روسیه

همیشه بازدید از کلیساها برای پیروان همه ی ادیان جالب بوده است؛ معماری خاص کلیساها، رنگ آمیزی چشم نوازی که در این نوع بناها به کار می رود و هنر و سبک خاص اماکن مقدس مسیحیان سبب شده تا گردشگران به بازدید از آن ها راغب شوند و با چشم پوشی از هر عقیده ای که دارند به دیدار این اماکن بروند و ساعاتی را غرق در افکار دینی و مذهبی خود و دیگران شوند.

اما در هر کشور برخی کلیساها از شهرت بیشتری برخوردار هستند، مثل کلیسای اولم در آلمان یا کلیسا باسیلیکای اسپانیا و… امروز کارناوال می خواهد به یکی از همین مشهورترین کلیساها در روسیه برود؛ کلیسایی که هر گردشگری که به مسکو می رود باید آن را از نزدیک ببیند تا سفری کامل داشته باشد.

روسیه و بخصوص شهر مسکو دارای صدها کلیسای شاخص و دیدنی است که به مرور در آینده به همه ی آن ها سر خواهیم زد، اما اینبار مقصد ما کلیسای جامع دورمیشن (Dormition Cathedral) می باشد؛ جایی که مخصوص عبادت مسیحیان ارتدوکس است، بنایی با دیوارهای سر به فلک کشیده ی سفید رنگ و گنبدهایی به رنگ طلایی.

اگر علاقمند به آشنایی بیشتر با کلیساهای مهم دنیا هستید روی لینک های زیر کلیک نمایید:

قره کلیسا | اولین کلیسای جامع جهان مسیحیت

دیدنی های تفلیس | کلیساها و اماکن مذهبی شهر

صومعه تاتو | نماد فرهنگ و معنویت ارمنستان

کلیسای جامع دورمیشن عبادتگاهی کهن است که امروزه به یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری در مسکو، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه تبدیل شده، همراه کارناوال باشید تا از کلیسای فوق العاده زیبای دورمیشن دیدن نماییم.

امروز همراه کارناوال سفری مجازی به مسکو، پایتخت روسیه را تجربه کنید. این شهر زیبایی های بسیاری را را در خود جای داده است. ویدیویی برایتان فراهم کرده ایم که تمامی زیبایی ها و مکان های دیدنی این شهر را برای شما در قاب تصویر به نمایش می گذارد.

مسکو، به سبب جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری که دارد، هر سال مسافران زیادی به خصوص ایرانی های بسیاری را میزبانی می کند. اما اگر وصف زیبایی های این شهر زیبا را شنیده اید و به هر دلیلی شانس تماشای آن ها را نداشته اید، همراهمان بیایید تا در عرض چند دقیقه هر چه باید دید را به تماشا بنشینید.

دیگر وقت را از دست ندهید و به تماشای زیبایی های این شهر زیبا بنشینید.

کارناوال را همراهی کنید.

زمستان با لباس سپیدی از جنس برف از راه می رسد و سرما را با خود می آورد. با آمدن این مهمان طبیعت، همه به سراغ لباس های گرمشان می روند تا بنتوانند در کنار این سرما به فعالیت های روزمره شان ادامه دهند. شاید به سبب همین تلاش برای تطبیق با شرایط محیطی است که انسان یکی از انعطاف پذیر ترین موجودات روی کره ی زمین محسوب می شود و می تواند در هر شرایطی به فعالیت ادامه دهد.

این ویژگی انسان در روستای کوچک اویمیاکون در کشور روسیه بیش از هر نقطه ی دیگری از جهان به چشم می آید. این روستا به عنوان سردترین سکونتگاه دائمی انسان بر روی زمین به شمار می رود که ساکنانش زمستان های بسیار متفاوتی را تجربه می کنند. دمای هوای اویمیاکون در زمستان به طور متوسط به ۵۰ درجه زیر صفر می رسد و در زمستان سال ۱۹۲۴ دمای ۷۱ درجه زیر صفر نیز برای این روستا ثبت گردیده است.

حالا شرایط بسیار متفاوت زندگی در این روستا بهانه ای شده تا عکاس ماجراجویی به نام آموس چپل ( Amos Chapple ) به آن سفر کند و حدود ۵ هفته را در آن بگذراند تا بتواند جریان روزمره را در این سرمای طاقت فرسا به تصویر بکشد. با هم به تماشای این تصاویر می نشینیم…

تصاویری از جنس برف و یخبندان که ما را به لمس سرما دعوت می کنند.

با کارناوال همراه باشید…

روسیه

تا به حال فکر کرده اید که قدم زدن بر روی پل های عظیم و طولانی را امتحان کنید؟

چیزی از طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین شنیده اید؟ اگر اطلاعات زیادی درباره ی پل های باریک و ترسناک دنیا ندارید پیشنهاد می کنیم حتما از این لینک دیدن نمایید.

