ثروتمندترین کشورهای دنیا

ثروتمندترین کشورهای دنیا

برترین ها
خلاصه مطلب

اطلاعات کلی

توضیح در رابطه با مطالب پست:

در این بخش قصد داریم به معرفی بیست کشور ثروتمند دنیا بپردازیم، سرزمین هایی که از لحاظ اقتصادی قطب های برتر دنیا به حساب می آیند، معیار انتخاب این کشورها مقایسه ی تولید سرانه ی ناخالص داخلی آن ها می باشد، تولید ناخالص داخلی میزان ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده توسط ملت آن کشور در طی یک سال است که می تواند ملاک خوبی برای مشخص کردن ثروتمندترین کشورهای دنیا باشد، البته باید در نظر داشته باشید که این نوع مقایسه ایرادی هم دارد و آن این است که میزان هزینه ی زندگی در هر کشور را در نظر نمی گیرد زیرا در برخی کشورها هزینه ی گذران زندگی بسیار بالا و در برخی دیگر بسیار پایین می باشد.

اقتصاد دانان برای رفع این مشکل از معیار ( ppp ) استفاده می کنند، در این نوع مقایسه میزان سرانه ی تولید ناخالص داخلی آن ها با آمریکا و زندگی در آن کشور و با قیمت دلار آن مقایسه می شود تا همه با یک ملاک سنجیده شوند.

از نکات شاخص دیگر در رابطه با کشورهای ثروتمند این است که میزان امید به زندگی در آن ها بسیار بالا است، امید به زندگی مقدار سن و سالی است که میانگین جامعه تصور دارند که زنده خواهند بود، از این ملاک برای سنجش میزان شادی جامعه هم استفاده می شود، اما این روش صحیح نیست و مقدار شاد بودن هر کشور تنها با نظر سنجی از تک تک افراد جامعه حقیقی خواهد بود.

 

آنچه در ادامه خواهید دید

در ادامه به بررسی این کشورها خواهیم پرداخت:

۱ ) قطر

۲ ) لوکزامبورگ

۳ ) لیختن اشتاین

۴ ) سنگاپور

۵ ) موناکو

۶ ) برونئی

۷ ) کویت

۸ ) نروژ

۹ ) امارات متحده عربی

۱۰ ) سان مارینو

۱۱ ) سوئیس

۱۲ ) ایالت متحده آمریکا

۱۳ ) عربستان سعودی

۱۴ ) بحرین

۱۵ ) ایرلند

۱۶ ) هلند

۱۷ ) تایوان

۱۸ ) استرالیا

۱۹ ) سوئد

۲۰ ) اتریش

پیشرفت و رشد در زمینه های اقتصادی، سیاسی، سلامت و … از اهداف همه ی کشورهای دنیاست.

یکی از آسان ترین راه ها برای موفقیت و پیشرفت هرچه بهتر، الگو گرفتن از سرزمین های موفق و ثروتمند است. اما کدام کشورها پیشرفته ترین هستند و معیار انتخاب آن ها چیست؟

در این بخش قصد داریم به معرفی بیست کشور ثروتمند دنیا بپردازیم؛ سرزمین هایی که از لحاظ اقتصادی قطب های برتر دنیا به حساب می آیند، معیار انتخاب این کشورها مقایسه ی تولید سرانه ی ناخالص داخلی آن ها می باشد. تولید ناخالص داخلی میزان ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده توسط ملت آن کشور در طی یک سال است که می تواند ملاک خوبی برای مشخص کردن ثروتمندترین کشورهای دنیا باشد. البته باید در نظر داشته باشید که این نوع مقایسه ایرادی هم دارد و آن این است که میزان هزینه ی زندگی در هر کشور را در نظر نمی گیرد زیرا در برخی کشورها هزینه ی گذران زندگی بسیار بالا و در برخی دیگر بسیار پایین می باشد.

اقتصاد دانان برای رفع این مشکل از معیار ( ppp ) استفاده می کنند. در این نوع مقایسه میزان سرانه ی تولید ناخالص داخلی آن ها با آمریکا و زندگی در آن کشور و با قیمت دلار آن مقایسه می شود تا همه با یک ملاک سنجیده شوند.

