هر گوشه از ایران زیبایی های خود را دارد؛ شمال که می روی طبیعتش روحت را تازه می کند، قلب ایران، کویرش حرف های ناگفته ی زیادی در سینه دارد و جنوبش صفا و صمیمتی بی مثال دارد. نا خودآگاه نام جنوب ایران را که می شنوی، دنیایی از مهر و محبت و یک رنگی برایت تجسم می شود. خطه ای با مردمان بی ریا و دوست داشتنی.

بندرعباس یکی از شهرهای جنوبی ایران و مرکز استان هرمزگان است که مردمانش به زلالی آب خلیج و دریای عمان و به خونگرمی آفتاب سوزان جنوبند. آن ها مانند دیگر مناطق کشورمان، با آب و خاک خود انسی دیرینه دارند و روزگار را با این دوستی عمیق سپری می کند.

حال که راهنمای سفر به بندرعباس | معرفی شهر را مطالعه کردیم و با خصوصیات اصلی این دیار آشنا شدیم و از موزه های بندرعباس | گردشگری تاریخی در جنوب ایران دیدن کردیم بهتر است سری به بازار شهر بزنیم و محصول کار و تلاش بندری ها و سوغات خوشمزه بندرعباس را ببینیم.

در این سفر می خواهیم با سوغات و صنایع دستی استان هرمزگان آشنا شویم. مگر می شود به سفر رفت و چیزی برای خود و همراهانمان به یا

با کارناوال همراه شوید.

%da%af%d9%88%d8%a7%d9%88%d8%a70

پیش تر در مطلب سوغات اصفهان | خوشمزه هایی از دیار نصف جهان، راهی اصفهان شدیم و برایتان از سوغاتی های خوشمزه ی این دیار سخن گفتیم. طعم گز و پولکی و شیرینی های لذیذی را چشیدیم و خاطره ای شیرین را برای خود رقم زدیم. هرچند که این خوراکی های خوشمزه، یادگاری های شیرینی از سفر به دیار نصف جهان هستند اما صنایع دستی، سوغاتی های ماندگارتری هستند که نقش و نگار و رنگ و لعابشان را از جان و دل هنرمندان و از عشق جاری در دست هایشان گرفته اند.

صنایع دستی اصفهان حاصل ذوق و هنر استادکاران را به نمایش می گذارد و خاطره ای ماندگار از سفر را برایتان رقم می زند. هر بار که چشمتان به یکی از این صنایع دستی بیفتد، بی درنگ روزهای شیرینی که در سفر گذرانده اید در ذهنتان زنده می شوند و لحظه لحظه اش از جلوی چشمانتان عبور می کند.

صنایع دستی هر دیار نماد هویت و فرهنگی دیرینه است و ارزش بسیاری دارد. پس اگر می خواهید در سفر به اصفهان، یک یادگاری ماندنی برای خود و عزیزانتان تهیه کنید راه بازار را در پیش بگیرید و از میان صنایع دستی رنگارنگ یکی را انتخاب کرده و خریداری کنید.

با هم قدم به دنیای صنایع دستی اصفهان می گذاریم…

با کارناوال همراه باشید…

صنایع اصفهان

در کنار همه ی خوشگذرانی ها، یکی از تجربیات سفر، خرید سوغات در مقصد است که می تواند لحظات خوشی را برای شما فراهم کند. به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید دنیایی از انتخاب ها برای خرید سوغات پیش رویتان قرار می گیرند و برای انتخاب مناسب تر، بهتر است قبل از سفر سوغاتی هایی که در مقصد انتظارتان را می کشند، بشناسید. می خواهیم سری به گوشه ای از کشورمان بزنیم تا نگاهی به ره آورد آن داشته باشیم.

راهی اصفهان هستیم و در سفرمان به این دیار پس از گشت و گذار در میان تاریخ چشم نواز، به سوی بازار می رویم تا هم از دیدن ویژگی های معماری و تماشای جریان زندگی در آن لذت ببریم و هم در قسمت های مختلف آن به دنبال سوغاتی های دیار نصف جهان باشیم.

سوغاتی های اصفهان تنوع زیادی دارند و بسته به اینکه به دنبال چه چیزی هستید می توانید یکی از آنها را اتنخاب و خریداری کنید. می توانید به سراغ یادگاری های خوشمزه ی  اصفهان بروید و یا در دنیای رنگارنگ صنایع دستی آنچه که می خواهید را بیابید.

