شاید تا کنون انواع سبک های مسابقه عکاسی را در دنیا و کارناوال دیده باشید، مسابقه عکاسی محیط زیست، آب و هوا، حیوانات، مردم بومی و . . .

یکی از سبک های عکاسی جالب، عکاسی معماری می باشد. این گونه عکاسی  ثبت تصاویر از ساختمان و نشان دادن ویژگی های معماری آن می باشد. سبکی که ۲ فاکتور اصلی در آن تعیین کننده است. ۱) نوع زاویه دید ۲) نوع لنز دوربین

امروز به سراغ یکی از مسابقات مشهور عکاسی معماری آمده ایم. مسابقه آرکید  توسط ریچارد برایانت بنیانگذاری شده است و هدف آن تمرکز بر روی مهارت و خلاقیت در عکاسی از معماری بنا ها می باشد و فضایی ایجاد گردد که مخاطب با چیزی فراتر از نگاه معماری مواجه شود.

عکس ها در ۴ گروه بندی، فضای بیرونی، فضای داخلی، حس بنا و مکان در محیط زیست و فضای اشغال کننده بنا در محیط با یکدیگر به رقابت می پردازند.

داوری مسابقه نیز به عهده ۶ نفر که معمار و عکاس های برجسته ای می باشند، صورت می گیرد.

برای دیدن تصاویر بی نظیر این دوره از مسابقات کارناوال را همراهی کنید.

sha0

برخاستن هواپیماها از روی باند فرودگاه صحنه ای بسیار دیدنی و چشمگیر است اما بسیار تکراری به نظر می رسد. حالا یک عکاس تصمیم گرفته این صحنه ی تکراری را به تصاویری ویژه برای شما تبدیل کند. حالا حاصل کار او پیش روی شماست تا صدها هواپیما را در حال برخاستن و نشستن بر روی باد فرودگاه تماشا کنید چیزی که شاید کسی آن را تجربه نکرده باشد.

این تصاویر خیره کننده توسط Mike Kelley به ثبت رسیده اند. وی برای خلق این آثار، دو سال گذشته از عمر خود را در ۱۸ فرودگاه در نقاط مختلف گذرانده تا بتواند آلبومی ویژه از عکس هایی متفاوت در فرودگاه را جمع آوری کند. او اعتقاد دارد که دیدن این عکس ها علاوه بر حس خارق العاده ای که در بیننده ایجاد می کند، حقیقتی جالب را آشکار می سازد. هیچ کدام از ما متوجه ترافیکی که هر روز و هر شب در آسمان بالای سرمان در جریان است، نیستیم و حتی به آن فکر نمی کنیم…

او در این باره می گوید:

همیشه در آغاز کار عکاسی فکر می کردم من توان بیشتری در خلق آثار متفاوت دارم و باید تلاش بیشتری به خرج دهم. مجموعه رنگارنگی از هواپیماها، فرودگاه ها و خطوط هوایی وجود دارد که باید از آنها عکاسی کنم بنابر این برنامه ی زندگیم این شد که به سراغ آنها بروم و تا می توانم از آنها عکس بگیرم. من غرق در دنیای هواپیماها، مسافرت و دیدن جاهای جدید شدم و همین مسئله قویترین دلیلی بود که توانست باعث ترک خانه و حرکت به سوی مکان های مختلف شود.

با کارناوال باشید تا نگاهی به تصاویر متفات این عکاس داشته باشیم…

%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d9%87%d9%88%d8%a7%db%8c%db%8c110

زمانی که کودک بودم، پدر و مادرم مرا وادار به کوه نوردی بسیار در کوه های کشورم اسلواکی می کردند. تنها ۱۰ سال داشتم که اولین دوربین عکاسی معمولی ام را برایم خریدند. دو سال طول کشید تا متوجه شدم مرا دوربینی حرفه ای نیاز است! چون در عکاسی مهارت خوبی داشتم. از پدر و مادرم درخواست کردم تا برایم تهیه کنند. با داشتن یک دوربین حرفه ای، حالا عکس های من از کیفیت فنی لازم برخوردار بودند. حالا من ۱۶ ساله هستم و بیشتر وقتم دوربین به دست و در کوهستان می گذرد….

این ها وصف حال  ژوزف مکیوتک ( Jozef Macutek ) بود؛ پسر جوانی که تصاویرِ ثبتی او می گویند او از با سابقه های حرفه ی عکاسی است اما او تنها ۱۶ سال سن دارد. همانطور که خودش گفت از کودکی عکاسی را شروع کرد و امروز تجربه های زیادی دارد. او تصاویر زیادی را از نقاط مختلف دنیا در آرشیو خود دارد ام این بار ما را با خود به اسلواکی میبرد و از هیبت و زیبایی های این کشور می گوید. او کوه ها را در پس زمینه ای از طبیعت بکر اسلواکی به تصویر می کشد.

