آمریکای جنوبی

همیشه درباره ی طبیعت که صحبت می کنیم دم از زیبایی ها، طراوت و نشاط می زنیم و تصور ما از مکانی بکر در طبیعت جایی است که صدای آوای پرندگان به گوش می رسد و نسیم خنک موهایمان را نوازش می دهد.

اما امروز مقصدی را انتخاب کرده ایم که همه ی تصورات شما را از طبیعت دگرگون می کند، جایی که دنیای بکر پیرامونمان، گردشگران را به دامان مرگ می کشاند و ترس و دلهره را به جای آرامش و لذت به آن ها هدیه می دهد.

آمریکای جنوبی با پیشرفت هایی که در چند ده ی اخیر داشته اما هنوز هم مناطقی در آن وجود دارد که کمتر کسی به آن ها قدم گذاشته. کارناوال هم می خواهد شما را به یکی از این مکان های بکر و دل انگیز ولی در عین حال هولناک ببرد. بار سفر بسته ایم و به سوی جاده ی یونگاس واقع در بولیوی می رویم، جایی که لقب جاده ی مرگ را با خود همراه دارد.

سالانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این جاده به دلایل مختلف جان خود را از دست می دهند اما باز هم ماجرجویان زیادی به این مکان می روند تا تجربه ی خطر در زیباترین مکان طبیعی بولیوی را با همه ی وجود احساس کنند.

قبل تر هم به مکان هایی خطرناک در جای جای دنیا سفر کرده بودیم که می توانید با استفاده از لینک های زیر با برخی از آن ها بیشتر آشنا شوید:

پسیج دو گوا | جاده میان اقیانوس اطلس که هر روز ناپدید می شود

جاده ای در ایران که جان کاراکال ها را می گیرد

مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد | گینس های گردشگری

با کارناوال همراه شوید تا به بولیوی زادگاه یکی از وحشتناکترین جاده های دنیا برویم.

پیشرفت بشر در سال های گذشته آن قدر به سرعت بوده که حتی اگر تاریخ ۲۰ سال گذشته را نیز مرور کنید، متوجه خواهید شد که دنیا در طی این سال ها دنیا تا چه اندازه تغییر کرده است. اغلب این پیشرفت ها را مثبت می انگاریم و راهی برای زندگی آسان تر به حساب می آوریم اما اگر کمی عمیق تر نظر کنیم متوجه خواهیم شد که آن چنان هم ترقی با سرعت زیاد مفید و سود آور نبوده است.

همه روزه می شنویم که حیوانات گوناگونی در حال انقراض هستند و به دلیل ویران شدن محیط زندگیشان بی خانمان گشته اند، متاسفانه گوشمان دیگر به موضوعاتی این چنینی عادت کرده است و به راحتی از کنارشان عبور می کنیم. اما امروز کارناوال می خواهد شما را با یکی از زیباترین پرندگانی که در فهرست جانداران در حال انقراض (IUCN) قرار گرفته آشنا کند تا شاید کمی بیشتر به حال این جانوران زیبا اندیشه کنیم.

پیش تر هم با بعضی از این حیوانات آشنا شدیم که می توانید با کلیک روی لینک های زیر با آن ها آشنا شوید:

لاکپشت پوزه عقابی | از عجایب هفتگانه جزیره قشم

گرگ یالدار | گونه ای در حال انقراض از سگ سانان

حیوانات در حال انقراض | جفای آدمی و حسرت آیندگان (۲)

با کارناوال همراه باشید تا با طوطی گلو آبی، یکی از زیباترین پرندگان در حال انقراض بیشتر آشنا شویم.

غرق در مه، بناهایی شگفت انگیز به جا مانده از دوران گذشته و نامی که شاید برایت چندان آشنا نباشد. مقصد امروزمان پایتخت کهن کشور اکوادور شهر کوئیتو می باشد. شاید تا به حال حتی نامش را هم نشنیده باشی اما به هیچ وجه تماشای این ویدیو را از دست نده زیرا که لحظاتی باور نکردی برایت فراهم شده و با تماشای این ویدیو قطعا این نام در ذهنت ثبت خواهد شد.

