همگی ما اسم کاخ سفید را شنیده ایم و می دانیم که محل زندگی رئیس جمهور آمریکاست. اما آیا می دانید بقیه ی رهبران سیاسی جهان در کجا زندگی می کنند؟ آیا تا به حال تصور کرده اید که داخل این کاخ ها تا چه حد زیباست ؟

از میان تمامی زیبایی هایی که بر روی این کره خاکی قرار دارند امروز برایتان کاخ های مجلل و لوکسی را انتخاب کرده ایم که رهبران، وزیران، روسای جمهور و پادشاهان در آن ها زندگی می کنند. از کاخ مجلل و باشکوه پادشاهی توکیو که امپراطور آکیهیتو (Akihito) در آن اقامت دارد تا کاخ الیزه در پاریس که محل زندگیی فرانسیس اولاند رییس جمهور کنونی فرانسه است. اگر به تجمل گرایی علاقه مندید و از تماشای چنین مکان هایی لذت می برید، به هیچ عنوان تماشای اینن تصاویر را از دست ندهید.

همان گونه که انتظار می رود، شخصیت های قدرتمند جهان در خانه های لوکسی زندگی می کنند که مناسب مقام و منصب آن ها باشد. شاید باورتان نشود ولی در برخی از این کاخ ها تجهیزاتی وجود دارد که ممکن است در بعضی شهرها و حتی کشورها وجود نداشته باشد، از باند فرود هلی کوپتر گرفته تا تابلوهای هنری گرانقدر و یا طلا کاری در صندلی و میز اتاق کار و یک سالن پذیرایی وسیع.

بسیاری از این کاخ ها از زمان های خیلی دور ساخته و امروزه به یک مکان تاریخی تبدیل شده اند اما همچنان بسیاری از پادشاهان و رهبران سیاسی جهان در این کاخ ها به صورت موروثی ساکن می باشند. برخی از این کاخ ها هم در چند سال اخیر به سبک های معماری مدرن و حتی سوپر مدرن طراحی شده اند. جالب است بدانید که برخی از این کاخ ها امکان بازدید دارند.

بازدید از کاخ ها به ما اطلاعات ارزنده ای درباره فرهنگ، سیاست، هنر و معماری کشورها و حکومت های مختلف می دهد و دری از هویت ملی آن ها را برایمان آشکار می سازد.

همراه کارناوال شوید تا تصاویر حیرت انگیزی از زیبا ترین کاخ های جهان را ببنید و نگاهی به حال و هوای زندگی رهبران دنیا بیندازید.

مشهورترین کاخ های ریاست جمهوری در جهان

طبیعت اطرافمان، حرکت باد در کنار فضاهای سرسبز و امواج خروشان دریاها به همراه آدمی که این کره را برای زندگی انتخاب کرده است، همگی در کنار هم چرخه زندگی زیبایی را بر روی این کره ی خاکی به وجود آورده اند و ما هر روز بیش از پیش این زیبایی ها را کشف می کنیم و در گوشه و کنارش لذت می بریم. اما نباید توجه و مراقبت از آن ها را فراموش کنیم زیرا که لحظه ای سهل انگاری در نگه داری از این جانوران گوناگون و طبیعت عواقب و نتایج جبران ناپذیری را به دنبال دارد؛ از منقرض شدن گونه های جانوری گرفته تا نابودی دریاچه ها و جنگل ها. برای جلوگیری از آسیب رسانی به طبیعت در دنیا کارهای بسیاری انجام شده که هر یک نتایج مثبتی هم در پی داشته اما یادمان نرود که بازیگر اصلی در این مراقبت، ما انسان ها هستیم و باید هر یک تلاشی فراوان برای نگه داری از این کره ی خاکی انجام دهیم.

امروز با یکدیگر به یکی از زیبا ترین قاره های کره زمین که طبیعت گسترده و مناظر شگفت انگیزی را درون خود جای داده سر می زنیم. آری مقصدمان قاره ی آمریکاست. برای مراقبت از حیات وحش  این کشور اقدامات بسیار صورت گرفته؛ یکی از  این حمایت ها مسابقه ی عکاسی است که سالانه برگزار می شود.

جشنواره ی عکسی با نام ” حیات وحش برای همیشه؛ ۵۰ سال محافظت از حیات وحش آمریکا “ مسابقه ی عکاسی را مرتبط با زیبایی های طبیعت برگزار نمود که بیش از ۵۰۰۰ عکس به این مسابقه فرستاده شد. نمایشگاهی از عکس های برنده در نمایشگاه موزه ی ملی و تاریخ طبیعی اسمیتوسیان (Smithsonian) درر شهر واشنگتن دی سی برگزار شد که ما امروز گزیده ای از آن ها را برایتان انتخاب نمودیم.

عکس های پیش رو هر کدام از گوشه ای بکر و در اعماق طبیعت گرفته شده اند و زیبایی های منحصر بفردی را نمایش می دهند پس به هیچ عنوان تماشای آن ها را از دست ندهید.

با کارناوال در تماشای این تصاویر دیدنی همراه باشید.

نام چین همیشه در صدر فهرست کشورهای پرجمعیت جهان قرار دارد و به نوعی با این ویژگی عجین شده است. بر اساس تحقیقات، این کشور بیش از ۱۰۰ شهر با جمعیت بیش از یک میلیون نفر دارد که شاید نام برخی از آنها اصلا به گوشتان نخورده باشد.

