با قسمت دوم مسابقه کمدی حیات وحش سال ۲۰۱۶ در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

امیداوریم از دیدن تصاویر بسیار جالب و خنده دار این مسابقه در قسمت یک لذت برده باشید. اگر هم جز آن دسته از کارناوال دوستان عزیز هستید که برای اولین بار با کمدی حیات وحش آشنا می شوید توصیه می کنیم تصاویر دو مسابقه قبلی را نیز مشاهده کنید و از این نگاه متفاوت از طبیعت و حیات وحش لذت ببرید.

مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۱۵ 

مسابقه کمدی حیات وحش سال ۲۰۱۶ | بخش اول

این مسابقه بسیار جذاب توسط  پاول جوینسون هیکز Paul Joynson Hicks که یک عکاس حیات وحش می باشد، پایه ریزی شده است. مسابقه ای که علاوه بر جذابیتش جوایز بسیار ارزنده ای نیز همچون سفر به کشور کنیا، یک دوربین فول فریم نیکون و . . . دارا می باشد. عکس های پرتعدادی که برای این مسابقه فرستاده می شوند توسط تیم داوری ۸ نفره که پاول جوینسون هیکز یکی از آن هاست داوری می شوند.

مهمترین قانون مسابقه نیز این می باشد که عکس ها باید در حیات وحش گرفته شده باشد و عکس های باغ وحش یا حیوانات خانگی مورد قبول نمی باشد.

امیدواریم این تصاویر زیبا مورد توجه تان قرار گیرد.

برای دیدن بخش دوم این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%da%a9%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%ad%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d9%88%d8%ad%d8%b40

می خواهیم به نیوزیلند سفر کنیم؛ کشوری که از دیگر خشکی های جهان فاصله ی بسیاری دارد و یکه و تنها در جنوب غربی اقیانوس آرام به زندگی خود ادامه می دهد. نیوزیلند که به آن زلاندنو نیز گفته می شود پر است از جاذبه های طبیعی و دیدنی هایی که چشم از دیدنشان خسته نمی شود. همین بهانه ای شد برای دو جوان نیوزلندی که بروند و این زیبایی ها را به تصویر بکشند…

جو ( Jo ) و جک ( Jake ) دو دوست و عکاس اهل شهر کویینزتاون نیوزیلند هستند. آنها  ایده ای در ذهن داشتند و آن این بود که بروند و این بار آسمان نیوزیلند را در تصاویر ثبت کنند؛ تصمیمی که عملی شد. آنها در زمستان گذشته کوله بارشان را جمع کردند و به زیر آسمان نیوزیلند رفتند.

از آنجا که این دو به عکاسی از آسمان شب علاقه دارند، تاریکی و ستاره های آسمان را سوژه کردند و در تاریکی شب به مقاصد معروف تر و خاص تر نیوزیلند رفتند و به کاری که همیشه علاقه داشتند؛ یعنی عکاسی مشغول شدند. در طول عکاسی با زیبایی های بینظیری روبرو شدند؛ از کهکشان راه شیری گرفت تا شفق قطبی.

حاصل این کار آنها تصاویر زیبایی شد که در ادامه آنها را خواهیم دید.

جو و جک معتقدند که بودن در طبیعت وقتی ستاره ها در آسمان می درخشند حس زیبایی است که هر کس باید برای یکبار هم که شده آن را تجربه کند.

همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی به تصاویر آنها از زیبایی های نیوزیلند در تاریکی شب بیاندازیم.

%d9%86%db%8c%d9%88%d8%b2%d9%84%d9%86%d8%af100

به انتهای سفر کارناوال با اوژن فلاندن هنرمند و جهانگرد فرانسوی در دوره قاجار رسیده ایم!

سفرهای تاریخی و زیبایی که به کمک طراحی های این هنرمند فرانسوی صورت گرفته است. اگر برای اولین بار است که قصد دارید در این سفرها شرکت کنید پیشنهاد ما به شما دیدن ۴ سفر قبلی نیز می باشد تا با سبک و سیاق این ماجراجویی تاریخی آشنا شوید.