از نکات شاخص دیگر در رابطه با کشورهای ثروتمند این است که میزان امید به زندگی در آن ها بسیار بالا است. امید به زندگی مقدار سن و سالی است که میانگین جامعه تصور دارند که زنده خواهند بود. از این ملاک برای سنجش میزان شادی جامعه هم استفاده می شود، اما این روش صحیح نیست و مقدار شاد بودن هر کشور تنها با نظر سنجی از تک تک افراد جامعه حقیقی خواهد بود.

در اینجا فهرستی که اعلام می شود با معیار ( PPP ) سنجیده شده اند؛ توجه داشته باشید که آمار اعلام شده در رابطه با ثروتمند بودن کشورها مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی است زیرا تا به امروز آمار کشورهای ثروتمند در سال ۲۰۱۶ اعلام نشده و ارقامی که مربوط به رتبه بندی شادی در کشورها است مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی می باشد.

با کارناوال همراه باشید تا با ثروتمندترین کشورها و دلایل و رموز موفقیتشان آشنا شویم.

ثروتمندترین کشوهای دنیا

چرا آشنایی با کشورهای ثروتمند؟


_می توانند الگوهای خوبی برای پیشرفت در اغلب زمینه ها باشند.

_بررسی دلایل ثروتمند شدن آن ها می تواند جالب و خواندنی باشد.

_متوجه می شویم که با تلاش و کوشش امکان دارد به هر نتیجه ای که در نظر داریم برسیم.

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱ ) قطر

قطر ثروتمندترین کشور در سراسر کره ی زمین می باشد. مساحت این کشور ۱۱,۴۳۷ کیلومتر مربع است و پایتختش شهر دوحه می باشد. دلیل اصلی ثروت این کشور ذخایر نفت و گاز آن است.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: خاورمیانه و شبه جزیره عربستان.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: 143,532 دلار

میزان امید به زندگی: 78.68 سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: ۳۶

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۲ ) لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور بسیار کوچکی است، مساحت کل آن ۲,۵۸۶ کیلومتر مربع است و حدودا پانصد هزار نفر جمعیت دارد. این کشور همسایه ی آلمان، فرانسه و بلژیک می باشد و پایتختش هم شهر لوکزامبورگ است. این کشور همواره شرایط اقتصادی با ثباتی داشته و نوع حکومتش مشروطه ی سلطنتی می باشد که قدرتمند بودن خاندان سلطنتی اش را از مهم ترین دلایل ثروت این کشور می دانند.

قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: شهر کوچکی در شمال اروپا.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۹۳,۱۷۳ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۳۰ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 20

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۳ ) لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین در اروپا سومین کشور کوچک است و مساحتش ۱۶۰ کیلومتر و پایتخت آن شهر فادوتس است. دلایل اصلی ثروت این کشور را صادرات قوی محصولات دامپزشکی و ماشین آلات می دانند، نکته ی جالب در رابطه با این کشور وجود نداشتن هیچ بی سوادی در آن است.

قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: مرکز اروپا و همسایه با اتریش و سوئیس.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۸۹,۴۰۰ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۳۸ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: اطلاعاتی در دست نیست

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۴ ) سنگاپور

کشور سنگاپور که پایتختش شهر سنگاپور است کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا می باشد. این کشور در همسایگی مالزی و اندونزی قرار دارد، دلیل اصلی ثروت این سرزمین کوچک را تجارت می دانند، سنگاپور یکی از مراکز مهم داد و ستد در آیسا است.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: جنوب شبه جزیره ی مالایا

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۸۵,۱۹۸ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۳٫۶۹ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 22

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۵ ) موناکو

شهر موناکو دومین کشور کوچک در دنیاست و پایتختش شهر موناکوویل می باشد. مساحت این کشور حدود دو کیلومتر مربع است. موناکو به دلیل شرایط آب و هوایی خوب و امکانات مناسب منطقه ی مورد علاقه ی گردشگران ثروتمند است، از دلایل ثروتمند شدن این کشور هم صنعت قوی توریستی و قوانین آزاد مالیاتی می باشد.

قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: از سه طرف هم مرز با فرانسه است.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۷۸,۷۰۰ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۹٫۶۷ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: نامشخص

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۶ ) برونئی

پایتخت کشور برونئی شهر بندر سری بگاوان است. نام این کشور برگرفته از کلمه ی varun به معنای اقیانوس گرفته شده است. دلیل اصلی ثروت این کشور را حکومت پادشاهی و ثروتمند آن می دانند، ثروت افسانه ای پادشاه این کشور زبان زد است.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: در جزیره بورنئو در آسیای شرقی.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۷۲,۳۷۰ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۲,۳۷۰سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: نامشخص

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۷ ) کویت

کشور کویت که پایتختش هم شهر کویت می باشد سرزمینی کم وسعت در جنوب آسیا است که با عراق و عربستان سعودی از طریق مرز خاکی و با ایران از طریق خلیج فارس همسایه می باشد. از نکات جالب توجه در رابطه با این کشور می توان به جمعیت زیاد مهاجران آن اشاره نمود، می توان گفت جمعیت مهاجران آن به نسبت افراد بومی اشت بیشتر هستند. دلیل اصلی ثروت این کشور نفت است؛ دومین میدان نفتی بزرگ جهان ( در خشکی ) در کویت می باشد.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: خاورمیانه

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: 70,913 دلار

میزان امید به زندگی: ۷۴٫۸۳سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 41

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۸ ) نروژ

نروژ کشوی است با حکومتی پادشاهی و ثروتمند، مساحت آن ۳۸۵٬۲۵۲ کیلومتر مربع و پایتختش شهر اسلو می باشد. این سرزمین دارای ذخایر غنی نفت، گاز و معادن بسیاری است. نکته ی جالب در رابطه با نروژ عضو نبودن در اتحادیه ی اروپاست، برای عضو شدن در این سازمان همه پرسی برپا شد که مردمان آن عضویت در این اتحادیه را رد کردند.

قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: بخش غربی جزیره اسکاندیناوی

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۶۷,۴۴۵ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۱۱ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 4

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۹ ) امارات متحده عربی

پایتخت امارات متحده عربی شهر ابوظبی است و به آن کشور هفت شیخ نشین هم می گویند و شهر های دبی، ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین شیخ نشین های آن هستند به عبارت دیگر هر یک از این شهر ها تحت نظر یک پادشاه می باشند و امیر امارات هم فردی به نام شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان می باشد.

دلیل اصلی ثروت این کشور ذخایر نفت بسیار زیاد آن است.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: جنوب غربی آسیا، شرق شبه جزیره عربستان، خاورمیانه.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۶۵,۱۴۹ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۷٫۵۵ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 28

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۰ ) سان مارینو

سان مارینو به دلیل داشتن قانون اساسی فوق العاده اش معروف و مشهور است. این قانون در سال ۱۶۰۰ میلادی تدوین شده و هنوز هم استفاده می شود و کهن ترین قانون اساسی دنیا را دارد.

پایتخت این کشور شهر سن مارینو است و علت اصلی ثروت این کشور صنعت توریست قوی و صنایع تولیدی می باشد.

 قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: جنوب اروپا در شبه جزیره ایتالیا.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۶۱,۸۳۶ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۳٫۵۳ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: نامشخص

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۱ ) سوئیس

سوئیس کشوری است که نامش همیشه به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا معروف بوده است اما در حقیقت در رتبه ی یازدهم کشورهای ثروتمند دنیا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر برن می باشد و دارای ۲۶ ایالت گوناگون است.

دلایل ثروتمند شدن این کشور بسیار زیاد است اما از مهم ترین های آن می توان به وجود سرمایه گذاران زیاد خارجی در سوئیس اشاره نمود، اقتصاد این کشور بسیار با ثبات و با امنیت است.

 قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: اروپای غربی، همسایه با آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، ایتالیا و فرانسه.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۵۸,۷۳۰ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۳٫۵۸ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 2

ثروتمندترین کشوهای دنیا
ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۲ ) ایالت متحده آمریکا

ایالت متحده آمریکا به پایتختی واشنگتن دی سی سومین کشور پرجمعیت و سومین کشور پهناور دنیا است. این کشور در طی جنگ های جهانی اول و دوم قدرتش را در دنیا افزایش داد. عوامل زیادی دست به دست هم داده اند تا آمریکا در فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار بگیرد از جمله ی آن ها می توان به موقعیت جغرافیایی خوب، مستعمرات زیاد، اقتصاد قوی، در آمد زیاد ساکنان و … اشاره نمود.

قاره: آمریکا

ناحیه جغرافیایی: آمریکای شمالی.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۵۶,۴۲۱ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۹٫۵۷ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 13

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۳ ) عربستان سعودی

این کشور که با نام عربستان و پادشاهی عربستان سعودی شناخته می شود بخش اعظم شبه جزیره عربستان را در بر گرفته است، حدودا مساحت این کشور ۲٫۱۴۹ میلیون کیلومتر مربع است و بسیاری از ساکنان آن از اتباع خارجی هستند.

