جزیره قشم

ما در کشوری زندگی می کنیم که به خاطر موقعیت جغرافیای و اقلیمی خاص دارای تاریخ پر فراز و نشیب و جالبی است. در جای جای این خاک آثار و دیدنی های بینظیری وجود دارد که اکثر آنها برای مردم ایران ناشناخته هستند. یکی از این مکانهای دیدنی و زیبا و تامل برانگیز غار خربس در جزیره قشم است که با معماری صخره ای عالی خود گوشه ای از تاریخ این مرز و بوم را روایت می کند.

غار خربس یا خربز از پدیده های زمین شناختی است که به دست مردمان مادی (دوره ماد) به یک پناهگاه یا نیایشگاه مبدل شده است.

با کارناوال به غار خربس برویم…

رازآلودگی طبیعت، دنیای عجیبی دارد. گاه این رمز و راز فوق العاده را در دریا و گاه در خشکی  و گاهی در دره ای بزرگ خواهید دید.

طبیعت ایران نیز سرشار است از عجایب رازآلوده ای که چشمهای گردشگر را برای ساعت ها خیره می کند.

امروز دعوتیم به  نمایشگاهی دائمی از تندیس های بلند قامت و ستون هایی تراشیده با فرم های بدیع و عجیب  که از هرطرف به آن ها خیره می شوید، فرم و حجمی تازه خواهید دید. مجسمه هایی ه در پس پیکره ی خود هزاران سخن ناگفته دارند از عظمت خالق خود.

هنرمند خالق این آثار دیدنی و منحصربه فرد، مجسمه های خود را برای آرامش روان و نوازش چشمان میهمانانش و نشان دادن قدرت لایزالش خلق کرد. او شما را به یک میهمانی بزرگ و جشن ستاره ها در مکانی عجیب و مرموز دعوت کرده است.

برای ورود به این نمایشگاه رازآلود و طبیعت گردی، اندکی خیال پردازی لازم است تا شهری پر از اَشکال و فرم های افسانه ای را ببینید.

همراه کارناوال باشید در دره ستارگان قشم …

گیاهان برای رشد به بستر مناسب، آب شیرین و… نیاز دارند، اما در سواحل جنوبی ایران، جزیره های سبز رنگ شناوری دیده می شوند که در آبهای شور زندگی و رشد کرده و با رنگ سبز همیشگی خود در میان آب خودنمایی می کنند. این شگفتیهای خلقت به حرا(مانگرو) معروف اند و نوعی دستگاه های تصفیه آب طبیعی هستند.

به قشم برویم و با شگفتی های طبیعت  جنوب ایران، جنگل حرا آشنا شویم…

This is search results
در حال بارگذاری ...