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی که پایتختی تاریخی با بناهای بینظیر برایش به یادگار مانده است. این شهر به سان فرانسیسکو د کویتو نیز مشهور است. زمانی که به همراه کارناوال به تماشای این ویدیو بنشینی ابتدا لحظاتی از شهر را مشاهده خواهی کرد.

پس زمان را از دست ندهید و به همراه کارناوال به تماشای این شهر زیبا بنشینید و با کمی ماجراجویی به کشف ناشناخته ها بپردازید.

گسترش شهرسازی در سراسر این کره ی خاکی تبعات مثبت و منفی زیادی داشته است. یکی از منفی ترین عواقب این گسترش قلمرو انسان ها، از بین رفتن طبیعت بکر و به خطر افتادن حیات وحش است که متاسفانه در اکثر مواقع بی توجه از کنار این موضوع مهم عبور می کنیم.

منابع طبیعی و حیات وحش برخی مناطق دنیا آن قدر شاخص و خاص هستند که به راستی در جهان کم نظیرند. حیوانات و جانورانی وجود دارند که حتی شاید نامشان را هم تا به حال نشنیده باشید، مانند گورکن صورتی، گرگ یالدار، هشت پای دامبو، خرگوش پاتاگونی، موش برهنه، دلفین ایراوادی و…

تعداد زیادی از افرادی که این حیوانات را برای اولین بار می بینند آن قدر تعجب می کنند که باورشان نمی شود چنین حیواناتی وجود داشتند و از آن ها بی خبر بوده اند. اخبار زیادی به گوشمان می رسد که حاکی از انقراض گونه های مختلف حیوانی است؛ خبرهایی تلخ و تاسف بار… اما این بار می خواهیم کمی آینده نگری کرده و شما را با حیوانی آشنا کنیم که به احتمال زیاد تا به امروز از وجودش بی خبر بوده اید. حتی اماکنی را که می توانید این موجود خاص و جالب را ببینید به شما معرفی کنیم تا گامی بلند در کسب اطلاعات درباره ی حیوانات و جانوران پیرامون برداریم.

این بار می خواهیم با گرگ یالدار آشنا شویم. حیوانی که هم زمان شبیه به گرگ، روباه، آهو و شیر است؛ جانوری شگفت انگیز و دیدنی. برای دیدار گرگ یالدار باید به آمریکای جنوبی، زادگاه او برویم.

با کارناوال همراه شوید.

گرگ یالدار

زنجیره های پیچ در پیچ شنی در میان استخرهایی از آب نقره گون در هم پیچیده و ترکیب بی نظیری از شاهکار طبیعت را پیش روی آدمی می گذارد!

این حجم از زیبایی بی بدیل نفس را در سینه حبس می کند و دست از سر ذهن بازیگوش گردشگران بر نمی دارد.

دریافتنش زیباست که چگونه شن و باد و باران دست در دست هم این منظره بی نظیر شنی را پدید آورده اند.

از بالا که نگاه می کنی، نوارهای سفید و آبی چشمانت را نوازش می دهند و مشتاقی تا هر چه زودتر به سطح زمین نزدیک شوی و واقعیت این اعجاب طبیعی را با دست لمس کنی.

چندی پیش تر از ۱۵ مکان عجیب و طبیعی کره زمین به اختصار سخن گفتیم و آن ها را برای شما معرفی کردیم؛ ۱۵ مکانی که بیش تر به سیاره ای عجیب شباهت دارند تا پارکی عادی بر پهنه سبز و آبی کره نام آشنای زمین. پارک ملی لینسویز ماراینسیز ( Lençóis Maranhenses National Park ) یکی از آن عجایب بود که مادر طبیعت با ذوق بی انتهای خود آن را پدید آورد و با سرور به تماشای مخلوق منحصر به فرد خود نشست.

