بشر همواره به دنبال راهی برای استفاده از مواد موجود در محیط زندگی اش بوده است. وی شاخ و برگ درختان، مو و پشم حیوانات و هر آنچه که در دسترسش بوده را به کار گرفته تا محصولاتی تازه را برای خود خلق کند و یا رنگ تازه ای به وسایل زندگی بدهد. این کار باعث شد تا به مرور زمان آثاری ارزشمند و هنرمندانه به وجود بیاید و روز به روز بر زیبایی آنها افزوده شود.

در گوشه گوشه ی ایران نیز هنر ها و صنایع دستی رواج دارند و از طرفداران زیادی برخوردارند. این هنرها گویای فرهنگ مناطق مختلف هستند و بخش مهمی از راه و روش زندگی را به نصویر می کشند. همراه با شما به نقاط مختلف ایران سفر کردیم و در مطالب زیراین محصولات ارزشمند را به شما معرفی نمودیم:

سوغات و صنایع دستی اصفهان

سوغات و صنایع دستی شیراز

سوغات و صنایع دستی همدان

سوغات و صنایع دستی کرمان

حالا راهی دیاری دیگر از سرزمینمان هستیم تا با صنایع دستی و نقش و نگارهای چشم نواز و هنرمندانه ی آنها آشنا شویم و در سفر به آن زیباترین ها و بهترینهایشان را برای عزیزانمان تهیه کنیم. به استان سیستان و بلوچستان می رویم؛ جایی که پیش از این نیز به آن سفر داشتیم و در مطالب زیر از آن سخن گفتیم:

 آداب و رسوم اقوام ایرانی | بلوچستان

غذاهای محلی سیستان و بلوچستان | گشت و گذاری خوشمزه

این بار می خواهیم سری به صنایع دستی این استان بزنیم.

همراه کارناوال  شوید و به دنیای صنایع دستی سیستان و بلوچستان قدم بگذارید…

صنایع دستی سیستان و بلوچستان

سرزمینمان ایران، در غرب خود خطه ای را در آغوش کشیده که طبیعت بکر و دست نخورده و مناظر بی بدیلش زبانزد خاص و عام است. شاید عروس آبشارهای ایران شایسته ترین لقبی باشد که بتوان به دیاری به نام لرستان نسبت داد؛ دیاری که خاستگاه جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی است که با دیدنشان، زبان از توصیف قاصر می ماند. پیش از این با هم راهی این دیار شدیم تا به تماشای دیدنی های کم نظیر آن بنشینیم. همه ی دیده هایمان را در مطالب زیر با شما به اشتراک گذاشتیم:

دیدنی ها و جاذبه های لرستان 

حالا می خواهیم راهی بازار شویم و به شما بگوییم که در سفر به لرستان، در کنار لذت بردن از طبیعت و دیدنی های بی مثال، چه رَه آوردی را برای دوستان و خانواده تان تهیه کنید تا به آنها بگویید که همواره به یادشان هستید. در این استان می توانید به سراغ خوراکی های خوشمزه بروید و کامتان را با آنها شیرین کنید و یا از میان دنیای رنگارنگ صنایع دستی ها یکی را انتخاب نمایید و یادگاری را به دیگران هدیه دهید.

با کارناوال به دنیای سوغات و صنایع دستی لرستان قدم بگذارید..

فرهنگ و تمدن کهن سرزمینمان زبانزد خاص و عام است و یکی از جلوه های این فرهنگ غنی، که در شکل ها و طرح هایی چشم نواز و رنگارنگ دیده می شوند، صنایع دستی هستند که بازگو کننده ی هویت ایرانی می باشند. در هر اقلیمی از این سرزمین چهار فصل بسته به مواد اولیه ی در دسترس و هنرمندی هموطنانمان، هنری شکل گرفته و ذوق و سلیقه ی مردم ان خطه را به نمایش گذاشته است.

این نمایش کم نظیر از نقش ها و رنگ ها چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند و تحسین وی را بر می انگیزد. همین دست سازه های زیبا بهترین سوغاتی های یک دیار را تشکیل می دهند که می توانند تا همیشه برای ما باقی بمانند و خاطرات شیرین سفر را به خاطرمان بیاورند. شاید هم زینت بخش خانه های عزیزانمان شدند تا همچون یک یادگاری ارزشمند برایشان باقی بمانند.

