رابرت فالکون اسکات | دومین مسافر قطب جنوب

رابرت فالکون اسکات | دومین مسافر قطب جنوب

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با رابرت فالکون اسکات انگلیسی سیاح ، مکتشف و افسر نیروی دریایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

رابرت به عنوان دومین نفری که به قطب جنوب سفر کرده، شناخته می شود و در انگلستان او را یک قهرمان ملی و یک فرد شجاع می دانستند. با اینکه با تحقیقات انجام شده معلوم شد که به دلیل سو مدیریت وی، سرانجام او و گروهش به مرگ ختم شد اما هنوز هم از او به عنوان یک مکتشف قهرمان یاد می شود.

تولد

رابرت روز ششم ژوئن ۱۸۶۸ میلادی در شهر بندری پلیموث انگلستان به دنیا آمد.

زندگی 

رابرت یک افسر نیروی دریایی بود در اوایل قرن بیستم انجمن جغرافیای سلطنتی تصمیم می گیرد هیئتی را برای تحقیقات علمی و اکتشفات برای به سوی قطب جنوب اعزام کند. رهبری این گروه اعزامی به رابرت فالکون اسکات سپرده شد. این ماموریت بین سال های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۴ به طول انجامید و این گروه تحقیقات مفیدی از آب هوا، شرایط اقلیمی به دست آورد و نقشه های مناطق نزدیک به قطب جنوب را ترسیم کردند.

چند سال بعد اسکات تصمیم می گیرد که برای تحقیقات بیشتر راهی قطب جنوب شود اما در اصل وی قصد داشت اولین مسافری باشد که پای در قطب جنوب می گذارد. او به همراه چند دانشمند و دکتر با کشتی به نام  “ترانوا ”  در سال ۱۹۱۰ سفرش را آغاز کرد. آن ها هنگامی که استرالیا رسیدند متوجه شدند که فرد دیگری به نام ” آموندسن” نیز قصد سفر به قطب جنوب را دارد.

گروه اسکات ۱۷ ژانویه سال ۱۹۱۲ هنگامی که به قطب جنوب رسید یک چادر و پرچم متعلق به کشور نروژ را مشاهده کرد! رویای اسکات برباد رفته و او نخستین شخصی لقب نگرفت که به قطب جنوب رسیده بود!

گشت و گذار و اکتشافات او ادامه داشت و با اشتباهات او در مدیریت گروه دچار مشکلات بسیاری شدند که در نهایت به نابودی آن ها ختم گردید.

مرگ

رابرت و همراهنش که رویارویی با مرگ را در طوفان و کمبود امکانات تجربه می کردند، آخرین نوشته های او به تاریخ ۲۹ مارس ۱۹۱۲ باز می گردد. ۸ ماه بعد سه جسد همراه با دفتر خاطرات اسکات و عکس های این گروه در قطب جنوب یافت شد.

رابرت فالکون اسکات

رابرت فالکون اسکات به همراه گروهش

رابرت فالکون اسکات

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

رابرت فالکون اسکات | دومین مسافر قطب جنوب
4.15 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...