مجموعه اول طراحی های او در شهرهای تبریز، ماکو، روستای خسروا، زنجان، ابهر، سلطانیه و قزوین را می توانید در مطلب زیر مشاهده کنید:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه اول

و مجموعه دوم طراحی های او در شهر تهران را از مطلب زیر مشاهده کنید:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه دوم

در مجموعه سوم نیز به شیراز، بوشهر، کازرون و . . . سفر کردیم و از نقاشی های آن دوران لذت بردیم:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه سوم

در مجموعه چهارم نیز به شهر بی نظیر اصفهان سفر کردیم و از زیبایی های طراحی های اوژن لذت بردیم:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه چهارم

امروز نیز به مکان های مختلفی همچون بیستون، بروجرد، طاق بستان، یزدخواست، همدان، نهاوند و . . سفر کرده ایم و پس از آن با طراحی ها و سفرهای اوژن خداحافظی خواهیم کرد.

برای دیدن این مجموعه بی نظیر کارناوال را همراهی کنید.

shakhes0

سلام به همه کارناوال دوستان عزیز! بعد از گذشت یک سال از انتشار مطلب مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش ۲۰۱۵ ، باری دیگر با کمدی حیات وحش در خدمت شما هستیم!

تصاویر بی نظیری از حیات وحش که از دیدن آن ها تعجب خواهید کرد.

مسابقه کمدی حیات وحش برای اولین بار در سال ۲۰۱۵، با ایده اولیه پاول جوینسون هیکز Paul Joynson Hicks )، عکاس زبده ی حیات وحش با دو هدف اصلی برگزار شد؛ هدف اول نمایش بُعد جدیدی از حیات وحش که به شکل طنز و کمدی بود و هدف دوم به منظور حفظ و حفاظت از حیات وحش در معرض خطر جهان است.

این مسابقه عکاسی توسط ۸ داور که از عکاسان برجسته حیات وحش هستند، داوری می شود و دارای جوایز متعدد و ارزنده ای می باشد. یک دوربین فول فریم  D810 نیکون، یک هفته سفر هیجان انگیز در کنیا و . .. بخشی از این جوایز است.

راستی ذکر این نکته جالب است که بدانید طبق قانون مسابقه عکس ها فقط باید در حیات وحش گرفته شوند و عکس های حیوانات در اسارت مانند باغ  وحش مورد قبول نیست.

عکس هایی که در ادامه خواهید دید در بسیاری از مجلات مشهور و معتبر دنیا به چاپ رسیده است و کارناوال این تصاویر بی نهایت زیبا را در دو بخش به شما ارائه می دهد.

برای دیدن بخش اول این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

shakhes0
در این پست قصد داریم تا نگاهی به برندگان مسابقه ی دنیای حیوانات سال ۲۰۱۶ بیاندازیم؛ تصاویری بی نظیر که در یک رقابت نفس گیر توانستند در میان تصاویری دیگر، به عنوان عکس برگزیده انتخاب شوند.

موضوع از این قرار است که موزه تاریخ طبیعی بریتانیا با نزدیک ۵۰ سال قدمت هر سال مسابقه ای را برگزار  و طی آن در ۱۸ بخش مختلف، اقدام به معرفی تصاویر برگزیده سال می کند. امسال نیز این رقابت برگزار شد و عکسهایی به عنوان تصاویر برگزیده سال ۲۰۱۶ در بخش حیات وحش معرفی شدند.

تیم لامان با چندین عکس در این مسابقه شرکت کرد؛ عکس های او محوریتی پیرامون انقراض اورانگوتان “بورنئویی” که در جنگل های بورنئوی اندونزی زندگی می کند، داشت. جنگل های بورنئوی اندونزی در سال ۲۰۱۵ بر اثر خشکسالی، آتش سوزی وحشتناکی را تجربه کردند و همین موضوع سبب شد تا زیستگاه این اورانگوتان ها دچار آسیب شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تصاویر تیم لامان که برنده ی بهترین عکس حیات وحش ۲۰۱۶ شد. همچنین دیگر تصاویر منتخب این دوره در بخش های مختلف دیگر را را به تماشا خواهیم نشست.

همراه کارناوال باشید.

%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%ad%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa0

برای یک کوهنورد، هیچ چیز به اندازه ی ایستادن بر فراز قله و تماشای پیرامون آن، لذت ندارد.