پیش تر از این در مطلب سوغات سمنان | خوشمزه هایی از دیار جنگل و کویر راهی سمنان شدیم و تعدادی از سوغاتی های این دیار را از نظر گذراندیم. امروز قصد داریم گشتی در بازار سمنان بزنیم و به دنیای صنایع دستی قدم بگذاریم.

کارناوال را در این سفر همراهی کنید…

سفر همیشه با تجربیات تازه ای برای ما همراه است. به هر گوشه و کناری که سر می زنیم جاذبه هایی تازه را می بینیم، با مردمانی تازه آشنا می شویم و کوله بارمان را پر از خاطرات شیرین می کنیم و به خانه مان باز می گردیم.

برای آنکه دیگران را در طعم شیرین سفرمان شریک کنیم برایشان از دیده ها و شنیده هایمان می گوییم و لذت گشت و گذارمان را با آنها شریک می شویم. حالا برای آنکه شیرینی سفرمان قابل لمس تر شود ره آوردی را از آن دیار تقدیمشان می کنیم تا به خاطرشان بیاوریم که همیشه به یادشان هستیم.

به هر شهر و دیاری که قدم بگذارید دنیای از سوغاتی های خوشمزه را پیش چشم خود خواهید دید که هریک نشانگر گوشه ای از فرهنگ آن مرز و بوم هستند. پیش تر از این به بسیاری از نقاط ایران سفر کردیم و راهی بازار شدیم تا با سوغاتی های ان آشنا شویم.

این بار راهی یکی دیگر از نقاط کشورمان شده ایم و در جستجوی سوغاتی های خوشمزه ی آن هستیم.

قدم به بازار سمنان می گذاریم تا ره آوردی را برای عزیزانمان تهیه کنیم.

با کارناوال همراه باشید…

سوغات سمنان

جوزف کیلی طراح و گرافیست و مدیر هنری که به بسیاری از نقاط جهان سفر کرده و در طی سفرهاش به دنبال الهامات خلاقانه و کشف بصیرتی فرهنگی است! او در مورد خودش این گونه می نویسد:

به دنیا آمدم تا عاشق سفر باشم و این داستان از آن جا شروع شد که مادرم قاره اروپا را به مقصد کالیرفنیا ترک گفت. اما درهای مسافرت از زمانی به روی من باز شدند که خانواده ام برای ۲۵ مین سالگرد ازدواج شان به پاریس بازگشتند. همان جابود که عشق سفر در من جوانه زد و با کوله گردی تمام جهان را زیر پا گذاشتم. از غربی ترین نقاط اروپا بگیرید تا دشت های دورافتاده تبت.

جوزف دو سال پیش نیز سفری به ایران داشت و از این سفر خاطرات و یادگاری های زیبایی برای خودش به ارمغان برد. امروز تجربیات او را در مورد سوغاتی های ایرانی می خوانیم:

همه ما در مورد زیبایی و کیفیت قالی های ابریشمین ایرانی با طرح های پیچیده و درهمش شنیده ایم. اما واقعا چقدر در مورد این که چه عاملی باعث خوب شدن فرش های ایرانی می شود، می دانیم؟ درباره دیگر سوغاتی های شگفت انگیز ایرانی چطور؟ این کشور اعجاب انگیزی که اغلب مورد بدفهمی قرار گرفته است.

بازدید من از بازارهای سنتی ایرانی چشمانم را به روی زیبایی و فنون این صنایع دستی خارق العاده گشود. شما بازارها را در اغلب شهرهای ایران خواهید یافت اما باید بدانید که شهر اصفهان پایتخت خرید و صنایع دستی ایران محسوب می شود. شهری بی نظیر و باشکوه به همراه خیابان های سه لاینه و رودخانه پرپیچ و خمش که به آرامی از زیر پل به یاد ماندنی خواجو روان شده است.

همراه کارناوال و از دید یک گردشگر خارجی به درون بازارهای ایران بیایید.

