منظومه ی شمسی برای ما انسان ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دلیل آن قرار گیری سیاره ی زمین و همینطور خورشیدمان می باشد. از سال ها دور دانشمندان در حال تحقیق و مطالعه بر روی این منظومه و سیارات آن بوده اند تا جایی که دریافتند ۸ سیاره دیگر به همراه قمرهای خود در منظومه ی شمسی قرار دارند. ولی چندی پیش در سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ یکی از کاوشگرهای ناسا به نام WISE از احتمال وجود سیاره ای بزرگ تر از زحل و در فاصله ۱۰ هزار برابری زمین تا خورشید سخن به میان آورده بود و این نتیجه گیری را به زمین مخابره کرد.

نام این سیاره را پلنت ایکس ( Planet X ) یا سیاره ۹ نهادند و امروزه تحقیقات بر روی این سیاره ی عظیم الجثه در حال انجام است. می توان گفت سیاره ۹ عضو جدید منظومه ی شمسی خواهد بود و از این به بعد باید شاهد ۹ سیاره در این قسمت از کهکشان راه شیری بود.

همراه با کارناوال باشید تا با این سیاره بیشتر آشنا شویم.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

مریخ یا همان سیاره ی سرخ از دیرباز مورد توجه بشر قرار گرفته بوده است. این سیاره که از زمین به رنگ سرخ دیده می شود به دلیل شکل و فاصله اش افسانه های زیادی را متوجه خود کرده است تا جایی که تصور می شد موجودات فضایی بر روی این سیاره زندگی می کنند. ناسا و دیگر سازمان های فضایی در چند سال اخیر برنامه های زیادی را به مرحله ی انجام رسانده اند تا جایی که چندین مریخ نورد در حال حاضر بر روی مریخ در حال تحقیق هستند.

چند وقتی می شود که شرکت های خصوصی مانند اسپیس ایکس نیز وارد این حوزه شده اند و آزمایش های زیادی نیز انجام شده. در این میان صداهایی نیز از آغاز عصر تازه ی گردشگری فضایی به گوش می رسد و در آینده ای نه چندان دور بسیاری قادر خواهند بود تا برای گردشگری به فضا سفر کنند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به سفر به سیاره ی مریخ در دنیای امروز و همینطور سرگذشت آن.

در چند ماه اخیر رسانه ها توجه زیادی به سیاره ی سرخ و راه های رسیدن به آن کرده اند و ما نیز قصد داریم تا درباره ی سفر به مریخ در دنیای امروز سخن بگوییم و بیاموزیم که سرگذشت سفر به آن چه بوده است.

همراه با کارناوال باشید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

بشر امروزه برای کشف سیاره هایی جدید در فضا به سختی می کوشد و در تلاش است تا روزی بتواند سیاره ای شبیه به زمین را بیابد. به همین دلیل شروع به مطالعه ی سیاره های نزدیک تر کرده و در این میان نام سیاره ی مریخ می درخشد. چندی پیش در کارناوال مطلبی به نام سفر به مریخ ، سیاره ی سرخ | از خیال تا واقعیت را مطالعه کردید و حال زمان آن فرارسیده تا بدانیم بعد از پایان سفر چگونه می توانیم به خانه یعنی زمین باز گردیم.

شاید برای بسیاری عجیب به نظر برسد که آیا امکان بازگشت وجود دارد؟ جالب است که بدانید برنامه هایی برای سفر به مریخ در حال انجام است ولی بیشتر آن ها بدون بازگشت و یک طرفه می باشند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به موضوع برگشت از این سیاره ی اسرار آمیز.

همراه با کارناوال باشید، قرار است از مریخ به سوی زمین حرکت کنیم.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

ممکن است در این جهان و کهکشان های دیگر سیاراتی همچون زمین ولی کمی متفاوت تر وجود داشته باشند و حیات نیز در آن ها در جریان باشد ولی احتمالش چقدر خواهد بود؟ آیا روزی می رسد که پا بر روی این سیارات بگذاریم؟

چندین سال است که بشر ذهنش معطوف به کشف سیاراتی دیگر شده که امکان حیات بر روی آن ها وجود داشته باشد.

