روزی را تصور کنید که خودروهای بدون راننده در خیابان ها تردد کنند؛ خودروهایی که به تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده اند و با برنامه هایی از پیش تعیین شده در سطح شهر در حرکت اند. این ایده ای است که شاید تا چند سال پیش چیزی شبیه به یک شوخی بود اما امروز و با پیشرفت تکنولوژی این ایده به واقعیت تبدیل شده و می توان آن را در دنیای حقیقی و در سنگاپور می توان دید و از آن استفاده کرد. این تاکسی ها با استفاده از نقشه های آنلاین و همینطور هوش مصنوعی می توانند نقش یک اتومبیل خودکار و یک راننده را بطور کامل ایفا کنند تا جایی که همانند یک انسان می توانند در سطح شهر حرکت کنند.

کسانی که قصد استفاده از این تاکسی ها را دارند می توانند بوسیله ی تلفن همراه هوشمند خود ثبت نام کرده و سوار آن ها شوند.

کمپانی های مطرح زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و به پیشرفت های زیادی نیز دست یافته اند. بطور مثال می توان به گوگل، ولوو و … اشاره کرد. مطمئنا در آینده شاهد پیشرفت های چشمگیر و بیشتر این نوع خودروها خواهیم بود.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به سنگاپور؛ مکانی که قرار است برای اولین بار از تاکسی های خودران بطور رسمی استفاده شود.

همراه با کارناوال باشید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

بیایید قبل از این که درباره ی جاده ها و بزرگراه ها در آینده صحبت کنیم نگاهی به گذشته های دور بیندازیم. به زمانی که انسان های برای رفت و آمد از مسیرهایی خاکی و پایکب شده استفاده می کردند و سوار بر اسب و گاری به سوی مقصد خود در حرکت بودند. سال ها گذشت و مسیرها را با سنگفرش پوشاندند ولی باز رفت و آمد سخت و طاقت فرسا بود.

علم پیشرفت کرد تا زمانی که اسفالت اختراع شد، مانند آن چیزی که ما امروزه در جاده و خیابان و بزرگراه می بینیم. همانطور که می دانید دنیا در حال تغییر است و هیچگاه متوقف نمی شود و مسیرهای حمل و نقل نیز دچار تغییرات زیادی خواهند شد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به جاده و بزرگراه هایی که در آینده ای نه چندان دور قرار است بر روی آن ها حرکت کنیم و به مقصد برسیم. دیگر خبری از یک مسیر آسفالت نخواهد بود بلکه همه چی با تکنولوژی و تغییر در آمیخته می شود.

همراه با کارناوال باشید.

نگاهی به جاده ها در دنیای آینده

داستان کشتی عظیم و باشکوه تایتانیک سال هاست که مورد توجه بسیاریست و کتاب ها و داستان ها و فیلم هایی به شرح داستان تایتانیک و فاجعه آن پرداخته اند. اما از کشتی تایتانیک و محل تولدش چه می دانید؟

امروز کارناوال به ایرلند شمالی و شهر بلفاست می‌رود تا خود، زادگاه کشتی غول پیکر و ناکام تابتانیک را از نزدیک ببیند.

در نزدیکی دریا و مرکز شهر بلفاست، سازه‌ای عظیم، کریستالی و جذاب قد علم کرده است که با وجود تازه ساز بودنش، بیش از چند میلیون بازدید کننده داشته است. سازه ای باشکوه که توانست عنوان برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند و رقیبان قدری چون برج محبوب ایفل یا کلیسا باشکوه لا ساگرادا فامیلیا را پشت سر بگذارد!

ساختمان تایتانیک بلفاست، درست در محل ساخت کشتی تایتانیک احداث شده و در حال حاضر بزرگ ترین مجموعه و موزه تایتانیکی دنیا نیز محسوب می‌شود.

همراه با کارناوال به بازدید از ساختمان جذاب بلفاست تایتانیک بیایید.

belfast-sh0

در اقصی نقاط جهان افراد زیادی هستند که دارای قایق های تفریحی لوکس و مدرن هستند و به تعداد آن ها نیز افزوده می شود. جالب است که بدانید کمپانی های سازنده ی این قایق ها روز به روز امکانات جدید را اضافه می کنند و این موضوع باعث می شود تا قیمت ها نیز بالا برود. این تغییرات تنها در ظاهر نیست بلکه در داخل نیز شاهد تغییرات گسترده ای هستیم. استفاده از تکنولوژی های روز، موتورهای جدید تر و زیان طراحی مدرن تر از این تغییرات بهد حساب می آیند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به قایق تفریحی سوپر لوکس Migaloo که با دیگر قایق های هم مدل خود تفاوت های زیادی دارد و از مهمترین آن ها باید به تبدیل شدنش به یک زیر دریایی اشاره کرد.