اسلواکی کشوری در اروپی مرکزی است که زیبایی های بیشماری دارد. این بار همسفر با ژوزف شوید و سفری تصویری به این مقصد زیبا را تجربه کنید.

کارناوال از شما دعوت به تماشای این آلبوم زیبا می کند.

%d8%a7%d8%b3%d9%84%d9%88%d8%a7%da%a9%db%8c0

بدون شک نام برف و بارش برف با فصل زمستان به هم پیونده خورده اند. اما چندی است بارش برف را در بخش هایی از شهرهای کشور عزیزمان ایران شاهد هستیم. برفی که در آخرین ماه فصل رنگارنگ پاییز باعث شگفتی مردم شد. اما این شگفتی به اندازه تعجب مردم توکیو در ژاپن نبوده است!

شهر توکیو آخرین برف پاییز که به خود دیده بود به نوامبر سال ۱۹۶۲ میلادی یعنی بیش از ۵۰ سال پیش برمی گردد! به طوری که مردم توکیو با دیدن این برف و هوای سرد شهر غافلگیر شده و بسیاری برای قدم زدن در این هوای برفی به خیابان ها آمده و از این پیشآمد بسیار خوشحال بودند اما از طرفی این غافلگیری باعث ایجاد مشکلات زیادی در رفت و آمد مردم و سیستم حمل و نقل شده بود.

این برف که ۴۰ روز زودتر از میانگین زمان بارش برف در توکیو از راه رسیده بود باعث مصدومیت ۱۳ نفر نیز بر اثر سر خوردن بر روی سطوح یخی شده است!

شاید از غافلگیری مردم بر اثر این برف زودهنگام کمی تعجب کنید اما حقیقتا هنگامی که ۲ روز قبل از بارش برف دمای هوای شهر ۱۷ درجه سانتی گراد باشد، بارش برف و سرد شدن هوا به این شدت و سرعت کمی تعجب برانگیز است.

در فرهنگ ژاپنی برای تغییرات فصل اهمیت خاصی قائل هستند و نام مخصوصی برای نخستین برفی که ببارد دارند، به همین دلیل این برف پاییزی برای مردم بسیار جالب و لذت بخش بود.

در ادامه در کارناوال تصاویری از این روز برفی در توکیو را مشاهده خواهیم کرد.

%d8%aa%d9%88%da%a9%db%8c%d9%880

امروز سفری تصویری به مکانی متفاوت و جدید خواهیم داشت. بدون شک همگی نام نیوزیلند را شنیده اید و شاید تصاویری یا فیلم هایی از طبیعت این کشور دیده باشید.

اما ما به جزیره جنوبی نیوزیلند خواهیم رفت، مکانی که یکی از ۲ جزیره اصلی محسوب شده و کم جمعیت تر از جزیره شمالی می باشد و شاید کمتر تصویری از آن دیده باشید.

این سفر تصویری را به کمک راچ استوارت ( Rach Stewart ) عکاس جوان انجام خواهیم داد. او مدتی را در جزیره جنوبی نیوزیلند گذرانده و تجربه های بسیاری کسب نموده به شکلی که او می گوید :

من عاشق ساحل، کوه، طبیعت و عکاسی هستم. به عکاسی با نوردهی طولانی علاقه مندم و نخستین عکس هایی که با گوشی از نیوزیلند گرفتم با توجه مخاطبانم مواجه شد و تصمیم گرفتم این کشور را به خوبی بگردم.

در طول سفر در جزیره جنوبی تجربه های فوق العاده ای از رانندگی، دیدن مناظر جدید، آشنایی با مردم شگفت انگیز و . . . بدست آوردم و تقریبا نیم سال گشت و گذارم در این بخش از نیوزیلند طول کشید.

شاید زیبایی های این کشور برایتان جلب توجه کند اگر به دیدن تصاویر دیگری از این کشور علاقه مند شدید می توانید ۲ سفر زیر را نیز تجربه کنید :

تصاویر دیدنی از زیبایی های نیوزلند | قسمت اول

تصاویر دیدنی از زیبایی های نیوزلند | قسمت دوم

در ادامه کارناوال را برای دیدن این تصاویر زیبا همراهی کنید.

shakhes0

دوباره پاییز، اما نه فصل خزان زرد، دوباره پاییز، اما نه فصل اندوه و درد، دوباره پاییز، فصل زیبای سادگی، دوباره پاییز، موسم شدید دلدادگی . . .