با پیشرفت های فضایی و تکنولوژیکی که امروزه شاهد آن هستیم رسیدن به این هدف خیلی دور از انتظار به نظر نمی رسد و گفته می شود به آن روز و کشف چنین سیاره ای بسیار نزدیک شده ایم. تصور کنید در فاصله ای نه چندان دور از منظومه ی شمسی ما سیاره ای در حال چرخش در مدار خود باشد و در کنار مناسب بودن شرایطش حیات نیز در آن یافت شود و بتوان بر روی آن زندگی کرد. البته اگر موجوداتی هوشمند و یا غیر هوشمند در آن زیست کنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۵ سیاره ای که به تازگی کشف شده اند و انتظار می رود شکلی از حیات بر روی آن ها در جریان باشد. این سیارات میان ستاره ای شاید در فاصله ی دوری نسبت به ما قرار گرفته اند ولی می توان به آن ها در آینده سفر کرد.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval-ir0

زمانی که درباره ی رصدخانه ها صحبت می شود به احتمال زیاد تصویری از یک رصدخانه در یک دشت و یا صحرا در ذهن شما شکل می گیرد که به هنگام کار سقفش باز می شود و دانشمندان با استفاده از تلسکوپ به فضا و کهکشان می نگرند. حال تصور کنید که یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ تبدیل به رصدخانه شود و در حال پرواز در آسمان ها به رصد کردن بپردازد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ سوفیا که در اصل یک رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ می باشد و هدفش تحقیق و نگریستن به فضا و دیگر سیارات است.

با پیشرفت در دنیای تکنولوژی شاید جالب باشد که بدانید راه های تازه تری در حال بررسی است تا بتوان کشفیات جالب تر و بیشتری را انجام داد. سال ها پیش زمانی که درباره ی رصدخانه های هوایی صحبت می کردیم دور از ذهن بود که بتوان آن ها را در دنیای واقعی دید ولی این اتفاق امروز افتاده و این هواپیما در آسمان ها در حال تحقیق بر روی فضا می باشد.

همراه با کارناوال باشید در این سفر جالب و نگاهی خواهیم داشت به فضا از دید این هواپیما.

karnaval.ir0

جهان بزرگتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم و شاید انتهایی را نتوان برای آن متصور شد. با پیشرفت علم و کشف بیشتر فضا متوجه شده ایم که هرچه پیش رویم با موضوعات جدیدی برخورد خواهیم کرد و شاید تا ابد و زمانی که بشر به حیات خود ادامه می دهد این چرخه ادامه پیدا کند. به راستی حقیقت پشت این راز چیست؟ در ورای کهکشان چه در انتظار ما است؟

این سوال هایی است که سالیان سال دانشمندان زیادی را برای پیدا کردن پاسخ به تکاپو انداخته و همین باعث پیشرفت شده است.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به جهان فراتر از منظومه ی شمسی که در چند سال اخیر مورد کاوش توسط تلسکوپ ها و فضاپیماها گرفته است. سیارات زیادی هستند که امکان حیات در آن ها وجود دارد، مانند پروکسیما بی که به تازگی کشف شده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که در آینده به هیچ عنوان مشخص نیست که قرار است چه کشفیاتی مسیر تکامل انسان رو به آینده را تغییر دهد.

همراه با کارناوال باشید در سفر به جهان فراتر از منظومه ی شمسی.

karnaval.ir0

در سال های اخیر دانشمندان به دنبال یافتن سیاره هایی هستند که قابل سکونت باشند و بتوان حیات را در آن ها یافت. ناسا و دیگر سازمان های فضایی در تلاش هستند تا با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها سیاره هایی را شناسایی کنند و برنامه هایی را برای جستجوی حیات در آن ها پیش بگیرند.

تا به حال نتایج جالبی بدست آمده و از آن ها می توان به سیاره ی کپلر اشاره کرد که چندی پیش تبدیل به تیتر اخبار شده بود.

ولی به تازگی سیاره ای دیگر شناسایی شده است که نزدیکترین به ما و منظومه ی شمسی به حساب می آید و گفته می شود که شرایط حیات در آن مطلوب تر از دیگر سیاره های شناخته شده می باشد. این سیاره هنوز ناشناخته های زیادی دارد که باید کشف شوند.

همراه با کارناوال باشید تا با این سیاره ی تازه کشف شده که Proxima b نام دارد آشنا شویم.

karnaval.ir0

سیاره ی اسرارآمیز ونوس سالیان سال است که توجه بشر را به خودش معطوف کرده است. شاید به دلیل شباهتی که با زمین دارد و یا شاید برای ناشناخته بودنش. ونوس دومین سیاره نزدیک به خورشید می باشد و به همین دلیل از زمین بسیار گرمتر است.

در سال های اخیر دانشمندان سعی داشته اند تا اطلاعات بیتشری را درباره ی این سیاره بدست بیاورند.