لمس این واقعیت که چین بیش از یک میلیارد نفر را در خود جای داده، کمی سخت و دشوار است و شاید شوخی به نظر برسد اما پیش از این برایتان تصاویری را از این کشور به نمایش درآوردیم که درک و قبول این مساله را برایتان ممکن می کند:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

دوباره می خواهیم به این کشور سر بزنیم چرا که در همین اواخر خبرگزاری رویترز دست به کار شده و آلبومی منتخب از تصاویر هوایی چین را برای مخاطبانش آماده کرده است. در این مجموعه بر فراز چین به پرواز در می آییم و نقاط مختلف آن را از نظر می گذرانیم. سوژه هایمان هم از جنس طبیعتند و هم شهر و همه شان سعی دارند به گونه ی خاص خودشان این کشور را به تصویر بکشند. در جایی بازی رنگ ها مسحورتان می کند و در جایی دیگر نظم و ترتیبی خاص به استقبالتان می آید و شاید در این میان فراموش کنید که در کشوری سفر می کنید که انبوه جمعیتش زیانزد خاص و عام است.

با کارناوال به آسمان چین بیایید و این کشور را به گونه ای دیگر ببینید…

نام دماوند که می آید تصویر همان قله ی سربه فلک کشیده ای در ذهن نقش می بندد که همیشه کلاهی از برف بر سرش می گذارد؛ همانی که سایه اش را بر سر تهران انداخته و در نزدیکی این شهر شلوغ و پر همهمه آرمیده است.

کوه استواری که مقصد محبوب بسیاری از کوهنوردان است که می خواهند لذت فتحش را بچشند و بر فراز این بام مرتفع لحظاتی فراموش نشدنی را به ثبت برسانند. نام دماوند یادآور اقتدار طبیعت ایران است و جلوه اش هیچگاه برای هیچ کس تکراری نمی شود. کوهی که در دلش ول وله ای برپاست اما  آرام بر جایش ایستاده و خم به ابرو نمی آورد تا هیچ کس راز مذاب دلش را نبیند و نداند.

صبح که می شود خورشید خودش را کم کم بالا می کشد تا بتواند خودش را به وسط آسمان برساند و از آن بالا وجود دماوند را گرم کند. گویی او هم دلش برای این زیبایی و شکوه ضعف می رود. غروب که می شود کم کم ستاره ها و ماه از خواب بیدار می شوند و چراغ آسمان را روشن می کنند.

تاریکی هوا بهانه ای می شود تا آسمان بر فراز دماوند هم جور دیگری بدرخشد و به دور از نورهای رنگارنگ شهر، چراغانی محشری را راه بیندازد. پیش تر برایتان از این چراغانی در نقاط کویری ایران تصاویری را به نمایش درآوردیم و محو تماشایشان شدیم:

تصاویری حیرت انگیز از کهکشان راه شیری در کویرهای ایران

حالا نوبت دماوند است تا با به نمایش درآمدن کهکشان راه شیری در بالای سرش تاجگذاری کند و در شبانگاهان سوژه ی عکاسان هنرمند شود. کهکشان راه شیری، کهکشانی است که منظومه شمسی در آن قرار دارد که به صورت نوار شیری رنگ در آسمان صاف دیده می شود و میلیون‌ها ستاره آن را تشکیل داده اند. این کهکشان تنها در جایی رخ می نماید که هیچ گونه آلودگی نوری وجود نداشته باشد و نورهای مصنوعی دیده نشوند.

بهتر است زیبایی این شاهکار را در قاب تصاویر هنرمندانه ببینید تا شما هم محو در شکوهمندی خلقت شوید…

با کارناوال همراه شوید…

فرش بافی صنعتی است غرق در رنگ و عشق و هنر که اثری خیره کننده از خود برجای می گذارد؛ اثری که به زیر پایتان می نشیند و جلوه ای تازه به خانه تان می دهد و یا بر دیوار خانه تان سال های سال خودنمایی می کند.

نقش ها و رنگ ها در هم می آمیزند تا مهر افتخاری را بر سینه ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم بزنند. هنرمندان نگاه هایشان را به نقش های قالی و نخ های رنگین می دوزند و دستانشان با ظرافت بر روی دار قالی نقش می زند تا آبروی فرش ایرانی را بخرند. تار عشق و پود هنر در هم تنیده می شوند تا شگفت انگیزترین طرح ها به تصویر کشیده شوند و روحتان را نوازش دهد.

البته فرش قسمتی از زیبایی اش را را مدیون دست رنگرز است که با حوصله و با رنگ های تماشایی، به نخ ها جانی تازه می بخشد تا بر تن دار قالی بنشیند و اثری قیمتی را بیافریند. گاهی هم باید دعا به جان رفوگر کند که دوباره زنده اش می کند و به آن ارزش می دهد.

به هر گوشه از این کشور که بنگری از یک خانه ی کوچک قدیمی در یک روستای دورافتاده گرفته تا مرکز شهرها هنوز هم صدای قالی بافی به گوش می رسد. در این میان، تبریز یکی از مراکز مهم این صنعت در کشور به شمار می رود و تنوعی کم نظیر در میان قالی های آن وجود دارد. دستان هنرمندان قالی بافان از پیش از دوره ی صفوی تا کنون به خلق اثراتی چشم نواز مشغول بوده و باعث شده اند تا تبریز از سوی شورای جهانی صنایع دستی با عنوان شهر جهانی بافتت فرش شناخته شود.

