فضا

سفر به فضا همیشه از زمان های دور برای بشر یک آرزو بوده ولی امروزه با توجه به پیشرفت در علم و تکنولوژی این آرزوی دیرینه خیلی دور از دسترس نیست. سیاره ی سرخ یا همان مریخ چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته است و برنامه هایی برای سفر انسان به آن در نظر گرفته شده است. مریخ نورد های زیادی به این سیاره ارسال شده اند و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار داده اند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به یکی از این مریخ نورد ها که کنجکاوی نام دارد و ۴ سال حضورش بر روی سیاره ی مریخ را مرور خواهیم کرد.

انسان ها بوسیله ی این نوع مریخ نوردها به اطلاعات مهم و ضروری دست پیدا می کنند که در آینده می تواند به سفر انسان ها به مریخ کمک زیادی کنند.

ابتدا با مریخ نورد کنجکاوی آشنا می شویم و سپس خاطرات ۴ سال حضور آن بر روی مریخ را مرور می کنیم.

همراه با کارناوال باشید در سفر به مریخ.

تصور این که بتوان از نگاه یک دوربین GoPro به فضا سفر کرد و دوباره به زمین بازگشت

بسیار جالب خواهد بود . آماده باشید و با کارناوال همراه شوید تا به نظاره ی سفر به فضا

از دیدی متفاوت باشیم .

این ماموریت در ۶ نوامبر سال ۲۰۱۵ انجام شد . هدف ارسال کپسول ماریا ( Maria Capsule ) به فضا بود . مکانی که این موشک پرتاب شد در مرکز فضایی نیو مکزیکو قرار گرفته است .

امروز سفری خواهیم داشت به مدار زمین و از بالا سیاره ی آبی رنگ را خواهیم دید .

اقیانوس ها ، صحرا ها ، کوه ها و … همگی را به گونه ای تازه و کم تر دیده شده به نظاره خواهیم نشست .

به دور زمین خواهیم چرخید و عظمت آن را به همراه هم درک می کنیم .

با پیشرفت در تکنولوژی امروزه بشر می تواند از فضا به زمین نگاه کند و حتی به این شکل درباره ی آن مطلعه کند و حتی آب و هوا را تشخیص دهد .

در این ویدئو خواهید دید که ناسا با نصب کردن یک دوربین فوق العاده پیشرفته و با کیفیت چگونه سیاره ی زمین را از بالا به تصویر کشیده است .

همراه با کارناوال باشید و لذت ببرید .

سوار بر بالون هایی بزرگ شوید و در جو زمین به حرکت در بیایید . این نوعی از سفرهای ماجراجویانه ی هوایی خواهد بود که در آینده ای نه چندان دور شاهد انجام گرفتن آن هستیم . بسیار مهیج و جالب خواهد بود که شما در یک اتاقک ( بهتر است بگوییم کابین ) قرار گرفته اید و توسط یک بالون غول پیکر به سمت فضا بلا می روید و سپس بعد از رسیدن به ارتفاع مناسب در همان جا به حرکت در خواهید آمد و یا حتی می توانید ثابت بمانید .

زمین آبی و زیبا را زیر پاهایتان می بینید و بالای سر خود فضای بی کران را .

به زودی شاهد این نوع سفر به جو زمین خواهیم بود و مطمئنا افراد زیادی تجربه ی پرواز با بالون به جو را خواهند داشت .

همراه با کارناوال باشید تا درباره ی این نوع سفر های فضایی بیشتر بدانیم .

امروز کارناول برای تان سوپرایزی را در نظر گرفته است .

از واضح ترین عکس های مریخی تا تصاویری که کمی باور کردن آنها مشکل است و شما را به یاد فیلم های علمی و تخیلی می اندازد .

تمامی تصاویر توسط ماهواره های فضایی ثبت شده اند و زاویه ای جدید دنیای اطراف مان را به ما نشان می دهد .

با کارناوال همراه باشید تا مجمو عه ای از بهترین تصاویر فضایی شگفت زده تان کند .

سفر به فضا و دیگر سیارات همیشه آرزوی بشر بوده است . امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه های مختلف بستر سفر به فضا مهیا شده است و ما به زودی شاهد گردشگران به فضا خواهیم بود . چندی پیش درباره ی گردشگری فضایی مطلبی را خواندید . امروز با کارناوال همراه باشید تا درباره ی سفر به سیاره ی سرخ ، مریخ برای شما بگوییم . در میان شرکت های بزرگ مانند اسپیس ایکس ، ویرجین و … رقابتی سخت و دشوار شکل گرفته است . در این میان ناسا نیز هر از گاهی خودی نشان می دهد . البته این را باید بگوییم که ناسا از تمامی این شرکت ها قدرتمند تر و پیشرفته تر است .

تصور کنید برای تعطیلات آخر هفته به مریخ سفر کنید . جالب است ؟

همراه کارناوال باشید تا درباره ی سفر به مریخ و پروژه ی اسپیس ایکس بیشتر بدانیم .

فضانورد آمریکایی اسکات کِلی که به عنوان یک عکاس فضانورد شناخته می شود . در طول مدت اقامت خودش در ایستگاه فضایی عکس های بسیار زیبایی از سیاره ما ، زمین انداخته است .

امروز می خواهیم از عکس های او در ISS ( ایستگاه بین‌المللی فضایی که به اختصار ISS نامیده می‌شود، بزرگ‌ترین ساخته دست بشر است که تاکنون در فضا قرارگرفته است. ایستگاه فضایی در ارتفاع۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد ) دیدن کنیم.

همراه کارناوال باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...