سیاره ای را تصور کنید که جوی بسیار سمی دارد و سطح بسیار گرمی دارد. در بیشتر مواقع از ونوس به عنوان خواهر دوقلوی زمین یاد می شود و دلیل آن شکل ظاهری و اندازه ی مشابه آن ها می باشد ولی اگر بخواهید بر روی آن زندگی کنید امری غیر قابل قبول به حساب می آید.

ولی ۳ بیلیون سال پیش همه چیز بسیار متفاوت تر بوده است.

همراه با کارناوال باشید تا از گذشته ی ونوس بیشتر بدانیم و از حال آن با خبر شویم.

ونوس

سفر به فضا همیشه از زمان های دور برای بشر یک آرزو بوده ولی امروزه با توجه به پیشرفت در علم و تکنولوژی این آرزوی دیرینه خیلی دور از دسترس نیست. سیاره ی سرخ یا همان مریخ چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته است و برنامه هایی برای سفر انسان به آن در نظر گرفته شده است. مریخ نورد های زیادی به این سیاره ارسال شده اند و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار داده اند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به یکی از این مریخ نورد ها که کنجکاوی نام دارد و ۴ سال حضورش بر روی سیاره ی مریخ را مرور خواهیم کرد.

انسان ها بوسیله ی این نوع مریخ نوردها به اطلاعات مهم و ضروری دست پیدا می کنند که در آینده می تواند به سفر انسان ها به مریخ کمک زیادی کنند.

ابتدا با مریخ نورد کنجکاوی آشنا می شویم و سپس خاطرات ۴ سال حضور آن بر روی مریخ را مرور می کنیم.

همراه با کارناوال باشید در سفر به مریخ.

karnaval0

۱ سال پیش بشر برای اولین بار توانست نگاهی نزدیک به سیاره ی پلوتون بیاندارد، از فاصله ای بسیار طولانی. در ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ فضاپیمای Horizons که متعلق به ناسا می باشد، از پلوتون و در نزدیکی آن تصاویری را به ثبت رساند و باعث شد برای اولین بار از سال ۱۹۳۰ که این سیاره کشف شد بتوانیم نگاهی دقیق و کامل به این سیاره ی یخی داشته باشیم.

تمامی تصاویر تنها در ۳ دقیقه به ثبت رسید و این فضاپیما از سیاره فاصله گرفت.

تمام اطلاعاتی که این فضاپیما به ثبت رساند در اختیار دانشمندان قرار گرفت و به زمین مخابره شد. این امر باعث شد تا اطلاعات فوق العاده و جدیدی به دست بیاوریم و درباره ی پلوتون بیشتر بدانیم.

تیم سرپرستی فضاپیما می گویند اطلاعات جالب و زیادی در رابطه با این سیاره وجود دارد که مردم با شنیدن آن ها متعجب خواهند شد.

همراه با کارناوال باشید تا نگاهی داشته باشیم به این اطلاعات.

پلوتو0

فضا و کهکشان در نهایت عظمت بسیار زیبا و حیرت انگیز است. هیچگاه نمی توان به انتهای آن رسید و اسرارش تمام ناشدنی است. سیاره ها ، ستاره ها ، سحابی ها و … همگی از زیبایی ها و اجزای خارق العاده ی فضا هستند. از گذشته های دور بشر به دنبال کشف ناشناخته ها بوده و هست و به همین دلیل علاقه ی شدیدی به جستجو در فضای بی انتها دارد.

امروزه به لطف تکنولوژی های پیشرفته تصاویر با کیفیت زیادی از فضا گرفته ایم.

سفرهای فضایی نیز آغاز خواهند شد.

در این مطلب با سحابی هایی بسیار زیبا آشنا می شویم و از زیبایی آن ها لذت خواهیم برد.

با کارناوال همراه شوید.

سحابی0

آدم فضایی ، روح ، اماکن مخوف و پر رمز و راز ؛ همگی چیزهایی هستند که انسان در تمام طول زندگی اش روی کره زمین به دنبال آن ها بوده است ؛ به دنبال کشف واقعیت و پاسخ این سوال که آیا واقعا آدم فضایی و روح و پاگنده … وجود دارد یا این ها همه در حد یک توهم است که انسان دوست دارد آنها را باور کند.

همراهمان باشید که سفری پر رمز و راز در پیش است . به  نقاط مختلفی در دنیا می رویم که شهرتشان را مدیون اتفاقات فراطبیعی و غیر معمولی هستند که در آن ها رخ داده ؛ جاهایی که گاه وحشت ، گاه خرافات ، گاه حضور پاگنده ها و  گاه سایه ی آدم فضایی ها بر آن ها سنگینی می کند.

در این سفر به ۵ منطقه ی غیر طبیعی و فرازمینی می رویم ، اماکنی که اتفاقات خاصی که فراتر از روال عادی است در آن ها به وقوع پیوسته است.

