قم

همه ی ما زمانی که به سفر می رویم، در کنار تمام ساعاتی که برای تفریح و خلق خاطرات خوش صرف می کنیم، ساعاتی را هم به خرید سوغاتی اختصاص می دهیم؛ سوغاتی که نشان می دهند در لحظات سفر به یاد دوستان و خانواده مان بودیم. هر شهری در ایران سوغات و صنایعد دستی خاص خود را دارد؛ سوغات و صنایعی که به دست مردمان هنرمند آن خطه، با عشق خلق می شوند و رنگ و بویی از اصالت دارند.

در گشت و گذارهای قبلیمان در ایران، سوغات زیادی با خود به یادگار آوردیم؛ یک بار به نصف جهان رفتیم و  سوغات و صنایع دستی اصفهان را با هم مرور کردیم. بار دیگر به مقصد همدان راهی سفر شدیم و با سوغات همدان آشنا شدیم. این بار راهی که در پیش گرفتیم ما را به یک مکان مقدس، با حال و هوای معنوی می برد. استان قم، مزین به حرم مطهر حضرت معصومه، یکی از شهرهای با ارزش و معنوی ایران به حساب می آید و همه روزه از مسافران بسیاری میزبانی می کند. کارناوال هم امروز یکی از همان میمهمانان است که می خواهد سفرش به این شهر معنوی را با خرید سوغاتی های این استان جاودانه کند.

همراه و همسفر با کارناوال باشید تا در این سفر با سوغات و صنایع دستی استان قم آشنا شویم.

طبیعت همیشه در سرسبزی خلاصه نمی شود. گاه قلم آفرینش رنگ های دیگری را هم به آن افزوده و تصویری تازه خلق کرده است.

از کوه و کوهستان و جنگل و دریا که بگذریم در گوشه ای دیگر بیابان بی آب و علف نیز زیبایی هایی برای خودش دارد. این زیبایی ها گاه به حدی چشم نواز است که ما را راهی سرزمین های داغ از تابش آفتاب می کند.

شاید بار ها و بارها از کنار بسیاری از این زیبایی ها به سادگی گذشته ایم و فکرش را هم نکرده ایم که ممکن است بتوانیم یکی از جاذبه های منحصر به فرد را در آن ببینیم. در گوشه ای از ایران و در کنار اتوبانی پر رفت و آمد یکی از همین جاذبه ها خودش را به ما می نمایاند. تکه ای از طبیعت که لباس سپیدی از جنس نمک بر تن کرده و طعم شوری خود را در بستر بیایان گسترانیده است.

راهی اتوبان تهران – قم هستیم تا به تماشای دریاچه ای نمکین بنشینیم…

با کارناوال در سفر به دریاچه نمک حوض سلطان همراه باشید…

حوض سلطان

یکی از انواع گردشگری که در کشور ما و کشورهای اسلامی بسیار طرفدار دارد، گردشگری مذهبی است.

امروز کارناوال قصد دارد به زیارت خواهر امام رضا(ع) در شهر قم برود و با زندگی حضرت معصومه (س) و حرم مطهر ایشان آشنا شود.

با ما همراه باشید….

This is search results
در حال بارگذاری ...