این قایق از لحاظ زیبایی و کارایی می تواند نیازهای هر شخصی را بر طرف سازد.

همراه با کارناوال باشید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%84-0

در دنیای مدرن امروز بسیاری از حمل و نقل ها و سفرها به صورت هوایی انجام می گیرند و در آینده وابستگی ما به صنایع هوایی بیشتر خواهد شد. شاید زمانی که سخن از هواپیما به میان می آید تصورات شما معطوف به بدنه ای فلزی شود که در دو طرف آن بال ها و موتورها قرار گرفته اند، دقیقا همان هواپیماهای امروزی که در آسمان ها در حال حرکت هستند.ولی طراحان و مهندسان در حال کار کردن بر روی هواپیماهایی هستند که کاملا متفاوت و آینده نگرانه به حساب می آیند.

بطور مثال اگر نگاهی به تصاویر آن ها بیندازید نمی توانید تشخیص دهید که آیا با یک هواپیما روبرو شده اید و یا یک سفینه ی فضایی از سیاره ای دیگر.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ طراحی از هواپیماهایی که در آینده ممکن است وارد دنیای واقعی شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

همراه با کارناوال باشید در سفری به دنیای آینده ی هواپیماها.

karnaval-ir0

در دنیای امروز همه چیز با تکنولوژی در آمیخته است تا جایی که حتی نمی توان بدون تکنولوژی ، راحتی و کیفیت را متصور شد. در آینده ای نه چندان دور شاید وضعیت از این هم بدتر و یا شاید هم بهتر شود به طوری که زندگی بدون تکنولوژی امکان پذیر نباشد…

تکنولوژی به همه جا و همه ی قسمت های زندگی نفوذ کرده است، این را به راحتی می توان دید و لمس کرد؛ از گوشی های هوشمند گرفته تا اتومبیل های بدون سرنشین و یا حتی هتل ها.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۸ هتل در اقصی نقاط جهان که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا خود را از دیگر هتل ها متمایز کرده اند و تجربه های متفاوتی را برای مشتری های خود به ارمغان می آورند؛ استفاده از ربات ها گرفته تا تلویزیون های بزرگ و هوشمند و …

زمانی که شما در این هتل ها اقامت می کنید گویی به آینده سفر کرده اید و همه چیز مدرن تر از آن چیزی شده که در دنیای عادی می توانید ببینید.

همراه با کارناوال باشید تا سری به این هتل های دارای تکنولوژی پیشرفته شویم.

هتل هایی مجهز به تکنولوژی های پیشرفته در دنیا

در دنیای امروز کشتی ها و قایق های تفریحی لوکس زیادی ساخته می شود که هم زیبا هستند و هم کارآمد. هر از گاهی طراحی هایی ارائه می شود که شاید هنوز برای ساخت آن ها زود باشد ولی پلی خواهند بود برای ارائه ی طراحی های بیشتر و بهتر از سوی دیگران. می توان از نگاه دیگری گفت که این قایق ها و کشتی ها کاملا لوکس و گرانقیمت به حساب می آیند و نمی توان به سادگی یکی از آن ها را خریداری نمود.

ولی می توانیم با آن ها آشنا شویم و گویی سوار بر آن ها به سوی اقیانوس و دریاها سفر کنیم.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به قایق بادبانی لوکس کوتا ( cauta ) که توسط طراح مشهور Timur Bozca ارائه شده و هنوز وارد مرحله ی ساخت نهایی نشده است. از ویژگی های آن می توان به حضور تکنولوژی مدرن در کنار طراحی کلاسیک آن اشاره کرد.

شما می توانید یکی دیگر از طراحی های این طراح به نام قایق لوکس بلک سوآن | قوی سیاه بر پهنه دریا را مطالعه کنید.

همراه با کارناوال باشید.

yatch0 (2)

بشر سال های سال است که در حال ساخت کشتی های هوایی می باشد و حتی در طول جنگ جهانی دوم نیز آلمان نازی از آن ها استفاده کرده است. ولی بیایید کمی واقع بین باشیم و به این نکته اشاره کنیم که تا به حال این کشتی های هوایی نتوانسته اند ان طور که باید در زمینه ی صنعت هوایی چه جنگی و چه مسافربری  و تجاری به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

در سال های اخیر با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی در دنیای کشتی های هوایی ما شاهد تغییرات گسترده ای در ساخت آن ها هستیم تا جایی که بزرگترین کشتی هوایی تاریخ را می توانیم در آسمان ها ببینیم.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به HAV 304 Airlander 10 که به عنوان بزرگترین کشتی هوایی هیبریدی شناخته می شود.