حس در اوج بودن، پیروزی و… یکی از بهترین ره آوردهای کوهپیمایی و کوهنوردی است که با یکبار تجربه، دیگر امکان رها کردن کوه و کوهنوردی نیست.

کارناوال به مناسبت ۲۹ مهر روز کوهنورد، در سحرگاه یک روز تعطیل به سمت همدان می رود تا به بلندترین قله کوهستان الوند صعو کرده و از جاذبه های مسیر لذت ببرد.

صعود به این قله کار سختی نیست و با کمی توان بدنی و یک راهنمای راه بلد، صعودی دلچسب و به یاد ماندنی خواهد بود.

مسیری که وجب به وجبش دیدنی است و به راحتی نمی توان از کنارش گذشت.

اهالی همدان در اوقات فراغت خود حتما سری به این منطقه می زنند و از گنجنامه تا میدان میشان را اغلب با تله کابین رفته و در میشان اوقات خود را در کنار دوستان و خانواده سپری می کنند، اما طبیعت گردان و کوهنوردان این مسیر را پیاده می روند.

مسیر طولانی است و بعد از کمی استراحت باید به راه ادامه دهیم تا به “قله الوند” برسیم.

جذاب ترین بخش این سفر دیدن چادرهای عشایر و دام های آن ها در طول مسیر به خصوص در “تخت نادر” است.

با کارناوال در این مسیر جذاب همراه شوید…

%d9%87%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%864

امروز سفری به ۲۰۰ سال گذشته خواهیم داشت. سفری تصویری در کنار بزرگترین شخصیت های فرهنگی، هنری، سیاسی و . . . قرن ۱۹ میلادی.

سفر تصویری ما به لطف ” نادار ” فرانسوی می  باشد.

نادار عکاس، روشنفکر، نوسنده و کاریکاتوریست در ۶ آوریل سال ۱۸۲۰ میلادی در پاریس متولد شد. او یکی از پیشگامان تاریخ عکاسی می باشد و نخستین عکس هوایی به کمک بالن را نیز او ثبت کرده است.

نادار به دلیل توانایی در عکاسی از شخصیت ها و چهره های بزرگ دوران خود به صورت پرتره عکاسی کرده است. افراد بزرگی همچون : ناصرالدین شاه قاجار، ژول ورن، آلکساندر دوما و . .

تصاویر ثبت شده ی او گنجینه ای ارزشمند در تاریخ عکاسی می باشد. در نهایت نادر در سال ۱۹۱۰ میلادی در سن ۸۹ سالگی درگذشت و زادگاهش پاریس دفن شد.

برای دیدن تصاویر شخصیت های بزرگ قرن ۱۹، کارناوال را همراهی کنید.

%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%87%db%8c%d8%b1-%d9%82%d8%b1%d9%86-190

ایران را این بار از لنز دوربین یک عکاس بلژیکی، با نام پاسکال منرت ( Pascal Mannaerts ) ببینید.

پاسکال که امروز در بروکسل زندگی می کند نزدیک به ۱۰ سال است که سفر به دور دنیا و عکاسی را پیشه کرده است. او به کشورهای زیادی در اقصی نقاط دنیا از جمله، آمریکا، آسیا، آفریقا و شرق میانه سفر کرده است و لحظه های ناب سفرش را در قاب تصاویری زیبا به ثبت رسانده است.

او هدفش از عکاسی این است تا مردمان کشورهای مختلف و فرهنگ هایش را به جهانیان معرفی کند و همه را از زیبایی هایی که در دنیا وجود دارد آگاه سازد.

برای آشنایی با پاسکال همین بس که تصاویر او در نشریه ها و وب سایت های معتبری نظیر نشنال جئوگرافیک، بی بی سی، ژئو، گاردین و … منتشر شده اند و همچنین نمایشگاه های بسیاری هم در کشورهای مختلف برپا کرده است.