در ایران زمین هفتمین ماه از هر سال،آغاز فصل رنگارنگ پاییز است که با زیبایی اش خود نمایی می کند. رنگ های زرد و نارنجی و قرمز گرما بخش این فصل سرد اند و قلموی نقاش ما شگفت انگیز می کشد اینبار.

می بارد برگ های رنگارنگ از درختان متواضع که با تمام وجود زینت بخش زمین می شوند.

فصل جدایی و وصال: جدایی برگ از درختان و وصال یار، سه ماه برای این دو فرصت باقی است.

بنشین به تماشای نقش و نگار پاییز و آنچه با محیط اطراف خود می کند.

در آینه ی پاییز خیره شو، برگ های چرمی را ببین،قایق مورچه ها را، استخر برگ ها،رقصشان و…

به دلیل لطافت رنگ‌ها و گوناگونی آن‌ها، و نیز اهمیت فصل پاییز به عنوان مرحله ی گذار از تابستان گرم به زمستان سرد، پاییز همواره الهام‌بخش هنرمندان، شاعران، و ادیبان بوده است.

قدمی بر روی برگ ها بزنیم و کمی خش خش کنیم. کارناوال از شما دعوت به تماشای برگ های پاییزی می نماید.

میان همهمه ی برگهای خشک پاییزی، فقط ما مانده ایم که هنوز از بهار لبریزیم . . .

%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%b20

امروز به یکی از کشورهای جنوبی قاره آسیا سفر کرده ایم تا از مناظر زیبا و آرامش بخش این کشور لذت ببریم. کشوری با جمعیتی نزدیک به ۱۵۰ میلیون نفر و ریشه زبانی هندوآریایی که در سال ۱۹۷۱ میلادی پس از جنگ آزادی بخش بنگلادش از کشور پاکستان جدا شد.

این کشور پرجمعیت و پرتراکم از نظر جمعیتی بر روی زمین های بسیار حاصلخیز دلتای رود گنگ گسترش یافته است و به همین علت از جغرافیا و طبیعتی بسیار زیبا و لطیف بهره می برد اما همین شرایط آن ها را در معرض سیل ها و طوفان های شدید سالانه نیز قرار داده است.

Oliver Reus کسی که این عکس ها را تهیه کرده می گوید :

” بنگلادش کشوری است سرتاسر طبیعت و من سعی می کنم تا بخشی از این زیبایی ها را به شما نشان دهم “

پیش از این هم تصاویری دیدنی از کشور بنگلادش به شما عزیزان نمایش داده بودیم که می توانید آن را در مطلب زیر مشاهده کنید:

تصاویر هوایی از زیبایی های بنگلادش

آیا آماده دیدن طبیعت زیبا و سر سبز کشور بنگلادش هستید؟ پس کارناوال را برای دیدن این تصاویر همراهی کنید.

بنگلادش

 

کدام یک از ما در دنیای خیالی خود سفر به تاریخ را تجربه نکرده ایم؟؟ سفر در تاریخ از دیرباز یکی از آرزوهای بشر بوده که به احتمال زیاد این آرزو در دنیای واقعیت به حقیقت نخواهد پیوست.

اما اکنون راه هایی برای سفر در زمان وجود دارد!

” عکس “

بسیازی از ما با دیدن عکس های قدیمی به گذشته های دور سفر می کنیم. امروز سفری بسیار جالب در تاریخ و در کشور چین خواهیم داشت.

دهرا  ونکاترامان ( Dheera Venkatraman ) این سفر زیبا را برایمان مهیا کرده است. وی تصاویری قدیمی از چین در طی ۱۰۰ سال گذشته را تهیه کرده و سپس دقیقا از مناظر همان تصاویر عکاسی کرده است و این عکس های جدید و قدیمی را در کنار یکدیگر قرار داده و جلوه بسیار جذابی را به وجود آوررده است.

تصاویری از تغییرات عمده بشر و دست ساخته های بشر در یک قرن گذشته!

کارناوال را برای دیدن این تصاویر جالب همراهی کنید.

shakghes0

تا به حال نام تنریف یا تِنِریفِه ( Tenerife ) را شنیده اید؟! نام جزایر قناری را چطور؟

تنریف یکی از جزایر اسپانیا و بزرگترین جزیره از جزایر هفتگانه ی قناری است. پایتخت این جزیره که سانتا کروس د تنریفه نام دارد، پایتخت جزایر قناری نیز به حساب می آید.

