پشت بام های سبز ، اسکاندیناوی

پشت بام های سبز ، اسکاندیناوی

جالب انگیزهای جهانجاذبه های توریستی اروپا

#اسکاندیناوی ، شبه جزیره ای است در شمال #اروپا که شامل سه کشور سوئد ، نروژ ، فنلاند است ( البته  گاهی جزایر فارو و ایسلند را هم جزو کشورهای اسکاندیناوی می‌شمرند.)

در دنیا اسکاندیناوی را با عنوان پیشرو در زمینه ی آینده ی سبز می دانند ؛ آینده ای که اسکاندیناوی با پیاده کردن سیاست ها و فن آوری های محیط زیستی به دنبال آن است .

این اقدامات و پیشروی ها در اسکندیناوی تا حدی جدی است که به سقف خانه ها هم کشیده شده است . وقتی به این جا #سفر می کنید ، در جای جای آن ممکن است خانه هایی را ببینید که سقف های سبز دارند ، نه این که رنگ آن ها سبز باشد ، بلکه پوششی سبز از چمن یا گیاهان دارند .

این اقدام ؛ یعنی همان سبز کردن بام خانه ها مثل یک ویروس در اسکاندیناوی در حال پخش است و جدا از اثرات مفیدی که برای محیط زیست دارد ، می تواند در کاهش مصرف انرژی هم کارساز باشد.

با سبز کردن بام خانه ها ، اهالی اسکاندیناوی ، توانسته اند با استفاده از این پوشش های سبز به عنوان یک عایق هزینه های گرمایش در زمستان و تهویه هوا در تابستان را کاهش دهند . 

در ادامه همراه کارناوال باشید تا با هم سفری به شبه جزیره اسکاندیناوی داشته باشیم و برخی از این سقف های سبز را از نزدیک ببینیم .

خیلی هم ایده ی دور از ذهنی نیست ؛ شاید ما هم بتوانیم بامی سبز داشته باشیم …

 

۱ ) Hofskirkja ، ایسلند

ایسلند

۲ ) Thjorsardalur ، ایسلند

ایسلند

۳ ) نروژ

نروژ

۴ ) پارک ملی واتناجوکول ، ایسلند

ایسلند

۵ ) Renndølsetra ، نروژ

نروژ

۶ ) Skalholt ، ایسلند

ایسلند

۷ ) تورشاون ، جزایر فارو

جزیره فارو

۸ ) دهکده Saksun ، جزایر فارو

جزایر فارو

۹ ) کلیسای Funningur ، جزایر فارو

جزایر فارو

۱۰ ) Miklidalur ، جزایر فارو

جزایر فارو

سخن آخر

آیا شما تا به حال به سبز کردن بام خانه هایتان فکر کرده اید ؟ یا اصلا نمونه ای از این رهکار را قبلا جایی دیده اید ؟ نظرات و تجربیان خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پشت بام های سبز ، اسکاندیناوی
4.86 9

 دیدگاه ها

  • پويا رهگذر

    ۰

    ۰

    سلام.عکس های قشنگی بود.مناظر جالب طبیعی که کار های آدمی ،بر خلاف همیشه زیباترشون کرده بود.ساخته هایی منطبق با شرایط و با استفاده از مصالح بومی. معلوم میشه ،همیشه حضور انسان باعث بهم خوردن نظم طبیعت نیست.

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...