امروز قصد داریم سوغاتی های خوشمزه ی اصفهان را به شما معرفی کنیم و در فرصتی دیگر به معرفی صنایع دستی آن بپردازیم. اما قبل از هر چیز می توانید سری هم به راهنمای سفر به اصفهان بزنید تا اطلاعات لازم پیش از سفر به این استان را به دست آورید.

با کارناوال همراه باشید…

isfahaan-souvenirrr0

خلق آثار هنری یکی از کارهایی است که در طول تاریخ ،دستان هنرمند ایرانیان به آن مشغول بوده است. آثاری که نشان از ترکیب هنر با عشق دارند و هریک جلوه هایی چشم نواز را ایجاد کرده اند. آثاری که در گوشه گوشه ی زندگی ها جایی برای خود باز کرده و رنگ تازه ای به آن بخشیده اند. در این هنرها از طبیعت بهره جسته و عناصر مختلف آن را به کار بسته اند. گاه با بافتن شکل تازه ای به شاخ و برگ درختان داده و گاه از جسم بی جان خاک ظروف و مجسمه هایی دیدنی را خلق کرد اند.

امروز به سراغ یکی از هنرهایی می رویم که عناصر گرانبهای طبیعت را به کار می گیرد و وجود آثار تاریخی قدمت هزارساله و ارزش آن را نمایان می سازد. صنعتی باستانی که از سنگ های رنگین قیمتی و نیمه قیمتی برای زینت بخشی به اشیاء استفاده می کند و نقشی تازه را به آنان هدیه می دهد. این هنر ارزشمند جا و مکان خاصی ندارد و در سرتا سر این سرزمین رواج پیدا کرده است.

قصد داریم به هنری به نام مرصع کاری آشنا شویم و آن را به شما معرفی کنیم

با کارناوال همراه باشید…

%d9%85%d8%b1%d8%b5%d8%b90

شیراز یکی از شهرهای مهم و پر بازدید ایران می باشد که هر روز شاهد حضور هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

در سفر به شیراز، دنیایی از خاطره و تجربه برای هر مسافری باقی خواهد ماند که انسان را مجاب می کند تا بخشی از شیرینی های سفر را با دیگران به اشتراک گذاریم. از طرفی دیگر این همه زیبایی این سوال را در ذهن متبادر می سازد که مردمان هنرمند آن را بشناسد. یکی از بهترین راه ها برای شناخت اهالی هر منطقه، مطالعه صنایع دستی آنهاست تا با علایق و نوع کار آن ها آشنا شد.

صنایع شیراز از غنای قابل توجهی برخوردارست که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. در این سفر، کارناوال به معرفی صنایع دستی شیراز می پردازد.

کارناوال برای آشنایی و سفری بهتر به راهنمای سفر به شیراز | معرفی شهر  پرداخته و سعی دارد تا تمام نکات مورد نیاز یک گردشگر در شیراز را معرفی کند. قبلا هم مطالب کاملی در موضعات مختلف برای شناخت بهتر شیراز در کارناوال منتشر شده اند که بد نیست آن ها را بخوانید:

سوغات شیراز | خوشمزه هایی از دیار شعر و ادب

غذاهای سنتی شیراز | قسمت اول

غذاهای سنتی شیراز | قسمت دوم

با کارناوال همراه شوید تا امروز با سوغات و صنایع دستی شیراز بیشتر آشنا شویم.

%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b20

خریدن سوغات یکی از قسمت های سفر است که امکان به اشتراک گذاشتن لذت سفر را با عزیزانتان به شما می دهد. با خرید سوغات به دیگران نشان می دهید که هر چقدر هم از آنها دور باشید باز هم به یادشان هستید و سعی در نشاندن لبخند بر روی صورتشان را دارید.

هر خطه و سرزمینی بر اساس آداب و فرهنگ مردمانش سوغاتی های متفاوتی دارد. این سوغاتی ها ممکن است خوراکی های خوشمزه ای را شامل شوند یا دنیایی از طرح ها و نقش ها را در صنایع دستی منحصر به فرد خود به تصویر بکشند.