کارناوال بر روی پل های زیادی در ایران و جهان گام نهاده است و این بار هم می خواهد به سوی رودخانه ای نیمه منجمد برود که بر فرازش پلی فوق العاده ساخته اند، مقصد ما پل کاندینسکی ( Kuandinsky ) در کشور روسیه می باشد، این پل بر روی رودخانه ای بسیار زیبا به نام ویتیم ( Vitim ساخته شده است.

پلی ماشین رو که هیچ حفاظی در اطرافش وجود ندارد… سفری با ترس و وحشت توام با لذت و هیجان…

اما داستان به همین جا ختم نمی شود پل کاندینسکی لقب ترسناک ترین و خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا را دارد، اما چرا؟ آیا رازی دیگر جز عدم وجود حفاظ در اطراف جاده در ورای این پل وجود دارد؟

با کارناوال همراه باشید تا بر روی خطرناک ترین پل ماشین روی جهان قدم بگذاریم.

چندی پیش به کرواسی سفری داشتیم و به مردمانی برخورد کردیم که خودشان را از تبار ایرانیان می دانند . اگر مطلب کروات ها ؛ ایرانی تباران اروپا را خوانده باشید کاملا در جریان موضوع قرار می گیرید  که چگونه یک فرضیه می تواند منجر به تحقیقات علمی پیرامون یک موضوع عجیب شود.

امروز باز هم قصد داریم به سراغ مردمانی برویم که ادعای ایرانی تبار بودن دارند. این بار قاره اروپا را ترک کرده و به ایران نزدیک می شویم . مقصدمان این بار روسیه است . در گشت و گذار در روسیه به شهری می رسیم که نامش همه را یاد یک تفرجگاه در پایتخت ایران می اندازد : “دربند ”

اشتباهی در کار نیست…

دربند قدیمی ترین شهر روسیه و تنها منطقه شیعه نشین آن است .شهری که به دست قباد یکم ساسانی تجدید بنا شد و پسرش انوشیروان با احداث دیوار دفاعی به آن استحکام بخشید و ….

تاریخ ایران باستان در این شهر قابل لمس است و در جای جای آن آثار ایرانی – اسلامی به چشم می خورند …

همراه کارناوال  باشید تا سفری به شهر دربند داشته باشیم و این ادعا را بررسی کنیم.

دربند روسیه

جنگ یکی از نفرت انگیزترین پدیده هایی است که بشر مسببش شده ، همیشه پیکان تیز جنگ در درجه ی اول به سوی مردم است، سالها بعد از جنگ ها هم هنوز ملت جنگ زده با آسیب هایش دست و پنجه نرم می کنند.

اوج این پدیده ی خونین به زمان جنگهای جهانی اول و دوم باز می گردد؛ همه ی دنیا درگیر خون و خونریزی بودند و همچنان هم آثار حمله ها و صدمات در برخی نقاط جهان دیده می شود، یکی از جنگ های بسیار وحشتناک جنگ جهانی دوم در روسیه اتفاق افتاد و استالین گراد نام داشت ، جنگی میان روس و آلمان ها که منطقه ی ولگوگراد روسیه را با خاک یکسان کرد.

عواقب و سختی های این جنگ آن قدر عظیم بود که هنوز از ذهن روس ها پاک نشده است، به یاد این جنگ خونین تندیس بزرگی در شهر استالین گراد ساخته شده است که کارناوال می خواهد به آن سر بزند، همراهمان باشید تا با دومین مجسمه ی عظیم جهان آشنا شویم.

برخی از روستاها در نهایت زیبایی و پاک بودن می توانند عجیب و مرموز هم باشند. در تمامی نقاط زمین می توان روستاهایی را یافت که برای خود داستان ها و افسانه های جالبی دارند. مردمانی که سال ها در یک جا زندگی کرده اند و جزئی از همان سرزمین شده اند.

مکانی ر تصور کنید در شمال روسیه، روستایی مدفون در شن و ماسه که زندگی در آن هنوز جریان دارد.

مردمان ساکن آن صبح که از خواب بیدار می شوند اطراف خود و خانه هایشان را زیر شن ها می یابند.

شاید ترسناک باشد و یا شاید جالب.

همراه با کارناوال باشید تا سفری به این روستا داشته باشیم.

ایران مهد فرهنگ و هنر است و قدمت تمدنش چیزی کم از قدمت تاریخ ندارد، مایه ی سرافکندگی است اگر از تمدن پر افتخارمان بی خبر باشیم ؛ در این مطلب کارناوال می خواهد به گوشه ای از این تاریخ پرشکوه بپردازد تا تلنگری باشد برای شروع حرکت و امید برای زنده نگه داشتن ایران با عظمتمان.

صنعت فرش بافی از دیرین در کشورمان رونق داشته و هنوز هم در دنیا بی رقیب است، این حرف را زیاد شنیده ایم اما سند و مدرکمان برای صحت این موضوع چیست؟

امروز بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت و به دیدار قالیچه ای می رویم که کهن ترین قالیچه ی جهان می باشد، قالی پازیریک ، افتخار ایران و ایرانیان، با ما همراه باشید تا سری به تمدن دیرینه ی پر شکوهمان بزنیم.