اما از آن جا که چند خط توضیح، کنجکاوی همراهان کارناوالی را ارضا نمی کند، این بار خود کوله بار سفر بستیم و رفتیم سراغ این پدیده بی نظیر طبیعی.

شما نیز همراه کارناوال برای تماشا و گشت و گذار در پدیده تپه های دریایی و پارک ملی لینسویز ماراینسیز به برزیل بیایید.

زمانی که قصد سفر با هدف خوش گذرانی وتفریح را داریم، اولین سوالی که به ذهن خطور می کند این است که کجا برویم که بتوانیم بالاترین استفاده را از زمان ببریم و مقصد بتواند پاسخ گوی همه ی نیازهایمان باشد؟

این که به چه چیزهایی علاقه داریم و ترجیچ میدهیم چگونه کشوری را ببینیم در افراد مختلف فرق دارد، اما مکان هایی در دنیا هستند که کمتر کسی هست که آن ها را دوست نداشته باشد. برای مثال گردشگرانی که آمریکای جنوبی و یا پرو را برای گشت و گذار و مسافرت انتخاب می کنند بدون شک سفر به شهر کهن ماچوپیچو اوج هیجانشان خواهد بود چرا که این شهر از عجایب هفتگانه ی جهان است.

حتما این مکان نکات منحصر به فردی دارد که در بررسی های جدید انجام شده در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان برترین اماکن دنیا و عجایب جهان شناخته شده است. این شهرستان باستانی تا اوایل قرن بیستم کاملا به فراموشی سپرده شده بود اما در حال حاضر روزهایی می شود که ۲۵۰۰ نفر در هر ۲۴ ساعت از آن بازدید می کنند؛ پس امکان ندارد جای بدی باشد و این همه بازدیدکننده انتخاب اشتباهی کرده باشند.

اما برای کشف این که چرا ماچوپیچو قرن ها از نظرها پنهان بود و اصلا در این شهر قدیمی چه می گذرد و چه سرنوشتی داشته است باید حتما آن را از نزدیک ببینیم، با کارناوال همراه باشید تا بیشتر با شهر اسرار آمیز ماچوپیچو آشنا شویم.

ماچوپیچو

از قدیم می گفتند برای آرامش باید گاهی زد به دشت و کوه و بیابان…

به راستی هم کوه باشد یا جنگل و بیابان یا حتی خلوتی چند در دل غاری پنهان در گوشه ای از دنیا فرقی ندارد، مهم تغییر حال و هواست و جرعه ای تجربه ی نو.

تا اینجا به سرزمین های زیادی از این کره ی خاکی سفر کردیم و دشت و بیابان های زیادی را برایتان به تصویر کشیده ایم، طبق روال همیشه که در تلاشیم خاص ترین مقاصد را انتخاب کنیم، این بار هم دست روی نقطه ای خارق العاده در این هستی گذاشته ایم.

می خواهیم به غاری برویم که روی مرز شیلی و آرژانتین در میان آب های دریاچه ی کاررا Carrera ) قرار گرفته است و به جرات می گویم که از زیبا و جذاب ترین نقاط جهان است و تصورتان از غار را به هم می ریزد؛ نه تنها جایی مخوف و مرموز نیست بلکه رنگارنگ و دلفریب و بسیار دوست داشتنی هم هست.

شاید غارهای زیادی را دیده باشید و لااقل عکس های زیادی از غارها را تماشا کرده باشید اما آیا تا به حال غاری به رنگ آبی راه راه دیده اید؟

غاری معلق میان آب ها که چهره ای جزیره گون دارد.

با کارناوال همراه بمانید تا غارهای مرمرین شیلی را باهم از نزدیک ببینیم.

سفری متفات خواهیم داشت به پرو؛ کشوری در آمریکای جنوبی.

پرو را با پشتوانه ی غنی تاریخی و فرهنگی که دارد می شناسند، نماد آن را شهر تاریخی ماچوپیچو می دانند از آن با عنوان مهد امپراتوری اینکا یاد می کنند.