سوغات در بازارهای ایرانی

همه ی ما زمانی که به سفر می رویم، در کنار تمام ساعاتی که برای تفریح و خلق خاطرات خوش صرف می کنیم، ساعاتی را هم به خرید سوغاتی اختصاص می دهیم؛ سوغاتی که نشان می دهند در لحظات سفر به یاد دوستان و خانواده مان بودیم. هر شهری در ایران سوغات و صنایعد دستی خاص خود را دارد؛ سوغات و صنایعی که به دست مردمان هنرمند آن خطه، با عشق خلق می شوند و رنگ و بویی از اصالت دارند.

در گشت و گذارهای قبلیمان در ایران، سوغات زیادی با خود به یادگار آوردیم؛ یک بار به نصف جهان رفتیم و  سوغات و صنایع دستی اصفهان را با هم مرور کردیم. بار دیگر به مقصد همدان راهی سفر شدیم و با سوغات همدان آشنا شدیم. این بار راهی که در پیش گرفتیم ما را به یک مکان مقدس، با حال و هوای معنوی می برد. استان قم، مزین به حرم مطهر حضرت معصومه، یکی از شهرهای با ارزش و معنوی ایران به حساب می آید و همه روزه از مسافران بسیاری میزبانی می کند. کارناوال هم امروز یکی از همان میمهمانان است که می خواهد سفرش به این شهر معنوی را با خرید سوغاتی های این استان جاودانه کند.

همراه و همسفر با کارناوال باشید تا در این سفر با سوغات و صنایع دستی استان قم آشنا شویم.

هر گوشه از ایران زیبایی های خود را دارد؛ شمال که می روی طبیعتش روحت را تازه می کند، قلب ایران، کویرش حرف های ناگفته ی زیادی در سینه دارد و جنوبش صفا و صمیمتی بی مثال دارد. نا خودآگاه نام جنوب ایران را که می شنوی، دنیایی از مهر و محبت و یک رنگی برایت تجسم می شود. خطه ای با مردمان بی ریا و دوست داشتنی.

بندرعباس یکی از شهرهای جنوبی ایران و مرکز استان هرمزگان است که مردمانش به زلالی آب خلیج و دریای عمان و به خونگرمی آفتاب سوزان جنوبند. آن ها مانند دیگر مناطق کشورمان، با آب و خاک خود انسی دیرینه دارند و روزگار را با این دوستی عمیق سپری می کند.

حال که راهنمای سفر به بندرعباس | معرفی شهر را مطالعه کردیم و با خصوصیات اصلی این دیار آشنا شدیم و از موزه های بندرعباس | گردشگری تاریخی در جنوب ایران دیدن کردیم بهتر است سری به بازار شهر بزنیم و محصول کار و تلاش بندری ها و سوغات خوشمزه بندرعباس را ببینیم.

در این سفر می خواهیم با سوغات و صنایع دستی استان هرمزگان آشنا شویم. مگر می شود به سفر رفت و چیزی برای خود و همراهانمان به یا

با کارناوال همراه شوید.

پیش تر در مطلب سوغات اصفهان | خوشمزه هایی از دیار نصف جهان، راهی اصفهان شدیم و برایتان از سوغاتی های خوشمزه ی این دیار سخن گفتیم. طعم گز و پولکی و شیرینی های لذیذی را چشیدیم و خاطره ای شیرین را برای خود رقم زدیم. هرچند که این خوراکی های خوشمزه، یادگاری های شیرینی از سفر به دیار نصف جهان هستند اما صنایع دستی، سوغاتی های ماندگارتری هستند که نقش و نگار و رنگ و لعابشان را از جان و دل هنرمندان و از عشق جاری در دست هایشان گرفته اند.

صنایع دستی اصفهان حاصل ذوق و هنر استادکاران را به نمایش می گذارد و خاطره ای ماندگار از سفر را برایتان رقم می زند. هر بار که چشمتان به یکی از این صنایع دستی بیفتد، بی درنگ روزهای شیرینی که در سفر گذرانده اید در ذهنتان زنده می شوند و لحظه لحظه اش از جلوی چشمانتان عبور می کند.

صنایع دستی هر دیار نماد هویت و فرهنگی دیرینه است و ارزش بسیاری دارد. پس اگر می خواهید در سفر به اصفهان، یک یادگاری ماندنی برای خود و عزیزانتان تهیه کنید راه بازار را در پیش بگیرید و از میان صنایع دستی رنگارنگ یکی را انتخاب کرده و خریداری کنید.