در شهرها و استان های مختلف ایران نیز سوغاتی های مختلفی وجود دارند که طعم تازه ای به سفر شما می دهند. کافیست راهی بازار ها شوید و دنیایی از سوغات و صنایع دستی را ببینید که شما را به سوی خود می کشاند.

قصد داریم راهی استان زنجان شویم و سوغات و صنایع دستی آن را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این استان از هیچ تجربه ای جا نمانید.

با کارناوال همراه باشید.

سوغات زنجان

یکی از خاطرات خوش هر سفری رفتن به بازار و خرید سوغات برای عزیزانی است که چشم انتظار بازگشت ما هستند. با عشق به تماشای دنیای رنگارنگی می پردازیم که برای هر سلیقه ای انتخابی را پیش رویمان می گذارد. گاه رنگین کمانی از سوغاتی های خوشمزه و گاه دنیای پر طرح و نقش صنایع دستی پیش چشممان دلبری می کند.

هر شهری سوغات و صنایع دستی خاص خود را دارد که با چاشنی عشق و هنر همراه شده است و تکه ای از فرهنگ آن سرزمین را به ما نشان می دهد. هر چندوقت یک بار به شهر و دیاری سر زدیم و برایتان از سوغات و صنایع دستی آن دیار سخن گفتیم.

چندی پیش سفری به استان همدان داشتیم و در بازار های این شهر به گشت و گذار پرداختیم و شما را با تجربیات خوشمزه ای که در این استان انتظارتان را می کشند، آشنا کردیم. در مطلب سوغات همدان | خوشمزه هایی از پایتخت تاریخ و تمدن سوغاتی های همدان را به شما معرفی کردیم و امروز می خواهیم پا به دنیای صنایع دستی بگذاریم.

کارناوال را در سفر به دنیای صنایع دستی همدان همراهی کنید.

%d8%b3%d9%88%d8%ba%d8%a7%d8%aa-%d9%87%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%860

سفر همیشه در به جاده زدن، به مقصد رسیدن و تماشای جلوه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی خلاصه نمی شود. لذت سفر وقتی کامل می شود که یادگاری هایی را نیز از خود به جای بگذارد. یادگاری هایی که طعم شهر های مختلف را در خود جای داده اند.

رفتن به بازار و گشت و گذار در آن و خرید سوغات هایی که لبخن را بر لبان عزیزانمان می نشاند بخش مهمی از سفر است که تجربیاتمان را کامل می کند. اما بهتر است قبل از سفر سوغاتی های مقصد را به خوبی بشناسید، چرا که ممکن است در بازار و میان ره آوردهای رنگارنگ سر در گم شوید و چیزی را از قلم بیاندازید.

تا به حال به شهرهای مختلفی سرزده ایم و این بار قصد رفتن به بازارهای همدان را داریم. شهری باستانی با تاریخی چند هزار ساله که آثار یافت شده در آن قدمت کهنی را به نمایش می گذارند.

قصد داریم سوغاتی های خوشمزه ی همدان را به شما معرفی کنیم و در مطلبی دیگر به صنایع دستی آن بپردازیم.

با کارناوال همراه باشید…

hamedaaaan0

عشق به هنر را در سراسر تاریخ ایران می توان دید و با تمام وجود لمس کرد. در هر تکه ای از این سرزمین، دستان هنرمندی به زدن نقش و نگار مشغول است و با عشق و از اعماق قلب خویش تصویری تازه را می سازد تا رهگذران را مبهوت آن سازد.

از شمال تا جنوب کشور، مردمان هر خطه ای بنا بر هر آنچه در دسترس بوده به هنری خاص روی آورده اند. گاه به سراغ درخت عشق رفته اند و با استفاده از شاخ و برگش به ارغوان بافی مشغول شده اند. در جایی دیگر دست به درخت خرما برده و سیس بافی را پیشه کرده اند. گاه حتی به تراشیدن سنگ پرداخته و آثاری با سنگ شکل داده اند…

این چشم انداز های هنر آن قدر زیاد هستند که برای شمردن و شناختشان باید عمری را صرف کرد. امروز می خواهیم به سراغ یکی از این چشم انداز ها برویم که ممکن است در همین لحظه هم به قسمتی از زندگی شما جلوه داده باشد…

با ما به دنیای صنایع دستی ایران بیایید…

کارناوال را در شناخت هنر سرمه دوزی همراهی کنید…

sermeh-doozi3

شیراز شهر شعر است و ادب. شهری که با یکبار سفر به آن، یک عمر خاطره را برایتان به جا خواهد گذاشت.

