تاریخ و هنر ایران در همه ی آثارش خودش را نمایان کرده است . به هر گوشه ای که قدم می گذاریم رد پایی از آن ها را می بینیم . جلوه های تاریخی وقتی با هنر در می آمیزند آدمی را به سوی خود می کشانند. بناهای قدیمی ایران یکی از همین جلوه گاه ها هستند که تصاویر تازه ای را از تاریخ به ما هدیه می دهند .

رفتن به این بناها آدمی را راهی سفری تاریخی می کند و او را به گذشته ها می برد . گذشته هایی که تنها با دیدن آثار به جا مانده اش می توان آن را لمس کرد .  هر کدام از این آثار گرانبها قصه ای برای خودش دارد و روزها و سال های زیادی را به خود دیده است . هر چه قدر هم که از تاریخ بشنوی فایده ای ندارد . باید راهی سفر شوی و به قلب تاریخ بروی تا شنیده هایت را از نزدیک ببینی .

امروز می خواهیم به تاریخ یکی از استان های کشورمان برویم . قصد سفر به استان سمنان را داریم تا گشتی در یک بنای تاریخی که امروزه موزه ای را در خود جای داده است ، بزنیم .

با کارناوال به گرمابه پهنه سمنان بیایید..

hd0hd0

در سفر به اماکن رمزآلود ، سر از کویری درآوردیم که به مثلث برمودای ایران شهرت دارد . کویری که با همه ی زیبایی هایش کمی هم نامهربان است . اگر مطلب کویر ریگ جن | مثلث برمودای ایران را خوانده باشید ، با افسانه ها و اسرار ریگ جن آشنا هستید و می دانید که این کویر رمزآلود چه قصه ها و داستان هایی را پشت سر گذاشته تا امروز به یکی از مقاصد گردشگری در ایران تبدیل شود.

اما امروز این کویر سوژه ی تحقیقات علمی بسیاری است . هستند کسانی که ترس و دلهره مانع کنجکاوی آنها نشده و به قلب ریگ جن سفر کرده اند . آنچه در قلب ریگ جن می گذرد با آنچه که مثل قصه ها ورد زبان مردم است بسیار متفاوت است.

تصویر نامهربانی که از ریگ جن ساخته اند شاید کمی به اغراق آلوده باشد. شاید هم افسانه ها مربوط به قسمت هایی است که هنوز محققان راه به آنجا پیدا نکرده اند.

اگر بخواهیم اما و اگر های مربوط به ریگ جن را یکی یکی نام ببریم خودمان قاتل وقت و فرصتمان شده ایم . پس بدون معطلی به قلب این کویر رمزآلود ایران می رویم تا با کمک محققان سر از کار این سرزمین در بیاوریم…

اگر شما هم به دنبال پاسخ سوال هایتان هستید با کارناوال همراه باشید.

کویر ریگ جن

کویر همیشه با گرمای سوزانش شناخته می شود . قدم به وادی آن که بگذاری حس سادگی سراسر وجودت را می گیرد. کمی که از ورودت به آن بگذرد سکوت عجیبی تو را در آغوش می کشد . شاید روزها تابش سوزان آفتاب آزارت دهد اما شب هایش تو را به تماشای تصویری به یاد ماندنی دعوت می کند . رقص ستارگان آسمان کویر ، شاهکار خلقت را به نمایش می گذارد .

کویر با همه سادگی و زیباییش ، پر از رمز و راز است . راز هایی سر به مهر که بسیاری از آنها هنوز ناشناخته مانده اند .همین رازهای ناشناخته انسان را به سوی خود می کشاند . رازهایی که برای کشف آنها باید وارد یک دنیای رمز آلود شد . دنیای رمز آلودی که سال ها رازهای سر به مهری را در خود حفظ کرده  و امروز سوالات زیادی را بی پاسخ گذاشته است .

ریگِ جن ، یکی از اماکن رمزآلود که به مثلث برمودای ایران شهرت دارد ما را به سوی دنیای اسرارآمیز خود می کشاند ….

در این مطلب با هیجانات و اسرار ریگ جن همراه می شویم و در مطلب کویر ریگ جن از نگاه نزدیک  به بررسی دقیق تر این منطقه خواهیم پرداخت.

با کارناوال در این سفر پر رمز و راز همراه باشید…

کویر ریگ جن
This is search results
در حال بارگذاری ...