با هم قدم به دنیای صنایع دستی اصفهان می گذاریم…

با کارناوال همراه باشید…

صنایع اصفهان

در کنار همه ی خوشگذرانی ها، یکی از تجربیات سفر، خرید سوغات در مقصد است که می تواند لحظات خوشی را برای شما فراهم کند. به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید دنیایی از انتخاب ها برای خرید سوغات پیش رویتان قرار می گیرند و برای انتخاب مناسب تر، بهتر است قبل از سفر سوغاتی هایی که در مقصد انتظارتان را می کشند، بشناسید. می خواهیم سری به گوشه ای از کشورمان بزنیم تا نگاهی به ره آورد آن داشته باشیم.

راهی اصفهان هستیم و در سفرمان به این دیار پس از گشت و گذار در میان تاریخ چشم نواز، به سوی بازار می رویم تا هم از دیدن ویژگی های معماری و تماشای جریان زندگی در آن لذت ببریم و هم در قسمت های مختلف آن به دنبال سوغاتی های دیار نصف جهان باشیم.

سوغاتی های اصفهان تنوع زیادی دارند و بسته به اینکه به دنبال چه چیزی هستید می توانید یکی از آنها را اتنخاب و خریداری کنید. می توانید به سراغ یادگاری های خوشمزه ی  اصفهان بروید و یا در دنیای رنگارنگ صنایع دستی آنچه که می خواهید را بیابید.

امروز قصد داریم سوغاتی های خوشمزه ی اصفهان را به شما معرفی کنیم و در فرصتی دیگر به معرفی صنایع دستی آن بپردازیم. اما قبل از هر چیز می توانید سری هم به راهنمای سفر به اصفهان بزنید تا اطلاعات لازم پیش از سفر به این استان را به دست آورید.

با کارناوال همراه باشید…

خلق آثار هنری یکی از کارهایی است که در طول تاریخ ،دستان هنرمند ایرانیان به آن مشغول بوده است. آثاری که نشان از ترکیب هنر با عشق دارند و هریک جلوه هایی چشم نواز را ایجاد کرده اند. آثاری که در گوشه گوشه ی زندگی ها جایی برای خود باز کرده و رنگ تازه ای به آن بخشیده اند. در این هنرها از طبیعت بهره جسته و عناصر مختلف آن را به کار بسته اند. گاه با بافتن شکل تازه ای به شاخ و برگ درختان داده و گاه از جسم بی جان خاک ظروف و مجسمه هایی دیدنی را خلق کرد اند.

امروز به سراغ یکی از هنرهایی می رویم که عناصر گرانبهای طبیعت را به کار می گیرد و وجود آثار تاریخی قدمت هزارساله و ارزش آن را نمایان می سازد. صنعتی باستانی که از سنگ های رنگین قیمتی و نیمه قیمتی برای زینت بخشی به اشیاء استفاده می کند و نقشی تازه را به آنان هدیه می دهد. این هنر ارزشمند جا و مکان خاصی ندارد و در سرتا سر این سرزمین رواج پیدا کرده است.

قصد داریم به هنری به نام مرصع کاری آشنا شویم و آن را به شما معرفی کنیم

با کارناوال همراه باشید…

شیراز یکی از شهرهای مهم و پر بازدید ایران می باشد که هر روز شاهد حضور هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

در سفر به شیراز، دنیایی از خاطره و تجربه برای هر مسافری باقی خواهد ماند که انسان را مجاب می کند تا بخشی از شیرینی های سفر را با دیگران به اشتراک گذاریم. از طرفی دیگر این همه زیبایی این سوال را در ذهن متبادر می سازد که مردمان هنرمند آن را بشناسد. یکی از بهترین راه ها برای شناخت اهالی هر منطقه، مطالعه صنایع دستی آنهاست تا با علایق و نوع کار آن ها آشنا شد.

صنایع شیراز از غنای قابل توجهی برخوردارست که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. در این سفر، کارناوال به معرفی صنایع دستی شیراز می پردازد.