امروز سفری تصویری خواهیم داشت به این کشور. همسفر می شویم با گِرگ و همسرش تا از پرو دیدن کنیم.

جالب است؛ وقتی گِرگ و همسرش در مورد سفر به پرو و خاطراتشان صحبت می کنند، تناقض های زیادی دیده و شنیده می شود. آن ها قبل از اینکه این سفر را آغاز کنند در حال تحقیق در مورد مقصدشان بودند؛ مقصدی که به آنها خیلی بد معرفی شد.

گِرگ می گوید به ما می گفتند پرو کشوری نا امن است، خورشید با آن غریبه است و هیچ پیشکشی از تاریخ برایتان ندارد…

اما با همه ی این توصیفات ما کوله بارمان را به مقصد پرو بستیم و سفری متفاوت را آغاز کردیم.

بدون شک ماجراجویی در پرو یکی از زیباترین سفرهایمان بود، لحظات شیرین و پرخاطره ای برایمان رقم خورد که همیشه در ذهنمان خواهد ماند.

تصاویری که در ادامه می بیند حاصل سفر این زوج به پرو است؛ تصاویری که منتشر کردند تا چهره ی واقعی پرو را به دیگران نشان دهند.

همراه کارناوال باشید تا با این زوج همسفر شویم و از خاطراتش سفرشان بیشتر بدانیم.

دیدنی های پرو

امروز کارناوال شما را می برد به مکانی که همه جوره اعجاب انگیز است، به قدری که نه تنها نامش را در میان لیست عجایب هفتگانه جدید جهان می توان دید، بلکه یکی از برترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری در دنیاست.

نقشه را می گذاریم پیش رویمان و آمریکای جنوبی را پیدا می کنیم. سراغی از شهر ساحلی و محبوب ریودوژانیرو می گیریم و کوله بار جمع کرده به قصد گردش در میان شهر پرسه میزنیم. برای رسیدن به مقصد مورد نظر، همین بس که باید در جنگلی آمازونی با پوشش گیاهی منحصربفرد و آب و هوای دلپذیر گردش کنید و از کوه کورکووادو بالا بروید. اما اشتباه نکنید! مقصد شما پارک جنگلی ریو و کوه مشهورش نیست. بلکه این مجسمه با ابهت و مهربان مسیح است که انتظار شما را می کشد.

مجسمه ای عظیم که بر فراز شهر ایستاده و شمایلی از حضرت مسیح است و با رأفتی بی مثال تمام جهان را در آغوش گرم خود گرفته است.

و بی گمان به همین سبب «مسیح منجی» نام گرفته است.

همراه با کارناوال به بازدید مجسمه مسیح منجی، نماد مشهور شهر ریو بیایید.

مجسمه مسیح منجی

طبیعت گردی در همه جای دنیا خوب و لذت بخش است و یکی از بزرگ ترین دلایل گردشگران برای سفر و گشت و گذار ، اما برخی پدیده های طبیعی هستند که همیشه نسبت به دیگر اماکن طبیعی یک سر و گردن بالاتر هستند ، امروز کارناوال می خواهد به یکی از برترین نقاط طبیعی و بکر جهان سفر کند که چندین سال است مورد توجه توریستان قرار دارد، جایی که به جرات می توان گفت در دنیا نظیری ندارد.

به آبشاری عظیم و با شکوه خواهیم رفت ، آبشار آنجل بلندترین و مرتفع ترین آبشار جهان ، کارناوال تا به امروز به آبریز، رودخانه و آبشار های زیادی سر زده است اما با دیدن بزرگی و زیبایی بی نظیر آبشار آنجل پی برد که حقیقتا صفت با شکوه ترین آبشار دنیا مستحق انجل است .

ارتفاع آبشار انجل حدودا به یک کیلومتر می رسد به طوری که اگر از پایین به آن نگاه کنید انگار از آسمان آب می ریزد و همین زیبایی است که سبب شده سیل عظیم گردشگران به جنوبی ترین نقطه ی کشور ونزوئلا سرازیر شوند تا بلندترین آبشار دنیا را از نزدیک تماشا نمایند.

