رومانی

کره زمین آنقدر بزرگ است که می شود برای همه عمر آن را در نوردید و در نهایت از کشف بسیاری از ناشناخته های آن بازماند. شاید این کره خاکی کوچک در برابر عظمت تمام هستی نقطه ای بیش نباشد اما نسبت به خُرد بودن بشر بسیار بسیار بزرگ و بی انتهاست و قسمت هیجان انگیز ماجرای حضور انسان بر روی زمین همین جاست. آنجایی که دنیا پر می شود از زشتی ها و زیبایی ها، خوبی ها و بدی ها، لطافت ها و خشونت ها و تمام زوج هایی که در کنار هم معنا می شوند و معنا می دهند و تو به عنوان انسان موظف به درک این معنا می شوی.

اگر بخواهیم از زشتی ها و تلخی ها بگذریم و بیش از این درگیر روزمرگی های زندگی نشویم، باید برای نوازش روح و آرامش تن راهی پیدا کنیم. مثلا به موسیقی روح نواز گوش جان سپاریم یا کتابی زیبا و آرامش بخش ورق بزنیم و یا حتی خود را به نوشیدن چایی گرم و کیکی تازه در کنج امنی مهمان کنیم. یکی از بهترین راهکارهای اغلب مردم دنیا برای رسیدن به آرامش، سفر کردن است و اگر این سفر به قصد آرامش و کاستن از استرس ها و تنش ها است، بهتر است گوشه ای بکر و دست نخورده از طبیعت باشد، تا بشود در سکوت و سکونش، روح را پرورش داد و دوباره جان بخشید. در این میان، همیشه فرصت برای سفر و صیقل جان مهیا نیست…

و اکنون همراه می شویم با تصاویری از عکاس رومانیایی الکس روبچوک (Alex Robciuc) که ۶ سال گذشته زندگی اش را وقف ثبت زیبایی های کوهستان کارپات (Carpathian Mountains) در شمال رومانی کرده است تا روح پاییزی این سرزمین را تسخیر کند. او معتقد است برای ثبت این تصاویر نه از دوربین خیلی حرفه ای استفاده کرده، نه لنزهای گران قیمت و حرفه ای داشته و نه از وجود فیلترهای متفاوت سود جسته است. بلکه با وقف زمان و صبوری تصاویر را در هنگام حضور نورهای مناسب و پیدا کردن نقطه مناسب برای ایستادن به تصویر کشیده است.

با کارناوال  و الکس همسفر شوید و به رومانی بیایید.

همیشه تصورمان از گردش و تفریح در طبیعت، تغییر آب و هوا و کمی به دست آوردن آرامش است، بوییدن عطر شبنم روی برگ درختان، گوش سپردن به شرشر آب رودخانه ها، نگاه کردن به جانداران جالبی که به آرامی در حال زندگی هستند و به دور از دغدغه های گوناگون ما انسان ها، با آرامش عمرشان را سپری می کنند.

اما حقیقت این است که طبیعت گردی همیشه هم بی خطر و جایی برای آسایش نیست. همیشه احتمال وقوع حوادث تلخ هم وجود دارد بخصوص اگر جاهایی را انتخاب کنیم که بکر هستند و اطلاعات زیادی درباره ی آن ها نداریم، همین موضوع ما را از سفر به این مناطق باز می دارد و اغلب ترجیح می دهیم به جاهایی برویم که بتوانیم با خانواده لحظات شادی را سپر کنیم. اما افرادی هستند ماجراجو و شجاع که برای تجربه کردن ترس و وحشت دوست دارند به آغوش خطر بروند. اما کجا؟ چه جاهایی در دنیا وجود دارند که می توانند مقصدی پر ماجرا برای سفرهای ما باشند؟

این بار به جایی خواهیم رفت که یکی از مرگبار ترین مناطق طبیعی دنیاست؛ جنگلی که هرکس قدم به آن می گذارد ناپدید می شود. طبیعتی سرسبز و دلربا که برخلاف چهره ی زیبایش لقب مرگبارترین جنگل دنیا را به دوش می کشد. در رومانی جنگلی به نام هویا باکیور وجود دارد که همیشه صداهای عجیبی از داخلش شنیده می شود و درختانی دارد که گویا با چشمانشان انسان را دنبال می کنند. می خواهیم با دلهره وارد هویا باکیو شویم و برای کشف رموز این مکان تلاش کنیم، همراه کارناوال بیایید.