یکی از سفرهای او به مقصد ایران بود. بد نیست تا نظر او را در مورد ایران بدانید:

به دنبال سفری جالب هستید؛ پس باید به ایران سفر کنید. ایران شما را شگفت زده می کند؛ آنقدر زیبایی دارد که شاید با ارزش ترین و بهترین مقصد برای سفر روی زمین باشد. اگر می خواهید به جایی بروید که نه شرقی باشد و نه غربی، در عین حال عجیب و متحیر کننده هم باشد، همزمان امن هم باشد بدون شک باید ایران را ببینید. این را بدانید که عاشق ایران خواهید شد…

ایران، ملتی متشکل از قومیت های مختلف که تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و امروز پیشکش های فراوانی برای مسافرانش دارد؛ اگر تاریخ بخواهید شما را به سفری در زمان می برد و اگر طبیعت بخواهید شما را در رویایی بی انتها غرق خواهد کرد.

و اما مردمان ایران؛ مردمانی نجیب و دوست داشتنی که از هیچ کمکی مضایقه نمی کنند و هم صحبتی با آن ها لذتی بی مثال دارد.

ایران با آنچه که می گویند فرق دارد؛ تنها راه کشف این تفاوت دیدن از نزدیک است.

برای آنکه با ایران واقعی آشنا شوید تصاویر سفرم را با شما به اشتراک گذاشتم.

همراه پاسکال و کارناوال به ایران بیایید.

%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%860

به قسمت های انتهایی سفرهای تاریخی و تصویری کارناوال در دوره قاجار رسیده ایم! سفرهایی که به همراه هنرمند و جهانگرد مشهور فرانسوی  اوژن فلاندن آغاز کرده و امروز در مرحله چهارم آن قرار داریم.

اوژن در دوره قاجار به ایران سفر کرده و تمامی بناهای تاریخی که در طول مسیر خود دیده را به قلم نقاشی کشیده است. نقاشی های بسیار ارزشمندی که حال و هوای تاریخی آن دوران را به راحتی برای ما زنده می کند.

مجموعه اول طراحی های او در شهرهای تبریز، ماکو، روستای خسروا، زنجان، ابهر، سلطانیه و قزوین را می توانید در مطلب زیر مشاهده کنید:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه اول

و مجموعه دوم طراحی های او در شهر تهران را از مطلب زیر مشاهده کنید:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه دوم

در مجموعه سوم نیز به شیراز، بوشهر، کازرون و . . . سفر کردیم و از نقاشی های آن دوران لذت بردیم:

تصاویر ایران دوره قاجار حاصل سفر توریست فرانسوی | مجموعه سوم

در سفر چهارم نیز به یکی از زیباترین شهرهای تاریخی ایران یعنی اصفهان سفر خواهیم کرد، شهری که به راحتی می توان گفت تمامی جهانگردانی که در طول تاریخ به ایران آمده اند، بدون بازدید از اصفهان ایران را ترک نکرده اند.

برای دیدن این سری از تصاویر نقاشی شده ایران در دوره قاجار کارناوال را همراهی کنید.

shakhes0

امروز سفری تصویری و خاص به کشور آمریکا، کانادا و  ایسلند خواهیم داشت و پروژه جالب عکاسی اندرو استودر ( Andrew Studer ) را از نزدیک مشاهده خواهیم کرد.

اندور جوانی ۲۰ ساله و اهل پورتلند، بزرگترین شهر ایالت اورگن در آمریکا می باشد.

او در این پروژه قصد دارد انسان را در مقابل وسعت دنیا و هستی ناشناخته قرار دهد و به همین علت برای عکاسی، از مناطق مختلف و جذابی از جمله یک غار زیبا در ایالت یوتا، یک آبشار در واشنگتن، اورگان برای شکار کهکشان راه شیری و . . . ، بازدید کرده است. در طول این سفرها تلاش زیادی برای ثبت تصاویر خارق العاده از شفق قطبی داشته است که اکنون این تصاویر در اختیار شماست.

در اغلب تصاویر فرد حاضر در عکس خود اندور می باشد که دوربینش را بر روی یک سه پایه قرار داده و به وسیله تایمر و تکنیک های خاص عکاسی این مجموعه زیبا را به وجود آورده است. در تعدادی از تصاویر نیز دوستان او حضور دارند.

پیشنهاد می کنیم این سفر عکاسی را هرگز از دست ندهید و کارناوال را همراهی کنید.