این هنر به حدی زیباست که وسوسه مان می کند سری به دکان های فرش فروشی و کارگاه های قالی بافی بزنیم و حس و حال این فضا را با شما به اشتراک بگذاریم

با کارناوال به دنیای رنگین فرش تبریز بیایید و غرق در تماشا شوید…

فرش بافی در تبریز

غواصی، شاید یک تفریح برای عده ای و یک ورزش حرفه ای برای عده ی دیگری. ورزشی آنقدر حرفه ای که برخی را تا رفتن به اماکن غیر معمول برای انجام این ورزش می کشاند. شاید تا به حال تجربه ی غواصی در دریا را داشته باشید اما تجربه ی غواصی زیر یخ ها را چطور؟ در ادامه می خواهیم تصاویری را با هم مرور کنیم که از ثبت یک رکورد جدید خبر می دهد؛ رکورد جدید که زیر لایه هایی از یخ رقم خورده است…

آرتور گرن بوئِری (Arthur Guerin Boëri) یک غواص ۳۲ ساله است که تا به حال رکوردهای خارق العاده ای را به ثبت رسانده و چندین بار در زمینه های مختلف قهرمان جهان شده است. به عنوان مثال وی توانسته نخستین فردی باشد که حدود ۲۹۹ متر غواصی کرده؛ چیزی حدود ۶۶ برابر یک استخر استاندارد برای المپیک…

اما این بار دست به کاری عجیب و خارق العاده زده است؛ او از فرانسه به فنلاند سفر کرده تا به رکورد جدیدی در غواصی آزاد زیر یخ دست یابد. شاید دیوانگی به نظر برسد اما وی توانست غواصی در زیر یخی به ضخامت نیم متر را تجربه کند.

دوست وی، الکس وویر (Alex Voyer) هم دوربین به دست شده تا لحظه لحظه ی این کار شگفت انگیز را ثبت کرده و آن را در معرض نمایش بگذارد. تصاویر حکایت از خُبرگی هر دو شناگر دارد که به اعماق آب های سرد نفوذ کرده و لحظاتی حیرت انگیز را تجربه کرده اند.

این غواص که موفق شده در این آب های یخ زده، مسافتی ۱۷۹ متری را یک نفس شنا کند درباره ی کار خود چنین می گوید:

در زیر آب دما بین ۰ تا ۱ درجه سانتی گراد بود. سخت ترین جای کار محدودیت میدان دید در آب های سرد است. سرمای آب به حدی است که چشم شما را می سوزاند و مشکلاتی رابرای پیدا کردن مسیر ایجاد می کند.

در ادامه ما هم به درون آب های یخ زده می رویم و در قاب تصاویر، لحظاتی از این کار را به تماشا می نشینیم…

با کارناوال همراه باشید…

در آن سوی مرزها بسیاری تصوری گنگ و مبهم از ایران دارند و با آمدن نام این کشور هزاران علامت سوال در ذهنشان شکل می گیرد. آنها به واسطه ی شنیدن اخبار رسانه ها و تبلیغات منفی، کمتر رویای سفر به ایران را در سر می پرورانند و شاید هیچوقت به آن به عنوان یک مقصد برای گذراندن تعطیلاتشان فکر هم نکنند. اما با وجود همه ی این موانع باز هم شاهد ورود گردشگران از ملیت های مختلف به این سرزمین کهن هستیم و در سطح شهرها و روستاها با آنها برخورد می کنیم.

این گردشگران در بازگشت به کشورشان تمامی معادلات را در ذهن اطرافیانشان بر هم زده و تصویر واقعی از ایران را به آنها ارائه می کنند. آنها با اشتراک گذاشتن تصاویر سفرشان دیگران را به سفری مجازی در ایران دعوت می کنند و از خاطراتشان سخن می گویند. این بار نوبت جیمی داو (Jimmy Dau) است که از تجربه یی سفرش به ایران بگوید و و تصاویر ثبت شده اش را با علاقه مندان در سراسر جهان به اشتراک بگذارد.

جیمی که کودکی خود را در استرالیا گذرانده است، در سال ۲۰۱۳ کارش را برای همیشه کنار گذاشت و سفرهایش را آغاز کرد. او تا کنون به کشورهای زیادی سفر کرده؛ از آمریکای جنوبی و مرکزی تا اروپا و خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی…

 

در ادامه با هم سری به آلبوم عکس های جیمی می زنیم و نگاهی به تصاویرش از ایران عزیزمان می اندازیم…

با کارناوال همراه باشید…

دنیای زیر آب، دنیایی کاملا متفاوت با آن چه که بر روی سطح زمین می بینیم و در جریان است؛ دنیایی آبی که موجودات ناشناخته و زیبای زیادی دارد که در آن زندگی می کنند.

از آن جایی که انسان، روحیه ای کنجکاو دارد و می خواهد سر از رمز و رازها در بیاورد، سال های سال است که قدم به این دنیای آبی گذاشته تا تمام حقیقت آن را کشف کند. با این وجود اما هنوز هم علامت سوال هایی در این دنیا وجود دارند که برای انسان بی پاسخ باقی مانده اند. به همین دلیل هر بار، هر کس که بتواند دوربین به دست می گیرد و لباس غواصی به تن می کند و به دل دریا می زند؛ می رود تا عکس بگیرید و ثبت کند آن چه در زیر این پهنه ی آبی رنگ در جریان است را.. مثل سایمون پیرس (Simon Pierce) که از کودکی به حیات وحش علاقه داشت و امروز یک دانشمند است. در سن ۵ سالگی این بومی نیوزلندی برنامه ریزی می کرد تا یک زیست شناس دریایی شود و بعد از کامل کردن کارشناسی بوم شناسی و دکترای زیست شناسی دریایی هم اکنون به آرزوی همیشگی اش رسیده و امروز دانشمند ارشد موجودات دریایی بزرگ است.