کارناوال برای آشنایی و سفری بهتر به راهنمای سفر به شیراز | معرفی شهر  پرداخته و سعی دارد تا تمام نکات مورد نیاز یک گردشگر در شیراز را معرفی کند. قبلا هم مطالب کاملی در موضعات مختلف برای شناخت بهتر شیراز در کارناوال منتشر شده اند که بد نیست آن ها را بخوانید:

سوغات شیراز | خوشمزه هایی از دیار شعر و ادب

غذاهای سنتی شیراز | قسمت اول

غذاهای سنتی شیراز | قسمت دوم

با کارناوال همراه شوید تا امروز با سوغات و صنایع دستی شیراز بیشتر آشنا شویم.

خریدن سوغات یکی از قسمت های سفر است که امکان به اشتراک گذاشتن لذت سفر را با عزیزانتان به شما می دهد. با خرید سوغات به دیگران نشان می دهید که هر چقدر هم از آنها دور باشید باز هم به یادشان هستید و سعی در نشاندن لبخند بر روی صورتشان را دارید.

هر خطه و سرزمینی بر اساس آداب و فرهنگ مردمانش سوغاتی های متفاوتی دارد. این سوغاتی ها ممکن است خوراکی های خوشمزه ای را شامل شوند یا دنیایی از طرح ها و نقش ها را در صنایع دستی منحصر به فرد خود به تصویر بکشند.

در شهرها و استان های مختلف ایران نیز سوغاتی های مختلفی وجود دارند که طعم تازه ای به سفر شما می دهند. کافیست راهی بازار ها شوید و دنیایی از سوغات و صنایع دستی را ببینید که شما را به سوی خود می کشاند.

قصد داریم راهی استان زنجان شویم و سوغات و صنایع دستی آن را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این استان از هیچ تجربه ای جا نمانید.

با کارناوال همراه باشید.

سوغات زنجان

یکی از خاطرات خوش هر سفری رفتن به بازار و خرید سوغات برای عزیزانی است که چشم انتظار بازگشت ما هستند. با عشق به تماشای دنیای رنگارنگی می پردازیم که برای هر سلیقه ای انتخابی را پیش رویمان می گذارد. گاه رنگین کمانی از سوغاتی های خوشمزه و گاه دنیای پر طرح و نقش صنایع دستی پیش چشممان دلبری می کند.

هر شهری سوغات و صنایع دستی خاص خود را دارد که با چاشنی عشق و هنر همراه شده است و تکه ای از فرهنگ آن سرزمین را به ما نشان می دهد. هر چندوقت یک بار به شهر و دیاری سر زدیم و برایتان از سوغات و صنایع دستی آن دیار سخن گفتیم.

چندی پیش سفری به استان همدان داشتیم و در بازار های این شهر به گشت و گذار پرداختیم و شما را با تجربیات خوشمزه ای که در این استان انتظارتان را می کشند، آشنا کردیم. در مطلب سوغات همدان | خوشمزه هایی از پایتخت تاریخ و تمدن سوغاتی های همدان را به شما معرفی کردیم و امروز می خواهیم پا به دنیای صنایع دستی بگذاریم.

کارناوال را در سفر به دنیای صنایع دستی همدان همراهی کنید.

سفر همیشه در به جاده زدن، به مقصد رسیدن و تماشای جلوه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی خلاصه نمی شود. لذت سفر وقتی کامل می شود که یادگاری هایی را نیز از خود به جای بگذارد. یادگاری هایی که طعم شهر های مختلف را در خود جای داده اند.

رفتن به بازار و گشت و گذار در آن و خرید سوغات هایی که لبخن را بر لبان عزیزانمان می نشاند بخش مهمی از سفر است که تجربیاتمان را کامل می کند. اما بهتر است قبل از سفر سوغاتی های مقصد را به خوبی بشناسید، چرا که ممکن است در بازار و میان ره آوردهای رنگارنگ سر در گم شوید و چیزی را از قلم بیاندازید.

تا به حال به شهرهای مختلفی سرزده ایم و این بار قصد رفتن به بازارهای همدان را داریم. شهری باستانی با تاریخی چند هزار ساله که آثار یافت شده در آن قدمت کهنی را به نمایش می گذارند.

