بعضی از آدم ها آن قدر در زندگی ما نقش مهمی دارند که به سادگی فراموش نمی شوند و شاید تا آخر عمر هم یاد آن ها از ذهن ما پاک نشود، مرگ پدیده ایست که انسان از دیرباز با آن در جنگ بوده و همیشه هم شکست خورده است.

گاهی دست به هرکاری می زنیم تا پس از مرگ ناممان جاویدان بماند و در ذهن بشریت جایی داشته باشیم و هرگز متوجه نمی شویم که آیا در این کار موفق بوده ایم یا خیر، اما بعضی آدم های دیگر هستند که به نوعی روی زندگی همه ی افراد جامعه و حتی انسان های جهان نقش مهمی را ایفا کرده اند و به همین دلیل یاد آن ها همیشه در گوشه ای از افکارمان زنده است.

یکی از منحصر به فردترین مفاخر و مشاهیر جهان آلبرت انیشتین است که به جرات می توان گفت پدیده ای بود که همه ی جهان را محو خود کرد، خانه ی این دانشمند بزرگ همچنان در شهر برن سوئیس باقی است و در معرض دید عموم می باشد و با بازدید از آن می توان تا حدودی با ابعاد زندگی این فرد بزرگ آشنا شد و یاد آلبرت انیشتین را زنده کرد، به همین دلیل کارناوال به شهر برن رفته و یک روز را در خانه ی آلبرت انیشتین سپری نموده است، با ما همراه باشید تا ببینیم در خانه ی این مرد بزرگ چه می گذرد .

shakhes0

امروز می خواهیم با هم به سوئیس سفر کنیم.
به تازگی این کشوردر منطقه ” جانگ فراو “Jungfrau جاذبه ای جدید را راه اندازی کرده که جویندگان هیجان را به آنجا می کشاند.
جاذبه ای در ارتفاعات کوه ها که در هیچ کجا نمونه آن دیده نمی شود.

سوییس مقصد اغلب کوه نوردان و سنگ نوردان بوده و هست،اما امروز با راه اندازی این جاذبه حتی کسانی هم که در کوه نوردی مهارت ندارند می توانند لذت قدم برداشتن بر روی صخره های بلند ارتفاعات را تجربه کنند.

مسیر جانگ فراو شامل یک پل معلق، مسیر پیاده روی در صخره ها و یک سکوی معلق می شود و دومین جاذبه گردشگری دنیا از نظر ارتفاع است.

با کارناول همراه باشید تا از این جاذبه بیشتر بدانیم.

مسیر جانگ فراو0

 

ماترهورن در نهایت زیبایی خطرناک هم هست . طبیعت بکر و زیبا در کنار ماترهورن و برف های سفید رنگ زیبا ترین مناظر را در مقابل دیدگان چشمان شما بوجود خواهد آورد .

کوهستان ، زیبایی در کنار عظمت . آسمان آبی بالای سر و سنگ های قهوه ای و سخت زیر پا . سکوت همه جا را فرا گرفته و چشم فقط زیبایی را می تواند در وسعت کوهستان ببیند . اگر بخواهیم از زیبایی های کوهستان برای شما بگوییم هیچ گاه نمی توان پایانی را برایش متصور شویم . کوه ها در سرتاسر کره ی زمین قرار گرفته اند و عمری به عمر خود زمین دارند . سرنوشت آن ها ثابت ماندن و اجازه دادن به دیگر موجودات است تا از آن لذت ببرند . به اروپا سفر خواهیم کرد و سری به رشته کوه آلپ می زنیم و قله ی ماترهورن را بالا می رویم . در این سفر خوب گوش هایتان را به ما بسپارید تا لذت سفر را لمس کنید و دلتان هوای کوه و قله کند . به همراه یکدیگر از کوه بالا می رویم و به آسمان آبی و پاک بالا ی سرمان نزدیک می شویم .

همراه کارناوال باشید تا سفرمان را آغاز کنیم .

پیش به سوی قله …

کوه ماترهورن0

بار دیگر با کارناوال همراه شو ، او به یک  همسفر نیاز دارد .

باید از صخره ها و فراز و نشیب های زیادی عبور کنیم تا به مقصد برسیم .

مسیر ناهموار است و نفس گیر ؛ اما تصور آن که به کجا خوهیم رسید ، سختی راه را برایت شیرین خواهد کرد .

به مقصد که رسیدیم ابرها را لمس کن ؛ شاید هم این بار دستت را دراز کنی و تکه ای از آن را برداری و با خود بیاوری ، بعید هم نیست اینجا ابر که نه یک فرش زیر پایت است …

این جا عجیب زیبا است ؛ نمی دانی از آرامش وسکوت محضِ حاکم لذت ببری یا آن که با هیجان بودن در ارتفاع مقابله کنی ؛ گرچه هر دو شیرین است

شاید این یک دنیای دیگری باشد که همه چیز در آن فرق دارد …

کلبه ی ماسوله0

جنگ جهانی دوم ، جنگ سرد ، ترس ، وحشت و بسیاری داستان ناگفته . پناهگاه های بسیاری در طول این جنگ ها جان انسان ها را نجات داده اند .

همراه ما باشید تا سفری به داخل این پناهگاه ها داشته باشیم .

پناهگاه های سوئیس karnaval.ir0

سنگ نوردی یک رشته ورزشی هیجان انگیزه که خیلی از ما در موردش شنیدیم.
اما سد نوردی چه طور؟!
صعود از دیواره سدی که پشت اون ۱۰۸ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده.

سد_نوردی_شاخصkarnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...