همراه با کارناوال باشید تا با غول آسمان ها بیشتر آشنا شویم.

karnaval0

بشر از دیرباز آرزوهای بزرگ در سر دارد که زیر زمین سفر کند و یا بال پرواز بگشاید و یا بر محدوده‌های زندگی و زمین زیر پایش بیافزاید. حال با به دست آوردن علم و پیشرفت‌های روزافزونش در فناوری، سعی بر پوشاندن جامه عمل بر بدن آرزوهاش دارد. ساخت جزایر مصنوعی قطعا یکی از همین آرزوهاست که انسان را بر آن داشته قدرتش را به کار گیرد و زمین را باب میل خویش تغییر دهد.

اوایل سواحل مصنوعی تنها به یک سازه چوبی یا فلزی محدود می‌شد که خود بر روی آب شناور بود، اما امروزه ابتدا با ساخت زمین و احیا آن جزیره‌ای را ایجاد می‌کنند و سپس سازه‌هایی دیگر روی آن می‌سازند. در برخی مواقع نیز بخشی از زمین بر اثر ساخت کانال یا آبگیری دره‌ها جدا شده و جزیره ای جدید ایجاد می‌شود. جزایر مصنوعی دبی اما به سبک مدرن و با احیا خاک در سواحل خلیج فارس و نزدیک سواحل امارات ساخته شده اند.

چند سالیست که هیاهوی ساخت جزایر مصنوعی دبی در همه جا پیچیده است و جنجال هزینه‌های بالا و دغدغه‌های زیست محیطی گریبان بسیاری را گرفته است. همراه با کارناوال نگاهی به پرونده جزایر مصنوعی دبی بیاندازید.

dubai islandsh0

در دنیای امروز نگرانی های زیادی در مورد تغییرات آب و هوایی وجود دارد که می توانند آینده ی گردشگری دچار تغییرات گشترده ای کنند ولی برای دهه های آینده این نگرانی ها از میان خواهند رفت. در آینده به میزان ورودی و خروجی گردشگرها در سرتاسر دنیا افزوده خواهد شد و این اتفاقی بس خوب و مسرت بخش می باشد. البته آسیب پذیری هایی مهم و قابل توجه در کمین دنیای گردشگری هستند.

در این مطلب نوع نگاهی خوش بینانه از آینده را پیش می گیریم و متفاوت به مشکلات نگاه خواهیم کرد.

در طول سال های گذشته اتفاقات زیادی در دنیای گردشگری رخ داد و تاثیرات مخربی بر روی این صنعت گذاشتند ولی امروزه آثار آن ها شاید پاک شده باشد ولی تاثیرات به وضوح دیده می شوند. حوادثی مانند ۱۱ سپتامبر، سارس، سندرم تنفسی هاد و … تاثیراتی منفی در سفرها به آسیا و کانادا داشته اند.

تجربیات از این اتفاقات به ما ثابت کرد که در طول بحران و وضعیت نامناسب باید به خوبی مدیریت کرد و شرایط را تحت کنترل نگه داشت.

همراه با کارناوال باشید تا با واقعیت آینده ی گردشگری آشنا شوید.

karnaval0

جمعیت شهرها روز به روز بیشتر می شود و به دنبال آن نیز حمل و نقل سخت تر. ترافیک امروزه به یکی از بزرگترین مشکلات برای مردم و ساکنان شهرهای بزرگ تبدیل شده است و مسئولین در تمامی کشورها به دنبال یافتن راه حل هستند. پیشرفت در تکنولوژی نیز در این راه کمک زیادی کرده است، از ساخت تونل ها گرفته تا اتوبوس های تندرو و پل های هوایی. ولی یک سوال بوجود می آید، آیا این ها کافی است؟

کشور چین با جمعیت زیادی که دارد راه حلی را پیدا کرده و آن را نیز عملی نموده است. اتوبوس های حمل و نقل مرتفع که به انگلیسی Transit Elevated Bus نام دارد و به اختصار به آن TEB گفته می شود.