فرانسه، سوئیس، آلمان، ایسلند، یونان، اسپانیا و اتریش. چگونه می شود زیبایی های تمام این کشورها را در یک سفر به تماشا نشست؟ جواب ساده است:  سفر به رومانی!

رومانی کشور اعجاب انگیزی در جنوب شرقی اروپاست که می تواند جایگزین زیبایی های سراسر قاره سبز باشد. کوهستان ها، سواحل، شیوه معماری بناها و سایر چشم اندازهای طبیعی همگی در این کشور کم حاشیه و منحصر به فرد یافت می شود و به راستی که همه این دلایل و همچنین ارزانی این کشور، آن را به یک جهان‌شهر تبدیل کرده است و احتمالا سفر به آن می تواند بسیار خاطره انگیز و رویایی باشد. به همین خاطر در طول سال، مردم از سراسر قاره اروپا به آن سفر می کنند و از نزدیک با زیبایی های این کشور آشنا می شوند.

رومانی با اینکه قدمت زیادی ندارد اما تاریخ پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است.

تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد توسط آقای سرخیو ایلوتا Sergiu Iliuță ) ثبت شده اند و اگرچه تصاویر بسیار زیبا و چشم نواز است اما ایشان عکاس حرفه ای نیستند و به گفته خودشان فقط سعی کرده اند زیبایی های حیرت انگیز این کشور را ثبت کنند تا دیگران هم مانند او از دیدن این مناظر شگفت زده شوند.

با کارناوال در این سفر افسانه ای همراه شوید.

من و خانواده ام بار سفر بستیم و سفری ۷ روزه را به رومانی آغاز کردیم…

این را آندرا سوسیک که یک عکاس است می گوید.

او داستان سفر ۷ روزه ی خود به همراه خانواده اش به رومانی را این گونه بازگو می کند:

سفری به رومانی داشتیم البته در این سفر به هیچ وجه احساس یک گردشگر خارجی را نداشتیم بلکه خود را از مردمان محلی رومانی می دیدیم ، آن هم به دلیل این بود که آن قدر در این مقصد راحت بودیم و آرامش داشتیم که انگار در خانه ی خودمان هستیم.

همراه با کارناوال و همسفر با آندرا سوسیک به رومانی سفر کنیم و ما هم از این زیبایی ها لذت ببریم و کمی با طبیعت مقصد آشنا شویم.

تصاویری را قرار است ببنیم که کمی مبهم هستند . این جا شبیه تابلویی نقاشی شده از یک روستا است .
خانه هایی را می بینی که توسط رودخانه ای سرخ احاطه شده ، کلیسایی ر امی بینید که از آن تنها نوکش بیرون مانده .
بویی که حاکی از وجود مواد سمی است تحمل این مکان را برای رهگذارن غیر قابل تحمل کرده است .
آری ، زیبایی مبهم این رودخانه خوش آب و رنگ گرچه تصویری پر فریب از یک روستا ساخته است ، اما حقیقت چیز دیگری است .
باز هم فاجعه ای غیر نظامی رخ داده است ، فاجعه ای که مردمان روستا را مجبور به ترک خانه هایشان کرد .
شاید نام این روستا را که “جیمانا “ Geamana است ، تا به حال نشنیده باشید که طبیعی هم هست زیرا این روستا برای همیشه از نقشه ها محو شده اما ساکنانش همیشه به یادش خواهند بود .
در ادامه همراه کارناوال باشید تا از روستایی گم شده در رومانی به نام جیمانا برای شما بگوییم .

سوچی کریستین خالق این عکس ها ی زیباست. تصاویری که زیبایی هرچه تمام تر شهر ترانسیلوانیا را به رخ می کشد .

او می گوید قصد من گرفتن تصاویری زیبایی از منطقه ای که در آن زندگی می کنم هست، تا چهار فصل زیبایی آن را به دنیا نشان دهم .

همراه کارناوال باشید  ….

 

معدن قدیمی که پس از قرن ها دوباره میزبان انسان هایی شده است که نه برای نمک بلکه این بار به قصد تفریح و هیجان و  شاید هم درمان به این مکان آمده اند. البته با هر هدفی که آمده باشی از حیرت و عظمت معدن در پیش چشمانتان کاسته نمی شود .

همراه ما باشید تا با دنیای زیر زمینی سالینا توردا آشنا شوید.

اینجا خرس ها شبانه به شهر می آیند، بر روی دو پا راه می روند، می رقصند و ارواح را فراری می دهند.
با ما به رومانی بیایید، همراه با خرس ها برقصید و سرزمین سردشان را زندگی کنید…

This is search results
در حال بارگذاری ...