همراه کارناوال باشید تا گشت و گذار پر رمز و رازمان را آغاز کنیم ، گشتی گذاری مخصوص ماجراجویان حقیقت…

اماکن غیر طبیعی1100

سوار بر بالون هایی بزرگ شوید و در جو زمین به حرکت در بیایید . این نوعی از سفرهای ماجراجویانه ی هوایی خواهد بود که در آینده ای نه چندان دور شاهد انجام گرفتن آن هستیم . بسیار مهیج و جالب خواهد بود که شما در یک اتاقک ( بهتر است بگوییم کابین ) قرار گرفته اید و توسط یک بالون غول پیکر به سمت فضا بلا می روید و سپس بعد از رسیدن به ارتفاع مناسب در همان جا به حرکت در خواهید آمد و یا حتی می توانید ثابت بمانید .

زمین آبی و زیبا را زیر پاهایتان می بینید و بالای سر خود فضای بی کران را .

به زودی شاهد این نوع سفر به جو زمین خواهیم بود و مطمئنا افراد زیادی تجربه ی پرواز با بالون به جو را خواهند داشت .

همراه با کارناوال باشید تا درباره ی این نوع سفر های فضایی بیشتر بدانیم .

فضا0

آرزوی زندگی در سیاره قرمز رنگ مریخ و کره ماه و دیگر سیارات همیشه در طی تاریخ بارها و بارها عنوان شده است.

طوری که حتی امروزه با وجود دستیابی‌های چشمگیر علمی و افزایش اطلاعات از اجرام آسمانی، هنوز هم زندگی در جایی مانند مریخ شبیه آرزوست.

سفر امروز کارناوال رنگ و بویی هیجان‌انگیز و داستانی به خود می‌گیرد..

کارناوال شما را به جایی منحصر به فرد و سرخ رنگ دعوت می‌کند.

به قطعه‌ای از مریخ بر روی زمین ، جزیره دِوون.

دوون0

سفر کردن یکی از بهترین تفریحات به حساب می آید . بهتر است سفر و مقصد خود را بر حسب علاقه ی خود انتخاب کنید . بطور مثال اگر از طبیعت خوشتان می آید به دل طبیعت بروید و یا اگر علاقه مند به مکان های باستانی و تاریخی هستید به این مکان ها سفر کنید . حال تصور کنید اشخاصی علاقه مند به فضا و آسمان هستند . این گونه افراد می توانند به مناطق دور از شهر مانند صحرا و کوهستان سفر کنند و از آسمان شب لذت ببرند .

ولی مکان های دیگری نیز وجود دارد که هم جذاب هستند و هم ماجراجویانه . با خود می پرسید از چه مکان هایی سخن می گوییم .

این افراد زمانی که به آسمان شب نگاه می کنند گویی وارد دنیایی دیگر شده اند و این دنیا چقدر زیبا است . ستاره ها را می بینید که می درخشند و تو را به آسمان و کهکشان فرا می خوانند .

همراه کارناوال باشید تا سفری به مکان هایی داشته باشیم که برای دوستداران آسمان و فضا بسیار مناسب خواهد بود ، البته در فصل تابستان .

شاتل0

چندی پیش در کارناوال مطلبی را مطالعه کردید و ۱۵ سوال از ۳۰ سوال اساسی درباره ی سفر به مریخ را با هم خواندیم . متوجه شدیم که از ابتدای سفر تا به انتها چه موضوعات و خطراتی می تواند مسافران به سیاره ی مریخ را درگیر خود کند . حال وقت آن رسیده تا بیشتر وارد جزئیات شده و احتمالات بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم . در ادامه به سوالاتی پاسخ داده خواهد شد که ممکن است برای شما بسیار جالب باشد .

تصور کنید مسافران با موجودات بیگانه برخورد کنند و یا حیات بیابند . چه می شود ؟

دانشمندان و مسئولان این پروژه به خوبی تمامی احتمالات را در نظر گرفته و اقدامات مورد نیاز را انجام داده اند .

ممکن اسن به هنگان انجام ماموریت اتفاقی رخ دهد و این موضوع به هیچ عنوان دور از انتظار نیست .

در ادامه اگر قسمت اول پاسخ به ۳۰ سوال اساسی درباره ی سفر به مریخ را خوانده اید با قسمت دوم همراه ما باشید .

کارناوال شما را به سیاره ی سرخ خواهد برد .