امروز می خواهیم سفری تصویری به این جزیزه زیبا داشته باشیم تا کمی زیبایی های آن را ببینیم و لمس کنیم. قرار است تا با Przemek Szewczyk همسفر شویم؛ عکاسی خود آموخته ی اهل لهستان که این بار از میان تمام زیبایی هایی که در دنیا وجود دارد، آن هایی که در تنریف قرار داشتند را انتخاب کرد. او در این سفر دست به دوربین شده و تصاویر بی نظیری را به ثبت رسانده است، کاری که با عشق و علاقه آن را انجام می دهد. از میان تمام تصاویری که گرفته تنها ۱۰ عکس را منتشر کرده چرا که می گوید تنریف آن قدر جذاب هست که همین تصاویر بتواند روی شما تاثیر بگذارند . این عکاس لهستانی امید دارد که بتواند کمی حس و حال سفرش را با دیگران به اشتراک بگذارد.

شاید دانستن همین نکته این جزیره جزئی از جزایر قناری است کافی باشد تا به عمق زیبایی های آن پی ببرید؛ مثل پارک ملی تیده که در سال ۲۰۰۷ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و یا آتشفشان تیده که  مرتفع‌ترین آتشفشان در اسپانیا و سومین آتشفشان مرتفع در جهان است.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا قدم به دورن جزیره تنریف بگذاریم و کمی در آن به گشت و گذار بپردازیم.

جزیره تنریف

نمرود، شهری باستانی در بین‌النهرین شمالی در ساحل رود دجله که تاریخ تاسیس آن به قرن ۱۳ میلادی می رسد، شهری که توسط یکی از پادشاهان آشوری با نام شلمنسر اول بنا گردید و در قرن ۲۱ به دلیل بناها و آثار تاریخی بی شمار و با ارزشی که داشت یکی از گنجینه های تاریخ باستان به شمار می آمد تا اینکه…

جنگ، پدیده ای وحشتناک که چیزی جز نابودی، مرگ و خونریزی با خود به همراه نمی آورد. پدیده ای که شاید دلیل اصلی به وجود آمدنش قدرت باشد…

انسان می خواهد خود زمام قدرت را بر دست بگیرد و در این راه هر چه بر سر راهش قرار گیرد را بی درنگ نابود می کند و  این چنین می شود که جنگ رخ می دهد.

در سال های اخیر داعش، به تیتر اول اخبار سیاسی و اجتماعی بدل گشته؛ از خون هایی که می ریزد و تاریخی که در صدد نابودی آن است. از سال ۲۰۱۴ بود که نیروهای تروریستی داعش راهشان را به شهر نمرود باز کردند و روند تخریب آن را پیش گرفتند؛ تخریبی که جای هیچ راه احیایی برای آن وجود ندارد.

در ادامه تصاویر غم انگیز و غیر قابل باوری را خواهیم دید؛ تصاویری که نشان می دهند نیروهای داعش چگونه کمر همت به تخریب شهر و آثار باستانی آن بستند. مگر می شود تاریخ را دوباره ساخت؟! مگر می شود آثار تاریخی به جای مانده از روزگاران گذشته را از نو ایجاد کرد؟! شاید بتوان اما اصالت و روزهایی که آن اثر به خود دیده را چه کنیم!

کاش زمانی که نیروهای داعش این بناها را تخریب می کردند لحظه ای، تنها لحظه ای به پاسخ این سوالات فکر می کردند، شاید آن وقت دست از این کار می کشیدند.

در ادامه تصاویری ببینید از آثار تاریخی نمرود که نابود شده اند…

با کارناوال همراه باشید

%d8%aa%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%a8-%d8%a8%d9%86%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d8%af%d8%a7%d8%b9%d8%b4120

هر جا که سخن از طبیعت می آید بی درنگ پهنه ای سبز رنگ در خیالمان نقش می بندد و یا به یاد دریاچه ای فیروزه ای می افتیم. شاید در این میان یکی از جلوه های خاص طبیعت را فراموش کرده ایم که آرام و بی صدا در گوشه هایی از جهان خود را گسترانده و در سکوتی پرمعنا زیبایی ها و دیدنی هایش را پنهان ساخته است.