بدون شک این سفر پر است از هیجان ، لذت و تجربیات نو ؛ اگر شما هم عاشق پدیده های طبیعی منحصر به فرد هستید با کارناوال همراه باشید تا به بلندترین آبشار جهان سر بزنیم.

طبیعت در آمریکای جنوبی جادویی و حیرت انگیز است.

سفری خواهیم داشت به کشور بولیوی و متفاوت به آن نگاه خواهیم کرد.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو طبیعت زیبای بولیوی، یکی از کشورهای آمریکای جنوبی را به نظاره خواهیم نشست.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید طبیعت گردی در این کشور بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند.

در بخش هایی از این ویدیو گونه های جانوری بولیوی نیز به تصویر کشیده شده است.

پیش از سفر به هر شهری اولین دغدغه محل اقامت است. مواردی چون امکانات موردنظر هتل، قیمت مناسب آن و دسترسی مطلوب به سایر نقاط شهر خصوصا فرودگاه و جاذبه‌های مشهور، همه و همه باعث می‌شود تا ما را در انتخاب هتل موردنظرمان سردرگم کنند.

امروز کارناوال به سراغ هتل‌های شهر ریودوژانیرو آمده است. در لیست ۱۰ تایی پیش رو در ابتدا ۵ هتل لوکس و گران قیمت شهر ریو با امکانات فوق العاده و دسترسی‌های خیلی مناسب به سواحل معروف و مناطق مرفه آورده شده اند و در ادامه به معرفی چند هتل ۴ و ۳ ستاره و محدوده قیمت مناسب تر پرداخته ایم .

خوب است بدانید پیش از این کارناوال علاوه بر معرفی کلی شهر ریودوژانیرو، مجموعه‌ای از مطالب آشنایی بیش‌تر با ریو را تهیه کرده است.

از آن جمله : ۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل است.

همراه با کارناوال اقامتی تکرار نشدنی در شهر ریو را تجربه کنید.

هتل‌ های ریودوژانیرو

شهرت شهر ساحلی و گران قیمت ریو بهانه خوبیست تا به برزیل برویم و با شهر ریودوژانیرو بیش‌تر آشنا شویم.

پس از رسیدن به هر شهری جاذبه‌ها و نقاط دیدنی مشهور آن شهر بیش از همه جذابیت دارد و امروز کارناوال لیست جامعی از جذاب ترین نقاط دیدنی شهر ریودوژانیرو تهیه کرده است تا راهنمای مناسبی برای شما باشد. ترتیب چینش و معرفی این جاذبه‌ها بر اساس شهرت و محبوبیت میان گردشگران است. از آنجا که جنگل‌های بی‌نطیر آمازون به شهر ریو نزدیک است، در این لیست ۱۵ تایی از جاذبه‌های ریو، به صورت اختصاصی به جنگل آمازون نیز پرداخته شده است.

خوب است بدانید پیش از این کارناوال علاوه بر معرفی کلی شهر ریودوژانیرو، مجموعه‌ای از مطالب آشنایی بیش‌تر با ریو را تهیه کرده است.

از آن جمله : ۱- بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل   است.

همراه با کارناوال به مشهورترین جاذبه‌های ریودوژانیرو بیایید.

جاذبه‌های ریودوژانیرو

پس از معرفی شهر ریو و جاذبه هایش فرصت ماسبی است تا با فرهنگ مردمان ریو و تاریخ این شهر آشنا شویم. پیش از این در طی مجموعه‌ای به معرفی ریودوژانیرو پرداخته ایم که از این قرار اند:

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ –بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران  ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

 

بعد از آنکه کمی تفریح و هیجان را در سواحل و پارک های ریو تجربه کردیم ، وقت آن است که کمی گردش علمی و تاریخی داشته باشیم. قرار است تا با هم به موزه های شهر ریودوژانیرو قدم بگذاریم و آن ها را از نزدیک بازدید کنیم؛ می‌خواهیم نگاهی به موزه‌های ملی، تاریخی و مدرن شهر ریو بپردازیم.

