اسپانیا

بدون شک در دنیا هزاران شهر وجود دارد که حتی شمارش آن ها نیز ساعت ها زمان می برد اما برخی از شهرها همیشه میزبان گردشگران و ماجراجویان هستند و به دلیل جذابیت های خاصی که در آن ها وجود دارد هر کسی وسوسه می شود به آن ها سفر کند.

یکی از مهم ترین شهرهای توریستی دنیا سویل در کشور اسپانیا است، شهری ساحلی با هزاران مکان و جاذبه های دیدنی در زمینه های گوناگون تاریخی، مدرن، تفریحات ساحلی و… اما در این دیار بازدید از اماکن تاریخی رواج بیشتری دارد و به بیانی دیگر ذخیره ی ارزشمندی از سازه های کهن در اسپانیا است.

اما در سال های گذشته در این شهر تاریخی سازه ی عجیب و زیبایی ساخته اند که با وجود مدرن و متفاوت بودنش با استقبال گسترده ای رو به رو شد. این هنر منحصر به فرد معماری متروپل تراسول (Metropol Parasol) نام دارد و لقب بزرگ و عظیم ترین سازه ی چوبی دنیا را به دوش می کشد.

امروز کارناوال قصد دارد به سویل زیباترین شهر اسپانیا سفر کند و با این سازه ی چوبی بیشتر آشنا شود و به بررسی کاربرد و ویژگی های آن بپردازد، البته کارناوال قبل تر هم به اسپانیا سفر کرده که با کلیک روی لینک های زیر می توانید خاطرات برخی از سفر های کارناوال به این سرزمین زیبا را مطالعه کنید:

ساحلی که رو به دریا نیست | اسپانیا

ال کامینیتو دل ری | مرگ بار ترین مسیر کوهستانی اسپانیا

برگزاری جشنواره گوجه فرنگی در شهر بونیول اسپانیا

دیدنی های اسپانیا | تماشای زیبایی ها از نمایی دیگر

همراه کارناوال باشید تا روی بزرگترین سازه ی چوبی دنیا قدم بزنیم و ساعات خوشی را سپری کنیم.

این روزها مردم در سراسر دنیا زمان زیادی را صرف حضور در شبکه های اجتماعی می کنند و به نوعی بسیاری درگیر رقابتی نانوشته و بدون برنده برای بیشتر دیده شدن و لایک خوردن هستند. برخی از این صفحات مانند اینستاگرام طرفداران و اعضای بیشتری دارند و روزانه میلیون ها عکس در سراسر دنیا در این شبکه اجتماعی آپلود می شوند. فیسبوک، توئیتر، یوتیوب و ده ها شبکه اجتماعی دیگر وجود دارند تا بشود اخبار، عکس ها، ویدیو ها و مطالب جالب توجه را در آن ها با دیگران به اشتراک گذاشت.

اما در میان یکی از شبکه های اجتماعی که شاید اسم آن را کمتر شنیده باشید، دِرونِستاگرام ( Dronestagram ) است که در واقع به عکس های هوایی اختصاص دارد؛ عکس هایی که صرفا به وسیله پهبادها ( Drone : دِرون ) به ثبت می رسند. این شبکه این فرصت را برای اعضای خود فراهم می کند تا عکس ها و فیلم هایی خود را که به صورت هوایی به ثبت رسانده اند، در این شبکه به اشتراک بگذارند.

در این مطلب می خواهیم نگاهی بیاندازیم به تصاویر بی نظیری که به صورت هوایی توسط عکاسان مختلف از اسپانیا به ثبت رسیده اند و در این شبکه به اشتراک گذاشته شده اند. اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار دارد، به سواحل زیبایی که دارد، به خصوص سواحل قناری اش شهرت دارد. همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی بیاندازیم به اسپانیا و زیبایی های بی شماری که دارد، اما این بار از بالا و از زاویه ای متفاوت…

با کارناوال همراه باشید.

سواحل قناری

تا به حال نام تنریف یا تِنِریفِه ( Tenerife ) را شنیده اید؟! نام جزایر قناری را چطور؟

تنریف یکی از جزایر اسپانیا و بزرگترین جزیره از جزایر هفتگانه ی قناری است. پایتخت این جزیره که سانتا کروس د تنریفه نام دارد، پایتخت جزایر قناری نیز به حساب می آید.

امروز می خواهیم سفری تصویری به این جزیزه زیبا داشته باشیم تا کمی زیبایی های آن را ببینیم و لمس کنیم. قرار است تا با Przemek Szewczyk همسفر شویم؛ عکاسی خود آموخته ی اهل لهستان که این بار از میان تمام زیبایی هایی که در دنیا وجود دارد، آن هایی که در تنریف قرار داشتند را انتخاب کرد. او در این سفر دست به دوربین شده و تصاویر بی نظیری را به ثبت رسانده است، کاری که با عشق و علاقه آن را انجام می دهد. از میان تمام تصاویری که گرفته تنها ۱۰ عکس را منتشر کرده چرا که می گوید تنریف آن قدر جذاب هست که همین تصاویر بتواند روی شما تاثیر بگذارند . این عکاس لهستانی امید دارد که بتواند کمی حس و حال سفرش را با دیگران به اشتراک بگذارد.