قصد داریم سوغاتی های خوشمزه ی همدان را به شما معرفی کنیم و در مطلبی دیگر به صنایع دستی آن بپردازیم.

با کارناوال همراه باشید…

عشق به هنر را در سراسر تاریخ ایران می توان دید و با تمام وجود لمس کرد. در هر تکه ای از این سرزمین، دستان هنرمندی به زدن نقش و نگار مشغول است و با عشق و از اعماق قلب خویش تصویری تازه را می سازد تا رهگذران را مبهوت آن سازد.

از شمال تا جنوب کشور، مردمان هر خطه ای بنا بر هر آنچه در دسترس بوده به هنری خاص روی آورده اند. گاه به سراغ درخت عشق رفته اند و با استفاده از شاخ و برگش به ارغوان بافی مشغول شده اند. در جایی دیگر دست به درخت خرما برده و سیس بافی را پیشه کرده اند. گاه حتی به تراشیدن سنگ پرداخته و آثاری با سنگ شکل داده اند…

این چشم انداز های هنر آن قدر زیاد هستند که برای شمردن و شناختشان باید عمری را صرف کرد. امروز می خواهیم به سراغ یکی از این چشم انداز ها برویم که ممکن است در همین لحظه هم به قسمتی از زندگی شما جلوه داده باشد…

با ما به دنیای صنایع دستی ایران بیایید…

کارناوال را در شناخت هنر سرمه دوزی همراهی کنید…

شیراز شهر شعر است و ادب. شهری که با یکبار سفر به آن، یک عمر خاطره را برایتان به جا خواهد گذاشت.

برای ورود به آن باید از دروازه قرآن گذر کنی تا  قدم در شهر عشق گذاری. پس از ورود، عطر فوق العاده بهارنارنج به استقبالت می آید و سرمستت می کنند تا بدانی که وارد بهشتی زمینی شده ای.

بی شک سفری دلنشین و فوق العاده را در پیش داری. سفری که یادش را همیشه و همه جا با خود به همراه خواهی برد. اما در هر لحظه از این سفر دلتنگ دوستان و خانواده ات می شوی و باید هرطور شده آن ها را در این سفر شریک کنی.

برای آن که شیرار و خاطراتش را با خود به دیار خود ببری باید ارمغانی از این سفر تهیه کرده و همراه خود ببریم.

پس راهی بازار شده و تحفه ای را تهیه کرده تا با خود از این شهر دلنشین ارمغانی به یاد ماندنی به دیار خود ببری…

در این مطلب تنها به معرفی خوشمزه هایی خواهیم پرداخت که در سفر به شیراز می توانید با خود به یادگار بیاورید. اگر می خواهید با سوغات این دیار نیز آشنا شوید، مطالب زیر را بخوانید:

سوغات و صنایع دستی شیراز

همچنین اگر می خواهید اطلاعات کاملی از شهر شعر و ادب به دست بیاورید، سری هم به راهنمای سفر به شیراز که کارناوال آن را گردآوری کرده است، بزنید:

راهنمای سفر به شیراز

با کارناوال همراه شوید تا لحظاتی دلچسب و خوشمزه را با هم تجربه کنیم…

سفری خواهیم داشت به دنیای طرح ها و رنگ ها…

نقش و نگار هایی که تنها عشق می تواند آنها را خلق و چشمانی را محو تماشای خود کند. دست سازه هایی که ذره ذره اش حکایت از دستانی دارد  سرشار از هنر …

راهی کرمان هستیم تا تجربیات تازه ای از این شهر را به شما نشان دهیم. کمی قبل تر از این هم در بازار این شهر گشتی زدیم. بازاری که با سوغاتی های خوشمزه و رنگارنگش به استقبالمان آمد و طعم تازه ای به سفرمان بخشید.

همه ی تجربیات خوشمزه استان کرمان را در مطلبسوغات کرمان | خوشمزه هایی از دیار کریمان با شما به اشتراک گذاشتیم تا از چشیدن هیچ طعمی جا نمانید. حالا می خواهیم به دنیای پر رنگ و لعاب صنایع دستی کرمان قدم بگذاریم. خرید صنایع دستی یکی از قسمت های سفر است که تجربه ی ماندگاری از سفر برایتان به ارمغان می آورد .در بازگشت از سفر ، صنایع دستی زینت بخش خانه های شما و عزیزانتان می شود و با هربار نگریستن به آن خاطره ای شیرین از ذهنتان عبور می کند.