با کارناوال در گشتی فرهنگی در شهر ریودوژانیرو همراه باشید.

سفری خواهیم داشت به برزیل و شهر ریودوزانیرو.

در میان خیابان های شهر و سواحل آن قدم می زنیم و از زیبایی ها لذت خواهیم برد.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو زیبایی های شهر ریودوژانیرو به تصویر کشیده شده است.

شما می توانید مطالبی که به مناسبت المپیک تابستانی ریو در کارناوال منتشر شده را نیز مطالعه کنید.

پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو ، بهترین سواحل ریودوژانیرو ، معرفی شهر ریودوژانیرو

مسابقات ورزشی المپیک ۲۰۱۶ در کشور برزیل برپا شد و توانست به خوبی از مسئولیت میزبانیش بر بیاید.

کارناوال به مناسبت این مسابقات مطالبی را برایتان مهیا کرده بود که از طریق این لینک ها می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ –بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

اما در این مطلب می خواهیم به غذاهای محبوب ریودوژانیرو بپردازیم و بدانیم برزیل از میهمانانش با چه خوراکی هایی پذیرایی کرد و آیا اصلا غذاهای برزیلی باب میل ما هست یا نه ؟

باید توجه داشته باشید که برترین غذاهای ریودوژانیرو را معرفی نمودیم ، غذاهایی که در سفرهای به برزیل طرفداران بیشتری را توانسته اند به دست بیاورد ، المپیک گذشته بهانه ای شد تا بیشتر با فرهنگ غذایی و خوراکی های خوشمزه ی این کشور آشنا شویم.

با کارناوال همراه باشید تا خوشمزه های برزیل را بچشیم و با طعم های آن ها آشنا شویم.

بهترین غذا های محلی ریودوژانیرو

مسابقات المپیک بهانه ای برای گردش و تفریح است ، توریستان و علاقمندان به ورزش از نقاط مختلف دنیا همه در کشوری که قرار است المپیک در آن ها برگزار شود جمع می شوند تا سفری هیجان انگیز را تجربه کنند.

چندی پیش شاهد برپایی المپیک در ریودوژانیرو برزیل بودیم ، کشوری که با وجود مشکلات زیادی که داشت توانست به خوبی از میهمانانش پذیرایی نماید ، این مسابقات بهانه ای شد تا به ریو بیشتر توجه کنیم و ببینیم آیا شایعات وجود ویروس زیکادر برزیل درست بود یا نه ؟ اگر بخواهیم با همین شرایط به برزیل سفر کنیم لازم است چه نکاتی را رعایت کنیم تا سفر سالم در پیش داشته باشیم.

سایر مطالب کارناوال در مورد ریودوژانیرو را هم از دست ندهید :

پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو، استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو،ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ،بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو، بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو،بهترین سواحل ریودوژانیرو،معرفی شهر ریودوژانیرو

همراه با کارناوال باشید و به دقت نکات را مطالعه کنید تا سلامت از سفر به ریودوژانیرو لذت ببرید.

راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

مردم از گذشتگان دور برای شرکت در مسابقات و کسب هدایا به شهر و حتی کشورهای مختلف سفر می کردند ، در سال های اخیر هم زیاد شنیده ایم که به دلیل انجام ورزش های گوناگون مسافرت انجام می شود.

یکی از وقایعی که هر چهار سال یک بار سبب مسافرت تعداد زیادی گردشگر در دنیا می شود مسابقات جهانی المپیک می باشد ، علاوه بر ورزشکاران ، خانواده ها و دوستانشان هم برای تشویقشان حتما به اماکن مخصوص برپایی المپیک می روند ، علاقمندان به ورزش هم که بحث جداگانه دارند و به دلیل تماشای مسابقات از هر مکانی گرد هم می آیند ، یکی از اماکنی که المپیک در آن برگزار شد شهر ریو در برزیل بود که کارناوال به همین دلیل همه ی ابعاد ریو را بررسی کرده است که می توانید با کمک لینک های زیر با آن دوره از المپیک آشنا شوید.

