پیترو دلاواله | جهانگرد ایتالیایی

پیترو دلاواله | جهانگرد ایتالیایی

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری کارناوال با پیترو دلاواله جهانگرد ایتالیایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

سفرهای پیترو، آثار و فعالیت های وی باعث شهرت او گشته است. او نیز مانند بسیاری از سیاحان و گردشگران مشهور از ایران دوره صفویه بازدید کرده است.

پیتر جهانگردی اش را در سفرنامه ای به نام  ” Cose e parole nei viaggi di Pietro Della Valle ثبت کرده است که بخش های مهمی از آن به ایران و صوفیان اختصاص داده شده.

علاوه بر سفرنامه های وی، اروپا آشنایی خود با گربه ایرانی را مدیون پیترو دلا واله می باشد. طبق مستندات او اولین کسی بوده که اروپاییان را با گربه ایرانی آشنا کرده و ازسده ۱۶ میلادی این گونه خاص گربه به اروپا وارد می شود.

تولد

او روز دوم آوریل ۱۵۸۶ در رم ایتالیا در خانواده ای اشرافی چشم به جهان گشود.

زندگی 

پیتر که در خانواده ای اشرافی بزرگ شد، تحصیلاتش را در زمینه ادبیات آغاز کرد و زبان هایی چون یونانی و لاتین را آموخت. او پس از شکست در راوبط عاشقانه تصمیم میگیرد که از سرزمین های مقدس(فلسطین اشغالی) بازدید کند به همین دلیل سفرهای او آغاز گشت و اولیت مقصدش برای رسیدن به سرزمین های مقدس استانبول بود.

وی یک سال را در استانبول سپری کرد و در این مدت با زبان های عربی و ترکی آشنا شد و سفر خود را از سر گرفت و با عبور از چندین کشور آسیای صغیر به فلسطین رسید و از اورشلیم دیدن کرد.

او در سال ۱۶۱۷ در حالی ازدواج کرده بود با خانواده اش به ایران سفر کرد و از شهرهایی چون اصفهان و همدان بازدید کرد و حتی به دربار صفوی نیز دعوت شد. پس از بازدید از ایران به هند رفت که این کشور اهمیت زیادی در سفرهای وی داشته است.

پس از بازگشت به ایتالیا، پتر مورد توجه و استقبال پاپ قرار گرفت.

 مرگ

پیتر در روز ۲۱، آوریل ۱۶۵۲ میلادی در سن ۶۶ سالگی در زادگاه خود رم درگذشت.

پیترو دلا واله

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

پیترو دلاواله | جهانگرد ایتالیایی
4.63 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...