برای ورود به آن باید از دروازه قرآن گذر کنی تا  قدم در شهر عشق گذاری. پس از ورود، عطر فوق العاده بهارنارنج به استقبالت می آید و سرمستت می کنند تا بدانی که وارد بهشتی زمینی شده ای.

بی شک سفری دلنشین و فوق العاده را در پیش داری. سفری که یادش را همیشه و همه جا با خود به همراه خواهی برد. اما در هر لحظه از این سفر دلتنگ دوستان و خانواده ات می شوی و باید هرطور شده آن ها را در این سفر شریک کنی.

برای آن که شیرار و خاطراتش را با خود به دیار خود ببری باید ارمغانی از این سفر تهیه کرده و همراه خود ببریم.

پس راهی بازار شده و تحفه ای را تهیه کرده تا با خود از این شهر دلنشین ارمغانی به یاد ماندنی به دیار خود ببری…

با کارناوال همراه شوید تا لحظاتی دلچسب و خوشمزه را با هم تجربه کنیم…

iran%d8%b0220

سفری خواهیم داشت به دنیای طرح ها و رنگ ها…

نقش و نگار هایی که تنها عشق می تواند آنها را خلق و چشمانی را محو تماشای خود کند. دست سازه هایی که ذره ذره اش حکایت از دستانی دارد  سرشار از هنر …

راهی کرمان هستیم تا تجربیات تازه ای از این شهر را به شما نشان دهیم. کمی قبل تر از این هم در بازار این شهر گشتی زدیم. بازاری که با سوغاتی های خوشمزه و رنگارنگش به استقبالمان آمد و طعم تازه ای به سفرمان بخشید.

همه ی تجربیات خوشمزه استان کرمان را در مطلبسوغات کرمان | خوشمزه هایی از دیار کریمان با شما به اشتراک گذاشتیم تا از چشیدن هیچ طعمی جا نمانید. حالا می خواهیم به دنیای پر رنگ و لعاب صنایع دستی کرمان قدم بگذاریم. خرید صنایع دستی یکی از قسمت های سفر است که تجربه ی ماندگاری از سفر برایتان به ارمغان می آورد .در بازگشت از سفر ، صنایع دستی زینت بخش خانه های شما و عزیزانتان می شود و با هربار نگریستن به آن خاطره ای شیرین از ذهنتان عبور می کند.

پس اگر خواهان یک یادگاری ماندنی از سفر به کرمان هستید خرید صنایع دستی را در برنامه ی سفرتان بگنجانید.

کارناوال را در گشت و گذار میان دنیای صنایع دستی کرمان همراهی کنید

قالی کرمان

سفر همیشه حال و هوای آدم را عوض می کند . دل به جاده می زنیم و به سفر می رویم و کوله باری از تجربیات تازه را با خودمان باز می گردانیم . تجربیاتی که حسابی در گوشه ی ذهنمان جا خوش می کنند و با یادآوریشان شیرینی لبخندی را به صورتمان می نشانند . تصاویری که از اماکن تاریخی ، طبیعت چشم نواز و جای جای مقصدمان در ذهنمان نقش می بندد لذتی فراموش نشدنی را برای ما به ارمغان می آورند .

اما همه چیز به همین چیزها ختم نمی شود . مقصدمان هر کجا که باشد به غیر از دیدنی های رنگارنگ ، جاذبه های دیگری را هم در خود جای داده است . جاذبه هایی که می توانید آنها را به محل زندگیتان بیاورید و خانواده و دوستان را هم در لذت بردن از آن شریک کنید . جاذبه هایی که گاه جلوه ای چشم نواز دارند و گاه تجربه ای خوشمزه را نصیبمان می کنند . پس برای اینکه این تجربه ها را از دست ندهید ، در سفر به هر مقصدی خودتان را برای رفتن به بازار و خرید سوغات آماده کنید.

می خواهیم به استان کرمان قدم بگذاریم و سوغاتی های این شهر را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان هیچ تجربه ای را از دست ندهید.

مطلب سوغات و صنایع دستی کرمان را از دست ندهید.

