۱۰ مکان برتر توریستی از نگاه نشنال جئوگرافیک ( قسمت اول )

۱۰ مکان برتر توریستی از نگاه نشنال جئوگرافیک ( قسمت اول )

برترین ها
خلاصه مطلب

اطلاعات کلی

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به قسمت اول از ۱۰ کشوری که شایسته ی حضور گردشگران بیشتر و سفرهای بیشتر هستند . با توجه به پیشرفت در صنعت گردشگری این کشورها ظرفیت پیشرفت و بهتر شدن را دارند .

آنچه در ادامه خواهید دید

۱) ارمنستان

۲) نیکاراگوئه

۳) نپال

۴) ایران

۵) جمهوری کوزوو

در دنیای امروز گردشگری و #سفر تبدیل به صنعتی بزرگ و جهانی شده و بسیاری از کشورها می کوشند تا سهمی بزرگ را در صنعت گردشگری از آن خود کنند . در این راه سختی و مشکلات زیادی وجود دارد . این موضوعات می توانند داخلی باشند و یا خارجی . کشوری می تواند حرفی برای گفتن در این صنعت عظیم داشته باشد که با برنامه ریزی درست و صرف هزینه ها در راستای تحقق شکوفایی در گردشگری به سمت جلو و آینده حرکت کند . 

کشورهایی که شاید در دنیا کمتر شناخته شده باشند و یا از لحاظ سفر گردشگران در رتبه ی پایینی قرار دارند در چند سال اخیر شرایط بهتری پیدا کرده اند و روز به روز شاهد رشد آن ها در دنیای گردشگری هستیم . 

با کارناوال همراه باشید تا با ۱۰ کشوری که شایسته ی حضور بیشتر گردشگران هستند آشنا شویم . 

قسمت اول را باهم می خوانیم . 

SWG0

۱) ارمنستان

این کشور نسبتا کوچک و زیبا را همه ی ما به خوبی می شناسیم . ایرانی ها هرسال سفرهای زیادی را به این کشور انجام می دهند و #ارمنستان را دوست دارند. این کشور جاذبه های گردشگری زیادی دارد از تاریخی گرفته تا طبیعی .

ارمنستان را می توان برای سفرهای خانوادگی مناسب دانست و همینطور کسانی که علاقه مند به گردشگری طبیعی و کشاورزی هستند می توانند از سفر خود لذت ببرند . گرد شگران کوله گرد نیز مقصد خود را ارمنستان قرار می دهند و جالب است بدانید که از این انتخاب خود در پایان سفر راضی نیز هستند . 

چرا اکنون باید به ارمنستان سفر کرد ؟

کلیساهای زیبا و تاریخی این کشور که چندین قرن سن دارند یکی از جذابیت های ارمنستان به حساب می آیند . بیشتر افراد نمی دانند که ارمنستان زمانی مرکز دین مسیحیت بوده است یعنی ۳۰۱ سال بعد از میلاد .

از دیگر جذابیت های ارمنستان می توان به khachkars (stone graves) of Sanahin stand که از قدیمی ترین تمدن های بشری به حساب می آیند . طبیعت زیبای ارمنستان نیز فوق العاده می باشد . دشت ها دره های زیبایی را در خود جای داده است . 

به یاد داشته باشید ارمنستان بسیار زیبا است و شما باید از تمامی نقاط آن دیدن کنید . 

ارمنستان
ارمنستان
ارمنستان

۲) نیکاراگوئه

از این کشور این گونه برداشت می شود که مرکز خلافکاران و باندهای تبهکاری می باشد . با توجه به موقعیت جغرافیایی #نیکاراگوئه انتظار بیشتری هم نمی تون داشت ولی حقیقت چیز دیگری می باشد . در میان کشورهای منطقه ی مرکزی آمریکا نیکاراگوئه از امن ترین ها می باشد . 

نمی توان گفت این کشور عاری از هرگونه اعمال افراد خلافکار است و به همین دلیل می توان گفت که مقصد مناسبی است برای کسانی که می خواهند با فرهنگ مردم این منطقه بیشتر آشنا شوند . 

چرا اکنون باید به نیکاراگوئه سفر کرد ؟

سواحل این کشور شگفت انگیز هستند . طبیعت و پارک هایی که در این کشور مقاصد مناسبی برای دوستاداران طبیعت می باشد . 

نیکاراگوئه
نیکاراگوئه
نیکاراگوئه

۳) نپال

کاتماندو و #نپال برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند گزینه های مناسبی می باشند . در سال ۲۰۱۵ زمین لرزه ای ۸ هزار نفر را کشت و مبلغی برابر با ۱۰ بیلیون دلار را صرف برطرف کردن خرابی ها کردند . مکان های تاریخی که برای قرن ۱۰ بودند بطور کامل نابود شدند .

بعد از گذشت ۱ سال شرایط این کشور به گونه ای دیگری است . 

اماکنی که آسیب دیده بودند و یا نابود شده بودند بار دیگر به مانند روزهای قبل از زمین لرزه برجای خود قرار گرفته اند . گردشگران حالا می توانند به این کشور سفر کنند و از جاذبه های آن لذت ببرند . 