کویر سرزمینی پوشیده از شن های روان و خاک های نرم است که هیچگاه از تابش اشعه های سوزان خورشید در امان نیست. شاید گاهی کمی بی رحم به نظر برسد مثل کویر ریگ جن چرا که در ظاهر حیاتی در آن وجود ندارد. اما همه چیز به آفتاب سوزان ختم نمی شود کمی که نزدیک تر برویم این زمین های به ظاهر ساده شکل های خاص خود را برایمان نمایان می سازند. قدم به وادی آن که می گذاریم شن های گرم شده با تابش آفتاب پاهایمان را در آغوش می گیرند و لذتی فراموش نشدنی را به ما هدیه می کنند.

حالا این طبیعت مسحور کننده بهانه ای شده تا عکاسانی از سراسر جهان با دوربین هایشان تصاویری متفاوت را ثبت کنند. تصاویری که در تک تکشان آرامش و زیبایی کویر را می توان لمس کرد و در آن غرق شد.

با هم نگاهی خواهیم داشت به حاصل تلاش هنرمندانی که به سراغ کشف دیدنی ها کویر رفته اند و نگاهی تازه به این جلوه ی خدادادی داشته باشند. در ادامه به دور دنیا سفر می کنیم و تصاویری زیبا از کویرهای سراسر دنیا را به نظاره می نشینیم تا شاید بتوانیم چهره ی مهربان این نعمت الهی را درک کنیم.

همراه کارناوال باشید تا حاصل کار این هنرمندان را ببینید

%da%a9%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%b10

امروز بار دیگر می خواهیم با دیو و دب ( Dave & Deb ) همسفر شویم. همان زوج عاشقی که بعد از ۲۰ سال زندگی مشترک برای ایجاد تغییر در زندگی سفر به دور دنیا را انتخاب کردند و راهی جاده ها شدند. تا به اینجا چندین بار  و در  مختلفی از جمله:تصاویری بی نظیر از زیبایی های ایرلند …با این زوج همراه شدیم و ماجراجویی کردیم. این بار می رویم تا در کنار دیو و دب زیبایی های آفریقای جنوبی را از نظر بگذرانیم.

در اینجا بهتر است توصیف این سفر را از زبان این زوج بشنویم:

یکی از نکات قابل توجه در سفرمان به آفریقای جنوبی تنوع بود؛ تنوع در معنای واقعی کلمه. تنوع در تفریحات، تنوع در دیدنی ها، تنوع در حیات وحش و تنوع در ماجراجویی ها. هر چه بخواهید و با هر سلیقه ای که باشید در اینجا با لیستی از انتخاب ها مواجه می شوید که برای برگزیدن هر کدام باید کلی با خودتان کلنجار بروید و خودتان را برای چشم پوشی روی گزینه های دیگر سرزنش کنید. سفر به آفریقای جنوبی یکی از بهترین تجربه های ما بود، تجربه ای که می خواهیم آن را با شما به اشتراک بگذاریم و این شاید تنها با اشتراک گذاری تصاویرمان میسر شود. پس این تصاویر را ببینید و از زیبایی های آفریقای جنوبی لذت ببرید، اما این را بدانید تا خودتان نروید و از نزدیک نبینید نمی تواند حس واقعی ما را تجربه کنید….

توصیفات دیو و دب ما را وسوسه کرد تا نگاهی به آلبوم تصاویر آنها از آفریقای جنوبی داشته باشیم و لذت دیدن عکس های ثبت شده توسط آنها را با شما به اشتراک بگذاریم.

با کارناوال در این سفر تصویری همراه باشید…

آفریقا

دیو و دب ( Dave & Deb ) را به یاد دارید؛ زوج عاشقی که زندگی شان در سفر به دور دنیا خلاصه شده بود و با آن ها سفری تصویری به ایرلند را تجربه کردیم:

تصاویری بینظیر از زیبایی های ایرلند

شاید بد نباشد که بار دیگر با این زوج آشنا شویم. دیو و دب زوجی هستند که نزدیک به ۲۰ سال از زندگی مشترک عاشقانه شان می گذرد؛ یک زندگی ساده مثل سایر مردم. تا اینکه حس تکرار و روزمرگی به سراغشان آمد و آن ها را خسته و کلافه کرد. پس تصمیم گرفتند برای رفع این احساس ناراحت کننده، سفر به دور دنیا را تجربه کنند. تصمیمی که چالش های زیادی به همراه داشت اما به هر نحوی بود به بار نشست. این زوج از سال ۲۰۰۸ در سفر هستند و می خواهند با این کار زیبایی های دنیا را کشف کنند و از نزدیک ببینند تا بتوانند الهامی برای دیگران باشند و به آنها اعلام کنند که می توان ساده تر و زیبا تر زندگی کرد.