شاید دانستن همین نکته این جزیره جزئی از جزایر قناری است کافی باشد تا به عمق زیبایی های آن پی ببرید؛ مثل پارک ملی تیده که در سال ۲۰۰۷ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و یا آتشفشان تیده که  مرتفع‌ترین آتشفشان در اسپانیا و سومین آتشفشان مرتفع در جهان است.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا قدم به دورن جزیره تنریف بگذاریم و کمی در آن به گشت و گذار بپردازیم.

جزیره تنریف

هر ساله از سمت موسسه ورد ترول اواردز ( World Travel Awards ) برترین جاذبه های هر قاره اعلام می شوند و در آن میان به بهترین مکان، جایزه ای معتبر اهدا می‌شود. برنده سال ۲۰۱۶ این موسسه و برترین جاذبه گردشگری اروپا تایتانیک بلفاست اعلام شد. با نگاهی به لیست کاندیداها، نام دیگر جاذبه های پرطرفدار اروپا و مکان هایی چون برج ایفل پاریس ، آکروپلیس و ساگرادا فامیلیا به چشم می‌خورند. حتما تا به حال چیزهایی از برج ایفل و آکروپلیس شنیده اید، اما اگر از ساگرادا فامیلیا چیزی نمی دانید، خیلی عجیب نیست.

جالب است بدانید ساگرادا فامیلیا کلیسایی با ابهت در شهر بارسلونا اسپانیاست که بلندترین مکان مذهبی در دنیا نیز محسوب می‌شود.

ساگرادا فامیلیا این سازه عظیم و باشکوه، آمیزه ای از ابداع، خلاقیت، آموزه های مذهبی، الهامات طبیعی و رنگ و نور است. کلیسایی که با وجود آن که سازه ای نیمه تمام است، سالانه بازدیدکنندگانی میلیونی دارد و به طور متوسط هر سال هزینه ای ۲۵ میلیون یورو صرف ساخت، تزئین و تکمیل آن می‌شود.

ساگرادا فامیلیا، این جاذبه گردشگری پرطرفدار، مکانی مذهبی است که پشت ساخت هر بخش، برج و حتی ستون هایش فلسفه و ایده ای نهفته است.

همراه با کارناوال قدم به کلیسا با شکوه ساگرادا فامیلیا بگذارید و از شدت زیبایی و رنگ های خارق العاده ش انگشت به دهان بمانید.

ساگرادا فامیلیا

شهرها در شب زیبایی وصف ناشدنی دارند . خیابان ها ، ساختمان های بلند و نورانی و … همگی شهر را در شب توصیف می کنند .

گشتی خواهیم زد در بارسلون ، مهم ترین بندر کشور اسپانیا و از زیبایی های شبانه ی آن لذت خواهیم برد .

بیایید کمی درباره ی بارسلون بدانیم و با این شهر بیشتر آشنا شویم .

بارسلون پایتخت و همین طور پر جمعیت ترین شهر در منطقه ی خود مختار کاتالونیا به حساب می آید و بعد از مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا می باشد . شهر مادرید در شمال شرقی شبه جزیره ی ایبری ، در کنار دریای مدیترانه و بر روی فلاتی به وسعت ۱۷۰ کیلومتر مربع واقع شده است که ۱۰۱ کیلومتر مربع آن را شهر بارسلون اشغال کرده است .

تاریخ ساخت این شهر بسیار جالب است .

 

همراه با کارناوال باشید تا شب در این شهر، زیبایی خود را به ما نشان دهد .

این بار بنایی در بارسلونا را به شما معرفی خواهیم کرد.

ساختمانی که مخلوق قدرت تخیل معماری زبر دست است.

این بنا هم چون گوهری در بارسلونا می در خشد و طراحی آن ترکیبی از مجسمه سازی و معماری است.

این معمار زبر دست از جادوی رنگ و نور به طرز ماهرانه ای بهره برده است.

و حالا بعد از گذشت یک قرن Casa Balto ( خانه استخوانی هم چنان پابر جاست و تبدیل به موزه ای از هنرهای معاصر بارسلونا شده است

آوازه شهرت خانه استخوانی در مرحله اول به دلیل خلاقیت معمار ماهرش و و در مرحله دوم به خواست آقای بالتو اولین خریدار خانه بوده است که از معمار گائودی در خواست کرد ساختمانی نمادین که تابه حال نمونه ای نداشته طراحی کند.

همراه کارناوال باشید تا به این خانه ی استخوانی برویم و بازدیدی از آن داشته باشیم.

خانه استخوانی ؛ بارسلونا | Casa Balto

این جا تمام کابوس های شبانه تان که در آن سقوط از ارتفاعی بلند را می دیدید تعبیر می شود.