نپال بیشتر برای افرادی مناسب است که در سفر به جاب راحتی به دنبال هیجان و لذت بردن هستند . از این رو مقصدی مناسب برای کوله گردها می باشد .

 چرا اکنون باید به نپال سفر کرد ؟

بعد از وقوع زمین لرزه شاید بسیاری تصور کردند که این کشور دیگر مانند گذشته نمی شود ولی زمان چیز دیگری را ثابت کرد .

مردمان در غم از دست دادن نزدیکان و دوستان خود امید را از دست ندادند و بار دیگر به زندگی بازگشتند . برای همین زمان مناسبی است تا با سفر به نپال به صنعت گردشگری و مردمانش کمک کرد . 

نپال
نپال
نپال

۴) ایران

نوبت به کشور ما #ایران رسید که سرزمین خودمان است و بس . همه ی ما به خوبی می دانیم که کشورمان به چه اندازه جاذبه های گردشگری دارد ولی به دلایلی مشخص از تمام ظرفیت آن استفاده نمی شود . راه حل چیست ؟ تامین زیر ساخت ها و تعیین اهداف بلند مدت و سپس حرکت به سمت آن ها . 

بعد از توافق هسته ای درهای تازه ای به روی ایران گشوده شد و گردشگران راه خود را به سوی ایران یافتند . 

با توجه به ظرفیت ایران باید با برنامه ریزی و صرف هزینه ها در قسمت های مختلف صنعت گردشگری کشور خود را متحول کنیم . 

 چرا گردشگران به ایران باید سفر کنند ؟

هر کجای ایران را که نگاه کنیم زیبایی می بینیم و مکان هایی که می توانند برای گردشگران جذاب باشند . ما باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم تا بتوانیم در صنعت گردشگری در سطح جهانی برای خود مرتبه ای بالا دست و پا کنیم . 

ایران
ایران
ایران

۵) جمهوری کوزوو

زمان سفر به جدیدترین کشور #اروپا فرا رسیده است . این کشور در سال ۲۰۰۸ به آزادی رسید . این منطقه در طول تاریخ محلی برای درگیری صرب ها و آلبانی های کوزوو بوده است . 

این کشور تقریبا ۱۰ سال را زیر نظر UN سپری کرد و امروزه خود کشوری مستقل به حساب می آید . کسانی که به #جمهوری کوزوو سفر می کنند تجربه ای آمیخته از ماجراجویی و لذت بردن از فرهنگ و طبیعت این کشور را خواهند داشت . سفر در جاده های کوهستانی و لذت بردن از مناظر اطراف تجربه ای فوق العاده برای گردشگران خواهد بود . 

چرا باید که جمهوری کوزوو سفر کرد ؟

شاید درباره ی کافه های این کشور شنیده باشید و یا حتی غذاهای این منطقه . همین ها دلیلی هستند برای سفر به این کشور . شهرهای قدیمی این کشور پر هستند از بناهایی تاریخی  . اگر علاقه مند به دانستن و لمس کردن دوران جنگ این منطقه هستید به موزه ها سفر کنید و حال و اوضاع قدیم جمهوری کوزوو را ببینید . 

به طبیعت این کشور حتما سری بزنید و لذت ببرید . 

جمهوری کوزوو
جمهوری کوزوو
جمهوری کوزوو

سخن اخر

در این مطلب قسمت اول را مطالعه کردیم و بزودی قسمت آخر ، دوم آن را نیز برای مطالعه قرار خواهیم داد . 

نظر شما درباره ی این کشور ها چیست ؟

دیدگاه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید . 

۱۰ مکان برتر توریستی از نگاه نشنال جئوگرافیک ( قسمت اول )
4.56 7

 دیدگاه ها

 • مسعود

  ۰

  ۰

  اسم ایران و کوزوو که آوردین دیگه باور کردن این مطالب برای آدمیزاد سخت میشه.
  یه کشوری مث ایران که هنوز هتل و مسیرهای ارتباطی و امکانات رفاهی درست و حسابی برای توریست خارجی نداره.
  یه کشوری مث کوزوو که اصلاً کشور نیست!!! اگه بری توش معلوم نیست زنده برگردی بیرون، آخه درگیر جنگ هستش!
  جای خیلی کشورها خالیه
  کشورهایی که شاید بشناسیمشون اما خب امکانات توریستی تا امروز براشون فراهم نبوده اما مسلماً از ایران و کشورهای یوگوسلاوی سابق امنیت بیشتری دارن و خب امکانات بیشتری در اختیار توریستها میذارن. مث ویتنام، کوبا، فنلاند، ایسلند،نیوزلاند،مراکش و…
  اینها کشورهایی هستن که امنیت رو در کنار هتل های مناسب و حتی میشه گفت جاهای دیدنی فراهم میکنن.
  اما ایران، با اینکه جاهای دیدنی زیادی داره، اما لزوماً همهء توریستها به خاطر سنگ و دیوار و آجر به کشورهای دیگه سفر نمیکنن

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...