آنها در مورد سفر هایشان می گویند:

نزدیک به ۸ سال است که در سفر هستیم و از زیبایی هایی که در سرتاسر دنیا وجود دارد، لذت می بریم. اراده ی محکم ما و حرکتی که آغاز کردیم باعث شده تا از همین طریق درآمدی را برای ادامه زندگی داشته باشیم؛ با شرکت های مختلف قرار داد می بندیم و در سفرهایمان کارهای تبلیغاتی آن ها را انجام می دهیم و توانسته ایم از همین طریق جوایزی را نیز به دست بیاوریم.

ما یک شعار داریم؛ ” ماجراجویی برای همه “. این شعار به این معنی است که برای سفر و ماجراجویی لازم نیست حتما جوان و یا ورزشکار بود. هر کسی می تواند نوعی از ماجراجویی را تجربه کند. تنها اراده لازم است تا سفر را آغاز کنید….

یکی از سفرهای آن ها در سال ۲۰۱۰ به سریلانکا بود؛ جزیره‌ای واقع در جنوب آسیا و جنوب شرقی کشور هند است که در میان آب های اقیانوس هند قرار دارد. زیبایی ها و مردمان سریلانکا خاطرات خوشی رابرای این زوج رقم زده اند و همین دلیلی شده که دیو و دب این مقصد متفاوت را به دیگران نیز پیشنهاد دهند. ما نیز می خواهیم سفری تصویری به سریلانکا داشته باشیم تا در لذت این سفر با این دو سهیم شویم و به تماشای زیبایی ها و دیدنی های سریلانکا از لنز دوربین آنها بنشینیم.

همراه کارناوال باشید.

2220

مارتین جانسن، عکاس حرفه ای ۳۸ ساله ای است که در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به دنیا آمده. او تا همین چند وقت پیش به عنوان طراح و عکاس در شهر یوترکت هلند مشغول به کار بود تا آن که تصمیم گرفت از آن کار بیرون بیاید. مارتین تمام وسایل ارزشمند خود را فروخت و با پولش دست به سفری منحصر به فرد زد! او با خود قرار گذاشت تا به تمام ۷ قاره سفر کند و زیبایی های جهان را در قاب دوربین خوش به ثبت برساند. سفری که در آن بتواند عکس هایی از مناظر نفس گیر، کهکشان راه شیری، رعد و برق های غرّان و تمام جلوه های حیرت انگیز طبیعت بگیرد.

همین امسال بود که بزرگ ترین سفرم به دور دنیا رو رقم زدم و میشه گفت آغازی بود بر بهترین سفر عکاسانه من!

سفرم رو از مجمع الجزایر فوق العاده باتنز در فیلیپین شروع کردم. واقعیتش اون قدر همه چی فوق العاده بود که گمون می کردم جایی قشنگ تر از اون جا گیرم نمیاد. چند هفته بعد اون بود که تصمیم گرفتم به جزیره سیارگائو برم و دو هفته ای رو در اون بگذرونم.

پسر! نمی تونم بگم عجب بهشتی رو پیدا کردم. راستش هشت ماه گذشته و من هنوزم اینجام.

جزیره سیارگائو فیلیپین یکی از نگین های کشف نشده و بکر کشور فیلیپین است که به سبب موج های بلند و آبی رنگش، سالانه پذیرای موج سواران بسیاری می شود. با آن که زیبایی جزیره سیارگائو به موج های متلاطمش محدود نمی شود، با این حال هنوز هم بسیاری از مردم از این جزیره بی نظیر چیزی نمی دانند.

می تونم تا آخر عمرم از زیبایی های اینجا بنویسم، اما بذارید قبل از هر چیز تصاویر مورد علاقه خودم رو از این بهشت خاکی، جزیره سیارگائو به شما نشون بدم.

در ادامه همراه کارناوال باشید و به تماشای روایت عکس های مارتین از طبیعت اعجاب انگیز سیارگائو بنشینید.

martien-janssen25550

این بار می خواهیم با دیو و دب ( Dave & Deb ) به کانادا و کوهستان های سفیدپوش آن سفر کنیم. دیو و دب زوجی جهانگرد هستند که بیش از ۲۰ سال از زندگی مشترکشان می گذرد. در حدود ۸ سال پیش بود که این دو حس کردند زندگی شان شور و هیجان گذشته را ندارد، سایه ی یک روزمرگی کسالت آور روی زندگی شان افتاده است. آنها از سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفتند تا رنگ و بویی تازه به زندگی شان ببخشند. پس تصمیم گرفتند که خانه را ترک کنند و با ماجراجویی و بازدید از زیبایی های دنیا، از زندگی لذت ببرند.
این زوج به راه افتادند و سفر را آغاز کردند. همین سفر برایشان منبع درآمدی شد برای ادامه ی راه؛ آنها با شرکت های مختلف قرار داد بستند تا در سفرهایشان کارهای تبلیغاتی انجام دهند. حتی آوازه ی این دو به حدی پیچید که توانستند جوایزی را هم به دست بیاورند.