این دانشمند ۳۵ ساله پروژه ی جهانی حمایت از کوسه نهنگ های غول پیکر را بر عهده دارد و در نمایشگاه زندگی طبیعی آثار جذاب و دیدنی تصویر برداری و مستندات ماموریت خود در حفاظت از گونه های زیبای جانورانی که در دریا زندگی می کنند را به نمایش گذاشت.

تصاویری که در ادامه خواهیم دید، عکس هایی از همین مجموعه هستند که سایمون آن ها را منتشر کرده است تا کمی بیشتر با موجودات دریایی آشنا شویم.

همراه کارناوال و همسفر با سایمون لباس غواصی به تن کنید و به زیر آب بیایید؛ باید از نزدیک این دنیای پر از شگفتی را لمس کنید.

عکس هایی از دنیای زیر اب

چین؛ نامش که می آید صفی از جمعیتِ در حال تلاش در جلوی چشمانمان نقش می بندد. مردمانی سخت کوش که تلاش می کنند هر روز بیشتر از روز قبل دنیا را به تصفرف خود در آورند. چنی پیش به چین سفر کردیم و تصاویری از این پرجمعیت ترین کشور دنیا را با هم به تماشا نشستیم که می توانید از طریق لینک زیر آن ها را ببینید:

تصاویری از پرجمعیت ترین کشور جهان | چین

اما امروز سفری متفاوت خواهیم داشت؛ می خواهیم سکوت را در تصاویر یک عکاس ماجراجو جست و جو کنیم. کای سمرا (Kai Caemmerer) برای شکار سوژه ای کاملا متفاوت و منحصر بفرد در دنیا به کشور چین سفر کرده، از این سوژه عکاسی و آن را با ما به اشتراک گذاشته است.

شاید این واقیعت را برای اولین بار است می شنوید که در کشور چین هزاران شهر بزرگ و مدرن ساخته شده که تمامی مشخصه های شهر های توسعه یافته را دارند همانند آپارتمان های بلند، مجتمع های بزرگ، آبنما های عطیم، برج ها و آسمان خراش های مرتفع و حتی جلوه های هنری؛ اما در حقیقت تنها چیزی که برای کامل شدن کم دارند، مردمانی است برای زندگی.

این شهر های خالی و مرموز بخشی از طرح بزرگ حرکت دادن ۳۰۰ میلیون نفر از مردم از مناطق روستایی به مناطق شهری است. نمونه ای از این شهر ها منطقه ی کنگباشی (Kangbashi) و محله ی اوردوس (Ordos) است که هم اکنون از سکنه پر شده و رو به آینده گام بر می دارد.

کای بعد از آن که داستان این ماکن را فهمید، در سال ۲۰۱۵ به آن جا سفر کرد تا یادگاری هایی ماندگار از آن ها ثبت کند. مجموعه ی او عکس هایی از شهر های تازه متولد شده و جدیدی را به نمایش می گذارند که بسیار دیدنی هستند. این شهر ها درست بر خلاف شهر های آمریکا که ابتدا با قدرت کمی افتتاح می شوند و سپس توسط فعالیت و توسعه یافتن صنایع محلی توسعه می یابند، هستند و تقریبا در نهایت پیشرفتگی و تکامل به مردم معرفی می شوند.

با کارناوال در تماشای این شهرهای مدرن و پیشرفته و خالی از سکنه همراه شوید و تجربه ای جدید و جالب کسب کنید.

امروز با یکدیگر راهی سفری می شویم. سفری متفاوت با موتور سیکلت! سفر کردن به مکان های مختلف همیشه شگفت انگیز است زیرا نه تنها می توانیم در گذراندن اوقات خود تنوع ایجاد کنیم بلکه می توانیم تجربه های زیادی نیز کسب کنیم.

شاید خیلی از شما عاشق موتور سواری باشید و یا ممکن است به دلیل خطرات احتمالی از موتور سواری بترسید. اما سفری طولانی با موتور سیکلت می تواند تنوع جدیدی برای کسانی که دنبال ماجراجویی های تازه هستند، باشد.

امروز می خواهیم سفری به دور دنیا را با موتور و همسفر با دنیل کایا و دوستش ماتئو تجربه کنیم؛ سفری ۶۰۰۰ کیلومتری که با ماجراجویی های بسیاری همراه بوده است.

در میان چند شهر اروپایی، سوار بر موتور، از بیابانی خشک به سمت طبیعتی سر سبز روانه می شویم. دنیل و ماتئو در میان راه و در تاریکی شب، سردی هوا، بارش باران، موقعیت های مختلف را پشت سر نهاده اند تا چنین تصاویر خیره کننده ای را برای ما ثبت کنند.