این اتوبوس نوین این امکان را بوجود می آورد که دیگر اتومبیل ها از زیر آن عبور کنند و اتوبوس نیز بتواند در ترافیک ز روی اتومبیل ها عبور کند. شاید این اتوبوس به کمتر شدن ترافیک و سریع تر رسیدن شهروندان به مقصد خود کمک بزرگی کند.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval0

هر از گاهی شاهد طرحی خاص و تازه از یک هواپیما و یا یک کشتی هستیم که به ما نشان می دهد در آینده ای نه چندان دور دچار چه تغییراتی می شوند. این بار قرار است به همراه هم نگاهی داشته باشیم به یک قایق تفریحی نسبتا بزرگ. در اولین نگاه متعجب می شویم و با خود می گوییم چگونه چنین قایقی می تواند ساخته شود و در آب ها حرکت کند؟

به شما می گوییم که در آینده ای نه چندان رور تمامی این طرح های ارائه شده می توانند به واقعیت بدل شوند.

قایق تفریحی منحصر به فرد دایره ای که زها حدیدی، طراح معروف آن را طراحی کرده و به ثبت رسانده است یکی از عجیب ترین کانسپت های می باشد و همینطور زیباترین. طراحی خاص و تازه را می توانیم در این قایق تفریحی ببینیم.

همراه با کارناوال باشید تا با این قایق تفریحی بیشتر آشنا شویم.

قایق شاخص0

با توجه به پیشرفت در صنعت تکنولوژی و همینطور هوایی، هواپیماها شاهد تغییراتی بنیادی در ساختار خود هستند. امروزه راحتی و کیفیت سفر تبدیل به یکی از مهمترین اصل ها در دنیای گردشگری بدل گشته و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند به دنبال بوجود آوردن تجربه ای خاص برای مسافران خود هستند. شرکت های بزرگ هواپیمایی نیز به این امر مهم دست پیدا کرده اند و با نوآوری سعی در جذب مشتری های بیشتری هستند.

هواپیماها در کنار حمل مسافر باید تجربه ی سفر مناسبی را به ارمغان بیاورند. 

در دنیای امروز وظیفه ی هوپیماها جا به جا کردن مسافران در امنیت کامل نیست، شاید مهمترین باشد ولی مسافر باید از سفر خود لذت ببرد و این گونه در سفر بعدی خود بار دیگر از همان شرکت هواپیمایی و از همان خط استفاده خواهد کرد.

چند دلیل می تواند نشان دنده ی کابین های هواپیماهای آینده باشد و همینطور می توانند باعث شوند تا وارد دوران طلایی سفر شویم.

با کارناوال همراه باشید تا نگاهی به ویژگی های کابین هواپیماها در آینده ای نه چندان دور داشته باشیم.

هواپیما0

امروز می شود تاثیر تکنولوژی را بیش از پیش در زندگی به چشم دید و با اطمینان گفت زندگی مان به تسخیر تکنولوژی در آمده است.

به عنوان مثال نمودی از تکنولوژی را می توان در صنعت گردشگری و هتل ها ، دقیقا همان چیزی که قرار است صنعت کشتیرانی را متحول کند ، دید.

شاید از دور با دیدن این سازه ، به یاد موجودات ماورائی و داستان های علمی تخیلی بی افتید ، اما اگر از نزدیک تماشا کنید هتلی دوست داشتنی و لوکس در انتظار شماست.

سازه ای که امروز در دست ساخت است و امید به روزی که انقلابی در هتل ها و سفر به وجود بیاورد.

از این نوع هتل های شناور قبلا هم ساخته شده است.

ولی این هتل عنکبوتی با همه آن ها تفاوت دارد.

با کارناوال همراه باشید تا با هم با این سازه آشنا شویم.

هتل عنکبوتی غول پیکر ۲۰

نام پارک مرکزی یا همان سنترال پارک ( Central Park ) امریکا حتما به گوشتان رسیده است، این پارک بزرگ ترین پارک امریکا و همچنین جزو پربازدیدترین مکان های جهان است.

مسلما در این مکان تفریحات و مراکز گردشی مدرن و با امکاناتی قرار دارد ، اما امروز می خواهیم با یکی از تکنولوژی های جدید این پارک که به تازگی راه اندازی شده و نظیری ندارد آشنا شویم.

پوکمون در پارک مرکزی ، این نامی است که برای افتتاحیه ی این تکنولوژی جدید نهاده اند، پوکمون یک شخصیت انیمیشنی و کارتونی است که بسیار محبوب جوانان است ، سنترال پارک هم از این شخصیت محبوب استفاده کرده است تا جوانان و گردشگران را به سوی خود بکشد.

با کارناوال همراه باشید تا به میان سنترال پارک و دیدار پوکمون ها برویم.

بازی پوکمون گو

چگونه می توان سفر کرد و نهایت لذت را برد؟ برای پاسخ به این سوال باید به موضوعات مختلفی توجه کرد ، از نحوه ی سفر کردن گرفته تا مقصد شما. در کل و امروزه برای تبدیل کردن یک سفر به تجربه ای فوق العاده راه های زیادی وجود دارد و یکی از آن ها استفاده کردن از گجت های مناسب می باشد.

