هجوم مارها به پارک خبرنگار مهاباد

هجوم مارها به پارک خبرنگار مهاباد

اخبار گردشگری

در مهاباد #مارها در پارک خبرنگار تجمع کرده اند . رئیس سازمان آتش نشانی مهاباد گفت : شهروندان مهاباد تماس هایی با آتش نشانی ها در رابطه با تجمع مارها در کنار رودخانه و #پارک خبرنگار داشته اند و ماموران آتش نشانی به سرعت به منطقه اعزام شده اند . 

جلال فدایی در این باره گفت : ماموران آتش نشانی بوسیله ی دستگاه های مارگیری تمامی مارهایی را که در قسمت های مختلف پارک تجمع کرده بودند را به رودخانه برگرداندند . ماموران بیشتر از ۸۰ حلقه مار را توانستند بگیرند و تعدادی از آن ها نیز فرار کرده اند . 

وی ادامه می دهد : با توجه به افزایش آب #رودخانه احتمال دارد مارها بار دیگر به پارک برگردند و یا به خیابان های نزدیک پارک بروند . 

رئیس سازمان آتش نشانی مهاباد از مردم خواست تا از هرگونه اقدام خودسرانه برای گرفتن مارها پرهیز کنند و در صورت مشاهده ی مارها ماموران آتش نشانی را با خبر کنند . 

رئیس اداره ی حفاظت محیط زیست مهاباد در خصوص این حادثه گفت : مارهایی که با آن ها مواجه شده ایم سال های قبل نیز در حاشیه رود زندگی می کردند و به دلیل بالا آمدن سطح آب و وارد شدن آب به داخل سوراخ هایشان به قسمت های بالایی حاشیه ی رودخانه آمده اند . 
کامران حسینی افزود : این مارها طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان اداره ی محیط زیست شباهت های زیادی به مارهای آبی دارند و غیر سمی و بی خطر محسوب می شوند . 

به دلیل پایین بودن دمای هوا این مارها هنوز بطور کامل از خواب زمستانی بیرون نیامده اند و به همین دلیل به دور یکدیگر حلقه زده اند و لیز می خورند . 

در فضای مجازی عکس هایی از این واقعه پخش شده و گفته می شود این حالت مارها را حمام آفتابی مارها نامیده اند . برخی از مردم برای مشاهده کردن این اتفاق در طول شب گذشته به کنار رودخانه و پارک خبرنگار رفته اند . 

مهاباد با جمعیتی برابر با ۲۱۵ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی قرار گرفته است . 

تجمع مارها در مهاباد
تجمع مارها در مهاباد
تجمع مارها در مهاباد
تجمع مارها در مهاباد
تجمع مارها در مهاباد

 #اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

هجوم مارها به پارک خبرنگار مهاباد
4.04 12

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...