار نوشیدن دوغ برای خارجی ها بسیار لذت بخش می باشد. 

گردشگران علاقه به نوشیدن دوغ های سنتی و خنک دارند.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

۶) عاشق ایران خواهید شد.

جدا از مردم خونگرم ایران مناظر طبیعی و اماکن تاریخی آن حس خوبی را به شما می دهد. مطمئنا هر گردشگر خارجی بعد از ترک ایران دلش به درد خواهد آمد و می خواهد بار دیگر به ایران سفر کند. زمانی که با یک ایرانی صحبت می کنید به راحتی مهربانی و خوب بودن را می توانید در چشمانشان بخوانید و زمانی که میزبان شما هستند هرکاری می کنند تا به شما خوش بگذرد.

ایران می تواند مقصد شگفت انگیزی برای گردشگران خارجی باشد.

ایران

۷) سعی کنید به تمامی شهرها سفر کنید.

هر شهر ایران پر است از جاذبه های گردشگری که می تواند دل از بازدید کننده ای را صاحب شود. از شمال ایران گرفته که طبیعتی سرسبز و زیبا دارد تا جنوب گرم و زیبای آن که سواحلش آرامشی دارند از جنس خلیج فارس. از اماکن تاریخی به خوبی بازدید کنید و همیشه به یاد داشته باشید که هر لحظه را با دوربین عکاسی خود ثبت کنید.

هر شهر غذای محلی و سنتی خودش را دارد و باید امتحان شوند.

سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی

سخن آخر

نظر شما درباره ی دیدگاه این گردشگر نسبت به ایران چیست؟

نکاتی برای سفر به ایران از نگاه یک گردشگر زن آمریکایی
4.51 22

 دیدگاه ها

 • امير

  ۲۴

  ۵

  ممنون خیلی جالب بود

 • تارا

  ۲۷

  ۳۷

  بله ایران عالیه جون عمت

  • مهرداد

   ۲۲

   ۱۴

   ایران بی نظیره
   فقط وقتی غربت بکشی میفهمی…

  • سوگند

   ۱

   ۰

   لایک داشت خخخ

 • سبحان

  ۱۴

  ۳

  ممنون بابت نظرت ابجی

 • علي

  ۲۷

  ۹

  به فرهنک مهمان نوازى مردم نجیب کشورم افتخار میکنم

 • حسین

  ۲۶

  ۳

  بنظر من حرفاش درسته ولی باید میدونست بااینکه اکثر ایرانیا خون گرمن ولی باید حواسش باشه………..

 • خودم

  ۱۸

  ۴

  خوبه عالیه بابا همه چیز خوبه منتها بعضی از آدما خرابش کردن ؟

 • محمد

  ۴۰

  ۵

  ایرانیا مهربانند فقط برای خارجیها…..با عاطفه فقط برای خارجیها…..دستو دل باز فقط برای خارجیها…..خوش برخورد فقط برای خارجیها
  ولی بین خودشون پدر همو درمیارند

  • 0011

   ۲

   ۰

   آی گفتی وقتی یه توریست محترم میبینن از خودبی خود میشن اون وقت برا مردم خودشون … واقعا که

 • رضا

  ۲۹

  ۴

  توریسم باید برای کشور درآمدزا باشد نه این که یک آمریکایی که پول ما برایش بسیااار ارزان هست و به راحتی می تواند خرج کند و پولش را وارد ایران کند، آنقدر کم خرج کند که خودش هم متعجب شود. مهمان نوازی مبالغه آمیز ما ایرانی ها حتی گاهی باعث ایجاد حس خفیف بودن ما در نگاه آنها می شود.