امسال در طی نمایشگاه CES از ۱۰ گجت برتر و مناسب برای سفر رونمایی شد و کارشناسان آن ها را انتخاب کردند.

هدف اصلی این گجت ها راحتی برای استفاده و در عین حال کارایی بالا می باشد.

برخی از آن ها مناسب برای مسافرت های طولانی و دور است و برخی برای سفرهای کوتاه مدت و آخر هفته ای. شما در ادامه می توانید با توجه به نیاز و نوع سفر خود تصمیم بگیرید که از چه گجتی استفاده کنید.

همراه با کارناوال باشید.

گجت در سفر0

در دنیای امروز حوادثی که برای هواپیماها رخ می دهد و باعث می شود جان مسافران در خطر باشد وارد مرحله ای مهم شده و دانشمندان و مهندسان سعی دارند تا راه حلی برای مقابله با این مشکلات و حوادث پیدا کنند .

زمانی که یک هواپیما با مشکلی روبرو می شود و سقوط می کند هیچ راهی برای نجات مسافران وجود ندارد .

ولی یک ایده می تواند جان مسافران را نجات دهد و آن کابین هایی است که می تواند از هواپیما جدا شده و مسافران را صحیح و سالم به زمین بازگرداند. شاید در آینده ای نه چندان دور دیگر شاهد کشته شدن مسافران به دلیل سقوط هواپیماها نباشیم .

همراه با کارناوال باشید تا با این ایده ی جالب بیشتر آشنا شویم .

هواپیما0

افرادی هستند که به هنگام سفر نیازمند به اینترنت هستند؛ برخی می خواهند فعالیت های کاری خود را انجام دهند برخی هم به دنبال گشت و گذار در دنیای مجازی هستند…

همانطور که می دانید در تمامی نقاط نمی توان به اینترنت دسترسی داشت و باعث بروز مشکلاتی برای کسانی که نیازمند اینترنت هستند می شود .

امروزه در بسیاری از مکان های گردشگری شاهد اینترنت های پر سرعت هستیم و این اتفاق رضایت گردشگران را به همراه خواهد داشت .

در دنیای امروز اینترنت تبدیل به یکی از مهمترین تکنولوژی های همراه بشر بدل گشته و روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود .

همراه با کارناوال باشید تا سفری به شهرهایی داشته باشیم که در هر مکان اینترنت وجود دارد .

در این شهرها نگران اینترنت نباشید

با توجه به پیشرفت در صنعت هواپیمایی و به دنبال آن بیشتر شدن موارد استفاده از هواپیماها شهرها نیازمند داشتن فرودگاه های بزرگتر و بیشتری هستند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مسافران باشند . همانطور که می دانید فرودگاه ها برای ساخت نیازمند زمین های گسترده در مناطق مناسبی هستند و بوجود آوردن شرایط برای ساخت خودش یک مشکل بزرگ می باشد .

در آینده ای نه چندان دور شاهد فرودگاه هایی کاملا جدید و نوین خواهیم بود که بر روی آب ساخته می شوند .

تصور کنید یک فرودگاه کاملا مدرن و مجهز بر روی آب . جالب است ؟ نام آن ها فرودگاه های شناور می باشد .

با کارناوال همراه باشید.

فرودگاه0

هر روز با پیشرفت در دنیای تکنولوژی شاهد تغییرات زیادی در سبک زندگی و روش های آن بر روی این کره ی خاکی هستیم . بشر از گذشته تا به امروز به دنبال راحت تر کردن امور زندگی ئ بطور کل همه چیز بوده است و سفر کردن از این قاعده مستثنی نیست . در دنیای امروز سفر کردن وارد بعد جدیدی شده و مدت زمان آن نیز به شدت پایین آمده است .

ولی بشر هنوز راضی نیست و قصد دارد مدت زمان سفرها را در کنار امنیت و کیفیت بهبود بخشد .

در این راستا Flash Falcon معرفی شد . طرحی از یک هواپیمای فوق العاده مدرن با ظاهری عجیب و جالب . گفته می شود اگر این هواپیما وارد مرحله ی تولید و ساخت شود انقلابی در این صنعت را به همراه خواهد داشت .

تصور کنید مسافتی میان دو قاره را در عرض ۲٫۵ ساعت طی کرد .

همراه کارناوال باشید تا با این هواپیمای مدرن بیشتر آشنا شویم .

فلش فالکون 30
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...