%db%8c%d8%a8%d9%84%d8%a8%d8%b7%d8%b702

خسته ایم از روزمرگی و شلوغی های شهر…

برای آنکه لحظاتی را به دور از هم همه های همیشگی باشیم رهسپار مقصدی تازه در قلب طبیعت چهارفصل سرزمین عزیزمان، ایران می شویم.

جایی که می شود بر روی سنگفرش هایی قدم زد که تو را به تماشای شاهکاری می رسانند. می توانی دل به پیچ و خم جاده بسپاری و با ما همراه شوی تا نظاره گر سقوطی شکوهمند باشی.

هم سفر با آب رودخانه می شویم و طنینش در گوشهایمان موسیقی کم نظیری را می نوازد. گذر می کنیم از کنار زیبایی های بی شماری که در جای جای مسیرمان جای خوش کرده اند. گاه ما را از رفتن باز می دارند و گاه دلهره ی جا ماندن از مقصد ما را مجبور به ترک آنها می کند.

راهی استان گیلان هستیم تا به تماشای آبشاری در قلب طبیعت این استان برویم. آبشاری که شاید نامش برایتان آشنا باشد چرا که پیش تر از این نیز به آن سر زده ایم و در مطلب آبشار دودوزن گیلان | سقوط شکوهمند آب به طور مفصل به معرفی آن پرداختیم.

این بار لحظه لحظه ی این سفر را برایتان به تصویر می کشیم تا از تماشای هیچ جلوه ای بی نصیب نمانید.

کارناوال را در این سفر تصویری همراهی کنید.

dood15

دل می کَنیم از شهر و به جاده می زنیم…

آسمان آبی بالای سرمان است و از کنار زیبایی های زمین به شوق رسیدن به مقصد گذر می کنیم…

رقص کودکانه ی ابر و باد آسمان را به نقاشی های سپید آراسته می کند. باد می وزد و تکه های ابر را به رقص در می آورد و هر کدام را به سویی می کشد. ابرها آنچنان عاشقانه به رقص در می آیند که هوس می کنی دستت را رو به سوی آسمان بگیری و لمسشان کنی…

همین هوس ما را به سوی مقصدی می کشاند که در دریایی از ابر غرقمان می کند. باد ابرها را کنار هم جمع می کند و لشکر کشی عظیمی را در آسمان راه می اندازد. هر چه پیش تر می رویم احتمال آنکه در میان این لشکر فرو رویم بیشتر و بیشتر می شود.

جاده را طی می کنیم تا به روستای فیلبند برسیم…

جایی که تماشای ابرها و غرق شدن در آنها را برایمان ممکن می کند. اگر به یاد داشته باشید در مطلب فیلبند | ییلاقی زیبا در پنت هاوس مازندران از گوشه گوشه ی زیبایی های این روستا و دریای ابرش برایتان سخن گفتیم . حال راهی این گوشه از سرزمینمان شده ایم تا هر آنچه که از نظرمان می گذرد را با شما به اشتراک بگذاریم.

شما را به تماشای تصاویری دعوت می کنیم که با دیدن آنها راهی جاده خواهید شد.

با کارناوال همراه باشید…

filband7

محرم از راه رسید و سرزمینی را سیاه پوش عزای سلطان کربلا نمود…

آوای غم در هر کوی و برزن طنین انداز شد و ماتم را بر دل ها نشاند. غمی بزرگ بر دنیای اسلام سایه افکند و بساط خود را در همه جا گستراند…

این روزها شنیدن حکایت آب که در روزهای دیگر عطش را از لبان تشنه می زداید، اشک را بر گونه ها جاری می سازد و اندوه را بر دل ها می نشاند. عزاداری های محرم مرز و بوم نمی شناسد، این عزا تکه تکه ی ایران را غرق در غم و ماتم می کند.

 

پایتخت ایران نیز مراسم عزاداری را به گونه ای متفاوت برگزار می کند. بازار بزرگ تهران یکی از قدیمی ترین میعادگاه های عزاداران حسینی در تهران است که با غم های دلشان و اشک هایی که به پهنای صورتشان جاریست در راسته های بازار به راه می افتند و با نوحه های جانسوز غم خویش را به گوش عالمیان می رسانند.