در ادامه تصاویری از سفر آن ها خواهیم دید که ما را با خود همراه می کنند و شهر ها و مکان های مختلفی از جمله کشور های فرانسه، اسپانیا و پرتغال را به ما نشان می دهند. این دو گردشگر هفته ها برای این سفر هیجان انگیز برنامه ریزی کرده بودند و در نهایت رویایشان به حقیقت پیوست. جالب است بدانید که این دو موتور سوار به گفته خودشان تمام شب های خود را در ناکجا آباد اطراق می کردند و محل اقامت دقیق و رسمی ای نداشتند، اما در عوض همه مکان هایی که برای تفریح انتخاب نمودند قابل تحسین بوده و خاطرات جالبی را در دفتر خاطرات زندگی روزانه شان رغم زده.

همراه کارناوال باشید تا تصاویر جذابی را از سفر رویایی این دو گردشگر موتور سوار ببینیم. برخی تصاویری چشم نواز از مناظر حیرت انگیز، و گاه تصاویری در جاده ها و شهرستان ها …

عکاسی و ثبت تصویر از جاذبه های سراسر جهان یکی از فعالیت هایی است که بسیاری به آن مشغول شده اند. برخی به دنبال جاذبه های جدید و ناشناخته می گردند و برخی دیگر سعی می کنند با عکس هایشان، نمایشی تازه را از جاذبه های کشورشان به راه بیاندازند و شما را به سفر ترغیب کنند. یکی از این افراد فردریک هوبر (Frederic Huber) است که در سوئیس متولد شده است.

حالا او برای به نمایش درآوردن زیبایی هایی که از آنها سخن گفته مجموعه ای را با عنوان زیبایی های طبیعی سوئیس منتشر کرده است. بسیاری از عکس های وی مربوط به آلش آرنا (Aletsch Arena) در بخش جنوبی سوئیس در کانتون، ایالت وله، می باشد. کل این منطقه که یخچال های طبیعی آلش به عنوان بزرگترینن یخچال های طبیعی در کوه های آلپ، در آن قرار دارند، بخشی از منطقه ی حفاظت شده ی لونگفراو – آلش (Jungfrau – Aletsch) است که از سال ۲۰۰۱ درر فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. کوه ماترهورن نیز در این تصاویر به نمایش در آمده است که به عنوان نماد سوئیس و یکی از زیباترین کوه های جهانن شناخته می شود.

در ادامه نگاهی به این مجموعه عکس ههای چشم نواز می اندازیم و غرق در زیبایی های طبیعت سوئیس می شویم…

با کارناوال همراه شوید…

ذهن کنجکاو بشر در مقوله ی سفر نیز وارد شده و او را راهی مقاصد تازه می کند. برخی هم پا را از یک کنجکاوی معمولی فراتر گذاشته و می خواهند ناشناخته ها را کشف کنند. در میان مقاصدی که این افراد انتخاب می کنند نام ایران نیز به چشم می خورد چرا که نبود تبلیغات مناسب برای جاذبه های کشورمان و گفتهه های جانب دارانه ی رسانه های غربی تصویری مبهم را در ذهن بسیاری از مردمان سرزمین های دیگر حک می کند. نام ایران برای آنها مساوی با تروریسم وو محرومیت است و شاید هیچگاه فکر سفر به آن به سرشان نزند.

در این میان افرادی چشم و گوش خود را بر همه ی این اخبار بسته اند تا خودشان واقعیت را کشف نمایند. پیش از این درباره ی برخی از این افراد با شما سخن گفتیم و تجربیات آنها را از سفر به ایران برایتان بازگو نمودیم:

 خاطرات خانم گردشگر انگلیسی از سفر به ایران

ماه عسل زوج افغان در ایران، کشور امنیت و مهربانی

تصاویری از ایرانگردی های جالب زوج جوان اروپایی از جنوب تا تهران

نظر آمریکایی ها درباره ایران | چرا به ایران می آیند

این بار همسفر یکی دیگر از این افراد به نام جو کری (Jo Currie) می شویم که در اکتبر ۲۰۱۲ به ایران سفر کرده و تصاویری از این سفر را در مجموعه ای به نام تجربه ایران منتشر نموده است.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا تصاویر این گردشگر را با هم مرور کنیم…

رنگ، عنصری جادویی که می تواند لحظه لحظه زندگیمان را از حس شادی و طراوت پر کند. هر کجا که باشی و با هر نوع ایده و تفکر و قومیت، زمانی که تصاویری مملو از رنگ های متنوع در مقابل دیدگانت قرار گیرد، ناخودآگاه تمامی وجودت از تماشای آن جلا می یابد و احساسی سرشار از شادی و نشاط تو را فرا می گیرد. اینن قدرتی است که خداوند به این رنگ ها هدیه داده که با کنار هم قرار گرفتنشان دنیای سیاه و سفید از بین برود و در عوض دنیایی زیبا و رنگارنگ جایش را پر کند.

رقابت در بین عکاسان برای ثبت بهترین تصاویر به شدت بالا گرفته، شاید در نگاه کردن به تصاویر مورد علاقه مان دچار وسواس شده باشیم به همین علت عکاسان به شدت تلاش می کنند تا مطابق با سلیقه های متفاوت، عکس هایی بگیرند که نظر همه را به خود جلب کنند و بتوانند چشمانتان را به دوربین نمایشگرها خیره کنند.

