ریچارد فرانسیس برتون | جهانگرد و شرق شناس انگلیسی

ریچارد فرانسیس برتون | جهانگرد و شرق شناس انگلیسی

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با ریچارد فرانسیس برتون، جهانگرد و شرق شناس انگلیسی آشنا خواهیم شد.

دلیل شهرت

 سفرهای ریچارد و توانایی های خارق العاده ی او باعث شهرتش شده است. ریچارد که یک دیپلمات، قوم شناس، مترجم و نویسنده بود، سفرهایی به کشورهای آسیایی همچون هند، عربستان و . . .داشت. ریچارد به ۲۹ زبان آسیایی، آفریقایی و اروپایی آشنایی داشت! درست خوانید ۲۹ زبان! زبان های مانند انگلیسی، فارسی، عربی، ایتالیایی، فرانسوی، هندی و . . .!

ریچارد یک مترجم بزرگ نیز بود و ترجمه کتاب های گلستان سعدی و داستان های هزار و یک شب به زبان انگلیسی از آثار اوست.

سفر مخفیانه او به عنوان یک غیرمسلمان به شهر مکه نیز ار دلایل شهرت این مرد بزرگ می باشد.

تولد

ریچارد در ۱۹امین روز از ماه مارچ سال ۱۸۲۱ در شهری از منطقه لیدز انگلستان چشم به جهان گشود.

زندگی

 او در خانواده ای مسیحی به دنیا آمد. پدر وی یک نظامی و مادرش از خانواده های پولدار و اشرافی آن دوران بود. در سال ۱۸۲۵ به فرانسه رفتند و ریچارد تحصیلات خود را در سال ۱۸۲۹ آغاز کرد. از همان سنین کودکی استعداد فوق العاده ای در یادگیری زبان داشت. تحصیلات دانشگاهی خود را در آکسفورد ادامه داد و در آن زمان شروع به یادگیری زبان عربی کرد. طبق گفته ها با اینکه او فردی با استعداد بود اما مشکلات زیادی را در دوران دانشگاه پشت سر گذاشت.

سپس او به عضویت ارتش درآمد و به هند اعزام شد. در هند به زبان های هندی، پنجابی، فارسی و گجاراتی مسلط گشت و آنقدر شیفته هندوستان شد که سایر سربازها او را به سخره می گرفتند.

۷ سال زندگی در هند و تحقیق درباره مسلمانان، ریچارد را به سفری به مکه تشویق کرد! او با لباس مبدل و مخفی به عنوان فردی محلی به مکه سفر کرد و در این سفر تحقیقاتی نیز انجام داد.

پس از عربستان سفرهای او در کشورهای آفریقایی ادامه داشت.

مرگ

وی در ۲۰ اکتبر سال ۱۸۹۰ در سن ۶۹ سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت. همسر ریچارد از مرگ او بسیار آشفته شد و دست به کارهای عجیبی مثل سوزاندن مقالات او، زد! ایزابلا همسر او معتقد بود با این کار از میراث و شهرت شوهرش محافطت می کند. او حتی یک زندگی نامه از شوهرش پس از مرگ وی نوشت. آرامگاه این زوج در کلیسای سنت مری مگدالن در شهر لندن واقع شده است.

ریچارد فرانسیس برتون
ریچارد فرانسیس برتون

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

ریچارد فرانسیس برتون | جهانگرد و شرق شناس انگلیسی
4.59 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...