پیش تر به بررسی مراسم عزاداری در تهران قدیم پرداختیم و آن را به طور مفصل به شما معرفی کردیم. امروز راهی بازار تهران می شویم تا تکه ای کوچک از عزاداری های پایتخت را برایتان به تصویر بکشیم. شما را به دیدن تصاویری که توسط آقای مهدی موسوی برای کارناوال تهیه شده است دعوت می کنیم.

با کارناوال همراه باشید…

muharram6

شاید بتوان روند پیشرفت صنعت گردشگری ایران را در سطح جهان به چشم دید؛ صنعتی که به راحتی می تواند تاثیر به سزایی در اقتصاد کشور داشته باشد چرا که ایران با داشتن آثار تاریخی با ارزش و بی نظیر و طبیعتی چهار فصل شاید کمبودی برای تبدیل شدن به یک کانون گردشگری نداشته باشد.

اما…

اما و اگرهایی در راه ایران برای تبدیل شدن به مقصد گردشگران خارجی وجود دارد؛ شاید برخی از این موانع با بهتر شدن روابط ایران با کشورهای غربی بر طرف شده باشد اما اصلی ترین مشکل شاید این باشد؛ چرا باید به ایران سفر کرد؟!

خودتان را به جای یک گردشگر خارجی بگذارید؛ گردشگری که برایش از ایران تصویری مدخوش ساخته اند و به او ایران را کشوری با شرایط نامطلوب معرفی کرده اند.

حال برای اینکه بتوان او را برای سفر به ایران مجاب کرد چه اقداماتی می توان انجام داد؟! شاید راحت ترین و البته موثرترین کار این باشد که ایران واقعی را برای او به تصویر بکشیم.

می خواهیم همین کار را انجام دهیم و در ادامه تصاویری ببینیم که حکایت از این دارند که چرا باید به ایران سفر کرد؟!

شاید بد نباشد قبل از دیدن این تصاویر، نگاهی به ویدئویی بیاندازیم با این عنوانبه ایران سفر نکنید .این ویدئو تجربه ی سفر یک توریست فرانسوی به ایران است. تماشای آن را از دست ندهید.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی به تصاویری از برخی از جاذبه های توریستی ایران بیاندازیم و در آخر به این پرسش به عنوان یک توریست خارجی پاسخ دهیم که: چرا باید به ایران سفر کرد؟!

 

%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%861100

پایتخت ایران هر چه قدر هم که مملو از سر و صداهای زندگی شهری باشد باز هم به عنوان شهری همیشه بیدار  از ساکنان و مهمانانش پذیرایی می کند. شهری که در طول تاریخ شاهد اتفاقاتی در همه ی عرصه ها به ویژه سیاست بوده و تاریخ سیاسی ایران را در قلب خود حفظ کرده است. از زندگی مدرن و امروزی در محله های شهر که بگذریم و کمی از آنها فاصله بگیریم، در نقاطی می توانیم تصاویری را شکار کنیم که با ما از سرگذشت این شهر شلوغ سخن می گویند.

خیابانها، کوچه ها، بناها و حتی حجره های بازار هر یک حکایتی برای گفتن دارند. کافیست غرق تماشایشان بشویم و گوش بسپاریم به حرف های ناگفته شان که در ذره ذره ی وجودشان محبوس کرده اند. لب هایشان بسته است اما در پس همین خاموشی روایت هایی را می توان شنید.

تاریخ تهران دارد در میان دود و دم ها با اتفاقی به نام فراموشی دست و پنجه نرم می کند. بناهایی که تاریخ تهران را فریاد می زنند امروز در سکوتی عمیق فرو رفته اند و تنها گذر عابران از کنار خود را شاهد هستند.

در این مطلب قدم به کوچه های پایتخت می گذاریم. کوچه هایی که تاریخ در آنها موج می زند و دارد نفس های آخرش را می کشد. این تصاویر حقیققت تلخی را به گوش ما می رسانند: ” تاریخ در تهران در حال مرگ است “

همراه کارناوال باشید در سفری تصویری به بافت قدیمی تهران که این روزهای پایانی عمر خود را می گذراند.