امروز هم با چنین تصاویر فوق العاده ای به استقبالت آمده ایم تا لذت هر چه تمام را نثار دیدگان زیبایت کنیم. می خواهیم به مکان های رنگارنگ جهان سفر کنیم و نظاره گر زیباترین سوژه های عکاسی شویم که نظر همه را به خود جلب می کنند. همراه ما باشید که سفری رنگارنگ را با هم تجربه کنیم؛ می خواهیم در قالب تصاویری زیبا به دور دنیا سفر کنیم و رنگارنگ ترین شهرهای جهان را با هم به نظاره بنشینیم.

با کارناوال همراه شوید و از تماشای این تصاویر چشم نواز لذت ببرید.

تصاویری از رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

بازدید از ایران برای بسیاری از ساکنان آن سوی مرزها، همانند سفر به دنیایی از ناشناخته ها به نظر می رسد که گاه ترسناک نیز هست. این نگاه ناشی از اطلاع رسانی نادرست رسانه ها درباره ی ایران است که تلاش می کنند ایران را کشوری ناامن جلوه دهند و به عنوان مقصدی خطرناک از آن یاد کنند.

در این میان گاه نیروی کنجکاوی فرد بر این حرف و حدیث ها پیروز می شود و با نادیده گرفتن این گفته ها، وی را راهی سفر می کند. همین نیرو باعث شده تا طی سال های اخیر بسیاری از گردشگران مسیر سفر خود را به سمت ایران تغییر دهند و به گفته ی خودشان لحظاتی فراموش نشدنی و پر از تجربیات جدید را در آن بگذرانند. آنها به تعریف از این سفر برای اطرافیانشان اکتفا نکرده و با انتشار تصاویری در سایت های مختلف سعی می کنند تا تصویر مبهمی که از ایران در ذهن ها نقش بسته است را شفاف و شفاف تر کنند.

یکی از این افراد لوسین مارین (Lucian Marin) است که بار و بندیلش را جمع کرده و پس از سالها کشمکش با خود و اطرافیان تصمیم گرفته با گروه کوچکی از دوستانش، مراحل دریافت ویزای ایران را طی کند و راهی این کشور پر رمز و راز شود. آنها گشت و گذار خود را در نوامبر ۲۰۱۴ از شیراز آغاز کرده و پس از آن بهه شهرهای یزد، کرمان، فرحزاد، گرمه، اصفهان، کاشان و تعدادی از شهرهای بین راهی سرزده اند.

با هم سری به آلبوم عکس های لوسین مارین می زنیم و تصاویر وی از کشور عزیزمان را مرور می کنیم.

با کارناوال همراه باشید…

دیوید هرست توماس (David Hurst Thomas) یک متصدی موزه تاریخی طبیعی در نیویورک آمریکا می گوید:

چیزی که در باستان شناسی ارزشمند است، آن چیزی نیست که شما پیدا می کنید بلکه آن چیزی است که درک می کنید.

منظور او این است که پیدا کردن بنای یک ساختمان تاریخی یا حفاری های باستان شناسی تنها نیمی از کاربرد های باستان شناسی می باشد.

از آنجایی که تاریخ با گذشته سر و کار دارد، شاید برای بسیاری از شما این سوال ها پیش آمده باشد که مطالعه و کاوش در تاریخ، مخصوصا گذشته های خیلی دور، مثلا هزار سال پیش، چه فایده ای دارد؟ و یا با خواندن یا دیدن عکس های باستانی به چه دانش، مهارت و نگرشی دست خواهیم یافت؟ پاسخ این است که مطالعه سرگذشت انسان ها و جوامع گذشته، منبع و گنجینه ارزشمندی برای تقویت و پرورش قوه شناخت و تفکر به حساب می آید. علاوه بر این جستجوی شواهد و مدارک باستان شناسی و تحلیل و تفسیر علت ها، آثار و نتایج رویدادها، قوه درک و مهارت اندیشه ورزی را نیز تقویت می کند.

در ادامه تصاویری از مکان های زیبای باستانی خواهیم دید که تاثیر زیادی را بر علم باستان شناسی گذاشته اند و توسط آن ها تمدن های مختلفی کشف شده اند. بیشتر این مکان ها به عصر نوسنگی و اوایل قرن ۱۶ میلادی بر می گردند. برخی از این عکس ها مربوط به تمدن هایی در مکزیک، اسکاتلند، مصر، چین، تانزانیا، نپال، مغولستان و ایتالیا می باشد.

جالبت است در مورد منبع این تصاویر بدانید؛ نشنال جئوگرافیک این تصاویر را با عنوان ” ۱۲ عکس که هیجان و شگفتی باستان شناسی را نشان می دهند” منتشر کرده است.

در ادامه همراه کارناوال باشید، تا تصاویری را ببینیم که رنگ و بویی تاریخی دارند؛ تصاویری که گاه یک کشف جدید را نشان می دهند و گاه یک باستان شناس در حال کار را…

عکس های تاریخی نشنال جئوگرافیک

عکاسی هنری است که خیلی ها به آن علاقه دارند؛ این را می توان از دست به دوربین هایی که در همه جا دیده می شوند، متوجه شد. اما این که تنها یک دوربین حرفه ای خریداری و شرع به عکاسی کنی، عکاسی معنا نمی دهد. باید تمام المان ها را درست و به موقع کنار هم قرار دارد تا بهترین عکس ممکن به دست آید. این تلاش ها برای رسیدن به بهترین عکس، گاه عکاسان را وارد یک رقابت می کند؛ رقابتی که می تواند برای این هنرمندان حتی سرنوشت تعیین کند. یکی از این مسابقات عکاسی که همه ساله با هدف افزایش سطح عکاسان حرفه ای و آماتور در کل دنیا، برگزار می شود، مسابقه سالیانه عکاسی سونی (Sony World Photography Awards)، است؛ مسابقه ای برای کشف نماهای خارق العاده و دیدنی که بر روی همین سیاره قرار دارند. سالانه بسیاری از عکاسان دنیا خود را برای این مسابقه آماده می کنند تا با استفاده از تمام خلاقیتشان بتوانند بهترین منظره را برای شکار بهترین عکس پیدا کنند و جایزه های ارزنده اش را از آن خود کنند.