پس اگر خواهان یک یادگاری ماندنی از سفر به کرمان هستید خرید صنایع دستی را در برنامه ی سفرتان بگنجانید.

کارناوال را در گشت و گذار میان دنیای صنایع دستی کرمان همراهی کنید

قالی کرمان

سفر همیشه حال و هوای آدم را عوض می کند . دل به جاده می زنیم و به سفر می رویم و کوله باری از تجربیات تازه را با خودمان باز می گردانیم . تجربیاتی که حسابی در گوشه ی ذهنمان جا خوش می کنند و با یادآوریشان شیرینی لبخندی را به صورتمان می نشانند . تصاویری که از اماکن تاریخی ، طبیعت چشم نواز و جای جای مقصدمان در ذهنمان نقش می بندد لذتی فراموش نشدنی را برای ما به ارمغان می آورند .

اما همه چیز به همین چیزها ختم نمی شود . مقصدمان هر کجا که باشد به غیر از دیدنی های رنگارنگ ، جاذبه های دیگری را هم در خود جای داده است . جاذبه هایی که می توانید آنها را به محل زندگیتان بیاورید و خانواده و دوستان را هم در لذت بردن از آن شریک کنید . جاذبه هایی که گاه جلوه ای چشم نواز دارند و گاه تجربه ای خوشمزه را نصیبمان می کنند . پس برای اینکه این تجربه ها را از دست ندهید ، در سفر به هر مقصدی خودتان را برای رفتن به بازار و خرید سوغات آماده کنید.

می خواهیم به استان کرمان قدم بگذاریم و سوغاتی های این شهر را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان هیچ تجربه ای را از دست ندهید.

مطلب سوغات و صنایع دستی کرمان را از دست ندهید.

با کارناوال به دنیای سوغاتی های کرمان بیایید…

قصه شیرین سفر آنگاه شیرین تر می شود که کامت را با شیرینی های خوش عطر و طعم آن دیار شیرین کنی.

هر جا که میروی مردمش برایت خیر می خواهند و شادکامی، این را از سوغات جای جای ایران می توان فهمید؛ چراکه با ورودت با شیرینی ها و سوغات فوق العاده به استقبالت آمده و در بازگشت توشه ای از بهترین را در کوله ات می گذارند. این بار به ارومیه می رویم و برایتان نقل و شیرینی های بی نظیر به سوغات می آوریم.

ارومیه شهری با مردمان مهربان و مهماندوست در آذربایجان غربی است. شهری با سوغات متنوع بسیار. شهری با شیرینی های بسیار خوشمزه و نقل ها و حلواهای خوش عطر و طعم…

با کارناوال همراه شوید در این سفر شیرین، تا در این بخش با نقل ها و حلواهای ارومیه بیشتر آشنا شویم.

نقل ارومیه

کاروان صنایع دستی ایران به تهران رسید ؛ این خبری بود که چند روز پیش منتشر کردیم و همان جا قول یک گزارش اختصاصی کارناوالی را به شما دادیم ؛ گزارشی از نمایشگاه کاروان صنایع دستی ایران که بعد از توقف سه روزه در استان البرز با ۴۰ غرفه از صنایع و تولیدات استان های مختلف به تهران رسیده و بساط خوشمزه ها و صنایع دستی اش را در فرهنگسرای اشراق به پا کرده است.

آدینه شد و کارناوال دوربینش را به دست گرفت و راهی شرق تهران و فرهنگسرای اشراق شد تا هم گشتی در این جشنواره بزند و هم گزارشی اختصاصی را برای آن کسانی که علی رغم میل باطنی نتوانستند به این جشنوراه بیایند تهیه کند و آن ها را راهی سفری تصویری به جشنوراه کاروان صنایع دستی تهران کند.

همراه کارناوال باشید تا با هم به فرهنگسرای اشراق برویم و از این نمایشگاه دیدن کنیم.

نمایشگاه صنایع دستی فرهنگسرا اشراق
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...