  • AHMAD

   ۲

   ۲

   doste aziz khodeshonam goftan bishtar mehman mshodan vaela torist ba jibe pore pol miad

 • محمد

  ۲۵

  ۱

  ذکر دو نکته رو لازم دونستم.اولین نکته اینکه حس نوع دوستی و مهمان نوازی خوبه،ولی وقتی شما یک توریست رو به خونت دعوت میکنی و نمیزاری بره تو هتل پول بده و اقامت کنه یک نفر از هموطنانت رو از شغلش محروم کردی. نکته دوم رو با این جمله میگم”یه بار یه زوج آلمانی بهم گفت ای کاش نصف مهربونی هایی که به ما خارجی ها دارین به خودتونم داشتین”.موفق باشین

 • پیام

  ۱۳

  ما مردمی غریب پرست هستیم کاشکی میفهمیدیم اگر توریست تو ایران خرج کنه میتونه خصوصا برای مناطق محروم کشور اشتغالزا باشه
  متاسفانه بعضی از ماایرانیها مهمون نوازی را بیش از حد کردیم که باعث شده مردم کشورمون در چنین شرایط نابسامان اقتصادی کشور از منافع توریسم بی بهره باشند.
  توریسم در دنیای امروز یک صنعت است نه ابزاری برای ابراز احساسات و خودنمایی .

 • نیوشا

  ۰

  ۳

  واقعا عالی بود

 • آشنا

  ۶

  ۱۰

  بابا این چه حرفایی هس که میزنین تو خانواده هم بحث و جدل هس ولی بیرون از خونه نه… هیچ جا مثل ایران نمیشه قدر کشورمون رو بدونیم خصوصا رهبر عزیزمون که آرامش و امنیتمون رو بهش مدیونیم

 • عليرضا عباسى

  ۶

  ۶

  من به کشورم افتخار میکنم به ایرانى بودنم میبالم خدالعنت کنه اونایى که چشم دیدن ایران ایرانى ندارند

 • رضا

  ۴

  ۱

  ممنونم از این همه صحبتهای خوبی که در مورد ایران ما کردید.

 • رسول

  ۴

  ۵

  با سلام
  قدر ایران را یک ایرانی اصیل میدوند. پس همه ما ایرانی از ته دلمون برای ایران و ایرانی بودنمان افتخار می کنیم.مسائل حاشیه ای ار برای اینده ای بهتر کنار بگذاریم و تلاش کنیم ایرانمان را بهتر از گذشته بسازیم.انشالله

 • ساناز

  ۷

  ۰

  قدر ایران رو میدونم و واقعا کشورم رو دوست دارم ولی با این موافق نیستم که مردمم مهربان و ساده هستند. تا حالا که خیلی کم با همچین آدمایی برخورد داشتم. بیشتر خودخواهی و خودنمایی و منفعت طلبییمون به چشم میاد تا چیزهای دیگه. حتی به نظرم اینی هم که خارجی ها میگن خیلی مهمان نوازیم بیشتر به خاطر این بوده که میخواستیم اون طرف رو تحت تاثیر قرار بدیم در واقع همون خودنمایی بکنیم. کلا کار دلی نمیکنیم فقط منفعت مهمه همین.

  • اا

   ۰

   ۰

   این کار چه منفعتی برای ما داره؟ آدم های ندید بدید. مشکل ایمانی داریم. مشکل عقلی داریم. مهمان نوازی چیه؟ منفعت کدومه؟

 • مطیعی

  ۳

  ۰

  خیلی دوست دارم شما را

 • میلاد

  ۲

  ۰

  کرمانشـاه جاهای خوبی برای گردشگر داره امیدوارم که دیدنیهای کرمانشـاه رو مثل اصفهان وشیراز معروف کنند تا مردم ببینند کرمانشـاه عجب جاهایی برای گردشگ و تفریح داره

 • ا

  ۰

  ۰

  واقعا که

 • امین

  ۰

  ۰

  شما خواهر و برادر عزیز که شعار میدی ما با هم مهربان نیستیم شما خودت موقع رانندگی حق تقدم رو بده راننده روبرو مهربان بودن با بقیه پیشکش بعدم از خودت شروع کن با خانوادت و خودت مهربان باش همه چیز درست میشه

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...