این دو یک شعار دارند که می گوید:

ماجراجویی برای همه “. این شعار به این معنی است که برای سفر و ماجراجویی لازم نیست حتما جوان و یا ورزشکار بود. هر کسی می تواند نوعی از ماجراجویی را تجربه کند. تنها اراده لازم است تا سفر را آغاز کنید….

پس خیلی هم تعجب آور نیست که بدانید دیو و دب در این سال ها به نقاط زیادی سفر کردند. آن ها در سفرهایشان تصاویری را ثبت می کنند و آن ها را اشتراک می گذارند تا هم زیبایی های دنیا را به دیگران نشان دهند و هم بتوانند الهام بخش دیگران باشند.

یکی از سفرهای آن ها به ایرلند بود: تصاویری بی نظیر از زیبایی های ایرلند

امروز با این دو سفری به کانادا خواهیم داشت و در کوه های برفی آن قدم می زنیم تا شاید بتوانیم در لذت سفر با آن ها سهیم شویم.

همراه کارناوال باشید تا ببینیم در کانادا و کوه های آن چه زیبایی هایی انتظار ما را می کشند…

%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a70

به احتمال زیاد در چند روز اخیر در اینترنت و تمامی بخش های فضای مجازی خبر “ابرماه” را شنیده باشید و بسیاری نیز شب گذشته نگاه هایتان را به آسمان تاریک دوختید تا ماه را در نزدیکترین فاصله خود به زمین ببینید.

امروز در کارناوال قصد داریم تصاویری بی نظیری از ماه دیشب از سرتاسر جهان را به نمایش بگذاریم.

برای برخی نیز شاید این سوال پیش آمده باشد که اصلا ” ابرماه ” چیست؟

هنگامی که ماه در حالت بدر می باشد و به کمترین فاصله خود به کره زمین برسد، بزرگتر و درخشان تر از پیش قابل مشاهده است که به این پدیده ابرماه می گویند. این اتفاق هر ۴۱۲ روز یکبار رخ می دهد اما در برخی از ابرماه ها، ماه بزرگتر و درخشان تر نیز دیده می شود.

ابرماه شب گذشته بزرگترین و درخشان ترین بعد از سال ۱۹۴۸ میلادی بود، به شکلی که ناسا آن را ” ابرماه بزرگ ” نامگذاری کرد.

ماه در مداری بیضی به دور زمین می چرخد و در حداکثر فاصله این مدار از زمین حدود ۴۰۶ هزار کیلومتر و در حداقل ترین حالت حدود ۳۵۶ هزار کیلومتر می باشد که در شب گذشته ماه در فاصله ای ۳۵۶۵۰۹ کیلومتری از زمین قرار داشت. در این حالت ماه ۱۴ درصد بزرگتر و ۳۰ درصد درخشان تر از ماه عادی دیده می شود.

برای دیدن تصاویر بی نظیر از پدیده ابرماه در شب گذشته کارناوال را همراهی کنید.

shakhes0

امروز به سراغ یکی از جالب ترین مسابقات عکاسی در سطح جهان آمده ایم!

” مسابقه عکاسی دنیای زیر آب سال ۲۰۱۶ ” 

این مسابقه عکاسی متعلق به کشور انگلستان می باشد و از نظر تاریخی یکی از قدیمی ترین مسابقات عکاسی در این کشور می باشد. نخستین مسابقه عکاسی و فیلمبرداری زیر آب در این کشور به سال ۱۹۶۵ میلادی باز می گردد! بیش از نیم قرن پیش!

برای این دوره بیش از ۲۵۰۰ تصویر از ۴۰ کشور مختلف ارسال شده است. تمام شرکت کنندگان پس از پرداخت ورودی می توانند در این مسابقه شرکت کنند و تمامی عکس های ارسالی باید در زیر آب گرفته شده باشد.

عکاسان آماتور و حرفه ای در ۱۰ دسته بندی مانند رفتار حیوانات، عکاسی با زاویه عریض، ماکرو، پرتره و . . . با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به برندگان مسابقه نیز جوایز ارزنده ای همچون دوربین های ضدآب عکاسی اهدا می شود.

برای دیدن دنیای زیر آب کارناوال را همراهی کنید.