بیش از ۲۲۰۰۰۰ نفر در جشنواره جهانی عکاسی سونی امسال شرکت کردند؛ افراد با استعدادی که توانستند مقام هایی را برای خود کسب کنند.  در اینجا تعدادی از عکس های خارق العاده  ای که در این مسابقه آزاد پیروز شدند را برایتان برگزیده ایم تا آن ها را با شما به اشتراک بگذاریم. برخی  از این عکس ها توسط عکاس های حرفه ای و برخی هم توسط عکاسان آماتور گرفته شدند.

کارناوال چندی پیش هم تصاویر منتخبی از این جشنواره را منتشر کرده بود که می توانید آن ها را در لینک زیر ببینید:

بهترین عکس های جشنواره عکاسی سونی ۲۰۱۷

چشمان خود را برای تماشای عکسی باورنکردنی آماده کنید از یک نهنگ ناشناخته گرفته تا خلاقیتی متفاوت وسط جمعیتی عظیم در یک کنسرت راک. با کارناول همراه شوید و از تماشای این تصاویر زیبا لذت ببرید.

واژه ی شب در ذهن بسیاری از ما تداعی کننده ی سیاهی و تاریکی است؛ زمانی که خورشید بار و بندیلش را جمع می کند و به خواب فرو می رود تا برای تابیدن دوباره در روز آماده شود. در شهرها خداحافظی موقت خورشید از زمین برابر می شود با زمان آغاز گردش های شبانه و پهن شدن بساط نورهای رنگارنگی که زینت بخش گوشه گوشه ی شهر می شوند. در اینجا شب به معنای زمانی است برای تفریح و لذت بردن از اوقات فراغت از کار روزمره…

اما آن طرف تر از شهرها، جایی که خبری از لامپ ها، پروژکتورها و این نورهای مصنوعی نیست، آسمان، خودش در شب ها دست به کار شده و یکی از زیباترین لباس های پر زرق و برق خود را بر تن می کند تا نمایشی خیره کننده به راه بیاندازد. دیدن این تن پوش حیرت انگیز فقط کمی صبر و حوصله می خواهد؛ باید در یک شب صاف و نورانی کوله بار ببندیم و از شهر دورتر و دورتر شویم تا نورهای مصنوعی دست از سرمان بردارند. بعد در سکوت شب بنشینیم و سراپا چشم، غرق تماشا شویم.

این تن پوش پولکی آسمان به نام کهکشان راه شیری شناخته می شود. کهکشان راه شیری، کهکشانی است که منظومه شمسی در آن قرار دارد که به صورت نوار شیری رنگ در آسمان صاف دیده می شود و میلیون‌ها ستاره آن را تشکیل داده اند. این کهکشان تنها در جایی رخ می نماید که هیچ گونه آلودگی نوری وجود نداشته باشد و نورهای مصنوعی دیده نشوند.

در بسیاری از نقاط ایران امکان تماشای این کهکشان وجود دارد اما بسیاری کویر ها را مناسب ترین مکان برای این کار و ثبت تصاویر حیرت انگیز می دانند.

تماشای این کهکشان در کویر به قدری لذت بخش است که می خواهیم برخی از تصاویر آن را با شما به اشتراک بگذاریم تا از تماشای این جلوه ی شبانگاهی لذت ببرید.

با کارناوال به تماشای کهکشان راه شیری در کویرهای ایران بیایید…

ثبت تصاویر از مقاصدی که به آنها سفر می کنیم به ما این فرصت را می دهد تا تجربیات شیرین خود را با عزیزانمان به اشتراک بگذاریم. این تصاویر سال های سال مهمان خانه های ما می شوند و هر بار به ما کمک می کنند تا طعم سفر را دوباره مزه مزه کنیم و به یاد خاطرات گذشته مان بیفتیم. اما برای خیلی از گردشگران، عکاسی در سفر معنای دیگری به خود می گیرد و آنها را وارد دنیایی تازه می کند.

نمونه اش یکی از ایرانیانی است که برای نشان دادن زیبایی های سرزمینش قدم در جاده گذاشته و دوربین به دست به گوشه گوشه ی کشورش سفر کرده است تا جاذبه های کشور را به بهترین شکل به نمایش بگذارد و وسوسه ی سفر را به جان بینندگان بیاندازد.

وی تصاویر ثبت شده اش را در شبکه های اجتماعی با عنوان ” با مهدی سفر کنید “ به اشتراک گذاشته و تمام سعی خود را در نشان دادن جلوه های تماشایی ایران به کار گرفته است. او برای آنکه زیبایی های سرزمینش را به ساکنان آنسوی مرزها نشان دهد، تصمیم گرفته تا تصاویرش را در وبسایتی به نام بورد پاندا (Boredpanda) منتشر کند. بورد پاندا وبسایتی است که در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر فعالیت می کند و جامعه ای مجازی را برای طراحان، هنرمندان و عکاسان خلاق به وجود آورده است.

