بازگشت ۷۳ قطعه شیء باستانی از آمریکا به ایران

بازگشت ۷۳ قطعه شیء باستانی از آمریکا به ایران

اخبار گردشگری

طی گزارشی از سازمان میراث فرهنگی، اشیائی تاریخی که شامل ۷۳ “گل مهره ” دوره ساسانی بوده و اکثرا از سلامت فیزیکی برخوردار هستند به رییس موزه ملی ایران توسط آمریکا  تحویل داده شد. این اشیاء به صورت قاچاق از کشور خارج شده بودند که به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک تحویل داده شده و پس از آن با هماهنگی وزارت امور خارجه به کشورمان منتقل گردید. در طی دو سال اخیر این چهارمین محموله تاریخی است که به کشور بازگردانده می شود.

اولین محموله ای که به ایران بازگرداده شد، شامل ۳۴۹ قلم شی باستانی بود که بعد از چند ماه دعوای حقوقی از بلژیک به ایران بازگشت.

دومین محموله شامل ۱۰۸ شی ء تاریخی از موسسه شرق شناسی دانشگاه شیکاگو در اردیبهشت ۹۴ به مسئولان سازمان میراث فرهنگی تحویل داده شد.

سومین محموله هم شامل ۳۰ قطعه از اشیاء و آثار فرهنگی متعلق به دوران قبل و پس از اسلام توسط دولت بریتانیا

گفتنی است این اشیاء که عموما به صورت قاچاق از کشورمان خارج شده بودند به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک تحویل داده شدند و پس از آن با هماهنگی وزارت امور خارجه به کشورمان منتقل شدند.

 این اشیا از قدمتی حدود ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ سال برخوردار بوده  و از نظر کارشناسان موزه ملی ایران، دارای اصالت تاریخی بوده و از سلامت و صحت برخوردار هستند.

 
باستانی0

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

بازگشت ۷۳ قطعه شیء باستانی از آمریکا به ایران
4.53 12

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...