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ –بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

این مطلب درباره ی معرفی ورزشگاه های ریو بود که قسمت اولش هم چندی پیش منتشر شد ، امیدواریم لذت ببرید ، در تمامی موارد بهترین راه دسترسی به مراکز ورزشی با وسایل نقلیه ی عمومی ذکر شده است و در انتها هم برای سهولت بیشتر سفرتان برخی نکاتی که می تواند مفید باشد را بیان کرده ایم .

با کارناوال همراه باشید.

ورزشگاه های ریودوژانیرو

شهر ریو یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیاست. وقت آن است است تا با شهر ریودوژانیرو و جذابیت‌های آن آشنا شویم. پیش از این مفصل از

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – ورزشگاه های ریودوژانیرو | قسمت اول ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران  ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

گفته ایم و حالا وقت آن است تا کمی در فضای سبز و آمازونی ریو قدم بزنید.

ما برای شما لیستی کوتاه و کارآمد برای گشتی در باغات و بوستان‌های ریو آماده کرده ایم. در این لیست با پارک جنگلی و وسیع ریو، باغ گیاه‌شناسی و قدیمی‌ترین بوستان عمومی ریودوژانیرو آشنا خواهید شد و اطلاعات جزئیات دسترسی و ساعات بازدید هر کدام را برای شما ذکر کرده ایم.

با کارناوال  به گشت و گذار در پارک‌های ریودوژانیرو بپردازید.

پارک‌های ریودوژانیرو

هر از چند گاهی صحبت از مسابقات ورزشی المپیک می شود و چندی پیش هم شاهد رقابت های ۲۰۱۶ بودیم ، در این مطلب می خواهیم به ورزشگاه های برزیل که مسابقات گوناگون از جمله تنیس ، بدمینتون ، انواع دو ، دوچرخه سواری ، ورزش های آبی و … در آن برگزار گشت نگاهی بیاندازم و ببینیم ریودوژآنیرو چگونه و در چه مکان هایی میزبان مسابقات جهانی المپیک بوده است.

کشور برزیل توانست با مشکلات اقتصادی که با آن رو به رو بود به خوبی و با تمام توانش از میهمانانش پذیرایی کند و لایق است تا به ورزشگاه هایی که برای این مسابقات آماده سازی کرده بود نگاهی دوباره کنیم.

کارناوال در رابطه با مسابقات المپیکی که پشت سر گذاشتیم مطالب مرتبط دیگری هم تهیه کرده است که از طریق این لینک ها می توانید آن ها را هم مشاهده کنید:

۱- جاذبه‌های توریستی شهر ریودوژانیرو ،۲- پیشنهادات محلی برای سفر به ریودوژانیرو ، ۳ – استادیوم های فوتبال ریودوژانیرو ، ۴ – بهترین رستوران‌های ریودوژانیرو – ارزان تا گران ، ۵ – ورزشگاه‌های ریودوژانیرو | قسمت دوم ، ۶ – بهترین مراکز خرید ریودوژانیرو ، ۷ – هتل‌ های ریودوژانیرو  ، ۸ – بهترین غذاهای محلی ریودوژانیرو، ۹ – بهترین سواحل ریودوژانیرو ، ۱۰- پارک‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۱ – موزه‌های شهر ریودوژانیرو ، ۱۲ –  راه کارهایی برای حفظ سلامتی در سفر به برزیل

با کارناوال همراه باشید تا به تک تک سالن های ورزشی المپیک ۲۰۱۶ برویم و آن ها را از نزدیک بررسی کنیم.

ورزشگاه های ریودوژانیرو
صفحه 1 از 3123
This is search results
در حال بارگذاری ...