با کارناوال به دنیای سوغاتی های کرمان بیایید…

jfh11%d8%ab%d8%ab%d8%ab0

قصه شیرین سفر آنگاه شیرین تر می شود که کامت را با شیرینی های خوش عطر و طعم آن دیار شیرین کنی.

هر جا که میروی مردمش برایت خیر می خواهند و شادکامی، این را از سوغات جای جای ایران می توان فهمید؛ چراکه با ورودت با شیرینی ها و سوغات فوق العاده به استقبالت آمده و در بازگشت توشه ای از بهترین را در کوله ات می گذارند. این بار به ارومیه می رویم و برایتان نقل و شیرینی های بی نظیر به سوغات می آوریم.

ارومیه شهری با مردمان مهربان و مهماندوست در آذربایجان غربی است. شهری با سوغات متنوع بسیار. شهری با شیرینی های بسیار خوشمزه و نقل ها و حلواهای خوش عطر و طعم…

با کارناوال همراه شوید در این سفر شیرین، تا در این بخش با نقل ها و حلواهای ارومیه بیشتر آشنا شویم.

نقل ارومیه

کاروان صنایع دستی ایران به تهران رسید ؛ این خبری بود که چند روز پیش منتشر کردیم و همان جا قول یک گزارش اختصاصی کارناوالی را به شما دادیم ؛ گزارشی از نمایشگاه کاروان صنایع دستی ایران که بعد از توقف سه روزه در استان البرز با ۴۰ غرفه از صنایع و تولیدات استان های مختلف به تهران رسیده و بساط خوشمزه ها و صنایع دستی اش را در فرهنگسرای اشراق به پا کرده است.

آدینه شد و کارناوال دوربینش را به دست گرفت و راهی شرق تهران و فرهنگسرای اشراق شد تا هم گشتی در این جشنواره بزند و هم گزارشی اختصاصی را برای آن کسانی که علی رغم میل باطنی نتوانستند به این جشنوراه بیایند تهیه کند و آن ها را راهی سفری تصویری به جشنوراه کاروان صنایع دستی تهران کند.

همراه کارناوال باشید تا با هم به فرهنگسرای اشراق برویم و از این نمایشگاه دیدن کنیم.

نمایشگاه صنایع دستی فرهنگسرا اشراق

در سرزمینی زندگی می کنیم آکنده از هنر …

در هر جایی که قدم بگذاری ، به هر شهری که سر بزنی ، به تماشای هر روستایی که بروی و در هر نقطه ای که باشی جلوه ای از هنر را لمس خواهی کرد .

دستان هنرمند در جای جای کشورمان به خلق آثاری ارزشمند مشغول هستند که در ذره ذره ی آنها عشق به هنر موج می زند . گویی این قلب است که خلق می کند و می سازد و جلوه ای تماشایی را به چشمان رهگذران هدیه می دهد . چشمانی که غرق در دنیای زیبای رنگ ها و نقش ها می شوند و اینجاست که می توان گفت : ” هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند ”

به راستی که دل می ربایند این دست سازه های پر نقش و نگار ….

هنر به هر جایی که رسیده خودش را در نقشی نمایان کرده و خودش را به دستان هنرمندی سپرده  است در جایی با تار و پودی از نخ در آمیخته ، در جایی دیگر خودش را با سنگ های زینتی آراسته ، در جایی نقش و نگاری از رنگ را پدید آورده و در جایی هم از جنس چوب است .

امروز می خواهیم به قلب یکی از هنرهای زیبای ایران عزیزمان برویم . هنری به نام ارغوان بافی که دست سازه هایی چشم نواز را پدید آورده است .

با کارناوال در سفر به دنیای صنایع دستی ایران همراه باشید…

ارغوان بافی

از ابتدای سفر هر بار که لحظه ای شاد را تجربه می کنی، دلت برای خانواده و دوستانت تنگ می شود و آرزو میکنی، ای کاش همراهت بودند و باهم می خندیدید…

از جلوی هر مغازه ای که رد می شوی، قصد خرید تحفه ای برایشان داری، می خواهی هر طور شده آن ها را در این سفر شریک کنی.

کرمانشاه نیز مانند دیگر شهرهای ایران پر است از صنایع دستی متنوع و زیبا و سوغات رنگارنگ. باید نیم روزی را در بازار با صفای کرمانشاه سپری کنی و حجره های مملو از محصولات و صنایعشان را خوب ببینی تا هرآنچه دلت می خواهد برای عزیرانت از کسبه مهربان و شیرین سخن بازار خرید کنی و سفرت را پربار تر کنی.