علت اصلی ثروت عربستان سعودی وجود ذخایر نفتی در آن است که او را به یکی از بزرگترین تولید کننده و صادرکنندگان نفت در جهان تبدیل کرد.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: خاورمیانه

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۵۳,۱۴۹ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۴٫۷۹ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 34

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۴ ) بحرین

کشور بحرین متشکل از ۳۳ جزیره ی کوچک است که اغلب بیابانی هستند، این کشور دارای منابع زیاد نفت، گاز، ماهی و مروارید است که آن را به یکی از کشورهای ثروتمند دنیا تبدیل کرد.

پایتخت این کشور شهر منامه می باشد و حکومتش پادشاهی است و سلسه ی آل خلیفه بر بحرین حاکم اند. به طور کلی مساحت آن ۷۰۶ کیلومتر مربع می باشد.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: جزیره ای در خلیج فارس.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۵۲,۵۱۴ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۷٫۰۵ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 42

ثروتمندترین کشوهای دنیا
ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۵ ) ایرلند

کشور ایرلند که نام قدیمش هیبرنی بوده است حدود پنج ششم جزیره ایرلند را تحت تصرف دارد. ایرلند تا سده ی هفدهم پوشیده از جنگل های انبوه بود اما امروزه تمامی جنگل هایش از بین رفته و به نسبت دیگر کشورهای اروپایی جنگلی ندارد، پایتخت این کشور شهر دوبلین می باشد.

از دلایل ثروتمند شدن این کشور می توان به اقتصاد رو به رشد، اصلاحات مالی قوی و سیستم مالیتاتی پیشرفته اشاره نمود.

 قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: شمال غرب اروپا و شرق اقیانوس اطلس.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۵۱,۱۱۸ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۱٫۵۲ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 19

ثروتمندترین کشوهای دنیا
ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۶ ) هلند

پایتخت کشور هلند شهر آمستردام است و اقتصادش را بر مبنای دامداری و کشاورزی پایه گذاری کرده اند، البته صادرات گل و صنعت توریست هم نقش مهمی در ثروت این کشور دارد.

مساحت هلند ۴۱٬۵۲۶ کیلومتر مربع است و از نظر مساحت و تعداد اسکله هلند بزگترین بندر اروپا به حساب می آید.

 قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: همسایه آلمان و بلژیک.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۴۸,۳۱۷ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۰۵ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 7

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۷ ) تایوان

 کشور تایوان که با نام های جمهوری چین، چین تایپه، چین ملی و فرمز شناخته می شود در فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا در رده ی هفدهم قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر تایپه است و از دلایل ثروتمند بودن تایوان می توان به معادن زغال سنگ و صادرات قطعات کامپیوتری و الکترونیکی اشاره نمود.

دانشمندان بر این باورند که در عصر قدیم کشور تایوان جزوی از کشور چین بود و با حرکت پوسته های زمین از این کشور جدا شده و به صورت جزیره در آمد.

قاره: آسیا

ناحیه جغرافیایی: شرق آسیا، سواحل شرقی کشور چین.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۴۷,۸۹۸ دلار

میزان امید به زندگی: ۷۹٫۸۴ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 35

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۸ ) استرالیا

کشور استرالیا که با نام رسمی مشترک‌المنافع استرالیا شناخته می شود، ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر وسعت دارد و ششمین کشور وسیع دنیا محسوب می شود. پایتخت این کشور شهر کانبرا است. اقتصاد این کشور متکی بر کشاورزی و بازرگانی می باشد.

از دلایل ثروتمند شدن این کشور می توان به بازرگانی قوی، صنعت توریست پیشرفته و وجود معادن مختلف اشاره کرد.

 قاره: استرالیا

ناحیه جغرافیایی: قاره استرالیا، نیم کره جنوبی کره زمین.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۴۴۷,۶۰۷ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۳٫۱۰ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 9

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۱۹ ) سوئد

 پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم است و با کشورهای نروژ، فندلاند، خلیج بوتنی، دانمارک و دریای بالتیک همسایه می باشد، سوئد با ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مساحت چهارمین کشور بزرگ اروپا است، حکومت این کشور مشروطه می باشد.

اقتصاد این کشور بر پایه ی صادرات است و البته دارای کشاورزی قوی ای هم هست این عوامل او را به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا  تبدیل کرده اند.

 قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: شبه جزیره اسکاندیناوی.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۴۷,۲۲۸ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۷۶ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 10

ثروتمندترین کشوهای دنیا

۲۰ ) اتریش

پایتخت کشور اتریش شهر وین می باشد، آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی و سوئیس و لیختن اشتاین از هم مرزان این سرزمین هستند. 

مساحت اتریش ۸۳٬۸۵۵ کیلومتر مربع و تقریبا به اندازه ی کشور امارات است و از ۹ ایالت تشکیل شده است، حدودا ۶۰ درصد وسعت اتریش را رشته کوه آلپ اشغال کرده است.

اقتصاد اتریش پیرو یک نظام بازار سوسیالیتی است همین مساله موجب شده تا شهروندان این کشور در رفاه بالایی قرار بگیرند؛ از دلایل ثروتمند شدن اتریش هم همین مورد می باشد.

  قاره: اروپا

ناحیه جغرافیایی: اروپای مرکزی.

میزان تولید سرانه ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۵ میلادی: ۴۷,۰۳۱ دلار

میزان امید به زندگی: ۸۲٫۰۶ سال

رتبه بندی شادی در سال ۲۰۱۶: 12

ثروتمندترین کشوهای دنیا

سخن آخر

به نظر شما چه عواملی در ثروتمند شدن یک کشور تاثیر گذارند؟

منتظر نظرات و دیدگاه های شما خوبان هستیم.

ثروتمندترین کشورهای دنیا
4.61 11

 دیدگاه ها

 • tara

  ۷

  ۱

  با سلام واقعا سایت جالبی دارین برای اولین بار هست که بازدید میکنم و واقعا خیلی خوشم اومد و اینکه شادی مردم کشورها کاملا با اقتصاد اون کشور و قانون مندی شون در این زمینه مرتبط هست ینی همون طور که میشه فهمید اکثر کشورهای ثروتمند جهان از لحاظ شادی هم از رتبه بالا و خوبی برخوردارن و وضعیت معیشتی مناسب مردم به دنبالش شادی جامعه رو هم در پی داره.

  • sayed

   ۰

   ۰

   چرا ایران نیست

   • زهرا میرزایی

    ۰

    ۰

    سلام دوست عزیز کارناوالی
    متاسفانه ایران در لیست ۲۰ کشور ثروتمند جهان جایی ندارد.

 • سلمان

  ۲

  ۵

  سلام.چرا نام ایران در بین این کشورها نیست مگه ایران ذخایر نفت بسیار زیادی نداره؟

  • امیر

   ۹

   چرا ذخایر زیادی داره اما……. هههه

  • زهرا میرزایی

   ۰

   ۱

   سلام دوست عزیز کارناوالی
   لطفا قسمت اول شروع مطلب را باری دیگر مطالعه بفرمایید، این آمار طبق میزان ذخایر نفت طبقه بندی نشده است.
   با تشکر از این که دیدگاهتان را با ما در میان گذاشتید.

  • بهزاد

   ۲

   ۱

   ایران کشور ثروتمندیه…

  • بووووووووووو

   ۰

   ۰

   بووووووووو

 • محمد

  ۳

  ۰

  ایران با ذخایر نفت گاز مس و فلزات گرانبها رتبه اولا داره…

 • امید

  ۳

  ۰

  با درامد نفتی کشور خودمان میتونیم تمام استانهای کشور به همین شکل زیبا بسازیم

 • علی

  ۴

  ۱

  یکی از مهمترین دلایل رفاه و اسایش این کشورها جمعیت کم و کوچک بودن این کشورهاست وقتی که جمعیت کشوری کم باشه مطمعنا رفاه و اسایش مردم اون کشور هم بیشتره

 • سورنا

  ۱

  ۱

  دستتون درد نکنه واقعا جالب و غافلگیر کننده بود

 • ابراهیم.عابدیانریزی

  ۱

  ۲

  کاش.ما.نفت.نداشتیم.و اااااااااا.اب.داشتیم

 • ناشناس

  ۲

  ۰

  سلام اقا جان اینارو ول کنین ایران نفت داره یا نداره رتبش در جهان چنده

 • آتیه

  ۰

  ۱

  با سلام و خسته نباشید خیلی جالب بود کاشکی از کشورها عکسای بیشتری میذاشتین . دلم می خواست پول زیادی داشتم به این کشورها سفر می کردم .

 • قربانمححمد

  ۰

  ۰

  خیلی.اموزنده.بود.

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...