پیش از این مجموعه ای از عکس های او در این وبسایت را برای شما به نمایش در آوردیم که  در آن از همگان خواسته شده تا برای دیدن جاذبه های دیدنی ایران به این کشور سفر کنند:

تصاویری از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های ایران

این بار این عکاس، مجموعه ای دیگر از عکس هایش را در وبسایت بورد پاندا منتشر کرده است. وی معتقد است که این جاذبه ها کمتر شاخته شده اند و درباره ی آنها چنین می گوید:

در طی سفرهایم به نقاط مختلف ایران به جاذبه هایی برخوردم که شاید کمتر نامی از آنها به میان آمده است. پیشنهاد من به شما این است که در سفر به ایران بازدید از این جاذبه های کمتر شناخته شده را از دست ندهید.

در ادامه این مجموعه تصاویر را به شما ارائه می کنیم تا با این جاذبه ها آشنا شوید.

با کارناوال همراه باشید…

این کره ی خاکی آن قدر زیباست که هر چقدر بر روی آن بگردی و سیاحت کنی، باز هم فراوانند اماکن بکری که آن ها را قلم می اندازی و مجال دیدن آن ها را پیدا نمی کنی. از بیابان ها گرفته تا جنگل ها، از کوه ها گرفته تا دشت ها، همه و همه آن قدر زیبایی دارند که شاید عمر انسان کفاف دیدن همه ی آن ها را ندهد. حال همین دنیای وسیع و زیبا را زیر آب ها متصور شوید؛ زیر این پهنه ی آبی رنگ که گاه مواج است و گاه آرام، دنیایی به بزرگی و زیبایی آن چه بر روی خشکی می بینید، در جریان است. این دنیا موجودات و قوانین مخصوص به خود را داد.

از زیبایی خلقتِ موجوداتی سخن می گوییم که در دنیا نظیری ندارند. برخی گوشتخوار و برخی گیاه خوار، بعضی عظیم الثه و بعضی دیگر تک سلولی. بی شک دریاهای آبی بیکران این کره، خود نیز گنجینه ای ارزشمند برای ما هستند.

حال تصور کنید، دوربین به دست گرفته اید و مهمان این دنیا و موجودات آن هستید؛ می روید و می روید تا کشف کنید ذره ای از این همه شگفتی را…

در ادامه تصاویری را با هم به تماشا می نشینیم که دنیای زیر آب، شگفتی ها و موجودات آن را برای ما به تصویر می کشند؛ تصاویری که باید برای هر کدام دقایقی مکث کرد و به دقت به هرکدام نگریست.

این بار کارناوال شما را به دنیایی شاید زیباتر و صدالبته متفاوت از آنچه که هر روز می بینید دعوت می کند تا با هم نگاهی به آن داشته باشیم و لذت ببریم.

با کارناوال در تماشای شگفتی های خلقت دنیای زیر آب همراه باشید.

برج ایفل، سازه ای آهنین که امروز به نمادی برای کشور فرانسه و شهر پاریس تبدیل شده؛ سازه ای که روزهای زیادی را در طول تاریخ به چشم دیده و همه روزه از مسافران و گردشگران بسیاری میزبانی می کند.

این سازه ی آهنین ارتفاعی در حدود ۳۰۰ متر و عرضی در حدود ۱۲۸ متر دارد و به همین سبب آن را به عنوان بلندترین سازه ی پاریس و چهارمین سازه ی بلند فرانسه می شناسند

اما در مورد تاریخچه ی این برج غول پیکر چه می دانید؟ تاریخچه ای که با فراز و نشیب های بسیاری همراه بود.

در ۲۸ ژانویه سال ۱۸۸۷ میلادی، ساخت برجی که الکساندر گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) طرح آن را داده بود، از قسمت های پایینی آغاز شد. بعد از دست و پنجه نرم کردن با تمام مشکلاتی که بر سر ساخت این برج وجود داشت، در نهایت، بعد از ۲ سال و ۲ ماه و ۵ روز، در تاریخ ۳۱ مارس ۱۸۸۹ ساخت برج به پایان رسید و در طی نمایشگاهی در همان تاریخ که به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه بود، درهایش به روی عموم بازگشایی شد.

جالب است بدانید، هنرمندان و افراد سرشناس  مانند آدولف بوگر، دو موپاسان و … که از هنرمندان برجسته ی فرانسه بودند، از ساخت ایفل انتقاد کردند و آن را یک سازه ی آهنین زمخت که چهره ی شهر را زشت کرده، توصیف کردند.

با تمام این تعاریف، ایفل ساخته شد و امروز از پربازدیدترین اماکن گردشگری دنیاست. اگر می خواهید با این برج بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را به هیچ وجه از دست ندهید:

برج ایفل پاریس | نماد آهنین فرانسه

در ادامه می خواهیم به تماشای تصویری جالب از مراحل ساخت برج ایفل بنشینیم؛ تصاویری تاریخی که از اولین روزهای ساخت تا پایان ساخت را به نمایش می گذراند. همراه کارناوال به دل تاریخ بیایید و مراحل ساخت این برج را از نزدیک ببینید.

برج ایفل
صفحه 1 از 2212345...1020...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...