%d8%aa%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%a8-%d8%a8%d8%a7%d9%81%d8%aa-%d9%82%d8%af%db%8c%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%866

پاییز، پادشاه فصل ها، فصلی که صدای رقص برگ درختان در آن غوغا می کند.

گوش که فرا دهی، خوب که نگاه کنی، می شنوی و می بینی هر آن چه در دل درختان نهفته است؛ آن زمان که برگی خود را از خانه اش جدا می کند و خود را روی زمین می گستراند، همان لحظه ای است که پاییز آمدنش را نوید می دهد.

هزار رنگ اینجا با هم وعده دارند…

پاییز آنقدر زیبا است و حرف ها برای گفتن دارد که هر چقدر هم که دور دنیا بگردی و ببینی در آخر که سر بچرخانی حسرت دیدنی هایی را خواهی خورد که آن ها را از دست داده ای. چندی پیش به دور ایران رفتیم و تنها چندی از مقاصد برای تماشای طبیعت پاییزی ایران را با هم به تماشا نشستیم، قبل تر از آن هم سفری به کلرادو داشتیم و برشی از پاییز کلرادو را نظاره کردیم. حال امروز به دور دنیا سفر می کنیم تا این بار دلبری های پاییز را در سرتاسر دنیا تماشا کنیم.

کارناوال را در این سفر پاییزی همراهی کنید؛ زیبایی های محسور کننده ای هست که نباید آن ها را از دست دهیم.

%d9%be%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%b2-10

امروز سفری تصویری به قاره آفریقا خواهیم داشت؛ سفری متفاوت و با نگاه انسان شناسانه. در این سفر قصد داریم با بخشی از زندگی روزمره مردم در کشور موزابیک که متحمل سختی های بسیاری در طول تاریخ شده اند، آشنا شویم.

این سفرمان به کمک لنز دوربین ناتاشا آلدن ( Natasha Alden ) خواهد بود. او و همسرش تمامی اموال خود را فروخته اند تا به نقاط مختلف جهان سفر کنند! زندگی ای سرشار از ماجراجویی.

ناتاشا آلدن و همسرش بعد از این سفر از خاطراتشان می گویند؛ از اینکه چه زیبایی هایی در این کشور به چشم دیده اند. از سواحل دست نخورده و آرام تا مردمانی خونگرم و مهمان نواز. این کشور آن قدر برای ناتاشا و همسرش خاطرات خوب به جای گذاشته که آن ها از آن به عنوان یکی از بهترین مقاصدِ سفرهایشان یاد می کنند به همین دلیل مجموعه تصاویری از لحظات خوب سفرشان با دیگران به اشتراک گذاشتند تا شاید بتوانند کمی از زیبایی های موزامبیک را به دنیا نشان دهند.

شاید دیدن لبخند های این مردمان پس از تاریخ پر تلاطم شان برای شما هم جذاب باشد. برای دیدن این تصاویر کارناوال را همراهی کنید.

karnaval-ir19-1

در ادامه تصاویر زیبایی را خواهید دید؛ تصاویری که به دست یک هنرمند به ثبت رسیده اند. می خواهیم در قاب یک تصویر روشنایی روز و تاریکی شب را در کنار هم ببینیم.

استفان ویلکس ( Stephen Wilkes ) نیویورکی، عکاسی که تصاویرِ ثبتی او در وب سایت ها و نشریه های معتبر دنیا از جمله نشنال جئوگرافیک و مجله نیویورک تایمز به چاپ رسیده، شاید روز و شب را به چالش کشیده است.

او ایده ای در ذهن داشت؛ اینکه بتواند در یک عکس، در یک لحظه و در یک قاب، روشنایی روز و تاریکی شب را به ثبت برساند. پس دست به کار شد تا رویایش را به واقعیت تبدیل کند.

دوربین به گردن انداخت و مناظر و اماکن مختلف توریستی در شهرهای مختلف را انتخاب و ۲۴ ساعت به صورت مداوم، نزدیک به ۱۵۰۰ عکس ثبت کرد. حال باید از هنرش استفاده می کرد و این تصاویر را کنار هم قرار می داد. اما او نیم بیشتری از راه را پیموده بود و برای او که یک عکاس حرفه ای است، این مرحله خیلی هم سخت نبود.

