قزوین

مدت زیادی است که مردم، شهرها را برای زندگی انتخاب کرده اند؛ شهرهایی که امکانات زیادی را در اختیار ساکنانشان می گذارند تا زندگی راحتی را برایشان رقم بزنند. زندگی شهرنشینی با وجود تمام تسهیلاتی که دارد، گاه با خستگی و روزمرگی هایش، کلافگی و بی حوصلگی را برایمان به ازمغان می آورد. خستگی هایی که ممکن است بر روی فعالیت هایمان اثر بگذارند و از انرژی ما بکاهند.

شاید نتوانیم دل از این شهر بکنیم و محل زندگیمان را برای همیشه عوض کنیم اما می توانیم ساعاتی را از آن دور شویم تا کمی دغدغه هایمان را به فراموشی بسپاریم. کمی آن طرف تر از شهر ها و در جاهایی که هنوز آپارتمان ها و خانه های رنگارنگ قد علم نکرده اند، درختان سر به فلک کشیده در میان طبیعت فضایی لبریز از آرامش انتظار ما را می کشند.

پیش از این هم به سراغ جاذبه های طبیعی بسیاری رفتیم و با دیدن مناظری تماشایی خاطره ای خوش برای خود ساختیم.

این بار باز هم در کنار هم راهی طبیعت می شویم تا از حضور در کنار یکی از دریاچه های شگفت انگیز ایران لذت ببریم…

جاده را در پیش می گیریم تا به استان قزوین برسیم…

با کارناوال در سفر به دریاچه اُوان همراه باشید…

دریاچه اوان

امروز به شهر قزوین سفر کرده ایم. شهری که فاصله زیادی از پایتخت ایران ندارد و از نظر تعداد جاذبه های تاریخی، جزو ۵ شهر نخست ایران می باشد.

قصد داریم سری به قلب تپنده اقتصادی شهر، یعنی بازار قزوین بزنیم. بازاری که دارای قدمتی چند سده ای است و بنای کنونی آن یادگاری از دوره های صفویه و قاجاریه می باشد.

بازار قزوین مجموعه ای بی نظیر از معماری ایرانی در بین بازارهای سنتی ایران است، بازاری که جای جای آن چشمان شما را به خود خیره خواهد کرد و از تنوع کالا و خرید در این فضای زیبا لذت خواهید برد.

بازاری که شاهدی گویا از تاریخ شهر قزوین و توسعه و پیشرفت معماری ایرانی در گذر زمان است.

همراه کارناوال باشید تا از نزدیک با این بازار تاریخی آشنا شویم.

*  اگر با اجزای سازنده بازار آشنایی ندارید می توانید با مطالعه مطلب بازار ; خرید و فروش , تاریخ و فرهنگ زیر یک سقف ، با معماری و بخش های اصلی یک بازار سنتی آشنا شوید.

چشیدن طعم غذاهای شهرها و روستاهای مختلف در همان شهر بسیار لذت بخش است و سفر را بسیار متفاوت می کند. با خوردن غذاهای اصیل هر شهر می توان با نوع سلیقه  غذایی و آداب و رسوم تغذیه ای مردمان آن دیار آشنا شد.

کارناوال در سفر به شهرهای مختلف ، برای صرف وعده های غذایی خود به رستوران های محلی هر شهر می رود و غذاهای سنتی و لذیذ را تجربه می کند.

اینبار کارناوال به قزوین رفته و از انواع غذاهای سنتی این شهر برای ما می گوید.

سفر برای هر فردی پر است از خاطرات و یادگارهای فراوان.

مسافر هر شهر و روستایی ، پس از گشت و گذار و بازدید از مکان های تاریخی و طبیعی، هنوز سفرش را تکمیل نکرده و گویی راهی  را تا نیمه رفته و هنوز به حظ کامل از آن نرسیده است.

به همین خاطر ، مسافر راهش را به سمت بازار سنتی شهر و روستا پیش گفته و با صنایع دستی و سوغات آن جا آشنا شده و تحفه ای را برای خانواده و دوستان خود تهیه کرده و آن ها را در لذت این سفر شریک می کند.

کارناوال نیز در سفر خود به شهر قزوین برای همراهان و دوستان خود، سوغات و صنایع دستی این شهر را معرفی می کند تا در سفر به قزوین ، ارمغانی ناب را همراه خود به شهر و دیارشان برند.

امروز تصمیم گرفتیم، قدم در خانه ای بگذاریم که شکوه و زیبایی هنر ایرانی در تمام فضای آن به چشم می خورد و میهمان خود را ساعت ها مجذوب زیبایی های خود می کند، میهمانی که دیگر بعد از تماشای این نقش و نگارها دیگر نه دل بازگشت و نه پای رفتن دارد و آرزو می کند که ای کاش بار دیگر برای بازدید از این خانه (حسینیه امینی ها) به قزوین سفر کند.

This is search results
در حال بارگذاری ...