طبیعت هرجایی که بخواهد خودش را می نمایاند …

برایش فرقی ندارد ، هر جا که برسد بساط زیبایی هایش را پهن می کند و هر آنچه دارد را به قاب چشمان بینندگانش هدیه می دهد .

سخاوت شاید کلمه ای باشد که به خوبی توصیفش کند . طبیعتی که همه چیزش را برای آرامش و لذت آدمیان کف دستانش گرفته و بی هیچ چشم داشتی تقدیم می کند . طبیعتی این چنین چگونه می تواند سرشار از سخاوت نباشد ؟

هر جایی که انسان آرامش ، تفریح ، هوای سالم و تجربیات تازه بخواهد این طبیعت زیباست که در ذهنش جای خاصی می گیرد و با تمام تصاویر زیبایش او را راهی جاده ها می کند.

سفر شاید بهترین دارو برای خلاصی از روزمرگی ها و اضطراب های زندگی باشد . حال و هوایت را عوض می کند ، اضطراب هایت را می گیرد ، برای مدتی از روزمرگی ها دورت می کند و کوله باری از تجربیات را به تو هدیه می دهد .

قصد سفر به نقطه ای از کشور را داریم که شاید کمی فراموش شده است . امروز مهمان استان سیستان و بلوچستان هستیم .

با کارناوال در سفر به دریاچه سردریا همراه باشید…

دریاچه سر دریا خاش

قبرستان ها دنیای عجیبی دارند، آن ها شهری برای رفتگانند یا بازماندگان ؟

بازماندگان یک حادثه یا یک ترحیم، مکانی را برای خانه ابدی رفتگان خود بنا می سازند. نمی دانم، در ذهن خود این خانه را برای آرامش آنان می سازند یا برای آسایش و رفاه خود ؟

در هر منطقه ای آداب و رسوم، شیوه دفن و نوع ساختمان قبرستان هایشان با منطقه ای دیگر متفاوت است و با نوع زندگی و باورهای دنیایی خود رابطه ای تنگاتنگ دارد. قبرستان های عجیبی در نقاط مختلف ایران دیده می شود که بسیار سوال برانگیز هستند.

یکی از این دیار خاموشان عجیب و حیرت انگیز در روستای تمین شهرستان زاهدان قرار دارد.

قبرستانی در دل صخره ها با معماری عجیب و بسیار جالب به نام هفتاد ملا.

امروز کارناوال مسافر روستای تمین است تا از این مکان جالب بازدید کند.

ملا0

چابهار گرم‌ ترین نقطه کشور در زمستان و خنک‌ ترین بندر جنوبی ایران در تابستان است .

در این شهر بهاری جاذبه‌ های طبیعی بسیاری وجود دارد که هر بیننده ای را شگفت زده می کند .

یکی از جاذبه های منحصر به فرد  این خطه ی توریستی ، کوه های فوق العاده و بسیار عجیب و غریب آن است . کوه هایی با منظره کاملا متفاوت .

به دلیل شکل عجیب آن ها ، کوه های مریخی نامیده می شوند .

کارناوال امروز از کوه های مینیاتوری چابهار دیدن خواهد کرد و از شکل و فرم و چگونگی شکل گیری آن ها برای همراهان خود ، خواهد گفت .

با ما همراه باشید .

مینیانورkarnaval.ir0_

سرزمین ما، همانند پازلی است که اگر قسمتی از آن را برداشته شود، هیچ گاه کامل نخواهد بود. هر کدام ازین تکه ها به تنهایی دارای فرهنگ، هنر، آداب و رسوم ویژه خود هستند و همنشینی همه ی تکه ها، سرزمین نامور و بلند آوازه ایران را می سازند. اما گاهی برخی از تکه های این پازل مورد کم لطفی ما قرار می گیرند و کمتر به آنها پرداخته می شود.

بلوچ ها از اقوام اصیل و شناحته شده ایرانی هستند که در ایران، افغانستان، پاکستان زندگی می کنند و درایران بیشترین جمعیت استان سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند.

شرایط اقلیمی، از بلوچ فردی مقاوم و مهربان، خونگرم و… ساخته. مردمانی پایبند به رسوم و سرسخت در عهد و وفا. این مردمان آزاده و پاسدار خاک میهن رسومی دارند که در نوع خود بی نظیر است.

 

بلوچkarnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...