%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c0

امروز به سراغ یکی دیگر از مسابقات عکاسی سال ۲۰۱۶ آمده ایم.

” مسابقه عکاسی حیات وحش بریتانیا سال ۲۰۱۶ “

هدف این مسابقه عکاسی جذاب و جالب نشان دادن زیبایی و تنوع حیات و حش بریتانیا می باشد و عکاسان حرفه ای و آماتور در ۱۵ دسته جداگانه باهم به رقابت می پردازند.

این ۱۵ دسته از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و حتی مسابقه ویدیو Hd از حیات وحش نیز بخشی از مسابقه می باشد. بخش جوانان نیز برای تشویق این گروه سنی برای ارتباط صحیح با طبیعت و هنر عکاسی می باشد.

عکس های برندگان هر بخش در کتابی به چاپ می رسد و عکس برنده جایزه ارزشمند ۵۰۰۰ پوندی را می برد. علاوه بر این برنده هر بخش یک دوربین کنن g5 x دریافت می کند.

همچنین در بخش جوانان به برنده رده سنی زیر ۱۱ سال ۳۰۰ پوند و به برنده ۱۲ الی ۱۸ سال ۵۰۰ پونده جایزه داده می شود.

برای دیدن این تصاویر زیبا و جذاب کارناوال را همراهی کنید.

%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-0

امروز بار دیگر یکی از مسابقات عکاسی ۲۰۱۶ که نتایج آن اعلام شده است را با هم مرور می کنیم؛مسابقه عکاسی منظره آمریکا سال ۲۰۱۶٫

این مسابقه عکاسی فوق العاده که در آن عکاسان حرفه ای با هم به رقابت می پردازند سالانه به شکل جالبی پیگیری می شود.

محوریت اصلی این مسابقه، مناظر و جایزه نقدی این مسابقه ۱۵۰۰۰ دلار می باشد.

در تصاویر برگزیده این دوره می توانید عکس هایی از مناظر  بسیار زیبای شهری، کهکشان راه شیری، دسته بزرگ پرندگان، درختان عجیب و . . . را از نردیک مشاهده کنید.

عکس برنده در این دوره مربوط به کوه رینر در جنوب سیاتل می باشد. عکس بی نظری که به کمک ابرها و انعکاس تصویر کوه در دریاچه ای کوچک، فضایی رویایی را ایجاد کرده است.

الکس نوریگا ( Alex Noriega ) درباره عکس خود که به مقام اول در این دوره رسید این چنین می گوید:

” می دانستم که چه می خواهم. دنبال چیزی در بخش های میانی بودم، به دنبال انعکاسی ساده در دریاچه نیز نبودم، کوه، درختان و شاخ برگ منظره ای معنادار را به وجود آورده است. “

سایر عکس های برنده نیز ۲ تصویر برخورد صاعقه به گرند کانیون و کهکشان راه شیری می باشند.

برای دیدن این تصاویر زیبا کارناوال را همراهی کنید.

aashakes0

چندی پیش کارناوال به معرفی روستای پالنگان | ماسوله ای بر قامت کوه های کردستان پرداخت و همراهان خود را با این روستای پلکانی آشنا کرد.

زیبایی های وصف ناشدنی این روستا، ما را برآن داشت، تا سفری به پالنگان داشته و از نزدیک خانه های بی پیرایه اما باصفا و غرق در آرامش آن را ببینیم.

این سفر، یکی از بهترین سفرهایمان بود؛ سفری پر از خاطره و تجربه در کنار هموطنان میهمان نواز و دوست داشتنی…

جلوه های فوق العاده طبیعت در کنار ساز و آواز و رقص سنتی کردها لحظاتی شاد و متفاوت را برایمان به ارمغان آورد. گذر از کنار آبی روان وزلال و وزش نسیم دل انگیز و… همه و همه طعم شیرین زندگی باصفای روستایی را تداعی میکرد و در دل آرزوی داشتن چنین آسودگی خاطر و آسمان آبی در شهر خود داشتیم.

در ادامه تصاویری را از این سفر که در نوروز امسال آن را تجربه کردیم، ارائه خواهیم کرد تا باهم به تماشای گوشه ای از زیبایی های بی بدیل این روستای پلکانی بنشینیم.

این تنها گزارشی تصویری از روستای پالنگان است و کارناوال در مطلبی جداگانه به طور مفصل به معرفی آن پرداخته است.

با کارناول همراه شوید.

 

%d9%be%d8%a7%d9%84%d9%86%da%af%d8%a7%d9%860
صفحه 1 از 1512345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...