مریخ0

بشر به دنبال کشف ناشناخته ها در تلاش است تا به دیگر سیارات سفر کند و مکانی مانند زمین را بیابد . ولی قبل از آن نیازمند این است تا پیشرفت هایی را در زمینه ی سفرهای فضایی بدست بیاورد . در این راستا برای اولین بار به کره ی ماه سفر کرد و این اخرین باری بود که انسان خود را بر روی زمینی در فضا دید . در طی سال های اخیر فقط فضاپیما و کاوشگر به دیگر سیارات ارسال شده و خبری از انسان نبوده است .

قرار است در آینده بشر به سیاره ی سرخ ، مریخ سفر کند . تمامی مراحل مشخص است و حتی می دانند که چه افرادی را برای این سفر انتخاب کنند . ناسا مسئول این پروژه است و برای تمامی انسان ها یک ماموریت مهم به حساب می آید .

قبل از سفر به این سیاره ممکن است سوالاتی در ذهن همه شکل بگیرد و برایشان جالب باشد تا بدانند که بشر چگونه می خواهد به این سیاره سفر کند و بر روی آن به زندگی خود ادامه دهد .

جالب است مگر نه؟

در این مطلب به ۱۵ تا از ۳۰ سوال در این زمینه پاسخ خواهیم داد و در آینده ای زود به ۱۵ سوال دیگر نیز خواهیم پرداخت .

همراه کارناوال باشید تا به اتفاق هم جواب سوالات را بدانیم و برای سفر به این سیاره دیگر سوالی در ذهن ما وجود نداشته باشد .

ناسا0

امروز کارناول برای تان سوپرایزی را در نظر گرفته است .

از واضح ترین عکس های مریخی تا تصاویری که کمی باور کردن آنها مشکل است و شما را به یاد فیلم های علمی و تخیلی می اندازد .

تمامی تصاویر توسط ماهواره های فضایی ثبت شده اند و زاویه ای جدید دنیای اطراف مان را به ما نشان می دهد .

با کارناوال همراه باشید تا مجمو عه ای از بهترین تصاویر فضایی شگفت زده تان کند .

فضا0

در سپتامبر سال ۱۹۷۷ دو فضاپیما به فضا پرتاب شدند . هدف آن ها تحقیق و جستجو بود تا بتوانند شواهدی مبنی بر وجود حیات در سیارات دیگر را پیدا کنند . ولی هدف دیگری نیز داشتند . آن ها حاوی پیام هایی بودند تا بتوانند تمامی اطلاعاتی که میتواند ما را به دیگر موجودات هوشمند معرفی کند را ارسال کنند . جنس این فضاپیما ها از طلا می باشد و این خودش یعنی حیات بر روی کره ی زمین وجود دارد .

صداهایی از کره ی زمین مانند طبیعت ، موسیقی و … را این فضاپیما ها ارسال می کنند . آهنگ های بتهوون ، سلام و احوال پرسی به ۵۴ زبان مختلف و عکس های مهمی از زندگی بر روی سیاره ی زمین از اطلاعاتی هستند که به فضا و کهکشان از طریق این فضاپیماها ارسال می شود . تیمی که بر روی این پروژه کار می کند تصاویری از جنبه های مختلف حیات را در ۲۰ فولدر و تعداد ۱۱۸ عکس گردآوری کرده اند .

در ادامه درباره ی این پروژه خواهید خواند و تعدادی از عکس ها را که نشنال جئوگرافیک جمع آوری کرده را می بینید . توضیحاتی مهم درباره ی عکس ها داده شده است و با مطالعه ی توضیحات بسیاری از سوال های بی جواب درباره ی حیات بر روی زمین به جواب خواهند رسید .

همراه کارناوال باشید .

فضا0

سفر به فضا و دیگر سیارات همیشه آرزوی بشر بوده است . امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه های مختلف بستر سفر به فضا مهیا شده است و ما به زودی شاهد گردشگران به فضا خواهیم بود . چندی پیش درباره ی گردشگری فضایی مطلبی را خواندید . امروز با کارناوال همراه باشید تا درباره ی سفر به سیاره ی سرخ ، مریخ برای شما بگوییم . در میان شرکت های بزرگ مانند اسپیس ایکس ، ویرجین و … رقابتی سخت و دشوار شکل گرفته است . در این میان ناسا نیز هر از گاهی خودی نشان می دهد . البته این را باید بگوییم که ناسا از تمامی این شرکت ها قدرتمند تر و پیشرفته تر است .

تصور کنید برای تعطیلات آخر هفته به مریخ سفر کنید . جالب است ؟

همراه کارناوال باشید تا درباره ی سفر به مریخ و پروژه ی اسپیس ایکس بیشتر بدانیم .

مریخ0
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...