 اگر از ارتفاع می ترسید، ابتدا کمی نفس بگیرید، حتی دیدن این تصاویر هم آدرنالین را در شما چند برابر می کند. این جاده ای است در میان سکوت بکر صخره هایی بلند در اسپانیا، که  وحشتناک ترین مسیر کوهستانی نامیده می شود.

پس از گذر از سال های متمادی از جاده ای تاریخی در میان دره های تند و تیز حالا فقط تکه هایی از بتن مانده که هر لحظه هم امکان ریختن آنها وجود دارد و البته بسیاری از قسمت های آن فرو ریخته اند وسوراخ هایی کوچک و بزرگ بر روی مسیر ظاهر شده است. اما با این حال باز هم هستند ماجراجویانی که به دنبال تجربه هیجانی ترین ثانیه های زندگی شان ، جاده “ال کامینیتو  دل ری ” (EL COMINITO DEL REY)  را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

با کارناول همراه باشید تا شما را به تجربه واقعی ترین هیجان مجازی، در خطرناک ترین مقصد گردشگری دنیا مهمان کند.

” ساختار سنگ های فلیشی ” کیلومتر ها سنگ چین خورده که مشخص نیست از ساحل به دریا خزیده و یا از درون دریا خود را به خشکی رسانده است.
شبیه به هیولایی ایت که زیر شن ها به خواب رفته، نیمی از آن نمایان است و هر لحظه ممکن است بیدار شود.

این ساختار سنگی کیلومتر ها بر تن ساحل کشیده شده است و می گویند طولانی ترین در نوع خود است ، گنجی مهم برای علم زمین شناسی که در دل خود هزاران فسیل را پنهان کرده .
اما گفتن و شنیدن دیگر کافیست، به شهر ” زوماییا ” ( Zumaima ) می رویم تا با چشمان خود، تن این هیولای خفته را دیده و شاید هم بر پشت آن قدمی بزنیم …

با کارناوال همراه باشید در تماشای این هیولای خفته در سواحل اسپانیا …

همه چیز از قلب خواننده ی فلامنکو آغاز می شود ، حس اشعار در دل و روحش نشسته و صدای کوک می شود در حنجره اش.
به رقصنده می رسد و او را ، از خود بی خود می کند. می چرخد و می چرخد تا دامانش میان زمین و هوا نت شود و بنشیند بر روی سیم گیتار نوازندگان ،
و این است معجزه ی هنر ، معجزه ی فلامنکو …

امروز کارناوال به روی سن رفته است تا در میان هنرمندان این رشته ، به دنبال سرنخ های تاریخی و مهم تر از همه ، احساسی که در این هنر نهفته است ، بگردد.

بنابراین دعوت ما را  پذیرفته و همراهیمان کنید …

این یک متن جای

اسپانیا کشور عجایب است. عجایبی از نوع مراسم و جشنواره ها؛ از گاو بازی گرفته تا جشنواره گوجه فرنگی.

حالا می خواهیم همراه شما قدم در جشنواره ای بگذاریم که از این ها هم پا را فراتر گذاشته و شوخی سختی با زندگی کرده است.

جشنواره “تجربه نزدیکی به مرگ” .

حتی شنیدن اسم این جشنواره هم مو را به تن آدمی سیخ می کند، چه برسد به خوابیدن در تابوت و تماشای بی تابی عزیزانمان.

رودی سرخ، بی رحم و تنها، در دشت های اسپانیا،

با کارناوال در سفری توهم آمیز، بین مرز واقعیت و خیال همراه باشید …

فستیوالی نشات گرفته از رویدادی تاریخی و مذهبی که شهری کوچک و آرام را بی خواب می کند…

جشنواره های جالب در سراسر دنیا همیشه برگذار می شود. جشنواره هایی که باعث می شوند مردم از سراسر دنیا برای شرکت در آن لحظه شماری کنند .  یکی از این جشنواره های جالب و شاد که بسیار هم هیجان انگیز است جشنواره پرتاب گوجه فرنگی در اسپانیاست جایی که شما هدف های خودتونو با گوجه قرمز می کنید !!!!!!

البته قانون و قوانینی هم دارد …..

امروز می خواهیم یک سفر شگفت انگیز داشته باشیم، به یک گودالی عجیب در اسپانیا که از وسط یک علفزار سر در آورده،این جا هم برای بچه ها وهم برای بزرگتر ها می تونه سرگرم کننده باشه،  پس با کارناوال همراه باشید تا درباره این گودال شگفت انگیز بیشتر بدانیم.

حتما برای شما هم پیش آمده که صبح های زود،‌ با استشمام بوی نان تازه ی رهگذری حسی خوب پیدا کرده باشید….

این بار می خواهیم به جایی در مرکز بارسلونا بریم، که همیشه بوی نان تازه اونجا میاد، هتلی با یک نانوایی بزرگ و مجهز ،یکی از مزیت های رقابتی این هتل این است که  علاوه بر ارائه خدمات لوکس و مدرن، هزینه های کم تری رو از مهمانانش می گیره! وهمین موضوع باعث افزایش محبوبیت این هتل شده،‌این جا جایی نیست جز هتل نانوایی Pratik.

This is search results
در حال بارگذاری ...