کارناوال در سفر به این دیار قصد دارد، برای همراهان خود از صنایع دستی کرمانشاه را معرفی کند.

همراه کارناوال شوید …

تتتا0

نان جزئی جدا ناشدنی از سفره های ایرانی است. اما در هر خطه از این سرزمین با توجه به شرایط اقلیمی آن، نان های متفاوتی پخته می شود.

در رژیم غذایی مردم کرمانشاه نیز نان و شیرینی های سنتی و مخصوص منطقه خودشان گنجانده شده است که بسیاری از آن ها را در شهرهای دیگر نخواهید دید.

یکی از بزرگترین وجه تمایز نان و شیرینی های کرمانشاه با ممناطق دیگر در استفاده از روغن کرمانشاهی است که عطر و طعمی متفاوت به غذاها و نان ها می بخشد.

کارناوال در سفر خود به کرمانشاه تعدادی از نان های سنتی معروف این خطه را بایتان معرفی خواهد کرد.

با ما همراه شوید در این سفر خوشمزه و شیرین؛ سفری متفاوت که خاطرش سال های سال شیرین و دوست داشتنی ماندگار می ماند.

bvjfضض0

بار دیگر در سفر به نقطه دوست داشتنی خرید سوغاتی رسیدیم.

سوغات دیاری چون گیلان ، که قدم بر هر تکه اش می گذاری، تنها زیبایی می بینی و بس، باید بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

مردان و زنان مهربان گیلانی با توجه به موقعیت توریستی شهر و روستایشان، صنایع دستی و آثاری را خلق می کنند که نمایانگر سنت و بینش و نوع زندگیشان است.

چندی پیش هم در سفرمان به گیلان طی دو مجموعه ( غذاهای محلی گیلان | قسمت اول و غذاهای محلی گیلان | قسمت دوم ) غذاهای محلی این خطه ی سرسبز را با هم امتحان کرده بودیم ؛ امروز نوبت به صمایع دستی و سوغات شمال رسیده است.

کارناوال امروز بار دیگر به استان گیلان سفر می کند و سوغات و صنایع دستی این استان را به همراهان خود معرفی می کند.

بازار سنتی رشت

در محلات قدیمی نشین بعضی شهرها که می روی، هنوز هم صدای دستگاه های نساجی طنین انداز است . کارگاه های مختصر و نیمه تاریک ، زحمت‌کش‌ترین کارگران را به درون خود کشیده است ، دراین کارگاه ها ، کارگران پیر و جوان با وسایل بسیار ساده و ابتدایی ، پای دستگاههای سنتی ، جهت احیاء میراث نیاکان خود به بافندگی فرآورده‌های دستی مشغولند.

بافته‌های آنها اگرچه ساده به نظر می‌رسد ، اما تلاش های ستودنی آنها در نقش‌ها نمایان است.در میان این همه نقش رنگارنگ ، چادر شب با آن نقوش منحصر به فرد خود نمایی می کند . هر چند که گذر ایام گرد و غبار را بر چهره اش نشانده است اما قدیمی تر ها  از شمال تا جنوب کشور آن را به خوبی می شناسند.

در شناخت این هنر – صنعت فراموش شده با کارناوال همراه باشید.

چادرشب

سفر برای هر فردی پر است از خاطرات و یادگارهای فراوان.

مسافر هر شهر و روستایی ، پس از گشت و گذار و بازدید از مکان های تاریخی و طبیعی، هنوز سفرش را تکمیل نکرده و گویی راهی  را تا نیمه رفته و هنوز به حظ کامل از آن نرسیده است.

به همین خاطر ، مسافر راهش را به سمت بازار سنتی شهر و روستا پیش گفته و با صنایع دستی و سوغات آن جا آشنا شده و تحفه ای را برای خانواده و دوستان خود تهیه کرده و آن ها را در لذت این سفر شریک می کند.

کارناوال نیز در سفر خود به شهر قزوین برای همراهان و دوستان خود، سوغات و صنایع دستی این شهر را معرفی می کند تا در سفر به قزوین ، ارمغانی ناب را همراه خود به شهر و دیارشان برند.

قزوین0
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...