امروز می خواهیم به مکانی باستانی برویم. جایی که بعد از ۳ دهه که از کشف آن می گذرد هنوز هم، عجیب و مرموز است.

همه اطلاعاتی که درباره این مکان وجود دارد در حد گمان و فرضیه است و هنوز هم محققان بسیاری در حال تحقیق بر روی آن هستند.

این جا در نزدیکی سرزمین آشنا به سرما یعنی آلاسکا و آب های اقیانوس واقع شده و نام آن “تیگران” Yttygran می باشد.

جزیره ای است نه چندان بزرگ و عریض، اما نام و نشانی آن مشهور است. بر روی آن نمادهایی استخوانی وجود دارند که می گویند به جا مانده از نهنگ ها است.

حتما تعجب خواهید کرد اما در کمال ناباوری استخوان های نهنگ های غول پیکر سر از خاک این جغرافیای مرموز بیرون آورده اند و مانند تخته سنگ های غول پیکر از دور خودنمایی می کنند.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا از جزیره “تیگران” بیشتر بدانیم.

در این مطلب قرار است کارناوال سفری شگفت آور به معدنی از نمک داشته باشد. بله معدنی از نمک !

این معدن متفاوت تر است با هر معدنی که تابه حال دیده اید. اگر کمی تحمل کنید به زودی این حرف ما را تایید خواهید کرد، که این معدن شگفت آور تر از هر پدیده ای می تواند باشد.

شاید با گفتن نمک تصویری از یک مکان سفید رنگ در ذهنشما تداعی شود؛ اما برعکس این جا نمایی از رنگین کمان را تداعی می کند.

در جایی میان مرز آسیا و اروپا  و در کشوری به نام روسیه،معدنی از نمک وجود دارد که ورود به آن ممنوع است این معدن در نوع خود بی همتا است و در و دیوارهای آن پوشیده از الگوهای بی نهایت خلاقانه و بسیار دیدنی است.

آن قدر زیبا و افسانه ای است که هرکسی اجازه ورود به آن را ندارد. دیوارهایش همچون تابلویی هزار رنگ از یک اثر هنری مدرن هستند. چشم ها را خیره می کند و اشکالی عجیب بر روی دیوارهایش نقش بسته که تصاویری مبهم را در ذهن تان تداعی خواهد کرد.

این بار کارناوال کمی از شگفتی ها برایت می گوید، ما را همراهی کن.

امروز کارناوال، شما را به شهربازی هیجان انگیز، آن هم نه بر روی زمین، بلکه میان زمین و آسمان دعوت کرده است.

” پارک آسمان ” ( Skypark AJ Hackett ) در سرزمین سرد روسیه، در نهایت عظمت و شکوه، آماده است تا یخ شما را آب کرده و روزی پر از شادی ، خنده و گاهی استرس را برای شما و همراهانتان رقم بزند.

برای عاشقان آدرنالین و ارتفاع، اینجا بهشتی آهنین است که آنان را به آسمان نزدیک تر کرده.
درست از لحظه ی پایین آمدن از ماشین در پارکینگ تا زمانی که به پارک آسمان می رسید، لحظه شماری می کنید تا پا بر روی راهرو آهی آن بگذاری.
در مسیر رسیدن به پارک، صداهای جیغ مردم را یکی در میان به وضوح می شنوی و تپش قلبت دوست داشتنی به سراغت می آید.
این صدای آدرنالین است، عربده ی هیجان، که تو را صدا می زند ….

در میان دشت های یخ زده ی سیبری، در آغوش طبیعتی سرد و سخت، مردمانی زندگی می کنند که ماه و خورشید را می پرستند،

دل گرم به یک دیگرند، مهربان و دست و دل بازند، در عین حال شجاع و سر سخت،‌ مناظر سفید از برف اند ولی سفیدی دل های آنان بیشتر به چشم می آید.
رازی دارند که کس محرم آن نیست، رازی که قدرتشان در آن نهفته است.

دریا روزی رسان شان است و گوزن ها دارایی شان،

از مردمان دریا، از مردمان مراتع برایتان می گوییم، از چادرنشینان ” چوکچی ”

با کارناوال همراه باشید …

شهر عشاق پاریس، یا تاج محل در هند شاید شما را به دنیایی از رمانتیک ها و عاشقانه ها ببرد.

اما تونل عشق اکراین که حاصل پیوند درختان جنگل افسانه ای شهر کلوین است حال و هوایی دیگر دارد.

مقصد ما این بار، مکانی است که الهام بخش عشاق است و هر روز عابران با گذر از آن لحظات شان را با عاشقانه ها گره می زنند.

با کارناوال در گذری از تونل عشق اوکراین همراه باشید.

This is search results
در حال بارگذاری ...