بلندترین پل دنیا | گینس های گردشگری

بلندترین پل دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی بلندترین پل دنیا به نام میو ویدکت ( Millau Viaduct ) می پردازیم.

میو ویدکت بلندترین پل جهان و هفدهمین پل مرتع دنیا محسوب می شود. این پل ارتفاعی بالغ بر 2,460 متر دارد و ارتفاع آن به حدی است که اغلب در میانه ابرها قرار دارد. پل میو ویدکت از میان دره و رودخانه تران Tarn ) عبور می کند و با ۷ پایه قطور بتنی حمایت می شود. این هفت پایه بتنی تکیه گاه هفت تیرک به ارتفاع ۸۷ متر نیز می باشند و بدین ترتیب بیش ترین ارتفاع از بالای تیرک ها تا عمیق ترین نقطه در دره برابر با 343 متر است. در مجموع، ارتفاع کل پل با احتساب ارتفاع بلندترین پایه، تیرک ها و در نهایت جاده و شیبش میان پایه دوم و سوم برابر با ۲۴۶۰ متر می شود.

جالب آن که بلندترین پایه این پل به نام پایه پی دو P2 ) با ارتفاع ۲۴۴٫۹۶ متر برج ایفل را هم پشت سر گذاشته و هم اکنون به عنوان بلندترین سازه فرانسه شناخته می شود. 

پل میو ویدکت برای برطرف کردن ترافیک گلوگاه در شهر میو فرانسه و همچنین تکمیل بزرگراه هایی که پاریس را به مناطق مدیترانه ای مرتبط می کند، ساخته شد. طراحی و ساخت مرتفع ترین پل دنیا را نورمن فاستر، معماری بریتانیایی و مهندس سازه ای فرانسوی به نام میشل ورلوجو بر عهده داشتند و برای ساخت این پل ۳ سال وقت و هزینه ای برابر 394,000,000 یورو صرف کردند. پل میو ویدکت در ۱۴ نوامبر ۲۰۰۴ افتتاح شد و دو روز بعد مورد بهره برداری عموم مردم قرار گرفت. این پل مرتفع نهایتا در تاریخ ۱۷ مارچ ۲۰۰۵ در رکوردهای گینس به ثبت رسید.

آدرس: آلمان، میو ۱۲۴۰۰، میو ویدکت.

Address: Viaduc de Millau, 12400 Millau, France

جدول گینس

رکورد دار پل میو ویدکت MILLAU VIADUCT
مکان فرانسه
زمان ثبت رکورد  17 مارچ ۲۰۰۵
بلندترین پل دنیا فرانسه
بلندترین پل دنیا فرانسه

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

بلندترین پل دنیا | گینس های گردشگری
4.54 5

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...