حاصل تلاش های او تصاویری است که در ادامه می بینید؛ تصاویر زیبایی که به خوبی با هم تلفیق شده اند و به زیبایی تضاد بین روز و شب را نشان می دهند.

همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی به این تصاویر بیاندازیم تا شای کمی گذر زمان را احساس کنیم.

%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d9%88-%d8%b4%d8%a8220

من جولین گروندان ( Julien Grondin ) هستمیک عکاس منظره که نزدیک به ۳ سال است به دنیا سفر می کنیم و سعی دارم تا بهترین تصاویر را ثبت کنم.

۹ سال پیش بود که همسرم به من پیشنهاد سفر به بانکوک ( شهری در تایلند ) را داد؛ پیشنهادی که از طرف من رد شد. دلیل محکمی هم برای مخالفتم داشتم. به نظر من بانکوک

چیزی برای عرضه ندارد.

اما باید امروز اعتراف کنم؛ باید بگویم که سخت در اشتباه بودم.

داستان از این قرار است که در نهایت راضی شدم تا به بانکوک سفر کنم؛ سفری که از همان اولین ساعات آغازش من را شگفت زده کرد.

به محض ورود بنظرم نسبت به بانکوک و زیبایی هایش تغییر کرد؛ مگر می شد چشم را بست و آن همه زیبایی و آسمان خراش های سر به فلک کشیده را ندید. همین دلیلی شد تا دست به اقدام جالبی بزنم. تصمیم گرفتم تا به پشت بام آسمانِ خراش های شهر بروم و نمایی متفاوت را ثبت کنم. حاصل این ایده و تصمیم ثبت تصاویری هوایی و زیبا شد؛ تصاویری که حرف ها برای گفتن دارند و به خوبی می توانند شور و انرژی شهر را به تصویر بکشند به خصوص در تاریکی شب. شاید بتوان به بانکوک لقب شهر همیشه بیدار را داد چرا شب هایش روشن تر و زیباتر از روزهایش است.

جالب است؛ منی که پیشنهاد سفر به بانکوک را رد کردم، هر سال به این شهر سفر می کنم تا لذت عکاسی در آن را تجربه کنم…

این داستان خلق تصاویری است که در ادامه می بینید.

همراه کارناوال باشید تا از لنز دوربین جولین نگاهی به زیبایی های بانکوک بیاندازیم و اینبار این شهر را از بالا نظاره کنیم.

%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9%d9%88%da%a910%d8%b20

سفری متفات خواهیم داشت به پرو؛ کشوری در آمریکای جنوبی.

پرو را با پشتوانه ی غنی تاریخی و فرهنگی که دارد می شناسند، نماد آن را شهر تاریخی ماچوپیچو می دانند از آن با عنوان مهد امپراتوری اینکا یاد می کنند.

امروز سفری تصویری خواهیم داشت به این کشور. همسفر می شویم با گِرگ و همسرش تا از پرو دیدن کنیم.

جالب است؛ وقتی گِرگ و همسرش در مورد سفر به پرو و خاطراتشان صحبت می کنند، تناقض های زیادی دیده و شنیده می شود. آن ها قبل از اینکه این سفر را آغاز کنند در حال تحقیق در مورد مقصدشان بودند؛ مقصدی که به آنها خیلی بد معرفی شد.

گِرگ می گوید به ما می گفتند پرو کشوری نا امن است، خورشید با آن غریبه است و هیچ پیشکشی از تاریخ برایتان ندارد…

اما با همه ی این توصیفات ما کوله بارمان را به مقصد پرو بستیم و سفری متفاوت را آغاز کردیم.

بدون شک ماجراجویی در پرو یکی از زیباترین سفرهایمان بود، لحظات شیرین و پرخاطره ای برایمان رقم خورد که همیشه در ذهنمان خواهد ماند.

تصاویری که در ادامه می بیند حاصل سفر این زوج به پرو است؛ تصاویری که منتشر کردند تا چهره ی واقعی پرو را به دیگران نشان دهند.

همراه کارناوال باشید تا با این زوج همسفر شویم و از خاطراتش سفرشان بیشتر بدانیم.

دیدنی های پرو
صفحه 1 از 1312345...10...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...